Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Nerede Çekiliyor? Çekim mekanlar Neresi?

05.09.2020
764

TRT 1 ekranlarında seyirci ile buluşacak olan Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Nerede Çekiliyor hangi mekanlar kullanılıyor çok merak ediliyor. Dizinin çekim yerleri nerede, nasıl gidilir, izleyiciler oyuncularla görüşebilir mi hepsi  fazlaca merak edilen sorular arasında yer alıyor. Oyuncu kadrosunda Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Gürkan Uygun, Mehmet Özgür ve Seva Erginci gibi pek çok ünlü ismin yer aldığı dizinin seti neresi, hangi il ve ilçede gibi merak edilen sorularınıza yanıt verelim istedik.

TRT1 Uyanis Buyuk SelcukluYeni yayın dönemine ses getirecek dizileri yayınlamayı hedefleyen  TRT 1′de, kılıcın parlattığı, kalemin aydınlattığı bir çağın öyküsünü anlatacak Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi önümüzdeki günlerde ilk bölümüyle ekranlarda yerini alacaktır. Bu diziyle TRT 1 kanalında büyük beğeni toplayan, Filinta, Diriliş Ertuğrul, Payitaht Abdülhamid ve Ya İstiklal Ya Ölüm’ün de aralarında bulunduğu tarihi dizilere bir güçlü yapımın daha eklenmesi merakla bekleniyor.

Büyük küçük pek çok kitleye hitap etmesi beklenmektedir. Dönem dizisi olan yapım, oyuncuları, kostümleri, tarihsel mekanları ve hikayesiyle dikkatleri üzerine çekmeye şimdiden başladı bile. Konumuzda Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Nerede Çekiliyor? Uyanış Büyük Selçuklu Çekim mekanlar Neresi? sorularına yanıt bulabilirsiniz.
TRT1 Yeni dizisi

Uyanış Büyük Selçuklu Seti Nerede, Çekimler Nerede Yapılıyor?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin ilk bölümü için 150 kişilik teknik ekip, 50 kişilik oyuncu kadrosu, 3 bine yakın yardımcı oyuncu özel kurulan platoda ve farklı lokasyonlarda 60 gün çalıştı ve tamamlandı. 7 bin 500 metrekarelik özel olarak hazırlanan plato içerisine saray, medrese ve kervansaray; açık platoya Anadolu Selçuklu Obası ve Kınık Obası, Şelemzar Şehri ve Bizans Kalesi kuruldu. Döneme ait 3 bin adet aksesuvar ve 5 bin parçalık kostümler yapıldı. Aksiyon, at binme, kılıç eğitimleri Hollywood’da koreografi çalışmalarını gerçekleştiren Nomad Stunts tarafından verildi. uyanis buyuk selcuklu nerede cekiliyor

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Ne Zaman?

TRT 1 seyircileri tarafından merakla beklenen Uyanış Büyük Selçuklu dizisi, kanalın bu tür filmlerde üstün başarı göstermesi sonucunda  heyecanla bekleniyor. Dizi Büyük Selçuklu Devletinin III. sultanı olan  Sultan Melikşah‘ın hayatını konu alacaktır. Sultan Melikşah‘ı  yetenekli oyuncumuz Buğra Gülsoy canlandıracaktır. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin 28 Eylül‘de TRT1 televizyonu ekranlarında seyirci ile buluşması bekleniyor.

Uyanis Buyuk Selcuklu Nerede CekiliyorUyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Nerede Çekiliyor?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi başta İstanbul olmak üzere  Kocaeli-Sakarya tarafında hazırlanan dizi setlerinde çekilmektedir. İstanbul’da Beykoz Kundura Fabrikası ve çevrelerinde kurulan setlerde dizi çekimleri devam etmektedir. Covid-19 nedeni ile sıkı tedbirler alınmakta ve sete dışarıdan izleyici kabul edilmemektedir. Uyanış Büyük Selçuklu çekim yerleri Kocaeli ilimizdeki özel dizi platosunda hazırlanıyor.

Uyanis Buyuk SelcukluUyanış: Büyük Selçuklu Dizisinin Set Ziyaretine Gidiliyor Mu?

Günümüzde çekilen pek çok dizi setinde de olduğu gibi Covid-19 sebebi ile setlere ziyarete gitmeye izin verilmiyor. Büyük bir titizlikle çalışılan sette, gerek oyunculara gerek de kamera arkasında görev alan herkes Covid-19 testinin negatif çıkması durumunda sette yer alıp görevine devam edebilmektedir.

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Savaş Sahnesi nerede çekildi?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin özellikle Melikşah sultan dönemini anlatan ve Bizans ile yapılan ve Haçlıların da katıldığı büyük mücadelelere sahne olan meydan savaşının çekimleri Kocaeli ilimizde Darıca film platosunda yapılıyor. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde savaş sahneleri oldukça görkemli ve güzel sahneleri izleyiciler çok merak ediyor.

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi nerede çekiliyor, hangi il ve ilçede çekiliyor gibi merak ettiğiniz sorularınız varsa bize aşağıdaki yorum kısmından ulaştırabilirsiniz. Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi ilk bölümdeki savaş meydanı neresidir gibi sorularınız olursa kolayca cevaplayabiliriz. Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisine şimdiden başarılar diliyoruz, sorularınızı ve dizi hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

YORUMLAR - GÖRÜŞLER

 1. Halil dedi ki:

  Seti gezme imkanımız var mı varsa nasıl

 2. sjsjsjjsjssj dedi ki:

  kırşehirde çekiliyormu?

 3. Kalelerin olduğu yer neresi acaba garipçe mi dedi ki:

  Kalelerin olduğu yer neresi

  1. Yönetici dedi ki:

   Evet Uyanış Büyük Selçukluda kalenin olduğu alanlar garipçe köyü