TRT1 Yeni Sezon Dizileri (2022-2023)

10.07.2021
9.268

Dizi severlerin ve televizyon izleyicilerinin vazgeçilmez kanalından bir tanesi olan TRT 1 kanalı, yeni sezonda da isminden çokca söz ettirecek gibi görünüyor. Yeni sezona da damgasını vuracak olan TRT 1 kanalının 2022-2023 sezonu daki dizilerinden detaylı bir şekilde sizlere bahdlsedeceğiz. 2022-2023 sezonunda TRT 1 kanalında yayınlanacak olan dizilerin tamamı haberimizdedir.TRT1 Yeni Sezon Dizileri (2021-2022)

TRT1 Yeni Sezon Dizileri (2022-2023)

Geçtiğimiz sezon Gönül Dağı, Toskoparan İskender, Masumlar Apartmanı, Bir Zamanlar Kıbrıs ve Teşkilat dizileri ile isminden sıkça söz ettiren TRT 1 kanalı yeni sezona da mükemmel bir giriş yapacak. 2022-2023 sezonunda da birbirinden güzel dizilerle yayın hayatına devam edecek olan TRT 1’in yeni dizilerini sizlere kısaca tanıtacağız. İşte TRT 1’in yeni sezonda yayında olacak dizileri..

2022-2023 Yılında TRT de başlayacak diziler:
Kara Tahta Dizisi
Selahattin Eyyubi Dizisi
Hicran Dizisi
Kasaba Doktoru Dizisi
İntibah Dizisi
Hekim Akşemsettin Dizisi
Mahsusa Trablus Dizisi
Balkan Ninnisi DizisiKara Tahta Nerede Çekiliyor

Kara Tahta Dizisi

TRT ekranlarında 2022 Nisan ayında yeni başlayacak olan Kara Tahta dizisi duyuruldu. Yapımcılığını Üs Yapım’ın, yönetmenliğini Ender Mıhlar’ın üstlendiği dizinin kadrosunda; Furkan Andıç (Atlas), Miray Daner (Irmak), Cengiz Bozkurt (Arif), Mine Tüfekçioğlu (Üflet), Çiçek Dilligil (Sevgi), Nizam Namidar (Hikmet), Kerem Arslanoğlu (Bekir), Selen Uçer (Münevver), Onur Durmaz (Cafer), Taylan Meydan (İskender), Yasemin Yazıcı (Esra), Veda Terzioğlu (İrem), Murat Danacı (Harun) ve Ömer Faruk Uluocak (Nevzat) yer alıyor. Detaylar burada: Kara Tahta dizisi oyuncuları.Kara Tahta Dizisinin Tekrarları Ne Zaman

Trablusgarp Dizisi

Mustafa Kemal Atatürk ve Envar Paşa öncülüğünde Lidya topraklarında gerçekleşen İtalya işgaline karşın yapılan mücadeleyi konu edinecek olan Trablusgarp dizi TRT 1 kanalının yeni sezondaki en iddialı dizilerinden bir tanesidir. Dizinin henüz hazırlık aşamaları yeni başlamış olsa da Trablusgarp dizisi şimdiden isminden söz ettirmeye başlamıştır.

Altay Dizisi

TRT 1 kanalının genç izleyicilerine aksiyon ve heyecan yaşatacak olan Altay dizisi de yeni sezonda izleyici karşısına çıkacaktır. Mehmet Akif Ersoy’un hayatını ve İstiklal Marşı’mızın yazıldığı yılları konu edinecek olan Altay dizisi de TRT 1 kanalında 2021-2022 sezonunda izleyicileriyle buluşacaktır. Kanalın en çok beğenilen ve en çok sevilen dizilerinden bir tanesi olması beklenen Altay dizisinin de en kısa süre içerisinde TRT 1 kanalında izleyici ile buluşması beklenmektedir.

