Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi İzleyici Yorumları, Nasıl Buldunuz, Beğendiniz mi?

27.09.2020
817

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi 28 eylül 2020 tarihinden itibaren TRT1 ekranlarında yayınlanmaya başladı. Dizinin ilk bölümünden itibaren seyirci tarafından beğenildi mi? Uyanış Büyük Selçuklu dizisi izleyici yorumları eleştirileri ve beğenilerini bu konumuzun devamında ve yorum kısmında paylaşacağız. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yorumlarımızı konumuzun içerisinde paylaşırken siz ziyaretçilerimiz de yorum kısmından dizi ile ilgili yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.  uyanis buyuk selcuklu dizisi yorumlari

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi izleyici Yorumları

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi izleyenler ilk bölümden itibaren beğenilerini ve eleştirilerini söylemeye başladı. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi öncelikle oyuncu kadrosu olarak çok başarılı. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin genel potansiyeli genç ve orta yaşlı oyuncu kadrosundan oluşuyor. İzleyicilere aktarılması istenen tarihi bilgileri en doğru şekilde aktarmaya çalışıyor. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde bildiğimiz üzere Selçuklu İmparatorluğu dönemi ve Melikşah’ın tahttaki süresi savaşları, diğer devletlerle ilişkileri, onun hükümdarlığı döneminde ailesinin ve yakınlarının Selçuklu üzerine yaptığı planları istekleri konu edilecek.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisini izledik ve bizler seyirci olarak diziyi beğendik. Daha önce Diriliş Ertuğrul dizisini yayınlayan ve reyting rekorları kıran TRT1 aynı başarıyı Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile sağlamak istiyor. Trt1 ‘in bu amacına ulaşması için Uyanış Büyük Selçuklu dizisi izleyici yorumlarının olumlu olması gerekli.  uyanis buyuk selcuklu dizisi izlenme yorumlari

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisini Nasıl Buldunuz?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisini nasıl buldunuz, bu konumuzun yorum kısmında sizlerin de Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi hakkında yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz. Beğenilerinizi ve eleştirilerinizi yorum kısmından diğer ziyaretçilerimiz ile paylaşınız.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Sultan Melikşah, Alparslan’dan devraldığı Selçuklu İmparatorluğu’nun gücünü doruklara çıkarır. Bu konuda en büyük yardımcıları Sencer, Nizamülmülk, Ömer Hayyam gibi alimler olmuştur. Sencer devletin en zorlu görevlerinde Melikşah’ın yanında yer almıştır. Selçuklu İmparatorluğu  Melikşah döneminde başarılara imza atmış ve devleti yükseklere çıkarmıştır. Bu tarihi süreci oyuncularla ekran karşısına taşımak isteyen Uyanış Büyük Selçuklu dizisi bunu ne oranda başardı? Sizin yorumlarınızla bunu anlayacağız. uyanis buyuk selcuklu meliksahi begendinizmi

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisini Beğendiniz mi?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisini beğendiniz mi? Uyanış Büyük Selçuklu dizisini sizler de izlediniz ve yorumlarınız hem bizim hem de diğer izleyiciler için önemli. Bu konumuzu sizlerin yorumları ile zenginleştirmek istiyoruz. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi anlattığı tarih dönemini sizce doğru şekilde anlattı mı? Sizlere tarihi milli duyguları geçirdi mi? Yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
1991 Kırıkkale doğumluyum. Kırıkkale Üniversitesi Sınıf Öğretmeni mezunuyum. www.dizioyuncu.com sitesinde yıllardır yazarlık yapıyorum. Güncel dizi film haberlerini dizioyuncu.com sitemizde ziyaretçilerimize sunuyorum.
YORUMLAR - GÖRÜŞLER

 1. Oktay özşerbetçi dedi ki:

  Uyaniş dizisinin tüm zengin imkanlarina rağmen , yavaş çekimde yönetilen çok sıkıci bir dizi oldu ne yazikki .
  Alparslan dizisi de ayni toy yöbetmenle hiç umut vermiyor.
  O genç tecrübesiz çocuğa bu yükü vermek çok yanliş…..

 2. Ümit dedi ki:

  Diuriliş, kuruluş, Celaleddin gibi Uyanış dizisi de Türkleri dünyaya tanıtma hususunda çok başarılı. Ancak senaryo tarihî kişileri tarihî olaylardan epey uzaklaştırmış. Yer ve mesafe ilişkisi kaybolmuş. Harita olmadığı için kimse farketmiyor ama, Bizans nere, İsfahan ne, Karahanlılar nerede, Kıpçaklar nerede… Taksim’den Beşiktaş’a iner gibi yakınlaşmışlar. Bir de döhemin meşhur dinî kişilerin din ve ahlâk dersleri, zikir âyinleri iyi de, bununla acaba çüküne düşkün uyduruk tarikatların sahte şeyhlerinin propogandası yapılmış olmuyor mu?

 3. Volkan dedi ki:

  Sabbah aşağı Sabbah yukarı mide bulandırıyor gülmesi akıl yürütmesi yırtık dondan çıkar gibi herşeyin tek başına içinde en zor şartlarda bile tereyağı kıl meselesi gibi canını kurtarıyor sırıtması mide bulandırıyor çıkartın şunu senaryodan ölecekmi zehirlenecekmi Senarist okuyormu acaba. Gerçekten çekilmiyor

 4. Talip dedi ki:

  Dizi çok güzel akıcı yalnız bu Sabah tiplemesi çok sıkıcı her fitnenin ardında tek başına çıkıyor olması ve bu tipin çok çirkin surat ifadesi diziyi akıcı olmaktan çok sıkıcı bir hale getiriyor Senaristlerin artık bu bed suratlı tiplemeyi ortadan kaldıracak bir yol bulması gerekiyor yoksa seyredilme grafiği hızla aşağı doğru ineceği kanaatindeyim zaten günlük yaşamdada böyle tiplemelerle her an karşılaşıyoruz rüyalarımıza kadar mesaiye kalmasına ve girmesine gerek yok…….

 5. Melek dedi ki:

  Büyük Selçuklu dizi çok seviyorum Nolur hiç bitmesini istemiyorum

 6. Yanki dedi ki:

  Batiniler ve terken taci sıkmaya başladı artık.. Yönetmen değişik karakterler çıkarıp diziye heyecan katması lazım yoksa seyredilmezzz..

 7. Hasan zorlu dedi ki:

  Öncelikle bu diziyi çekene helal olsun tüm ekibe ama ben filmi izlemek için pazartesiyi iplen çekiyorum seyretmek için çocukları bile evden yolluyorum beni anlayın lütfen ara vermeyin çok güzel bir dizi seviyorum hepinizi saygıyla selamlıyorum

 8. Melek dedi ki:

  Büyük Selçuklu dizi çook seviyorum hiç bitmesini istemiyorum nooooolur duyun sesimi

 9. Melek dedi ki:

  Büyük Selçuklu dizi çook seviyorum hiç bitmesini istemiyorum nooooolur sesimi duyan

 10. Karan dedi ki:

  Benim en favori dizim. Öyle güzel bir diziki Hiç bitmesin istiyorum.

 11. Faruk dedi ki:

  Selçuklu sizin reyting uğruna barbar yapmışsınız ….. Selçuklu tarihi bir dizi çekiyor sunuz … ya hiç yapmayın yada düzgün bir şey yapın 😟

 12. Leyla KARACA dedi ki:

  Çok beğendim tarihimize ne kadar yabancı ne kadar uzakmışız. Böyle diziler bir farkındalık oluşturuyor. Araştırmaya öğrenmeye kanalize ediyor. Her aşaması titiz bir harika bir dizi.

