Uyanış Büyük Selçuklu Mithras Diziden Neden Çıktı? Geri Gelecek Mi

Akli Film imzalı Uyanış Büyük Selçuklu dizisi her pazartesi TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkmaktadır. Aldığı reytinglerle pazartesi gününü zirvede tamamlayan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yönetmen koltuğunda Sedat İnci oturmaktadır. Büyük Selçuklu Imparatorluğu’nu ve Melikşah’ın hayatını anlatan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin ana karakterlerinden biri olan Mithras’ın diziden ayrılacağı duyulmuştur. Bizde sizler için bu konumuzda Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde yer alan Mithras karakterinin neden diziden ayrıldığını ve tekrar gelip gelmeyeceğini açıklayacağız.

Uyanış Büyük Selçuklu Mithras Diziden Neden Çıktı?

Uyanış Büyük Selçuklu Mithras Diziden Neden Çıktı24. bölümde diziye dahil olan ve kardeşi Markus’un intikamını almak için gelen Mithras, Uyanış Büyük Selçuklu dizisinden ayrılacaktır. Dizide düşman bir karakter olarak karşımıza çıkan Mithras’ın diziden ayrılmasında ki sebep ise senaryo gereğidir. Uyanış Büyük Selçuklu, bir tarih dizisidir ve Mithras karakteri de gerçek tarihimizde yer almaktadır. Gerçek tarihte yer alan ve daha sonra ölen Mithras bundan dolayı diziye veda edecektir. Yani Mithras karakterine hayat veren başarılı oyuncumuz Kaan Taşaner, Uyanış Büyük Selçuklu dizisinden kendi isteğiyle değil senaryo gereği ayrılacaktır. Kaan Taşaner, sezon sonunda diziden ayrılacak ve yeni sezonda Kanunsuz Topraklar dizisinde yer alacaktır.

Uyanış Büyük Selçuklu Mithras Karakteri Diziden Neden Ayrıldı?

Senaryosunu Serdar Özönalan’ın Kaleme aldığı Uyanış Büyük Selçuklu dizisine 24. bölümde düşman bir karakter olarak dahil olan Mithras’ın, diziden ayrılmasındaki sebep gerçek tarihimizde, bu karakterin ölüyor olmasıdır. Yani Mithras karakteri, gerçek tarihimizde öldüğü için diziden ayrılacaktır. Yani Mithras karakterine hayat veren oyuncumuz Kaan Taşaner Uyanış Büyük Selçuklu dizisinden senaryo gereği ayrılacaktır. Dizinin sezon finalinde ölecek olan Mithras karakteri, Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yeni sezonunda yer almayacaktır.

Uyanış Büyük Selçuklu Mithras Tekrar Diziye Gelecek Mi?

Dizinin sezon finalinde ölerek ekranlara veda edecek olan Mithras karakterine hayat veren oyuncumuz Kaan Taşaner yukarıda da belirttiğimiz gibi diziden senaryo gereği ayrılacaktır. Izleyiciler tarafından Mithras karakterinin tekrar diziye gelip gelmeyeceği de merak konusu olmuştur. Mithras karakteri Uyanış Büyük Selçuklu dizisinden ölerek ayrılacaktır ve ölen birinin tekrar diziye gelmesi gibi bir ihtimal yoktur. Yani Mithras karakteri önümüzdeki günlerde ölerek Uyanış Büyük Selçuklu dizisine veda edecek ve tekrar dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmayacaktır. Ancak başarılı oyuncumuz Kaan Taşaner yeni bir diziyle anlaşma sağlamış ve yeni sezonda Kanunsuz Topraklar dizisiyle karşımızda olacaktır. Kanunsuz Topraklar dizisi oyuncu kadrosu

Uyanış Büyük Selçuklu Mithras Karakteri

24. bölümde kardeşi Markus’un intikamını almak için diziye dahil olan Mithras, Markus’la ikiz kardeştir. Gerçek tarihte de yer alan, Mithras kötü ve Selçuklu Devleti’nin yıkılması için elinden geleni yapan biridir. Faysal ve Hasan Sabbah’la birlikte hareket eden Mithras, acımasız ve vicdansız bir insandır. Bizans’ın yani haçlıların yanında yer alan ve onlara komutanlık yapan Mithras karakteri Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin sezon finali bölümünde ölerek diziye veda edecektir.

Bu konumuzda sizlere Trt 1’in reyting rekortmeni Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde yer alan Mithras karakterinin neden diziden ayrıldığını ve tekrar gelip gelmeyeceğini açıkladık. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Etiketler