Altay Dizisi Oyuncuları Konusu (Tabii)

19.08.2022
27

TRT dijital ekranlarında  Altay isimli yeni bir dizi başlıyor. Muhtemelen Kasım ayında veya 2023 yılından ilk ayında yayına başlaması beklenen TRT dijitalin tarihi içerikli dizilerinden birisi de süper kahramanlar Altay dizisi olacak. Bu haberimizde Süper Kahramanlar Altay dizisinde yer alan oyuncuları, dizinin konusunu başlama tarihini nerede çekildiği gibi detaylı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Altay dizisi oyuncu kadrosu

 Altay dizisinde güçlü bir oyuncu kadrosu yer alıyor. Henüz cast aşamasında olan ve her geçen gün yeni oyuncuları belli olan Altay dizisinin ilk oyuncusu Cem Özer oldu. Cem Özer dışında birçok oyuncu ile bağlantıya geçen yapımcı kısa bir süre sonra oyuncu kadrosunu tamamlayıp dizinin deneme çekimlerine başlayacak.

TRT Dijital (TABİİ) için çekilen dizinin adı “Süper Kahramanlar – Altay” dizisiyle anlaştı. T-World Entertainment’in yapımcılığını üstlendiği diziyi Ezel Akay yönetiyor.

Süper Kahramanlar Altay Dizisi Oyuncu Kadrosu:
Alper Saldıran-Gazi,
Muhammet Uzuner- Hikmet,
Batuhan Bayar- Mete,
Elif Doğan- Su Kız,
Beste Kökdemir- Nazar,
Edanur Gülbudak- Meryem,
Cem Özer- Cezeri,
Aslı Sümen-Selin,
Begüm Birgören- Nuran,
Hakan Ummak- Nureddin,
Çetin Sarıkartal- Korel,
Fırat Doğruoğlu- Semir,
Asir Gündoğdu-Azad,
Abdullah Cersel- Karabeyaz
Toprak Sergen- Derviş
Cemil Büyükdöğerli
Muhammet Uzuner
Hasan Yalnızoğlu
Süreyya Güzel
Türker Fırat

Cem Özer – Cezeri

Türk tarihinin güçlü kökenlerini gözler önüne sermek isteyen Süper Kahramanlar Altay dizisinde tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan ve Türk İslam tarihine ilk robotu yapan bilim adamı olarak geçen Cezeri karakterini Cem Özer canlandıracak. Hem bir alim, hem de mucit olan ve şu sıralar cezeri adında uçan bir araç teknolojisinin de baykar mühendislik tarafından yapıldığını hatırlatmak isteriz. Cem Özer Süper Kahramanlar Altay dizisi oyuncu kadrosundaCem Özer uzun süredir herhangi bir dizide yer almıyordu. Süper kahramanlar Altay dizisinde Cezeri karakterine hayat verecek olan Cem Özer daha önce birçok tiyatro dizi ve filmde yer almış bir oyuncudur. 1959 doğumlu olan Cem Özer Süper Kahramanlar Altay dizisinin oyuncu kadrosunda cezeri karakterine hayat verecek ve bir mühendisi mucidi canlandıracak.

Edanur Gülbudak- Meryem

Süper Kahramanlar Altay Trt Dijital için çekiliyor. Oyuncu kadrosuna Edanur Gülbudak diziye Meryem karakteri ile katıldı. Süper Kahramanlar Altay dizisi oyuncusu Edanur Gülbudak 1998 Isparta doğumludur. Beni Bırakma ve Kasaba Doktoru dizilerinde rol aldı. edanur gulbudak super kahramanlar altay dizisi

Süper Kahramanlar Altay Dizisinin Konusu

Süper Kahramanlar Altay dizisi oyuncuları konusu (TRT)

Altay Dizisi Konusu:Dizi; Ekolojik sorunlara, savaşlara, çatışmalara, salgın hastalıklara ve diğer felaketlere karşı savaşan süper kahramanların hikayelerini anlatacak.

Süper Kahramanlar Altay dizisinde daha birçok Türk ve Müslüman alimi canlandıracak oyuncular yer alacak. Süper Kahramanlar Altay dizisinin konusu Türk İsmal alimleri olacak ve yaptığı eserler ve icatlar sergilenecek. TRT son yıllarda Türk İslam tarihi ile ilgili önemli projelere imza atıyor.

Altay Dizisi Kaç Bölüm Sürecek?

4 sezon ve 26 bölümden oluşacak dizi, Türkiye’nin ilk süper kahraman evreni olan T-World’de 35 kahraman farklı kültür ve coğrafyaların günümüzde geçen hikayelerini izleyicilerle buluşturacak.

Dijital platformunu kısa bir süre içerisinde hayata geçirecek olan TRT Süper kahramanlar Altay dizisi ile de ilgi odağı olacak görünüyor. Süper kahramanlar Altay dizisi nerede çekiliyor, Süper Kahramanlar Altay yeni gelen oyuncular kimler gibi merak edilen sorulara bilgiler geldikçe sayfamızda yer vereceğiz.

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..