 13. Fatih dedi ki:

  Ömrünün 30 yıldan fazlasını bir kaleden hiç çıkmayan bir meczupu kahraman yaptınız tarihte olmayan olayları olmuş gibi göstermek tarihin neresinde var mesela 1065 yılında büyük hükümdar Alparslan tarafından gürcü krallığından alınan kuvvel kalesi gibi yazık tarihimizi bu kadar rezil etmeyin artık

 14. Fikri dedi ki:

  Seytaninizdan bulun inşallah. Kış her yer kar soğuk ormanda oba beylerini toplayıp toy yapılıyor. Biraz gerçekçi olun Selçuklu acizmiydiki çektiğiniz dizide rezil ediyorsunuz ALLAH,ta sizleri rezil etsin. Tarihe uyun tarihçilere danışın. Terken hatun ayrı bir devlet. Hasan sabbah her şeye hakim sanki ölümsüz, oğlu faysal keza öyle. Yeter artık tarihimizi rezil kepaze ettiğiniz.

 15. Anonim dedi ki:

  Seytaninizdan bulun inşallah. Kış her yer kar soğuk ormanda oba beylerini toplayıp toy yapılıyor. Biraz gerçekçi olun Selçuklu acizmiydiki çektiğiniz dizide rezil ediyorsunuz ALLAH,ta sizleri rezil etsin. Tarihe uyun tarihçilere danışın. Terken hatun ayrı bir devlet. Hasan sabbah her şeye hakim sanki ölümsüz, oğlu faysal keza öyle. Yeter artık tarihimizi rezil kepaze ettiğiniz.

 16. Kürşad dedi ki:

  Bu filmin senaristi her neyse danışmanı şunu bunu bu ne rezalet.bu filmi yapanlar son bölümde iyice saçmalamışlar zaten tarihi bilgilerin içine ettiniz. Sultan Melik Şahın yaşı ömrü çocuklarının, onun ömrü yaşı hiçbiri birbirini tutmuyor. Sanki Melikşah Kayı beyi Ertuğrul gibi bir aşiret oymakbeyi oradan oraya debelenip duruyor.öyle saçma sapan biri de çıkıp müdahalede etmiyor ya.yaptığınız film Büyük Selçuklu imparatorluğu imparatorluğu . daha kurulmamış Kayı beyliği aşireti’nin filmi değil.

 17. NİHAT dedi ki:

  BU HAFTA YAYIN ARASINDA YAPTIĞINIZ TERBİYESİZLİK SON DAKİKADA VERDİĞİNİZ REKLAM ARASI BU KADAR UZUN OLAMAZ REKLAM KANALLARIN HAKKIDIR FAKAT SON SAHNEYİ GÖSTERİP GÖSTERİP DE KESMENİZ SEYİRCİYİ ÇİLEDEN ÇIKARTMIŞTIR ŞAYET UMURUNUZDA DEĞİLSE BU DURUM : ŞUNU DA BİLMENİZİ İSTERİM , BELKİ BİR KAÇ KURUŞ PARA KAZANDINIZ AMA BU DAVRANIŞINIZLA BU DİZİYİ SEYRETMEK BİZLERE YASAKLANMIŞTIR. BUNU DA BİLESİNİZ İSTEDİM YAZIKLAR OLSUN SİZLLERE TRT 1 YAZIK BİRDE KALKIP UMUTLARIMIZ HAYALLERİMİZ BİR DEMEYİN YENİLEN YÜZÜNÜZÜ İSTEMİYORUZ.

 18. Memoli dedi ki:

  Ya bir devlet bu kadar aciz gösterilebilir,lütfen biraz daha dikkat.

 19. Bünyamin dedi ki:

  Dizide ki şu film müziklerini ayarlayan zad kimse ivedi bı şekilde değiştirin ve kardeşim. Müzik ten oyuncuların sesini duyamıyoruz. Yazıklar olsun ona. Hala onu onu orada tutuyorsaniz sizede yazıklar olsun.

  1. Anonim dedi ki:

   TÜM YORUMLARA BAKTIM OKUDUM ÖZETLE EKSİĞİNİZ ÇOK TRT1 KENDİNİZE GELİN GEREKLİ SEYİRCİ İSTEKLERİNE KULAK VERİN YOKSA BİR TANE DİZİ REYTİNG İLE HİÇ BİR REKLAM ALAMAZSINIZ ARTI SEYİRCİNİN EN ÇOK İZLEDİĞİ DİZİYEDE BU KADAR ÇOK REKLAM UZUN SÜRERSE SİZ ÇOK BEKLERSİNİZ DAHA DÜNE KADAR HİÇ KİMSE SEYRETMEZ Dİ TRT1 İ ŞİMDİ BİRAZ DİZİLERLE REYTİNG YAPTINIZ AÇ GÖZLÜ OLMAYIN SEYİRCİLERİNİ SIKMAYIN BURASI DEVLET TELEVİZYONU ÖZEL KANAL DEĞİL DERVAN DEĞİŞİR YÖNETİCİLERDE SİLİNİR KULAK VERİN TRT1 YÖNETİCİLERİ . HEEEYY.

 20. Memoli dedi ki:

  Lütfen söyleyin Hasan sabbah ölümsüzmü,ya birde selçuklulara karşı 15 kişi çıkıyor ama öldürülen 30 kişi lütfen seyircinin aklıyla alay etmeyin lütfen.Birde koca Selçuklu ordusu 30 kilisenin oluşuyor lütfen para kıyın ve asker kadrosunu çoğaltın.iyi geceler.

 21. Mehmet gocmen dedi ki:

  Allah billah aşkına bu dizideki o fon müziği hiç oluyormu konuşmaları anlamak ne mümkün yaa oyuncular konuşurken fon müziği ne kadar bağırıyor biliyormusunuz kışın o fon muziginihic olmuyor

 22. Safak dedi ki:

  Öncelikle kolay gelsin diziyi çok büyük ilgiyle izliyoruz ama sizden bir isteğimiz olacak dizide Mehmet Günsuru da görmek istiyoruz duruşu ve asaletiyle dizinize çok yakisacagini düşünüyoruz .diğer oyuncularimizida begenerek ve severek izliyoruz

 23. ocaktan dedi ki:

  izleyiciyi daha çok mutsuz esden cezalandıran stres yapan bir film oldu
  yeter artık diye bağıracağım. yeter

 24. Anonim dedi ki:

  Iyice sacmalamaya basladiniz artik siz galiba seyirciyi ahmak saniyorsunuz. Ayni laflarla Sirf reklam koyabilmek icin vede dakikalarca konusmadan birbirine bakismalar bu ne ya. Bakilacak tarafini birakmadiniz

 25. Yorumcu dedi ki:

  15. Bölüm fragmanı bile heyecan verici şimdiden.. Sultan Melikşah hasan sabbah ile vezir tacimülkü tokatladığı bölümün fragmanı bile izlenme rekoru kırdı desek doğru olur.. pazartesi akşamını iple çekiyor seyirci..***

 26. Mehmet Nuri ERİŞ dedi ki:

  Dizi güzel de bu kadar ihanetin bir tanesi bile sonuçlanmaması bıktırdı nedir bu arkadaş dalgamı geçiyorsunuz git gide ihanetler birikiyor ama sonuç yok bundan sonra izlemem arkadaş pisikolojimi bozdu sıkıldım……

  1. ahmet dedi ki:

   Gerçek tarihe bakarsak durum daha vahim. Terken daha etkili sabbah ve batınıler daha tehlikeli. inşallah senaristler gerçek tarihe göre gitmez de kahrolmayız

 27. Emin dedi ki:

  birde melikşah hameden hz dergahnına gidiyor sencer annesini soruyor hoca burada yok diyor böyle bir şey olurmu adam Allah dostu hoca efendi ye burada yok diye yalan söyletiyorsunuz

 28. Emin dedi ki:

  1,sencer tam adamları yakalıyacak sencar tutuklandı güzel diziyi izlemek zevkim kaçıyor adam tam işi bitirecek her yaptığı yarım kalıyor 2,melikşah, in hanımı çok entrikalar çeviremiyorlar düşman gibi gösteriliyor

