Uyanış Büyük Selçuklu İlteber Kimdir? Şelemzar Emiri Turna Hatun’un Babası

Uyanış Büyük Selçuklu Emir İlteber Kimdir Gerçek Adı Amacı Ne? TRT 1 ekranlarında yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi kadrosuna yeni bir isim katıldı. Büyük Selçuklu dizisi yeni bölümünde Şelemzar Emiri İlteber karakteri ile Taner Turan diziye dahil oldu. Taner Turan kimdir. Emir İlteber karakteri nasıl biri, dizideki rolü karakteri nedir, bilgilerini sizlerle paylaşmak istedik.   selemzar emiri ilteber kimdir

Uyanış Büyük Selçuklu Şelemzar Emiri İlteber Kimdir Karakteri

Uyanış Büyük Selçuklu dizisine Şelemzar Emiri İlteber karakteri dahil oldu. Emir İlteber Şelemzar bölgesinin sorumlusu olan Selçuklu emiridir. Aynı zamanda Turna Hatun’un babasıdır. Emir İlteber Şelemzar’da vergi toplama ve bunun belirli bir miktarını Kağan’ına ödemek ile görevlidir. İlteber tarihte vali anlamına gelmektedir. Türklerde bodunun başkanı Kağan olmakla birlikte boyları ilteberler yönetmiştir.

Uyanış Büyük Selçuklu Şelemzar Emiri İlteber Gerçek Adı Nedir?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Emir İlteber karakterini canlandıran oyuncunun adı Taner Turan’dır. Oldukça başarılı bir oyunculuk geçmişi bulunan oyuncunun yeni dizisi Uyanış Büyük Selçuklu olup burada İlteber’i canlandırmaktadır. taner turan kimdir

Taner Turan kimdir?

1969 Erzurum doğumlu olan Taner Turan Anadolu üniversitesi devlet konservatuvarı sahne sanatları anasanat dalı oyunculuk bölümü mezunudur. 8 yıl Sivas devlet tiyatrosu’nda çalıştıktan sonra Bursa devlet tiyatrosuna geçti. Birçok tiyatro oyununda oyunculuk ve yönetmenlik yaptı. 2000 yılında ise ilk televizyon deneyimi olan Dikkat Bebek Var dizisinde rol aldı. Ekşıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Paramparça, Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerde rol aldı. Taner Turan Devlet Klasik Türk Müziği Topluluğu sanatçısı olan Nebehat Nalan Höke ile evlidir.

Taner Turan’ın rol aldığı dizi filmler

Taner Turan bu zamana kadar birçok dizi filmde rol aldı. Rol aldığı bazı dizi filmler şu şekilde;
2000-Dikkat Bebek Var,
2000-Dadı,
2001- Tatlı Hayat,
2002- Aslı ile Kerem,
2003- A.G.A,
2007- Kurtlar Vadisi Pusu,
2009- Görev peşinde,
2010- Ezel,
2012- Mavi Kelebekler,
2013- Muhteşem yüzyıl-
2014- Şeref meselesi,
2016- Paramparça,
2017- Ölene kadar,
2017- Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz,
2018- Bir deli rüzgar,
2019- Kimse bilmez dizi filmlerinde rol aldı. taner turna kimdir yeni dizisi uyanis buyuk selcuklu

Taner Turan Instagram hesabı

Taner Turan sosyal  medya hesabı https://www.instagram.com/tanerturanofficial/ Oyuncu sosyal medya hesabından günler öncesinden Uyanış Büyük Selçuklu’da rol alacağını paylaşmıştır. Önemli bir karakter olan Şelemzar Emiri İlteber rolü ile dahil olan oyuncu Taner Turan’ı instagram hesabından takip ederek resimlerine ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

2 Yorum

Etiketler