Teşkilat Dizisi 3. Sezon Nerede Çekiliyor?

25.02.2021
4.956

Geçtiğimiz günlerde set hazırlıklarını büyük bir hızla başlanan Teşkilat dizisi çok kısa bir süre sonra TRT1 ekranlarında seyircisiyle buluşacak. Teşkilat dizisi hakkında pek çok merak edilen konu oldu. Dizi konusu ve oyuncularının yanı sıra çekim yerleri ile de izleyiciler de merak uyandırdı. Bizde sizler için bu konumuzda Teşkilat dizisinin nerede çekildiğinden ve çekim yerlerinden sizlere detaylı bir şekilde bahsetmek istedik. Gelin Teşkilat dizisinin çekim yerlerini haberimizin devamını okuyarak öğrenin..

teskilat dizisi cekim mekanlari

Teşkilat Dizisi 3. Sezon Nerede Çekiliyor?

Oyuncu kadrosunda Deniz Baysal, Çağlar Ertuğrul, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Ezgi Şenler, Tuncer Salman ve Atılay Uluışık gibi birbirinden başarılı isimleri barındıran Teşkilat dizisinde milli İstihbarat konusu işlenecektir. Dizinin çekim yeri olarak ise isminden de belirtildiği gibi Ankara’dan yararlanılacaktır. Ankara’nın pek çok farklı semtinde çekilecek olan dizi birkaç ay sonra TRT 1 ekranlarında seyircilerin karşısına çıkacaktır. teskilat dizisi galata kulesinde cekildi

Teşkilat dizisi 3. sezonu İstanbul’da çekiliyor. Daha önce Ankara’da olan çekimler artık İstanbul’a taşınıyor. Teşkilat dizisi ilk olayında uzaktan patlamalı el yapımı bomba terörist tarafından İstanbul Galata Kulesi’nin yanına getiriliyor. Galata Kulesi’nin yakınında bulunan banklara konuyor ve terörist uzaklaşıyor. Ancak teşkilat bundan haberdar olduğu için patlamadan olaya müdahale edebiliyor.  teskilat dizisi 3. sezon galata kulesinde

Teşkilat dizisi 3. sezonu çekimleri önizleme tanıtımında Tokat’ta bulunan Taşköprü çekimleri yapılıyor. Taşköprü de yapılan çekimler manzara açısından çok güzel olmuş. teskilat dizisi 3. sezon taskopru

Teşkilat Dizisi Yeni Sezon (2. Sezon) Nerede Çekiliyor?

Teşkilat dizisi 2. sezon nerede çekiliyor? soruları geldikçe bizde sizlere yeni sezondan çekim mekanlarını paylaşmak istedik. Teşkilat dizisi 2. sezonu İstanbul’da çekiliyor. Yeni sezon fragmanlarında çekim mekanlarında İstanbul silüetini sıkça görüyoruz. Kadrosuna yeni isimlerin katıldığı ve bu sezon daha güçlü şekilde yayınlanacak olan Teşkilat dizisi çekim mekanlarından bir kaç fotoğraf paylaşıyoruz sizlerle.

teskilat dizisindeki gemi mavi vatan nerede

Teşkilat dizisinde bir doğalgaz arama gemisi görülüyor. Mavi Vatan isimli gemi Karadeniz semalarında geziyor. Terör örgütü ilk operasyonunu bu şekilde yaparak gemiyi patlatıyor. Bu sahne herkesin yüreğini yaksa da dizi yeni sezona vurucu bir şekilde başlıyor.

teskilat dizisi yeni sezonu Istanbulda cekilyior Teşkilat dizisi yeni sezon tanıtım fragmanında çekimlerin İstanbul’da yapılacağına dair tüyolar gördük. Bunlardan birisi de İstanbul manzarası olan Kız Kulesi ve İstanbul Silüetinin olması.

teskilat dizisi cekim yerleri mekanlari Teşkilat dizisi 2. sezonu fragmanlarında İstanbul Galata Köprüsü’de yer alıyor. Teşkilat dizisi yeni sezon çekimlerinde daha farklı mekanlara ihtiyaç duyulduğu için belki de İstanbul’a taşınmış olabilir.

tesilat dizisi nerede cekiliyor

Teşkilat dizisi Mit Merkezi İpek Üniversitesi

Teşkilat dizisi Mit Merkezi İpek ÜniversitesiTeşkilat dizisinde Ankara’da Mit merkezi olarak gösterilen teknolojik takip merkezinin olduğu mekanlar aslında Ankara’da bulunan İpek Üniversitesinin teknolojik takip merkezidir. Mit merkezi yada operasyon merkezi olarak görülen alan İpek üniversitesinin teknoloji birimidir. Özel bir vakıf üniversitesi olan İpek Üniversitesi pandemi dolayısı ile öğrenci olmadığı için kapılarını Teşkilat dizisinin ekibine açmış.

Teskilat dizisi nerede cekiliyor

Teşkilat Dizisi Hangi İl ve İlçede Çekiliyor?

