Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü Filmi Oyuncuları Vizyon Tarihi

28.07.2020
986

Uzun yıllar boyunca tiyatro sahnelerinde yer alan Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü tiyatro oyunu film yapılıyor. Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü oyunu ilk kez 1999 yılında BKM sahnesinde oynanmıştı. Tiyatro oyunundan en az 2 sezon yayınlanması düşüncesi ile başlansa da 1999 yılında İstanbul’da 97 defa yayınlanan tiyatro oyunu, Anadolu turnesine çıkmış ve gösterim süresi boyunca toplamda 505 defa sahnelenmiştir.

Yılmaz Erdoğan 2002 yılında yaptığı açıklamada Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü tiyatro oyununun 1 milyon kişi tarafından izlendiğini söylemişti. Tiyatro oyununun VCD ve DVD versiyonları da satışa çıkmıştı. Yılmaz Erdoğan 2009 yılında verdiği bir röportajda Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü tiyatro oyununu film yapmak istediğini söylemişti.   sen hic atesbocegi gordunmu filmi resimleri

Yılmaz Erdoğan’ın bu isteği gerçekleşiyor ve Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü tiyatro oyunu artık film olarak sinema perdelerinde sevenleri ile buluşuyor. Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filmi oyuncu kadrosunda kimler var, senaristi Yılmaz Erdoğan olan tiyatro oyununun filme çevrilmesi ile senaryosuna değişiklik yapılacak mı, senaristi yönetmeni kim var olacak bilgileri konumuzun devamında.

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü Filmi Oyuncu Kadrosu

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filmi için oyuncu kadrosu cast çalışmaları devam ediyor. Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filmi tiyatro oyunu iken başrol oyuncusu Gülseren karakterini Demet Akbağ canlandırıyordu ancak Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filmi oyuncu kadrosunda Demet Akbağ yer almayacak. Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filminin yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu yapıyor.  Filmin oyuncu kadrosu ile ilgili çalışmalar devam ederken yeni oyuncuları da konumuza ekleyeceğiz.

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filmi oyuncu kadrosu;
Ecem Erkek,
Devrim Yakut,
Engin Alkan,
Asuman Dabak,
Beyti Engin,
Özlem Tokaslan,
Ahmet Rıfat Şungar,
Cezmi Baskın,
Merve Dizdar,
Fatih Özkan…

ecem erkek sen hic atesbocegi gordunmu filminde

Ecem Erkek

1989 Ankara doğumlu olan oyuncu Ecem Erkek son zamanlarda Güldür Güldür Show’daki Naime tiplemesi ile meşhur olmuştur. 2007-2008 döneminde Mamak Belediyesi Konservatuvarında tiyatro eğitimi aldı. 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Türkçe Topluluğu’nda diksiyon eğitimi aldı. 2009 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu’nda kursiyerlik yaptı.2010 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Anasanat Dalı bölümünde eğitim aldı. Ecem Erkek Taksim Trio grubu ile birlikte iki şarkı seslendirmiş ve herkesin beğenisini kazanmıştır. 2020 yılında En İyi Kadın Komedi Oyuncusu Ödülü kazanmıştır.  Ecem Erkek instagram hesabı https://www.instagram.com/ecem.erkek/

Ecem Erkek’in rol aldığı dizi filmler;
2017- Hayat Sırları- Şirin,
2017- Güldür Güldür Show- Naime,
2018- Hakan Muhafız- Sıla…

devrim yakut sen hic atesbocegi gordunmu filminde

Devrim Yakut

1968 doğumlu olan oyuncu Devrim Yakut Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 1994 yılında Adana Devlet Tiyatrosu kadrosuna oyuncu olarak katıldı. Adana Tiyatro Atölyesi’nin kuruculuğunu üstlendi. Burada oyuncu, yapımcı ve eğitmen olarak da görev yaptı. 2003 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’na atandı. 2005 yılından bu yana Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nde Temel oyunculuk dersleri vermektedir.  Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yüksek Lisans programında oyunculuk eğitimi vermektedir.

Devrim Yakut’un rol aldığı bazı dizi filmler;
Bana Masal Anlatma,
Düğün Dernek 2,
Ekşi Elmalar,
Cesur ve Güzel,
Hayat Sırları,
Darısı Başımıza,
Baba Parası filmlerinde rol aldı.

sen hic atesbocegi gordunmu engin alkan Engin Alkan

Engin Alkan 1965 İstanbul doğumludur. İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü ve İ.Ü. Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde oyunculuk eğitimi aldı. 1996 yılından beri eğitmenlik ve tiyatro bölüm başkanlıklarını sürdürdü. 1985 yılında girdiği İstanbul Büyükşehir tiyatrolarında halen oyunculuk ve rejisörlük çalışmaları yapmaktadır. Bir çok dizi filmde de seslendirme yapmıştır.