 29. Doğan. dedi ki:

  Heyacanla izliyordum ama artık izlemiycem bunlar insanları iyice salak sanıyo hep toplumu ezikleme hep oyunlara gelen türkler ayıptır ya hep düşman tarafı kazanıyo moralimiz bozuldu kendinizi bu kadar ezik görmeyin adamlar bir ramboyla dünyayı fetediyo bizim senaristlerimiz eziklik acı yaşatmaktan başka bir şey bilmiyo yazık ya hep mi düşman kazanacak

 30. İbo dedi ki:

  Ya lütfen şu filmde artık kötüler kazanmasin tarih izlemek istiyoruz kadın entrikasi degil

 31. Tülay Yalçınkaya dedi ki:

  Müziğin sesi o kadar yüksek ki diyolakları anlamaya çalışırken beyin yorgunluğundan yarısında bırakıyoruz lütfen biraz daha sakin inanın ok yoruyor

 32. Anonim dedi ki:

  Bu nasıl Bi sultan hatunudur beni diziden soğuttu

 33. Zeybek dedi ki:

  Artık iyice saçmalamaya başladınız yakında Melih şah in karşısına, kuvel kalesinin casusunu yakalayıp üzerindeki ok u yayı almadan çıkarırlar o da Melih şah a ok sıkar ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamadım. Savaşta düşman asker esir alındığında ilk önce silahları alınır ne demek nizamul mülk gibi birinin karşısına silahla çıkar aklımızla dalgamı geçiyorsunuz. İyice soguttunuz artık. Kendimi salak gibi hissettim

 34. Korkmaz dedi ki:

  Diziyi ailece severek izliyorduk ta ki Saray hatunlarının başka dizilerden esinlenerek uyarlanmaya çalışılan devlete yön verme çabalarının Nizamülmülk gibi Şahsiyeti etkisiz hale getirmeye çalışması gibi saçma entrikaların ortaya çıkması bizi diziden soğuttu. Bunu sarayda ki Hasan Sabbah karakteri gibi bir başka vezir yapsaydı daha uygun düşerdi. Ayrıca bu hafta ki son sahnede Arslantaş hiç görmediği kardeşi için yıllarca beraber büyüdüğü beraber ölüme gittiği Sencer’e seslenip durdurmaya çalışması yerine onu sırtından oklama sahnesi sizce de biraz tuhaf olmadı mı? Aşırı eleştirilerle daha fazla izleneceğini düşünüp bu şekilde devam ederseniz bir kaç hafta sonra reyting oranlarınızın düştüğünü görürsünüz.
  Diriliş Ertuğrul’daki bayan rollerine biraz dikkat edin ve tutulma sebeplerinden birinin burada ki bayanlara yüklenen rolün de etkili olduğu görülecektir.
  Lütfen çok severek izlediğimiz bu güzel diziyi şirazesinden çıkarmayalım.

 35. Ercan dedi ki:

  Terken hatunun rolünü acil azaltn sırf oyuzden diziyi izlemeyi bırakıyorlar acilllllll

 36. Oktay özyıldız dedi ki:

  Şu muhteşem konulu,oyuncu ve kostülü filmi yavaş çekimde izlemek izdırap.
  Bir yönetmen böylesine harika bir malzemeyi nasıl mundar eder , bunu izliyoruz malesef….

 37. Seyid dedi ki:

  Diziden terken hatun denen hemen çıkarılsın dizinin tadını kaçırıyor

 38. Anonim dedi ki:

  Diziden terken hatun denen hemen çıkarılması gerek dizinin tadını kaçırıyor devletin nizamül mülküne kafa tutup diziyi rencide edecekler bu gidişle.

 39. Rukiye dedi ki:

  Nizamülmülk ve melikşah diziyi çok güzelleştiriyor.diziden çıkmasın

 40. Mesut dedi ki:

  Telken hatun zırvaladı artık diziyi sekçuklu hükümdarları bu kadar mal olamaz

 41. Ayhan ILASLAN dedi ki:

  Bizim bu senaristlerimizde saray hatunlarını ele almak,kafalarında saçma sapan entrikalar uydurmak alışkanlık hastalık haline gelmiş.Dizi ilk bölümlerde çok iyi gidiyordu fakat izleyicinin bekletisin den yavaş yavaş uzaklaşmaya başladı.Koskoca Nizamülmülk saray hatunlarının maskarası haline getirilmeye çalışılır ise büyük izleyici kitlesinin kaybına yol açarı buda verilen emeklerin heba olması demektir.Bir HİT mezunu olarak acizane eleştiridir.

 42. tamer dedi ki:

  Terken Hatun karakteride karaktere hayat veren oyuncuda inanılmaz antipatik. Çok severek izlemeye başladım fakat sırf bu sebepten dün akşam kanalı değiştirip izlemeyi bıraktım bundan sonrada izlemeyi düşünmüyorum. Bu diziyide muhteşem yüzyıla benzeteceksiniz belliki.

 43. Anonim dedi ki:

  Ya seyirciyle dalgami geciyorsunuz biraz cidyet 20 seneden fazla zaman gecmis besik halen anni yerde duruyor kiz okla yaralaniyor bir gün gecmeden iylesiyor daha cok sacmaliklari var acil bu diziyi yazan ayiktirin birdahada icki vermeyin cok sacmaliyor

 44. Sem dedi ki:

  Büyük Selçuklu dizisi çok güzel gidiyordu fakat Hürrem Sultan gibi saray entirikası cok fazla olmaya başladı Telken hatun dizisi olarak deyiştirebilirsiniz biz artık bu diziyi seyretmeyeceğiz 👎

 45. İbrahim Güngör dedi ki:

  Tarih sever olarak diziyi ilgi ile takip ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkürler. Ancak 5 sezon boyunca Diriliş:Ertuğrul ve 2. sezondur Kuruluş:Osman da izlediğimiz ve artık izleyicide bıkkınlık uyandıran ağır çekimler bu dizide de fazlasıyla var ve neredeyse dizinin yarısını bir atın ilerleyişini ya da sıradan bir karakterin yürüyüşünü ağır çekim olarak izliyoruz. Bu ağır çekimlere mümkünse hiç yer verilmemesini önemle rica ediyorum.

 46. Anonim dedi ki:

  beyler maalisef saçmalamışınız dayanamadım kapattım yaptıklarınıza kargalar bile güler bari bunlar sadece hayal ürünü diye not düşseydiniz tarih kitaplarında böyle bir şeyler yok tarih yazarlarına hakaret ediyorsunuz böylemi kuruldu osmanlı yazık trt size okadar para veriyor kimi kandırmaya çalışıyorsunuz lütfen trt ye söylüyorum bu saçmalığa bi son verin herkesmi torpilli bu flimde çekimler berbat oyuncular çoğu berbat hikaye derseniz facia senaristler her halde o n beş dakikada yazıyorlar her bir bölümü.
  bayan oyuncuların trt de dayıları olduğu kesin hiçmi denetim yok bu trt de gerçkten ayıp oluyor yapmayın bitirin bu saçmalığı yazık günahtır milletin parasına not ikinci defa yazıyorum ilk bölümü seyrettik ten sonra yazmıştım bidaha denedim seyretmeyi değişmişmi diye daha berbat yarım bıraktım ve yazdım baktım bir kişi bile olumlu bir şey yazmamış umurunuzdamı bilmem

 47. Katre dedi ki:

  Yahu ALLAH aşkınıza böyle bir SES YÖNETİMİ kabül edilebilir mi ?! El insaf el vicdan. 1 Bölüm daha bu rezalet ses ve sesin arka fon düzeni böyle devam edecekse andolsun seyretmekten vazgeçeceğim. Filmin akışı içinde bari konuşmalara ses fonu ve jeneriği katmayın… Hadi kattınız buna da kabül; şu konuşmaları alaşağı edecek kadar şirazeden çıkarmayın bari.. Yapım fena değil güzel emeği geçenlerin eline sağlık lakin..lakin.. lakin…