Hay Sultan Dizisi

TRT 1 Hay Sultan DizisiYapımcılığını Emre Konuk’un üstlenmiş olduğu yönetmen koltuğunda ise Sedat İnci’nin oturmuş olduğu Hay Sultan dizisinin senaryosunu da İsa Yıldız kaleme almıştır. Çekimlerine başlanmış olan Hay Sultan dizisinin oyuncuları arasında ise Çetin Tekindor, Kerem Arslanoğlu, Gülper Özdemir, Kevork Malikyan ve Cemal Toktaş gibi birbirinden başarılı isimler yer almaktadır. Çekimlerine geçtiğimiz günlerde hızlı bir şekilde başlanmış olan Hay Sultan dizisinin yaklaşık 1 ay içerisinde TRT 1 kanalında sevenleri ile buluşması beklenmektedir.

Mevlana Dizisi

TRT 1 Mevlana DizisiTRT1 için hazırlanan Mevlana dizisinin çekimlerine de hızlı bir şekilde başlanmıştır Konya’da çekimleri sürdürülen Mevlana dizisinin oyuncu kadrosunda Timuçin Esen, Ahmet Mümtaz Taylan, Ushan Çakır, Mert Karabulut, Mert Turak ve Özlem Tokaslan gibi isimler yer almaktadır. Güçlü konusu ve birbirinden başarılı oyuncuları ile Mevlana dizisinin de TRT 1 kanalının gözde projelerinden bir tanesi olması beklenmektedir.

Barbaroslar Dizisi

TRT 1 Barbaroslar DizisiES film imzalı Barbaroslar dizisinin yönetmenliğini Taylan Biraderler yapmaktadır. Senaryosunu ise Cüneyt Aysan, Oğuz Ayaz ve Ozan Aksungur’un birlikte kaleme aldığı dizsinin başrol oyunculuğunu ise Ulaş Tuna Astepe ve Engin Altan Düzyatan beraber üstlenmektedir. Aksiyon ve tarihi kurgu türünde olan Barbaroslar dizisinin yaz bitiminde ekranlarda yerini alması beklenmektedir.

Alparslan Dizisi

TRT 1 Sultan Alparslan DizisiAlparslan dizisi ise Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yerine TRT 1 kanalında yayınlanacaktır. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yerine yayınlanacak olan Alparslan dizisinin çekimlerini hızlı bir şekilde başlanmıştır. Dizinin başrol oyunculuğunu Baruş Arduç üstlenirken dizinin oyuncu kadrosunun kalan kısmında ise Buğra Gülsoy, Ekin Koç, İlker Kızmaz, Hatice Şendil, Sevda Erginci, Bülent Alkış ve Leyla Feray gibi birbirinden başarılı isimler yer almaktadır. Konusu ve oyuncuları ile şimdiden oldukça beğeni toplayan Alparslan dizisi çok kısa bir süre sonra TRT 1’de yayın hayatına başlayacaktır.

Dünya Hali Dizisi

TRT 1 Dünya Hali DizisiTRT 1 kanalında yayınlanacak olan ve yine ekranların en çok sevilen dizilerinden bir tanesi olması beklenen Dünya Hali dizisi de çok kısa bir süre sonra TRT 1’de yayın hayatına başlayacaktır. Oyuncu kadrosunda güçlü va başarılı isimleri barındıran Dünya Hali dizisinin çekimlerine de hız kesmeden başlanmıştır. Oyuncu seçmeleri tamamlanan dizinin kadrosunda Caner Şahin, Tolga Tekin, Pelin Abay, Ozan Çelik, Hakan Emre Ünal ve Mert Denizmen gibi ünlü isimler yer almaktadır.

2022-2023 sezonunda TRT 1 kanalında yayınlanacak olan yeni dizlerden sizlere bahsettik. Sizlerin de bu diziler hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi büyük bir merakla beklemekteyiz. TRT 1’in yeni dizileri hakkında neler düşünüyorsunuz? TRT 1’in yeni sezon dizilerini nasıl buldunuz? 

YORUMLAR - GÖRÜŞLER

  1. Tarihi dizi sever dedi ki:

    Super super