asuman dabak sen hic atesbocegi gordunmu Asuman Dabak

1970 Manisa doğumlu olan Asuman Dabak Bahçelievler Belediye Tiyatrosu’nda rol almaya başladı. 2006’da Asuman Dabak Tiyatrosu’nu kurdu. Asuman Dabak son olarak Tutunamayanlar dizisinde rol aldı. Asuman Dabak bu zamana kadar bir çok dizi film ve tiyatroda yer aldı.

beyti engin sen hic atesbocegi gordunmu  Beyti Engin

Beyti Engin 1981 Çanakkale doğumludur. Dizi film tiyatro oyuncusu ve seslendirme oyuncusudur. Edirne Halk Eğitim Merkezi’nde tiyatro kursunda eğitim aldı ve Edirne Sanat Tiyatrosu’nda oyunculuğa başladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümünden mezun oldu. Ulan İstanbul dizisinde Hayati karakterini canlandırdı. Geniş Aile, Deli Saraylı, Keşanlı Ali Destanı, Leyla ile Mecnun, Beni Böyle Sev, Kayıp, Kurtlar Vadisi, Ulan İstanbul ve No:309 dizi filmlerinde rol aldı. Beyti Engin instagram hesabı https://www.instagram.com/beytiengin/

ozlem tokaslan kimdir sen hica tesbocegi gordunmu

 Özlem Tokaslan

1973 İzmir doğumlu olan Özlem Tokaslan Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuğu Ana Sanat Dalı Bölümü’nde oyunculuk eğitimi aldı. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Şan Eğitimi aldı. Ömre Bedel, Zehirli Sarmaşık, Dila Hanım, Güzel Köylü, Dedemin Fişi ve No:309 dizi filmlerinde rol aldı.

ahmet rifat sungar sen hic atesbocegi gordunmu Ahmet Rıfat Şungar

1983 İstanbul doğumlu olan Ahmet Rıfat Şungar İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun oldu. Son olarak Kadın dizisinde rol aldı öncesinde Ahlat Ağacı, Dudullu Postası, Aşk ve Gurur, Merhamet dizilerinde rol aldı.

cezmi baskin sen hiç ateşböceği gördünmü Cezmi Baskın

1949 İstanbul doğumlu olan Cezmi Baskın son olarak Kuzeyin Yıldızları dizisinde rol aldı. Şimdi de Sen Hiç Ateşböceği Gördünmü filminde rol alacak. Cezmi Baskın Şevkat Yerimdar, Hayat Sana Güzel, Sürgün İnek, Mucize filmi, Küçük Esnaf,İlk Öpücük, Bebek Geliyorum Demez dizi filmlerinde rol aldı.

merve dizdar sen hic atesbocegi gordunmu Merve Dizdar

Merve Dizdar 25 Haziran 1986 yılında İzmir’de doğdu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. Kadir Has Üniversitesi’nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yaptı. Semaver Kumpanya’da oyunculuk yapmaya başladı ve burada tiyatrolarda yer almaya devam etmektedir. Kavak Yelleri, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar, Çılgın Dershane Üniversite, Beş Kardeş dizi filmlerinde rol aldı. Merve Dizdar instagram hesabı https://www.instagram.com/mervedizdar/

fatih ozkan kimdir yeni filmi sen hic atesbocegi gordunmu Fatih Özkan

Fatih Özkan 1982 Eskişehir doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji mezunudur. Vahide Perçin, Altan Gördüm, Uğur Demirpehlivan ve Işın Feyman başarılı oyunculardan eğitim aldı. Arka Sokaklar, Başrolde Aşk, Deliha, Görümce, Deliha 2, Her Yerde Sen dizi filmlerinde rol aldı.

sen hic atesbocegi gordunmu tiyatrosu film oldu

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü Filmi Konusu

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filmi 1948 yılında İstanbul’da doğan Gülseren 4 rakamlı sayıları akıldan çarpabilen üstün zekalı biridir. Üstün zekalı Gülseren’in ülkemizdeki sosyal ekonomik değişimi anlatılacaktır.  50 yıllık bir dönemde ve Türkiye’nin panoraması eşliğinde Gülseren’in hayatını anlatan Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filminin senaryosunda güncellemeler elbetteki yapılacaktır. Çünkü bu tiyatro oyunu 1999 ve 2000’li yılların başlarında oynanmıştı sinema filmi 2021 yıllarında yayınlanacağı için senaryoda güncelleştirmeler olabilir.

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filmi konusu oyuncuları hakkında bilgileri konumuza ekledik. Sizlerle yeni bilgileri de bu konumuzda paylaşacağız.Sizce böyle önemli bir tiyatro oyununun filme çevrilmesinde hangi oyuncular yer almalı yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

YORUMLAR - GÖRÜŞLER

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yazar mısın?