 48. cüneyt erim dedi ki:

  bu haftaki bölüm bizleri salak yurduna koyduğunuzun belgeli hali idi sencer aşkı yüzünden tüm islam alemi için manevi önem arzeden kutsal emanetleri boş veriyor aşk mı önemliydi kutsal emanetmi sonrada osmanlı dahil haremle anılınca kızıyoruz biraz mantıklı olun

 49. Anonim dedi ki:

  Merakla beklediğim uyanış selcuklu dizisinde hayal kırıklığı na uğruyorum
  1) dizide cok gercek dişi olaylar oluyor koçça sultan 10 kişiyle savaşa gidiyor
  2)adam kayalardan duşdu bir günde iyileşdi ve hemen savaşa gitti
  Kılıçlar koltuk altından cok giriyor
  3 ) adam paltayla savaşmıyor sanki oynuyor ikide bir havada paltayı savurmalar
  Adamlar bir anda meydana çıkıyor
  İnan yazmaya üşeniyorum ama böyle giderse cok kısa sürede izleyici kayberdersiniz lütfen tarıhımıze trtye yakışan dizi cekin

 50. Mehmet dedi ki:

  Lütfen filmi bitirin bu kadar saçma film olmaz lütfen devam ettirmeyin böyle saçma film olamaz lütfen 1453 örnek alın gerçek ci olalım lütfen

 51. hikmet dedi ki:

  son bölümde kutsal emanetler gidiyor sencer turnayla oyalanıyor

 52. Muhammed Fatih tuğra dedi ki:

  Sayın senarist bir tane yorgos cakalina alpleri sıra ile dogratmaktan zevkmi alıyorsun bu yorgos sevdanın sebebi ne senin bu tutumun yüzünden 8 bölümde ailecek vaz geçtik seyretmekten

 53. Anonim dedi ki:

  Harcanan emekleri
  Hor görmek doğru
  Değil

  Ancak masraflara yazık olmuş
  İzlerken
  İnsan sıkılır
  Belkide Ertuğrul
  Dizisinin gölgesinde
  Kalmış olmasındandır

 54. Melek dedi ki:

  Büyük Selçuklu dizi çok seviyorum hiç bitmesini istemiyorum nooooolur

 55. Ali dedi ki:

  Her hafta heyecanla dizinin başlamasını bekliyorum.Diziyi pür dikkat izliyorum.Gelelim yoruma 7.nci bölümde Hassan Sabah maşallah o kadar sık orman içerisinde aradığı adamları çabucak buluveriyor.İnan iha’ları göndersek bu kadar kısa sürede bulabilecekleri ne ihtimal veriyorum.Ha birde Melih şah ve yanındakiler ısfanhana dönüş yolundalar onlardan nice sonra yola çıkan Hassan nasıl bir mucize ise onlardan önce geliveriyor.Unutmadan söyleyin birde Sabah ısfahandan sık sık habersizce uzaklaşıyor nedense o vakitlerde Hassan sabah’a ihtiyaç duyulmuyor.Lütfen bu detayları dikkate alırsanız memnun olurum.Tamam sonuçta oda bir film ama flimde film tadında olursa sevinirim.Şimdi’den elinize emeğimize sağlık…

 56. Yorumcu dedi ki:

  Herşey çok mükemmel..Çok güzel bir dizi..insanı ekrana bağlıyor. dizinin sonundaki reklam çok abartılı..her hafta dizinin sonundaki reklama geldiğimizde maalesef televizyonu kapatmak zorunda kalıyoruz.Ertesi gün işbaşı olduğu için reklama ayıracak vakit kalmıyor.dizi biraz erken başlasa daha da iyi olur..TRT özü sözü insan ..lafta kalıyor..TRT özü sözü reklam dese daha doğru olur..

 57. Anonim dedi ki:

  bu filmin tanıtımı mükemmel, fakat, savaş sahneleri diriliş ertuğrul kadar kaliteli olmamış bu 1. diriliş ertuğrul sonuçta bir aşiretin serüvenini anlatan dizi idi. bir çok tarihî çarpıtma icersede, ( noyanin ve sadettin kopekin ertuğrul tarafından öldürülmesi) sineye çektik. lakin, melikşah bir aşiretin lideri değil dönemin süper gücü büyük selçuklu imparatorluğu sultanı ve nizamulkte devletin veziri başbakanı. koskoca sultan ve vezir orda burda batıni eskiyasi çetesi ile birebir göğüs göğüse kılıç kılıca çalıştırılır. ve yine büyük selçuklu devletinde sultanlıklar yapmış tapar ve sencer kaçak köçek kimsenin bilgisi yok, annesinin kim olduğunu saray bilmiyor. tarihte böyle bir şey yok. kaldı ki sultan sencer babası melikşah öldüğünde altı yaşında idi. filmin yapımcısı ve yönetmeni kurku yapanları insanları aptal yerine koymayın. insanlar tarihi araştırıyor ve araştırdıktan sonra ise bu saçmalık kurgulanan bölümleri seyrederken kafa allak bullak olur.

 58. Sadettin dedi ki:

  Bu kadar da saçmalamayın Allah aşkına .Her sahnesi de saçmalık emeğinize yazık çok yazık komedi filmleri bu kadar güldürmeyi bile beceremiyor

 59. Poyraz dedi ki:

  Bu amk Hasan Basri rolünde oynayan biran önce çıkması lazım diziden her dizide küfür yiyo Osmanlı bu kadarda salak olamaz

 60. 1473'lü dedi ki:

  Baba canızı yiyim her şey eyi hoş şu diziyi yabancı Filmlere benzetmeyi savaş anında sürekli taklaları yapmayın bi kesikte adam 3 takla atıyor emeğize sağlık Güzel yinede cansınız…

 61. Ahmet ceviz dedi ki:

  Uyanis büyük selçuklu dizisinde müzikler kafa ağrıtıyor. Bu tür filmlerde belirli bir müzik olur. Gerekli yerlerde konulur
  Bu dizinin her karesi de ayrı bir müzik. Insan diziye yogunlasamiyor. Ayrıca ĺ bölümü çok yüksek. Kafa şişirici. Velhasıl filmin her karesi müzikle dolu oldu için. Diziyi bk etmişsiniz. Kimse kusura kalmasın.

 62. Gulcan dedi ki:

  Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.Bugra Gülsoy ve Ekin Koç muhteşem yakismis.Yok o ondan genç duruyormuş yok dudakları botoksluymus dizideki olaylara bakıyorum ben izlerken çok duygulanıyorum.Hele o Imam Gazali hz.nin konusu.Gokhan Kirdari kurtlar vadisinden biliyorum müzik harika.Çok güzel seçimler yapmışsınız yapımcıyı kutluyorum.Evet kadınların olduğu sahneler daha kısa olursa bencede iyi olur ama melikşah ve sencer süper emeğinize saglik👏

 63. Enes dedi ki:

  Dizide oynamak istiyorum
  05537285856
  Numarasını ararsanız size benim hakkımda bilgileri veririm

 64. Gulay dedi ki:

  Son izledigim bölümde cok saçmalık vardı.sencer kaldigi yerden duvari deliyor.hazir camurmuş zaten ordan cok emin gibi birinin bulup anlayacagindan dereden gönderiyor.oda tam kızın önümde taşa takılı kaliyor.kız nereye gideceginide biliyormus gibi haber veriyor.sencerde herseyden okadar eminki gazaliyi vuruyor.bu tam bir saçmaliktı.gerisi güzel.