Ankara Dizisi Hangi İl ve İlçede ÇekiliyorTeşkilat dizisinin çekim şehri olarak isminden de anlaşıldığı üzere Ankara ile tercih edildi. Ankara’nın hemen hemen her semtinde çekimleri sürdürülecek olan dizinin çekimlerinde ilçe olarak Keçiören, Akyurt, Altındağ, Gölbaşı, Polatlı ve Sincan başta olmak üzere pek çok ilçeden yararlanıldı. Ancak Teşkilat dizisinin çekimlerinin sürdürüleceği ilçeler net bir şekilde resmi siteler tarafından açıklanmadı.

teskilat dizisi nerede cekiliyor bilgileri resimleri

Teşkilat Dizisi Çekim Yerleri

Teşkilat dizisinin yönetmenliğini Hakan Kırvavaç üstlenirken senaryosunu ise Ethem Özışık kaleme almıştır. Dizi çekimlerinde ise kapalı ve açık mekanlardan sık sık yararlanılmıştır. Milli istihbarat konusunun işlenecek olduğu Teşkilat dizisinde sahnelere uygun tek çok farklı mekandan yararlanılmıştır. Dizi yayınlanmaya başladığı zaman çekim yerlerini adres bilgisi ile birlikte daha açık bir şekilde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.Teşkilat Dizisi Çekim Yerleri

Teşkilat Dizisinin çekim Mekanları

Ankara dizisi olan Teşkilat dizisinin çekim mekanları olarak pek çok farklı yerden yararlanıldı. Ankara’nın farklı semtlerinde çekimlerin sürdürülecek olduğu Teşkilat dizisi izleyicilere kendisini sevdirmeyi hedefliyor. Dizi çekimlerine henüz yeni başlandığı için mekanlar hakkında detaylı bir bilgi paylaşılmadı. Ancak Teşkilat dizisinin fragmanını ve tanıtımının yayınlanmasının ardından dizinin çekim mekanlarını da daha detaylı bir şekilde sizlere sunacağız.

Teşkilat dizisi çekim yerleri Ankara'nın neresiBu konumuzda da sizlere TRT 1’de yayınlanacak olan Teşkilat dizisinin çekim yerlerinden ve çekim mekanlarından bahsetmek istedik. Sizlerin de Teşkilat dizisinde kullanılmış olan mekanlardan merak ettiğiniz yerler olursa aşağıda yer alan yorum kısmından bölüm ve sahne bilgisi ile birlikte bizlere sorabilirsiniz. Ayrıca dizide yer alacak olan oyuncuları yakından incelemek isterseniz Teşkilat Dizisi Oyuncu Kadrosu Karakterleri Konusu isimli konumuza da bakabilirsiniz.

Teşkilat dizisi nerede çekiliyor mekanları neresi

Teşkilat Dizisi Nerede hangi ilimizde Çekiliyor

Segmenler parki Ankara

Teşkilat dizisi yeni bölümleri Ankara’da çekildiği  için Ankara’nın semtlerinin, parklarının ve mekanlarının adını duyuyoruz. Önceki bölümlerde Seğmenler Parkı’nın adı geçmişti.  Ankara Çankaya’da bulunan Seğmenler Parkı resimleri ve bilgilerini konumuza ekliyoruz. Teşkilat dizisinin çekimleri adresi bilgileri konumuza eklenmektedir.

Teşkilat dizisi operasyon Merkezi olarak gösterilen mekan İpek Üniversitesi

Teskilat dizisinde Mitin ozel binasi nerede

Teşkilat dizisi yeni bölümleri Ankara’nın çeşitli mekanları kullanılıyor. Ankara’da operasyonlar yapılıyor. Mit’in özel mekanında kalmak zorunda kalan dizinin başrollerinin ailelerin yaşadıkları mekanlar da görülebiliyor. Özel tim Mit’in özel mekanında yaşayacaklar bundan sonra. Aileleri onları öldü sanırken onlar ülkeleri için mücadele yapmaya devam edecekler.

Teşkilat dizisinin çekim yerleri mekanlarıTeşkilat Dizisinin çekim yerleri arasında Ankara’da yeni açılmış olan Mit binası da bulunuyor. Büyük bir kompleks içinde yer alan MİT teşkilat binası 15 Temmuz sonrasında yeni alana taşınma kararı almıştı. TRT ekranlarının yeni dizisi Teşkilat Mit genel merkezi Ankara’dan da operasyonları yönetmeye devam edecek.

teskilat dizisi cekimleri mekanlari

Teşkilat dizisinde rütbece büyük adamların yer aldığı bir toplantı odası yer alıyor. Büyük görkemli toplantı salonu nerede? Teşkilat dizisi çekim mekanları resimleri konumuzda…

Teşkilat Dizisi Nerede Çekiliyor

YORUMLAR (Sen de YAZ)

 1. Özcan Sincan dan dedi ki:

  İstanbul’da çekilen diziler İstanbul’un sanki reklamını yapar gibi dizi çekiyorlar teşkilatta böyle birşey yok frangman gibi dizi çekiyorlar neden Ankara’nın sokaklarını semtlerini göstermiyor merak ediyorum

 2. Merkür dedi ki:

  Pandemi dolayısıyla değil de hükümet dolayısıyla öğrencisi bulunmayan İpek Üniversitesi demeniz daha uygundu 🙂 bahsettiğiniz üniversite kapatıldı ve şimdi de dizi seti olarak kullanıyorlar. Yorumsuz

  1. Anonim dedi ki:

   Bilmeyene yuturuyolar işte pandemiymis

 3. Satürn dedi ki:

  Mezarlık sahnesinin çekildiği yerde devamlı çekim olacak mı bilginiz var mı? Ve bahsettiğim mezarlık Solfasol Mezarlığı diye biliyorum doğru mudur?

  1. Solfasol dedi ki:

   Görünce hemen tanıdım ilk bölümde babamın mezarı orda solfasol mezarlığı