Sultan Alparslan Dizisi Nerede Çekiliyor? Mekanlar Neresi?

Tarihi bir dizi olarak TRT 1 ekranlarında yeni sezonda karşımıza çıkacak olan Sultan Alparslan dizisi şimdiden izleyicilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Oyuncuları ve konusunun yanı sıra dizide merak uyandıran unsurlardan bir tanesi de dizinin çekim yerleri oldu. TRT 1 izleyicileri ve dizi severler adına Sultan Alparslan dizisinin çekim yerlerinden ve çekim mekanlarından detaylı bir şekilde bahsedip, dizi setinin kurulduğu alanları sizlere sunacağız.

Sultan Alparslan Dizisi Nerede Çekiliyor?

Sultan Alparslan Dizisi nerede çekiliyorBaşrol oyunculuğunu Fahriye Evcen ile Barış Arduç’un üstleneceği Sultan Alparslan dizisinin ilk tanıtımının yayınlanması ile de birlikte dizinin çekim yerlerine olan merak daha da artmıştır. Tarih konulu bir dizi olması itibariyle dizi sahnelerine uygun olarak bozkır alanlar ve ormanlar sık sık kullanılmıştır.

Sultan Alparslan Dizisi Mekanlar Neresi?

Sultan Alparslan dizisinin çekim mekanı olarak pek çok farklı yer kullanıldı. Kullanılan mekanların sessiz, sakin ve tarihe uygun olmasına özen gösterilirken çoğunlukla ormanlık ve boş-bozkır alanlar tercih edildi. Dizinin senaryosuna uygun olarak pek çok farklı yere dizi seti kuruldu. Kurulan setlerde çekimlere ise büyük bir hızla başlanmıştır.TRT Alparslan Dizisi çekim yerleri neresi

Sultan Alparslan Dizisi Hangi İl ve İlçelerde Çekiliyor?

Pek çok dizide de olduğu gibi Sultan Alparslan dizisinin çekim ili olarak da İstanbul tercih edildi. Ancak dizi setinin kurulabilmesi için İstanbul’un sessiz ve sakin semtlerinin seçilmesi gerekliydi. Bunun içinde İstanbul’da yer alan Beykoz ve Riva bölgelerinde yer alan ormanlık ve bozkır alanlar kullanıldı. Dizi çekimlerinin tamamının İstanbul’da bulunan bu belirttiğimiz Beykoz ve Riva bölgesinde çekilmesi planlanmaktadır.

Sultan Alparslan Dizisi Çekim Yerleri

TRT 1’de yayınlanacak olan ve ilk tanıtımı ile geçtiğimiz günlerde karşımıza çıkmış olan Sultan Alparslan dizisinin çekim yerleri izleyiciler tarafından merak edilmeye devam etmektedir. Sultan Alparslan dizisi TRT 1’de olan yayın hayatına başladığı zaman dizinin çekim yerlerini detaylı bir şekilde sizlere sunmaya devam edeceğiz. Sultan Alparslan dizisinin çekim yerleri neresidir? sorusunun yanıtı için bizi takipte kalabilirsiniz.

Bu konumuzda da sizlere Sultan Alparslan dizisinin çekim yerlerinden ve çekim mekanlarından bahsettik. Sizlerin de Sultan Alparslan dizisinin çekim yerlerinden merak ettiğiniz yerler olursa aşağıda yer alan yorum kısmına bölüm ve sahne bilgisi ile birlikte yazarak bize sorabilirsiniz.

Etiketler