 65. Kübra dedi ki:

  Kesinlikle gülperi ile zançar sarılmalı

 66. Mehmet BAHAR dedi ki:

  Lütfen sayın yönetmen yönetici diğer kanallara diğer yonetmenlere bı işiksin ses müzik oyuncular mükemmel Hace. Sencer olağan üstü oyunculuk sergiliyor emeğinize sağlık hiç bir dizi takıntım yokdu sayenizde benim de bı dizi favorim oldu 🤗

 67. Mehmet BAHAR dedi ki:

  Mükemmel bir dizi ailecek izlenip tarih den ders alınacak bir dizi ve SENCER ÖLMESİN

 68. Anonim dedi ki:

  Dizide konuşma sahnelerinde çok abartılı müzik ve gürültü var

 69. Aysen dedi ki:

  Savaş sahneleri ne öyle.Hızlı geçisler.kim kime ne yapıyo izleyecegim diye gözüm agrıyo.Yani sadece savaş sahnesi.değil,filmdeki geçis sahneleride çok hızlı.

 70. AYSU dedi ki:

  Savaş sahnelerinin çekimi resmen gözü yoruyor.Hızlı geçisler ne öyle.Resmen gözüm dönüyo

 71. Hüseyin dedi ki:

  Abartılı örgülü saçlar, abartılı makyaj, maalesef tarihimizi yansıttığını düşünmüyorum, oyuncular rollerine hiç ama hiç oturmuyor

 72. Hakan dedi ki:

  Dizide müzik sesi ve oyuncuların sesi iyi ayarlanmamis . Müzik sesinden oyuncuların ne dediği anlasilmiyor , müzik sesini biraz kisin yoksa seyretmenin bir anlamı yok

 73. Anonim dedi ki:

  Müziğin sesi konuşmaları fazla bastırdığı için seyiz zevki vermemektedir

 74. Anonim dedi ki:

  arka fon müziği cok fazla ne konuşulduğu anlaşılmıyor

 75. Ayhan dedi ki:

  Dizi güzel ama tarihle dizideki olaylar birbirine uymuyor. Mesela Ahmed sencerin 12 yaşında Horasan valiliğine getirilmesi gibi. Biraz tarihi araştırıp öyle seyredilirse daha güzel olur

 76. Ayvaz Maksutoğlu dedi ki:

  Gerçekten müzik sesinden konuşmalar anlaşılmıyor. Sesi açsan kafa kaldırmıyor komşular rahatsız oluyor. Acil şekilde ses ve müzik sesi ayarlanmalı.

 77. yücel öztürk dedi ki:

  müzik sesi çok yüksek konuşmalar anlaşılmıyor

 78. Ahmet güneş dedi ki:

  Ben bu filimi çok beğendim sultan melikşah oynayan oyuncu yakışmış be böyle dizilerin devamı olması ve gelecek nesile ilham vermesi çok mütiş ve şahane olur

 79. Serdar dedi ki:

  MUZIK SESINDEN FILMI ANLAMIYORU asiriya kacmislar nerdeyse film muzikten ibaret biranevvel cozmezseniz izlenecek gibi deil

 80. Oya Civelek dedi ki:

  Müzik olarak verilen ses düzeni hem nağmesiz tek ses şeklinde hem de çok kötü çok yüksek konuşulanlar bile bu yüzden anlaşılmıyor,devamlı hiç kesintisiz verilen müzik sesi ilgiyi dağıtıyor,o yüzden izlemekten vazgeçtim.

 81. Aylin dedi ki:

  Müzik sesinde filmde konuşulanlar anlaşılmıyor hint dizileri gibi

 82. Anonim dedi ki:

  Müzik sesinde filmde konuşulanlar anlaşılmıyor hint dizileri gibi

 83. Turan çırak dedi ki:

  Dizi çok güzel ve gurur verici lakin müzik çok gürültülü sesler anlaşılmıyor.Konuşmalar daha net olsa iyi olur.Tşkler.

 84. Bayram dedi ki:

  Müzik ve uğultudan sesler hiç anlaşılmıyor lütfen seslendirmeyi düzeltin tabi yorumlar ciddiye alınıyorsa.

 85. Sevda dedi ki:

  Güzel dizi. Lakin müzik sesinden gonuşulanları anlamak olmuyor.

 86. Erol ALİOĞLU dedi ki:

  Müzik sesi baskın olduğu dan sözler anlaşılmıyor. Kanal dan ayrıldım. İzlemiyeceğim. Bütün dizilerde bu sıkıntı var.

 87. Melek sena dedi ki:

  Müzik sesi çok rahatsız edici. Oyuncuların ne dedikleri anlaşılmıyor. Televizyonun sesini açmaya korkuyoruz. Oyuncuların sesinden fazla müzik hakim.

 88. Adnan dedi ki:

  Müzik sesi çok abartılı. Müzik sesinden oyuncuların ne dediğini anlamıyoruz.

 89. Sevda dedi ki:

  Güzel dizi, lakin müziğin gür sesinden ifa edilen sözleri aydın başa düşmek olmuyor . Teşekkür ediyorum

 90. Adnan dedi ki:

  Müzik çok abartılı ve çok sıkıcı ve gereksiz müzik sesinden hiç birşey anlaşılamıyor

 91. Halit dedi ki:

  Lütfen rica ediyorum müzik seslerinden konuşmalar hiç anlaşılmıyor

 92. Anonim dedi ki:

  Lütfen rica ediyoruz bu müzik seslerinden konuşmalar hiç anlaşılmıyor.

 93. Izleyici dedi ki:

  Yahu şu müzik sorununa bir çözüm bulun. Müzik sesinden konuşmalar hic anlaşılmıyor

 94. Abdurrahman dedi ki:

  Müzikten konuşmaları anlamıyoruz biraz daha derinden olabilir

 95. Anonim dedi ki:

  Yahu şu müzik sorununa bir çözüm bulun. Diyaloglar neredeyse hic anlaşılmıyor

 96. Anonim dedi ki:

  Biri şu berbat müziklerin sesini azaltsin. Çok komik müzikler

 97. Ertan dedi ki:

  Lüzumsuz ve berbat fon müziği arasında kaybolan kelimeler. Oyuncuların sözleri berbat müzikler arasında kayboluyor. Müzikler berbat ötesi.

 98. Anonim dedi ki:

  Seneler sonra sencer büyüdü babası melik şahın saçlarında bir tane beyaz yok ikisi de sanki aynı yaştalar. seyircinin aklı ile alay etmek bu..

 99. Hüseyin dedi ki:

  Konuşmalar müzik sesleri arasında zor anlaşılıyor, gereksiz müzik insanı sıkıyor.

  1. Anonim dedi ki:

   Müzik sesinden, konuşmalar anlaşılmıyor. Kanaldan ayrıldım. Müzik mi dinliyeceğiz, dizi mi seyredeceğiz.

  2. Anonim dedi ki:

   Müzik sesinden, konuşmalar anlaşılmıyor. Kanaldan ayrıldım. Müzik mi dinliyeceğiz, dizi mi seyredeceğiz.

   Erol ALİOĞLU

  3. Adnan dedi ki:

   Kesinlikle katılıyorum. Oyuncuların sesi anlaşılmıyor televizyonun sesini açmaya korkuyoruz dizi başladığından itibaren müzik dinliyoruz

 100. Hakikat dedi ki:

  Özellikle yönetmen ve yapımcıdan istirham ediyoruz. Bu tür filimler tarihi değerlerimiz için önem arz etmektedir. Katkılarınızdan dolayı tebrik ediyoruz. Fakat o tarihi şahsiyetleri yansıtırken özen gösterilmeli. Çünkü izleyen gençler onlara özeniyor. Onları örnek alıyor. Oynayan kişilerin karekterleri uzun saçlı olması belik örmesi Hal ve hareketleri bana cok yanlis geliyor. Sulatanlar padişahlar böyle şahsiyetler degildi.lutfen degerlerimizi guzel yansıtınız. Ayrıca filimde şu aşk oyunları sahneleri fazla işleniyor. Bunlar filmin değerini kıymetini kaybettiriyor. En nefret ettigim muhteşem yüzyil filmi gibi hic izlemedim. Bu tur filmlere benzetmeyin lütfen. Insanlar sizi takip ediyor bu degerlere kiymet verdiginiz derecede sizlere kıymet veriyor.

