Alparslan Dizisi Nerede Çekiliyor? Mekanlar Neresi?

02.07.2021
70

Bu konu Alparslan Dizisi Nerede Çekiliyor hakkında olacak. Tarihi bir dizi olarak TRT 1 ekranlarında yeni sezonda karşımıza çıkacak olan Sultan Alparslan dizisi şimdiden izleyicilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Oyuncuları ve konusunun yanı sıra dizide merak uyandıran unsurlardan bir tanesi de dizinin çekim yerleri oldu. TRT 1 izleyicileri ve dizi severler adına Sultan Alparslan dizisinin çekim yerlerinden ve çekim mekanlarından detaylı bir şekilde bahsedip, dizi setinin kurulduğu alanları sizlere sunacağız. alparslan 2. sezon cekimleri

Alparslan Dizisi 2. Sezonu Nerede Çekiliyor?

Alparslan Büyük Selçuklu dizisi 2. sezonu yakın zamanda başlayacak. Alparslan Büyük Selçuklu dizisi 2. sezon çekimlerine başlandı. Tanıtım fragmanında Kabe’den çok özel görüntüler veriliyor. Sultan Alparslan’ın hac ibadetini yaparken görünmesi ve yaptığı dua seyircinin yüreğine işledi. Alparslan Büyük Selçuklu dizisi 2. sezon çekimleri nerede yapılıyor konumuzu ziyaret ederek detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Alparslan Büyük Selçuklu dizisi 2. sezonunda Tekfur’un yaşadığı şato bu dizi için yapılan bir plato. İstanbul’da ki dizi platolarında çekilen Alparslan Büyük Selçuklu orman sahneleri için de platoya yakın bir orman kullanılıyor. alparslan buyuk selcuklu cekimleri

Başrol oyunculuğunu Fahriye Evcen ile Barış Arduç’un üstleneceği Sultan Alparslan dizisinin ilk tanıtımının yayınlanması ile de birlikte dizinin çekim yerlerine olan merak daha da artmıştır. Tarih konulu bir dizi olması itibariyle dizi sahnelerine uygun olarak bozkır alanlar ve ormanlar sık sık kullanılmıştır. alparslan Buyuk selcuklu dizisi cekimleri kabede yapildi mialparslan Buyuk selcuklu dizisi cekimleri kabede yapildi mi

Alparslan Dizisi Mekanlar Neresi?

Sultan Alparslan dizisinin çekim mekanı olarak pek çok farklı yer kullanıldı. Kullanılan mekanların sessiz, sakin ve tarihe uygun olmasına özen gösterilirken çoğunlukla ormanlık ve boş-bozkır alanlar tercih edildi. Dizinin senaryosuna uygun olarak pek çok farklı yere dizi seti kuruldu. Kurulan setlerde çekimlere ise büyük bir hızla başlanmıştır.

Alparslan Dizisi Hangi İl ve İlçelerde Çekiliyor?

Pek çok dizide de olduğu gibi Sultan Alparslan dizisinin çekim ili olarak da İstanbul tercih edildi. Ancak dizi setinin kurulabilmesi için İstanbul’un sessiz ve sakin semtlerinin seçilmesi gerekliydi. Bunun içinde İstanbul’da yer alan Beykoz ve Riva bölgelerinde yer alan ormanlık ve bozkır alanlar kullanıldı. Dizi çekimlerinin tamamının İstanbul’da bulunan bu belirttiğimiz Beykoz ve Riva bölgesinde çekilmesi planlanmaktadır.

Alparslan Dizisi Çekim Yerleri

Alparslan dizisi çekimleri nerede yapılıyorTRT 1’de yayınlanacak olan ve ilk tanıtımı ile geçtiğimiz günlerde karşımıza çıkmış olan Sultan Alparslan dizisinin çekim yerleri izleyiciler tarafından merak edilmeye devam etmektedir. Sultan Alparslan dizisi TRT 1’de olan yayın hayatına başladığı zaman dizinin çekim yerlerini detaylı bir şekilde sizlere sunmaya devam edeceğiz. Sultan Alparslan dizisinin çekim yerleri neresidir? sorusunun yanıtı için bizi takipte kalabilirsiniz.

Bu konumuzda da sizlere Sultan Alparslan dizisinin çekim yerlerinden ve çekim mekanlarından bahsettik. Sizlerin de Sultan Alparslan dizisinin çekim yerlerinden merak ettiğiniz yerler olursa aşağıda yer alan yorum kısmına bölüm ve sahne bilgisi ile birlikte yazarak bize sorabilirsiniz. Alparslan Dizisi Nerede Çekiliyor konusunda yazdık. Alparslan Dizisi Oyuncuları kimler burada.

YORUMLAR

  1. Eva maria de marcos dedi ki:

    iyi günler Alparslan dizisinin çekim seti nerede bilmek istiyorum çok teşekkür ederim