Vuslat 44. Bölümde Final Yapacak, Neden Bitiyor? (İşte Sebebi)

TRT ekranlarında yayınlanan ve iki sezondur oldukça başarılı bir performans ortaya koyan pazartesi günlerinin sevilen dizisi vuslat 44. bölümde ekrana veda etme kararı aldı. Özellikle iki sezondur pazartesi günleri güçlü diziler olmasına rağmen almış olduğu reyting oranları ile çukur söz ve yasak elma gibi diziler ile mücadele eden bu sezon da pazartesi günü yayınlanan sefirin kızı ve zalim İstanbul gibi dizilerle başabaş olmasa da ciddi oranda reytingler almaya devam eden Vuslat dizisi senaryosunu da sona doğru yaklaşması, reytinglerin de düşmesi nedeniyle erken final kararı aldı.

Vuslat 44. Bölümde Final Yapacak:Vuslat dizisi erken final niçin bitti

TRT 1’de oldukça iyi bir reyting başarısı yakalayan Vuslat dizisi hem oyuncu kadrosuyla hem de dizi ekibi ile TRT ekranlarının en sevilen dizilerinden birisi haline geldi.. Başrollerinde Kadir Doğulu, Devrim Özkan, Mehmet Özgür gibi usta oyuncuları barındıran Vuslat dizisi A23 medya tarafından hazırlanmış ve geçtiğimiz sezon ekranlara gelmeye başlamıştı. 44. bölüm ile final kararı alan Vuslat dizisi büyük ihtimalle herhangi bir gecikme olmazsa 16 Mart 2020 pazartesi günü 44. bölüm ile final yaparak ekrana veda edecek.

İki sezondur Vuslat dizisini izleyen ve diziye hayran kalan izleyiciler ise Vuslat dizisi bitmesin devam etsin başka bir kanala transfer olur mu geçer mi diye meraklı soruları bizlere yönetse de büyük bir sabırla çok yüksek oranlarda reyting almasa da yoluna devam eden ve senaryosunu sonuna kadar çekmeyi vadeden TRT, 44. bölümde Vuslat dizisine erken final yapacak ve dizi TRT ekranlarında bu sezon elimi bırakma dizisinden sonra final yapmış olan ikinci dizi olacak.

Vuslat Dizisi Neden Bitiyor? (İşte Sebebi)Vuslat neden bitti final oldu

Oldukça güçlü bir oyuncu kadrosu bulunan vuslat dizisinin her ne kadar başladığı günden beri çok yüksek reytinglere ulaşamasa bile TRT’nin vermiş olduğu güvence ile yoluna devam etmiş ve 44. bölüme kadar çekileceği kesinleşmiş oldu. Diğer özel kanallara göre reyting oranları düşük kalsa ve zarar ettirirse bile TRT vermiş olduğu sözden geri adım atmayarak Vuslat dizisinin sonuna kadar devam edeceğini taahhüt etmişti.

Geçtiğimiz sezon yayınlanmaya başlayan Vuslat dizisi reytinglerde istediği başarıyı gösteremedi ve sonunda TRT tarafından final kararı alındı. Bildiğiniz üzere daha önce senarist Betül Yağbasan dizide 27. bölümde hikayeye veda etmiş daha sonra Aybars Bora Kahyaoğlu Vuslat dizisini yazmaya devam etmişti. Ancak Vuslat dizisinin yüksek reyting almamasının sebebi senaristler değil dizinin başlangıçtan itibaren çok yüksek reyting almaması ve pazartesi günü yayınlanan diğer güçlü diziler gösterilebilir. Yani özetle Vuslat dizisinin final sebebi kesinlikle düşük reyting oranlarıdır diyebiliriz.

Yapılan açıklamaya göre vuslat dizisi 44. bölümde ekrana veda edecek. Herhangi bir gecikme olmaz ise Vuslat dizisi Mart ayının ortasına kadar devam edecek ve 16 Mart 2020 pazartesi günü yapacağı son bölüm ile büyük bir final bölümü yayınlanacak ve dizi 44. bölümde izleyenlerine veda edecek.

Vuslat dizisi bitmesin erken final yapmasın?

Her ne kadar Vuslat dizisinin bitmesini istemeyen erken final kararından vazgeçmesini isteyen büyük bir kitle olsa da dizinin diğer rakiplere göre oldukça düşük reytingler alıyor olması Vuslat dizisinin daha fazla devam edemeyeceğini en büyük göstergesi oldu. Pazartesi günü ekrana gelen Atv’de kim milyoner olmak ister, Kanal d’de Zalim İstanbul, Show TV’de çukur, Star TV’de sefirin kızı ve FOX TV’de yasak elma gibi dizilerle reyting mücadelesinde geride kalan Vuslat dizisi Mart ayında ekrana kesin olarak veda edecek. Vuslat dizisi bitmesin erken final yapmasın ya da başka kanala geçsin gibi herhangi bir kampanya yapmayı düşünmüyoruz, çünkü dizinin almış olduğu reyting oranları buna izin vermeyecek kadar düşük.

Sizlerde Vuslat dizisinin erken final yapması, daha doğrusu 44. bölümde ekrana veda etmesi hakkında yorum ve görüşlerinizi aşağıya yazınız.

Yorum yaz

9 Yorum

 1. Vuslat dekrar başlasa feride ile ansızın cocuklarıni korsek dahada mutlu oluruz böylesine güzel bir film izledikten sonra ben çok etkilendim deşekürler

 2. Avatar Zekiye MIRIK

  Süper bi konu ve diziydi.Şahsen erken finaline çok üzüldüm.Böyle maneviyatı yükselten diziler ne yazık ki tutulmuyor.Saçma sapan diziler ne yazık ki daha cazip geliyor insanlara.Emeği geçwn herkese tşk.ler.

 3. Avatar Avustralyadan

  Gercekten mainali bir hayat ogretecek bir dizi. Nasilda reyting almaz?Insanoglunun boyle bir diziye ihtiyaci var. Yazar mukelmelce hayat dersi veriyor. Gercekten dinini ve hayati guzellik icinde ogretiyor.
  Cok uzgunun, bizim milletimiz boyle mainali ve hayat dersi veren diziyi seyretmemisler. Inanilmiyacak bir kadar.
  Yaziklar olsun bizim halkimiza

 4. Ben vuslat dizisinin izleyemicem için çok özgunum hem de çok çünkü bu dizi bütün dizilere bir tokat attı ben ister dim ki bu dizi devam etsin.
  Dün ben çok ağladım dizi biticek diye keşki bitmeseydi hayatımın anlamı kalmadi😢😢😢😢😢

 5. Avatar çiçekhazal

  final yapmasın sohbetleri azız kadır doğulu çok guzel belki, erken sezon fınali toprlamak için fakat fınal yapmasın

Etiketler