 101. Boşver dedi ki:

  Dizi kesinlikle güzel bemce bir kaç bölüm sonra dahada oturacakdır. Jenerik ve iç Müzikler süper.

 102. tarih sever dedi ki:

  atkadaşında dedigi gibi dizi güzel ama özellikle 4. bölümdeki gibi doğum sahneleri gibi vs. yerler kısa kesilmeli ayrıca kadınlar sanki tarih dizisine değil podyuma çıkıyolar lütfen dikkate alın diziye yazık etmeyin ya

 103. Anonim dedi ki:

  Dizi güzel ama bu bir tarih filmi kadınlarla olan bölümler daha kısa kesilirse sevinirim özellikle 4. bölümde doğum sahneleri kısa kesilmeli sonuçta bunu ailecek izliyoruz ayrıca kadınlar sanki tarih filmine değil podyuma cıkıyolar lütfen tarihi diziyi bozmayalım tarih dizilerini severim LÜTFEN!!!!!!

 104. Kamşl dedi ki:

  Boyle bir senaryoya yazık olmuş, cogu karakter şive dahi yapamıyor. O tarihte Şişme dudaklar İstanbul şivesi ve daha bir cok berbat durum. Uzun lafın kısası berbat.

 105. Alparslan dedi ki:

  Beni baş roldekileri beğenmedim bir Alparslan vardı role yakışan ilk bölümde harcadılar adamı Melikşah rolündeki o kabuğu kırılmış kaplumbağa bitiyorum bide birçok dizide başrol oynadı kim artist yaptiki bunu laa belkide yönetmenlerin yigeni dir Ertuğrul daki zangoc bundan cigerliydi tek eliyle kılınç tutamiyor entel tosbağa biran evvel ölseydi de yerine iyi

 106. recep dedi ki:

  bukadar iyi tasarlanmış bir diziye yazık edilmiş çekim sesleri iyi değil adam attan iniyor hala nal sesleri var en önemlisi botokslu kadınlar hepsi birbirinin aynısı şişme dudaklar gerçekten çok yazık ana kadın karekter baskın değil aktörler maalisef dikkat çekmiyor kılıç oyunları sanki sirkte okus pokus yapıyorlar gibi seyiriciyi kandırma yoluna gitmişiniz bu dizi diğer çekilen iki dizi gibi iz bıakmaz seyredersem sadece tarihimizi merak ettiğim için seyrederim ya ben görüyorum profesyonel olarak siz görmüyormusunuz hace denen karekter hemen dikkati çekiyor padişah bile dikkat çekmiyor oyuncuların kötü olduğundan değil o role uymuyor

 107. Anonim dedi ki:

  bukadar iyi tasarlanmış bir diziye yazık edilmiş çekim sesleri iyi değil adam attan iniyor hala nal sesleri var en önemlisi botokslu kadınlar hepsi birbirinin aynısı şişme dudaklar gerçekten çok yazık ana kadın karekter baskın değil aktörler maalisef dikkat çekmiyor kılıç oyunları sanki sirkte okus pokus yapıyorlar gibi seyiriciyi kandırma yoluna gitmişiniz bu dizi diğer çekilen iki dizi gibi iz bıakmaz seyredersem sadece tarihimizi merak ettiğim için seyrederim ya ben görüyorum profesyonel olarak siz görmüyormusunuz hace denen karekter hemen dikkati çekiyor padişah bile dikkat çekmiyor oyuncuların kötü olduğundan değil o role uymuyor

 108. azmi se dedi ki:

  Dünyayı kurtaran Taytlı örümcek adamlarla büyüdü bizim nesil.
  çocuklarımız da bu Hollywood olmayan kahramanları ile mi büyüyecek derken
  TRT1 güzel bir kapı araladı ve güzel bir alternatif sundu.
  isteyen amerikanın taytlı kahramanlarını izler ondan keyif alır
  isteyen islamın bayraktarlığını yapmış olan türklerin dedelerini izler.
  beğenmedin mi ?
  Amerikanın yarasa adamlarını izlersin, onun T-shirtlerini satın alırsın olur biter.
  Diriliş,Uyanış, kuruluş severleri olarak çocuklarımızla izler tarihimizle gurur duyarız

 109. Anonim dedi ki:

  Tarihimizi bize yasattigi için trtye tesekkurler oyuncular mukemmel rollerini iyi yapıyorlar sanki sinama seyreder gibi sadece makyaj asiri birazoyuncularin mukemmel dizi sikilmadan seyrediyoruz

 110. Anonim dedi ki:

  Hiç Bekledigim gibi değil Tarihle hiçbir alakasi yok botokslu estetikli kadinlar hic olmamis dirilise severek heyecanla bakiyorduk bu dizi olmamis müzikleri Diziye uymuyor nacizane görüşüm

 111. ferize dedi ki:

  Herkeze merhaba ilk önce reklamsız sinema tadında bir dizi izlediğim için öncelikle TRT ye çok teşekkür ederim…
  Tarihe meraklı biri olarak ben çok beğendim…
  O kadar profesyonel emek harcanmıski
  3 bölümdede aynı heyecanla izledik
  iman ışığıyla Vatan uğruna yürüyen yiğitlerin mücadelesini yüreğimizde hissettirdi.
  Bayan oyuncuların estetikli olmaları
  Eleştiri konusu değil..
  Sonuçta günümüz insanı Tarihten bugüne tasinmadilarki..
  Anne oğulun yaş farkina takilmiyorum
  Çůnků anne oğul aynı yaşta kardeş gibi görünen insanlar var..
  jenerik müziği görsel efektler bence kusursuz..diğer tarih dizileriyle kıyaslanamaz.. Çūnkū onların tarih konusu farklı..
  Şimdilik bukadar emeği geçen herkeze tesekkūrler.. ve Başarılar..

 112. Özkan murat Şahin dedi ki:

  12 ekim günü yayınlanan bölümde hata var. Sultan buğdaya bakıyor ve “ böyle kaliteli buğday olduğuna göre burada su var “ diyor. Çok yanlış , çünkü buğday yaka yere yani susuz yere ekilir . Buğday sulanmaz.

 113. Aziz dedi ki:

  Super. yıllardır Selçuklu dizisini bekliyordum.

 114. Ferdi Pelvan dedi ki:

  SENELER GEÇTİ OĞLU BÜYÜDÜ BABASININ SAÇINDA TEK BEYAZ YOK BOYATIYORMU ACABA… BİRAZ GERÇEKÇİ OLUN İZLEYİCİYİ HAFİFE ALMAYIN…

 115. Kont dedi ki:

  Sencerde nasıl bi adamsa anası ondan küçük babası yaşıtı.Melikşahın avradıda botokslu:)))

 116. Kont dedi ki:

  Yahu arkadaş o kadar tarih okudum kadınların selçulklua osmanlıda bu kadar aktif rol aldıklarını okumadım.Erkeklerinde kaşları alınıp uzun saç bırakmalarına ayrı bi saçmalık.Türkçelere gelince kimi istanbul türkçesi kimi bursa şivesi kimi konyalı saçmalık diz boyu

 117. Seyirci dedi ki:

  Selçuklu zamanında meğersem botoxlu dudaklar ne kadarda popülermiş, gencinden yaşlısına kadar hep botoxlu dudaklar görüyoruz. Keşke böyle detaylara dikkat edilseydi oyuncu seçerken, izlerken konuya adapta olamıyoruz

 118. Emir dedi ki:

  Oyunculuklar berbat, sencerin annesi sencerden küçük duruyor. Müziklerden bahsetmiyorum bile

 119. Murat dedi ki:

  Tarih ve Kahramanlık açısından çok zengin bir milletiz. Yıllarca Cüneyt Arkın flimleriyle avunup sahnelerindeki abartıları tartıştık. Diziye gelince .Estetikli ve makyajı yoğun oyunculuk izleyenleri o günün şartlarına değilde podyumlara ve magazin hayatına götürüyor. Bu da izlenebilirliği etkiliyor. Diriliş Ertuğrul bu konuda biraz daha avantajlı, ancak genel olarak bizim eksiğimiz seçilen oyuncuların role tam oturmaması. Hatırlayın ,Çağrı filmini çekenler yabancı olmasına rağmen role uygun insanları bulmuşlardı….

