Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun Diziden Neden Çıktı? Geri Gelecek Mi

17.05.2021
75

Akli Film imzalı Uyanış Büyük Selçuklu dizisi 28 Eylül 2020 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Yönetmen koltuğunda Sedat İnci’nin oturduğu Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin senaryosunu Serdar Özönalan kaleme almaktadır. Her pazartesi Trt 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin başrolünde yer alan Turna karakterinizi ayrılacağı duyulmuştur. Bizde sizler için bu konumuzda Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin başrolünde yer alan Turna karakterin neden diziden ayrıldığını ve tekrar diziye gelip gelmeyeceğini açıklayacağız.

Uyanış Büyük Selçuklu Turna Diziden Neden Ayrıldı?

Uyanis Selcuklu Turna Hatun neden yok ayrildi miSelçuklu İmparatorluğu döneminde yapılan savaşları ve Melikşah’ın hayatını anlatan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yönetmen koltuğunda Sedat Inci oturmaktadır. Aldığı reytinglerle Pazartesi günü zirvede tamamlayan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin ilk bölümünden beri karşımızda olan Turna Hatun karakterinin diziden ayrılacağı duyurmuştur. Hepimizin bildiği gibi Uyanış Büyük Selçuklu dizisi bir tarih dizisidir ve dizide tarihimizde yaşanan olaylar anlatılmaktadır. Gerçek tarihimizde Turna Hatun ölmektedir. Yani Turna Hatun, diziden senaryo gereği, hikayesi bittiği için ayrılacaktır.

Uyanış Büyük Selçuklu Turna Karakteri Diziden Neden Çıktı?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin başrolünde yer alan Turna Hatun karakteri sezon sonunda diziden ayrılacaktır. İzleyiciler tarafından Turna Hatun’un neden diziden ayrılacağı da merak konusu olmuştur. Uyanış Büyük Selçuklu tarih dizisidir ve Selçuklu İmparatorluğu döneminde yaşanan olayları anlatmaktadır. Gerçek tarihimizde de Turna Hatun ölmektedir ve diziden de bu yüzden ayrılacaktır. Yani Turna Hatun karakterine hayat veren güzel oyuncumuz Sevda Erginci Uyanış Büyük Selçuklu dizisinden kendi isteğiyle değil senaryo gereği ayrılacaktır.Uyanis Buyuk Selcuklu Turna Hatun Diziden Neden Cikti

Uyanış Büyük Selçuklu Turna Tekrar Diziye Gelecek Mi?

Trt’nin reyting rekortmeni Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin başrolünde yer alan Turna Hatun sezon sonunda dizden ayrılacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Turna karakterine hayat veren oyuncumuz Sevda Erginci diziden senaryo gereği ayrılacaktır. Gerçek tarihimizde Turna Hatun ölmektedir ve Sevda Erginci’de diziden bu yüzden ayrılacaktır. Yani Turna Hatun, Uyanış Büyük Selçuklu dizisinden ölerek ayrılacaktır ve ölen birinin de tekrar diziye gelmesi gibi bir ihtimal yoktur. Turna Hatun, hikayesi bittiği için sezon sonunda ölecek ve Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosuna tekrar dahil olmayacaktır.

Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin ilk bölümünden beri karşımızda olan Turna hatun, Ahmed Sencer Bey’in eşidir. Turna hatun eşini çok sevmekte ve aralarında ki aşkı da herkes bilmektedir. Şelemzar Emir’i İlteber Bey’in kızı olan Turna Hatun, kendi yaptığı bitkisel karışımlarla hastaların derdine derman olan bir şifacıdır. Elinden her iş gelen, becerikli biri olan Turna Hatun’un kalbinde hiç kötülük yoktur ve iyi biridir. Devleti için her şeyi yapmaya hazır biri olan Turna Hatun, eşi Sencer Bey’in de her zaman arkasındadır.

Bu konumuzda sizlere Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin başrolünde yer alan Turna karakterinin neden diziden ayrıldığını ve tekrar gelip gelmeyeceğini açıkladık. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Meryem Alagöz dedi ki:

    Çok tatlı bir kadındı ya şimdi sencer ne kadar üzülür , yazık ya😪