Uyanış Büyük Selçuklu dizisi kaç bölüm sürecek ne zaman bitecek?

Uyanış Büyük Selçuklu TRT 1 ekranlarında pazartesi günleri yayınlanmaya devam ediyor. Dizinin yeni bölümleri oldukça yüksek reyting oranlarına ulaşınca hem kanal hem de yapımcı durumdan oldukça memnun kaldı. İzleyiciler Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin kaç bölüm süreceğini ne zaman bitip final yapacağını merak etmeye başladı. Bizde bu konumuzda Uyanış Büyük Selçuklu dizisi kaçıncı bölümde bitecek ne zaman final olacak konusu hakkında bilgiler vermek istedik.

uyanis buyuk selcuklu dizisi ne zaman bitecek

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Kaç Bölüm Sürecek?

Tahmin edeceğiniz üzere televizyon ekranlarında yayınlanan diziler reyting alabildiği ve seyirci tarafından izlendiği müddetçe devam ediyor. TRT 1 ekranlarında pazartesi günleri yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi de oldukça iyi gelen reyting sonuçları sonrasında yoluna devam ediyor. Sezon sonuna kadarda devam etmesi garanti gibi görünüyor. Çünkü dizinin reytingleri genellikle 7 ve 8 oranında Total reyting ulaştığı için zaman zaman pazartesi günleri 1. bazen de 2. sırada yer alıyor. Böylelikle oldukça ciddi bir reytinge sahip olan Uyanış Büyük Selçuklu sezon sonuna kadar en az 30 bölüme ulaşmış olacak.

uyanis buyuk selcuklu dizisi ne zaman bitecek final yapacak

Uyanış Büyük Selçuklu Kaçıncı Bölümde Bitecek Final Olacak?

Reyting oranları oldukça iyi giden Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin kaç bölüm süreceği ve kaçıncı bölümde bitip final yapacağına dair meraklı sorular için öncelikle yapımcı ile TRT arasında iyi bir sözleşme yapıldığını belirtelim. Bildiğiniz üzere TRT genellikle dizilerine sahip çıkan kolay kolay final yapmayan bir devlet kanalı. Hele ki söz konusu tarihi dizi olunca TRT bu konuda daha da hassaslaştı ve Diriliş Ertuğrul’dan sonra Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile de ülkemizde tarihe damga vuran bir dizi daha kazandırmış oldu.

Bu nedenle de Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin final yapacağı biteceği konusunda şimdiden bir şey söylemek oldukça yanlış olacak diye düşünüyoruz. Aldığı reyting oranlarına bakacak olursak dizi sezon sonuna kadar devam etmeyi garantiledi. Çünkü dizinin reyting oranları oldukça yüksek. TRT 1’de yayınlanan ve 2 oranında reyting alan Kalk gidelim dizisi bile 3 yıldır devam ediyor hatta dizi 4 yılın ortasına geldi. Bu nedenle reytingi 7 ve 8 oranında seyreden Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin çok daha uzun ömürlü olabileceğini şimdiden belirtelim.

Uyanis Buyuk Selcuklu dizisi kac bolum surecek

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisinin Olumlu ve Olumsuz Tarafları

Öncelikle olumlu taraflarını sayacak olursak Uyanış Büyük Selçuklu tarihimize ışık tutan ve tarihimizi konu edinen bir dizi. Günlük aşk meşk ve aldatma gibi toplumu bozan Türk ve Müslüman gelenek göreneklerine uymayan dizilerin cirit attığı bu dönemde tarihi anlatan böylesine güzel dizilere gerçekten ihtiyaç var. Diğer yandan Anadolu’daki hakimiyeti ve Selçuklu Devleti’nin yapmış olduğu savaşları konu edindiği için devlet içerisinde devlet kurmak isteyen haşhaşiler gibi bir örgütü açığa çıkardığı için Alparslan ve sonrasındaki Melikşah dönemleri oldukça iyi işlendiği ve halkın gözünde dizi değer kazandı.

uyanis buyuk selcuklu kac sezon surecek bitecek

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin elbette olumsuz yanları da var. İzleyicilerin en çok şikayet ettiği konuların başında kadınların makyajlı ve kuaförden çıkmış olması yer alıyor. Tarihi gerçeklerle bağdaşmayan her ayrıntı izleyicinin gözünden kaçmıyor, özellikle kılık kıyafetler ile makyaj konusu dikkatli izleyenlerin alay konusu haline geldi. Sahnelerdeki müzik sesinin abartılı olması ise tüm izleyenlerin ortak derdi oldu. Kısacası diziyi çekenler tarihi bir dizi çektiğinin farkında olsa ve sahneleriyle sadece bugünü değil geleceği de dizayn edecek yüksek kaliteli bir dizi çekme amacı da olsalar kesinlikle daha faydalı olur.

uyanis buyuk selcuklu dizisi bitecek mi

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Kaç Sezon Sürecek?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin 1. Sezonu 2020-2021 yıllarında devam edecek ve dizi 1. Sezonunu 2021 yılının mayıs ayında noktalıyacak. Çok büyük aksilik olmazsa ve pandemi nedeniyle dizi çekimleri durmazsa mayıs ayının sonuna kadar Uyanış Büyük Selçuklu dizisi 30 ölüme yaklaşacak. Dizinin finalinde doğru reyting oranlarına bakılarak Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin 2. Sezon devam edip etmeyeceği ve kaç sezon süreceği kesinlik kazanacak. Bizim tahminimize göre Uyanış Büyük Selçuklu dizisi 1. sezondan sonra yeni sezonda da kaldığı yerden devam edecek ve ikinci sezonun sonuna kadar dizi yaklaşık 55- 60 bölüme ulaşacak.

Sizlerde Uyanış Büyük Selçuklu dizisi kaç bölüm sürecek ne zaman bitecek final yapacak konusunda merak ettiklerinizi aşağı yazabilir, Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosu hakkında merak ettiklerinizi ve diziye yeni gelen oyuncuları konumuzda görebilirsiniz. Hepinize iyi seyirler dileriz.

Yorum yaz

3 Yorum

Etiketler