 120. Halil dedi ki:

  Müthiş bir dizi oyuncular senoryo hepsi çok güzel iki bollumdesüper inşallah devamı böyle sürer başarılarının devamını dilerim

 121. Tuğrabey dedi ki:

  Dirilişin figuranı bile buradaki baş rol oynayanlardan daha gerçekçi ve iyi….. Ayrıca bu kadar büyük projeye bu kadar kötü müzikler pes doğrusu…… Kuruluşun yanından bile geçemez 10.bölüm final yapar……..

 122. TARİHÇİ dedi ki:

  Bence EFSANE TADINDA olmuş… Bayan karakterlerin makyajlı yüzlerine, tüm karakterlerin dizinin yansıtıldığı tarih aksanı eleştirilerine katılıyorum. Dizi ilerledikçe karakterlerin rollerine ısınacaklarını düşünüyorum. Dizinin tutmayacağına katılmıyorum, dedim ya EFSANE TADI var dizide…

 123. Muhammed dedi ki:

  Dizi yeni olduğu için eksikler olabilir ama ben bütün oyuncuların performansını çok beğendim heyecan verici sahneler düşündüren ilgi çeken olaylar fevkalede takdire şayan ilerleyen bölümlerde herkesin diğer haftayı hasretle beklediği deli olacağı günlerde gelecek gayet başarılı trt 1 e ve tüm oyuncu arkadaşlara teşekkür ederim nefessiz izliyoruz

 124. Cesur dedi ki:

  Çekimler,kostümler güzel.Fakat oyuncular tam olmamış Yine de dizinin tutma şansı var.Tutması için müzikler çok önemli.Müzikleri hiç iyi değil.İnsanı bayıyor.Biraz daha şöyle insanı coşturacak müzikler olsun.Bu yaylı çalgı ile çalınan müzik çok sıkıyor.Bir de kadın sesi de ha keza aynı.Ertuğrulun müziklerinde böyle bir his insana gelmiyordu.Biraz daha şöyle izleyeni coştursun.Yoksa bu sezon gider ama bir daha ki sezon reytingi aşırı düşer.İyi niyetli olarak bir dost tavsiyesi.İster dikkate alırsınız,ister almazsınız.

 125. Anonim dedi ki:

  Dizi çok güzel olmuş.Oyuncular, kostümler tarihi yansitiyor.Emegi geçen herkese teşekkürler.Merakla bekliyoruz

  1. Kont dedi ki:

   Senin tarih bilgine yazık

   1. azmi dedi ki:

    Kont! Bizans sarayından haber güvercinleri mi uçuruyorsun ?
    bırak türkleri kendi haline
    istedikleri diziyi çeksinler
    sen git Viking izle

 126. Anonim dedi ki:

  Malesef hatice şendil olmamış oyuncalar olmamış bu diziye çok masraf yapılmış yasık olcak bu dizi tutmaz fon müziğide olmamış tek kelimeyle fiyasko bu dizide Bergüzar korelle yakışıdı

 127. Anonim dedi ki:

  Bencede berbat. Hiç olmamış sanatçılarda uymamış

 128. Deniz dedi ki:

  Hatice sendil botokslu yuzuyle hiç olmamış melksah oglu ve anne oyunculuklari güzel ama kardeş gibi duruyorlar sencer in annesiyle olan sahneler bana çok itici geldi bunlar duzelirse daha keyifle izleriz

 129. Şerif dedi ki:

  Tarihi filmlere meklı biri olarak naçizane görüşüm,Ertuğrula cok benzemiş ,ama daha oturmamış,sanki Ertuğrul setinde çekilmiş,kadınlar podyumdan gelmiş gibi botoks makyaj çok,Dövüş sahneleri iyi,Ama yinede Ekibin Bir Ben Hur, Conan The Barbarian veya Gladiator (R.SCOOT)filmlerini mesela tekrar tekrar izlemeleri gerekiyor.saray kadinlari çekişmesi Aynı muhteşem yüzyıl,Orta asya Türk yaşam,davranış,savas şekli daha iyi ele alinmali,incelenmeli,kolay gelsin

 130. bi bokuda begenin dedi ki:

  buraya klozetten yazacağınıza gidin oynayın

 131. Hüseyin dedi ki:

  Kuruluş Osmanda olduğu gibi Aşırı mimik kullanılıyor, doğal hareketler daha çok yakışıyor. Abartılı makjaj, yüzlerindeki görüntü çok abartılı Diriliş Ertuğruldaki ağırlığı bekliyoruz.

 132. Mülayim dedi ki:

  Oyunculara söyleyin boşuna sete gelip o kıyafetleri giyip zahmet çekmesinler 3 bölümde final yapar bu dizi tv yi meşgul etmeyin lütfen resmen dalga geçmişler berbat ötesi

 133. Atilla konya dedi ki:

  Bu oyunculara aksan çalıştırın ya dönem dizisi çekiyorsunuz bu oyuncular diriliş Ertuğrul dizisinde bamsıdan hiç bişey öğrenmediler mi izlerken şive konuşaksınız izleciyle dalga mı geçiyorsunuz sencer biraz geliştir oyunculuğunu izlerken sıkıldım

 134. Anonim dedi ki:

  Ekin Koç sencer rolü olmamış onun yerine amatör tiyatroda nice yetenekli oyuncular var neden yeni yüzleri oynatmazlar o dönemin lehçesi ni konuşmuyor role de giremiyor niye oynatır bilmem ki ekin koç oynuyor diziyi izleci sayısı reyting mi artıcak alakası yok yani izlerken diziyi oyuncular beni içine alamadı oynamak için oynuyorlar gibi bazı oyuncular hariç elçin gibi….

 135. Mehmet dedi ki:

  Diziyi merakla beklerken ne bulduk kişiler kesinlikle uygun olmamış baba oğul anne hepsi aynı yaşta gibiler ve son derece rahatsız edici yani bu kadar emek verilirken bunların sadece biz tarafından hissedilmemesi gerekirdi izlenir inşallah dileklerimle iyi seyirler

 136. Serdar dedi ki:

  Dizi ne diriliş ertuğrul nede kuruluş ormanın 10/1 kadar heyecan verici değil dizi başrol oyuncuları zaten hiç karaktere uygun değil o zamana göre konuşma diksiyonları zaten yok müzik beş para etmez yerli yersiz müzik uygulaması var hiç.heyecan katmıyor herşeyiyle berbat ben şahsıma ben bu tür dizileri hiç.kaçırmam ama bir daha izlemem

 137. Şefik Özkaner dedi ki:

  Oyuncu topluluğu kısmi olmamış. Kadın oyuncular dizide podyumdaki mankenler gibiler. O tarihteki kadın hissiyatını vermiyor. Ertuğrul görüntülerinin yanına yaklaşamaz. Aksiyon sahneleri neredeyse japon filimlerindeki sahneleri anımsatıyor. Müzik diziye karakter katabilirdi. Ertugruldan alıntı oyuncular bende önceki rollerini yaşatıyor . Konuşulan dil aksañı etkilemiyor. Kısacası emek harcanmış gibi ama bende hayal kırıklıgı…..

 138. Nevzat Avcı dedi ki:

  Dizi güzel başladı. Ama Melikşah ile oğlu Sencer arasında yaş farkı hissedilmiyor. Melikşah oyuncusunun makyazında biraz yaşlandırma yapılabilir.

 139. mehmet kaplan dedi ki:

  melikşahın oğlu melikşahla aynı yaşta gibi.Ayrıca sencerin sevgilsi ise hiç olmamış o kostumle ufak tufak kalmış resmen çocuk gibi kalmış.

