Sipahi Dizisinin Konusu Hikayesi Ne Anlatıyor Özeti Tüyoları

30.09.2022
716

Sipahi dizisinin konusunun, özetini ve neyi anlattığını sizlerle paylaşacağız. Yönetmen koltuğunda Hakan İnan’ın oturduğu Sipahi dizisinin senaryosunu Ali Doğançay kaleme almaktadır. Show TV ekranlarında izleyici karşısına çıkacak olan Sipahi dizisinin konusu ve özeti de merak edildi. Bizde merak eden izleyicilerimiz için araştırdık. Yapımcılığını CNP Film’in üstlendiği aksiyon ve dram türünde olan Sipahi dizisinin konusunun, özetini ve neyi anlattığını sizlerle paylaşacağız. Sipahi Dizisi Oyuncu Kadrosu burada.

Sipahi Dizisinin Konusu

Sipahi dizisi konusu hikayesi: Batı’nın karanlık güçlerinin desteklediği ‘Manager’ yapılanması, Türkiye için açık tehdit haline gelmiştir. Türkiye’de kaos yaratacak, halkı korku ve paniğe sevk edecek kanlı terör eylemleri gerçekleşmektedir. Türk ekonomisi çeşitli sınavlardan geçmekte, Metavarse, dark web, kripto iletişim sistemleri ve internet sistemleri üzerinden ülkenin en hassas noktaları siber saldırılara uğramaktadır. Bu karmaşık ve komplike düşman; ülke içindeki çok çeşitli grupları da aktif olarak kullanmaktadır. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın Sipahileri, bu tehlikeyi fark eder ve süratle reaksiyon gösterir. sipahi dizisi konusu hikayesi

MİT’in en yetenekli ajanı Korkut Ali Türkoğlu, bir operasyon da sonrasında Türkiye üzerine kurulan olayları planlayanlarla ilgili önemli bilgilere ulaşır. Daha sonra ise MİT Okulu’nda ders olarak okutulan Yıldırım Zafer Bozok’a göreve geri çağırılır ve Korkut Ali ile Yıldırım güçlü bir ekip kurar. Operasyonda sürprizler yaşanır. Daha sonra ise terörle mücadele komiseri olan Canan ve Korkut Ali yeniden bir araya gelir ve Sipahi dizisinde de bu olanlar anlatılacaktır.

Sipahi Dizisinin Özeti

Sipahi dizisinin başrolünde yer alan Kaan Yıldırım, Korkut Ali Türkoğlu karakterini canlandırmaktadır. Başarılı bir ajan olan Korkut Ali Türkoğlu yaşanan bir takım olaylardan sonra daha önce sahadan çekilmiş ve geçmişteki başarılı operasyonları MİT Okulu’nda ders olarak okutulan Yıldırım Zafer Bozok’un (Kerem Alışık) göreve geri gelmesini ister. Yıldırım bu isteği çevirmez ve güzel bir ekip kurarlar bu ekipte Canan Komiser de (Özge Gürel) vardır. sipahi dizisi konusu

Sipahi Dizisi Neyi Anlatıyor?

Türkiye için planlayanlanan olaylarla ilgili bilgilere ulaşan ve bunun üzerine eski Mit çalışanı Yıldırım Zafer Bozok’u göreve geri çağıran, Korkut Ali Türkoğlu başarılı bir ajandır. Yıldırım ve Korkut, oldukça güçlü bir ekip kurmuşlardır. Bu ekip operasyonlara giderken başlarına sürpriz olaylar gelecektir. Korkut Ali Türkoğlu ve Canan Komiser daha önce yurtdışına da beraber çalışmışlardı ve bu operasyon için tekrar bir araya geleceklerdir.

Sipahi dizisinin konusunun, özetini ve neyi anlattığını sizlerle paylaştık. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
4 Ocak 2002 tarihinde Kırıkkale’de doğdum. Kırıkkale Atatürk Sağlık Meslek lisesinden 2020 yılında sağlık bakım teknisyeni olarak mezun oldum. Şu an Kırıkkale Üniversitesi sağlık yönetimi bölümünde okuyorum. Dizioyuncu.Com da güncel haberleri tüm dünya ile paylaşıyorum.
YORUMLAR - GÖRÜŞLER

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yapabilirsin.