Sipahi Dizisi Bitti Mi Erken Final mi Yaptı, Neden Tutmadı? İşte Sebepleri

05.01.2023
3.654

Sipahi dizisi bitti mi, neden tutmadı? Final sebeplerini sizlerle paylaşacağız. Yapımcılığını CNP Film’in üstlendiği Sipahi dizisinin senaryosunu Ali Doğançay kaleme almaktadır. Sipahi dizisi Pazartesi günleri Show Tv ekranlarında izleyici karşısına çıkmaktadır. İzleyiciler Sipahi dizisinin neden tutmadığını ve final sebeplerini de merak etti. Bizlerde bu nedenle araştırdık. Bundan dolayı da Sipahi dizisi erken final mi yapacak bitti mi, neden tutmadı? Gibi soruları en iyi şekilde cevaplamaya çalışacağız.

Son Dakika: Daha önce 13. bölüme kadar devam edeceği konuşulan Sipahi dizisinin bugün alınan karar ile birlikte gelecek hafta (30 Ocak Pazartesi) yayınlanacak olan 8. bölümüyle ekran macerasını sonlandıracağı öğrenildi. Sipahi dizisi 30 Ocak günü 8. bölümüyle final yapacak bitecek.

Sipahi Dizisi Bitti Mi?

12 Aralık pazartesi günü yayın hayatına başlayan Sipahi, Pazartesi günü yayınlanan Yasak Elma, Alparslan Büyük Selçuklu, Bir Küçük Gün Işığı gibi başarılı dizilerden dolayı istediği başarıyı elde edememiştir. Totalde aldığı reytinglerle reyting sıralamasında 11. sıraya yerleşen Sipahi dizinin reytingleri her hafta düşüşe geçmektedir. Düşen reytinglerinin faturası da yönetmene kesilmiş ve dizinin yönetmenliğini bundan sonra Doğan Ümit Karaca üstlenecektir.Sipahi Dizisi Bitti Mi Erken Final mi Yapacak

Sipahi Dizisi Erken Final Mi Yaptı?

Başrollerini Kaan Yıldırım, Özge Gürel ve Kerem Alışık’ın paylaştığı Sipahi dizisi yayınlanmadan önce büyük ilgi görmüştü. Ancak, dizi başladıktan sonra istediği reytingleri alamamıştır. Sipahi dizisinin reytinglerinin üstüste düşmesi üzerine dizinin yönetmeni Hakan İnan’ın yapım şirketiyle karşılıklı anlaşarak yollarını ayırmıştır. Yani, Sipahi dizisi istediği başarıyı yakalayamamıştır. Bundan dolayı da önümüzdeki günlerde erken final yapacaktır.

Sipahi Dizisi Erken Final Sebepleri

Sipahi dizisi istediği kitleyi yakalamamıştır.
– Pazartesi günü ekranlara gelen Yasak Elma, Bir Küçük Gün Işığı, Alparslan Büyük Selçuklu gibi dizilerden dolayı izlenmemiştir.
Pazartesi günü yayınlanan dizilerin izleyicilerini alamamıştır.
– Dizinin izlenmelerinden gelen ücret, çekim maliyetleri karşılamaya yetmemektedir.
Sipahi dizisi düşük oranda reyting almıştır.
– Pazartesi gününün en az izlenen dizilerinden biri olmuştur.

Sipahi Dizisi Neden Tutmadı?

Yapımcılığını CNP Film’in üstlendiği Sipahi dizisinin reytingleri üç haftadır üst üste düşmektedir. Bu reytinglerinin faturası da Sipahi’nin yönetmenine kesilmiştir. Hakan İnan’ın yapım şirketiyle karşılıklı anlaşarak yollarını ayrılmıştır ve dizinin yönetmenliğini bundan sonra Doğan Ümit Karaca üstlenecektir. Yani, Sipahi dizisi Pazartesi günü yayınlanan Yasak Elma, Bir Küçük Gün Işığı, Alparslan Büyük Selçuklu gibi dizilerden dolayı tutmamıştır.

Sipahi Dizisi Erken Final mi Yaptı Neden TutmadıSipahi dizisi bitti mi, neden tutmadı? Final sebeplerini sizlerle paylaştık. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
4 Ocak 2002 tarihinde Kırıkkale’de doğdum. Kırıkkale Atatürk Sağlık Meslek lisesinden 2020 yılında sağlık bakım teknisyeni olarak mezun oldum. Şu an Kırıkkale Üniversitesi sağlık yönetimi bölümünde okuyorum. Dizioyuncu.Com da güncel haberleri tüm dünya ile paylaşıyorum.
YORUMLAR - GÖRÜŞLER

 1. Jeren Dovletovna dedi ki:

  Çok güzel diziydi cok sevmisdim üzuldum bittigine

 2. Mehmet Dogan dedi ki:

  Abicim çok abartılı senaryo ile dizi çekmeyin. Saçma sapan sahne geçişleri ile bütünlük yok dizide. Formatı farklı ama kanıt programında bile heyecan uyandırıyor. Düzgün bir kalemden çıkmış çok güzel bir senaryo ile ilerlenmesi lazım bu tamamen yağı fazla olmuş yumurta gibi duruyor. Kerem Alışık karar versin babası gibi babacan mı oynayacak yoksa ağır abiyi mi? Role giremiyor sürekli Sadri baba izlenimi bırakıyor bize.

 3. Aki dedi ki:

  Evet dizide enisde baldiz – kayinco yenge iliskikeri olamadi icin tutmadi neyaziki

 4. Fatma A. dedi ki:

  Özge Güreli severim ama bu role hiç mi hiç uymadı. Kaan’a yazık oldu.

 5. Dune dedi ki:

  YouTube tan izliyorum Alparslan ile çakışıyor ama kaçırmıyorum bölümleri. Ya günü değişsin yada digital platforma gelsin. Bitirmeyinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn canım diziyi…….

 6. Kazim dedi ki:

  Kesin final yapacak mi

 7. Mert dedi ki:

  Neden bitiriyorsunuz biz diziyi izliyoruz ama dizi izlemeyenler yuzunden final yapacak cok uzgunum keske final yapmasa