 140. ahmet dedi ki:

  Daha ilk bölümden kostüm,cast ve dövüş sahneleriyle fark yarattı.İnşallah bu ivmeyle devam eder.Tek eleştirim belki çok fazla Muhteşem yüzyıl ve Diriliş Ertuğrul oyuncusu olması olabilir.

 141. Nezahat dedi ki:

  Buğra Gülsoy yaş olarak Ekin Koç tan sadece 10 yaş büyük nasıl oluyorda baba oğul oluyorlar melikşah sanırım 10 yaşında baba olmuş ayrıca Hatice Şendil bu diziye olmamış böyle tarihi diziler yaparken lütfen daha doğal oyuncular tercih edilsin ne öyle silikon dudaklı sultan mı olurmuş ayrıca konuşmalar günümüz Türkçesi gelicek gidicek v.s. gibi siz tarihi dizi yapıyorsunuz oyuncuların diksiyon eğitimi almaları yerinde olurdu

 142. Aleo Vera dedi ki:

  Tarihi diziler birbirinin aynisi konular haşhaşiler konu edildigi icin izleyeyim dedim akici olmayan sahneler muzik zaten daha once duyduklarimizdan bana gore cezbetmiyo oglu buyumus baba yaslanmamis daha genc oyuncular karakterlerine girememis gibi bir tek suleyman şah in kiz torunu canli ve dinamik hakkiyla oynamis devamini dilerim

 143. Anonim dedi ki:

  Tarihi diziler birbirinin aynisi konular haşhaşiler konu edildigi icin izleyeyim dedim akici olmayan sahneler muzik zaten daha once duyduklarimizdan bana gore cezbetmiyo oglu buyumus baba yaslanmamis daha genc oyuncular karakterlerine girememis gibi bir tek suleyman şah in kiz torunu canli ve dinamik hakkiyla oynamis devamini dilerim

 144. Adıdeğmez dedi ki:

  Savaştılar, yüzleri kanlandı, tamam da niye bir günden fazla o halde kaldılar, bunlar bu süre zarfında hiç mi abdest almadılar?
  İlk bölümde ruh yoktu nedense.
  Müzik idare eder, fakat Diriliş’ i aşamamış, K. Vadisi’nin taklit ve tekrarı gibi olmuş.
  İlk bölüm, karakterlerin tanıtım bölümü olsa da, gerilim düşük.
  Herşeye rağmen izlenir, izlenmesi gerekli bir dizi. İlerleyen bölümlerde hata ve eksikliklerini giderip izleyiciyi ekrana kilitleme potansiyeli var. Göreceğiz bakalım.

 145. Anonim dedi ki:

  Onca emek onca masraf dizi tam bir fiyasko..Melik şahın 18 yaşındaki oğlunu canlandıracak başka bir sanatçı bulamadınızmı..!!?yahu dizide Melik şah oğlundan daha genç duruyor :)) ayrıca Seferiye sultan tarihte Melik şahın eşlerinden biriymiş onu da anneannesi yaşında Çiğdem Selışık canlandırıyor..!! eleştirilecek çok şey varda ne diyeyim bence iş yapmaz bu dizi ayrıca da Diriliş Ertuğrul’un eline su dökemez.

 146. Gül dedi ki:

  Başta müzik olmak üzere oyuncu kadrosuyla göz dolduracak gibi,sahnelere dirilişten aşinayız ama önemli olan gerçek tarihi Türk tarihini yansıtması.Pua verdim…

 147. Anonim dedi ki:

  Başını izliyorum şuan da fakat Diriliş daha güzel gibiydi

  1. Həbib dedi ki:

   Muhteşem Yüzyıla kimse çatamaz.Kim ne derse desin.Müzikleri akıllara kazınmış aktörler birer birer zamanında seçilmişdi.Tabiiki Meral okayın katkısı büyüktü.Amma şimdiki Kuruluş Osman Diriliş ertoğrul veya uyanış Büyük Selçuklu gibi sonu iş ış şekilçiler koyarak halka hiç bir şey ifade ettire bilmezsiniz.
   O zaman Payitaht Abdülhamit dizisinin adınıda Yıkılış Dağılış Osmanlı gibi koysaydınız be.Birdeki bu trt 1 iyici kötüleşti gözümde baya tüm tarihte hangi türk imparatorlukları varsa onlara dizi çekmeye dadanmış bir kanal olmuş.Eğer öyleyse Safeviler konusunuda ele alalım.Azervaycanın Halk Cümhuriyyetinden Akkoyunlulardan Karakoyunlulardan Atabeylerden Hanlıklardan Efşarlardan Nadir şahdanda diziler çekin bizlerde kendi tarihimizi yabancıların eliyle seve seve izleyelim.Çünki bizde ne çeken var be senaryo.Amma görüyorumki Türkler ve Türkiye bu işte baya ilerlemiş.Neyse umarımki bu yorumumu okuyanlar bana hak kazandırır ve yorumum tutar inşallah sağolun.

   1. Yiğido dedi ki:

    Dizi harika elinize emeğinize sağlık beğenerek ailece izliyoruz fakat arka fondan gelen müzik sesi daha ön plana çıkıyor biraz arka ses kısılabilir bizleri çok rahatsız ediyor konuşulan sesleri zor duyuyoruz bu yorumu değerlendirirseniz çok seviniriz

    1. Ali dedi ki:

     Ses anlaşılmıyor müzik sesi çok yüksek bi ilgilenin..

     1. mustafa dedi ki:

      yorumların hepsini okudum bizler yabancı filim izlemeyi çok seven bir milletiz 25.yıl koboy filim izledik konusu olmayan tarihi olmayan filimler bunları izledik yüzüklerin efendisi saçma sapan filimler ağaçlar adam şeklinde yürüyor değişik yaratık insanlar konu hayel ürünü türk filimlerinde bi ara cüneyt arkın bir yaya 3 ok takıyor 3 kişinin gözünü kör ediyor tarkan filimi kara murat hep saçma sapan filimler.bu savaşlı filimlerde en beğendiğim cesur yürek konu olarakta çok kaliteli efek olarakta çok kaliteli 7.dalda oskar alan mel gıbsın gerçek bir kahraman katılmıyorsanız söyleyebilirsiniz.yabancıların teknolojiyi çok iyi kullanıyorlar bizimkiler bunda çok başarısızlar.uyanış büyük selçukluyu yabancılar çekmiş olsaydı dünyada sadece bu diziler izlenirdi hem diriliş hem kuruluş.mesela amerikan aktör tom kuruse oynasaydı bu dizileri dünyada 196 ülke var en az 150 ülke izlerdi yani burda başrol oyuncusu çok önemli senarist yapımcı yönetmen çok önemli at hızla geliyor.atı adam düşürüyor.bizde bunu yapamıyorlar yapsalar bile o at bir daha görev yapamaz duruma gelir eksiğimiz çok.yapımcılardan ricam bu filimler çok kalitesiz bu filimlere kalite katın bizler hayel ürünü filim çekmiyoruz.kendi ülkemizin kendi medeniyetimizin dizilerini daha kaliteli görmek istiyoruz.saray içi entirikaları değil siyaset görmek istiyoruz.mısırlı yönetmen yapımcı çağrı filimini çekti başrol oyuncusu antoni kuing oynadı yabancı artistler çoktu ama yapımcı filimi filim gibi çekti bütün dünyayı o filim ayağa kaldırdı.sizden ricam bizim sultanlar olsun padişahlar olsun askerler olsun 3 kişiyle kaleye giriyor elini kolunu sallayarak çıkıyor.buna kargalar güler cahile yutturursunuz ama akıllı adama yutturamassınız.kalite kalite istiyoruz benim yaşım 57 ne filimler seyrettim ama hepsi boş gerçek filim izlemek istiyoruz gerçek tarih izlemek istiyoruz.saygılar.