Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü Filmi Oyuncuları Vizyon Tarihi

Yorum Yap 3 kez izlendi

Uzun yıllar boyunca tiyatro sahnelerinde yer alan Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü tiyatro oyunu film yapılıyor. Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü oyunu ilk kez 1999 yılında BKM sahnesinde oynanmıştı. Tiyatro oyunundan en az 2 sezon yayınlanması düşüncesi ile başlansa da 1999 yılında İstanbul’da 97 defa yayınlanan tiyatro oyunu, Anadolu turnesine çıkmış ve gösterim süresi boyunca toplamda 505 defa sahnelenmiştir.

Yılmaz Erdoğan 2002 yılında yaptığı açıklamada Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü tiyatro oyununun 1 milyon kişi tarafından izlendiğini söylemişti. Tiyatro oyununun VCD ve DVD versiyonları da satışa çıkmıştı. Yılmaz Erdoğan 2009 yılında verdiği bir röportajda Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü tiyatro oyununu film yapmak istediğini söylemişti.   sen hic atesbocegi gordunmu filmi resimleri

Yılmaz Erdoğan’ın bu isteği gerçekleşiyor ve Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü tiyatro oyunu artık film olarak sinema perdelerinde sevenleri ile buluşuyor. Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filmi oyuncu kadrosunda kimler var, senaristi Yılmaz Erdoğan olan tiyatro oyununun filme çevrilmesi ile senaryosuna değişiklik yapılacak mı, senaristi yönetmeni kim var olacak bilgileri konumuzun devamında.

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü Filmi Oyuncu Kadrosu

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filmi için oyuncu kadrosu cast çalışmaları devam ediyor. Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filmi tiyatro oyunu iken başrol oyuncusu Gülseren karakterini Demet Akbağ canlandırıyordu ancak Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filmi oyuncu kadrosunda Demet Akbağ yer almayacak. Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filminin yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu yapıyor.  Filmin oyuncu kadrosu ile ilgili çalışmalar devam ederken yeni oyuncuları da konumuza ekleyeceğiz.

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filmi oyuncu kadrosu;
Ecem Erkek,
Devrim Yakut…

ecem erkek sen hic atesbocegi gordunmu filminde

Ecem Erkek

1989 Ankara doğumlu olan oyuncu Ecem Erkek son zamanlarda Güldür Güldür Show’daki Naime tiplemesi ile meşhur olmuştur. 2007-2008 döneminde Mamak Belediyesi Konservatuvarında tiyatro eğitimi aldı. 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Türkçe Topluluğu’nda diksiyon eğitimi aldı. 2009 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu’nda kursiyerlik yaptı.2010 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Anasanat Dalı bölümünde eğitim aldı. Ecem Erkek Taksim Trio grubu ile birlikte iki şarkı seslendirmiş ve herkesin beğenisini kazanmıştır. 2020 yılında En İyi Kadın Komedi Oyuncusu Ödülü kazanmıştır.  Ecem Erkek instagram hesabı https://www.instagram.com/ecem.erkek/

Ecem Erkek’in rol aldığı dizi filmler;
2017- Hayat Sırları- Şirin,
2017- Güldür Güldür Show- Naime,
2018- Hakan Muhafız- Sıla…

devrim yakut sen hic atesbocegi gordunmu filminde

Devrim Yakut

1968 doğumlu olan oyuncu Devrim Yakut Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 1994 yılında Adana Devlet Tiyatrosu kadrosuna oyuncu olarak katıldı. Adana Tiyatro Atölyesi’nin kuruculuğunu üstlendi. Burada oyuncu, yapımcı ve eğitmen olarak da görev yaptı. 2003 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’na atandı. 2005 yılından bu yana Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nde Temel oyunculuk dersleri vermektedir.  Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yüksek Lisans programında oyunculuk eğitimi vermektedir.

Devrim Yakut’un rol aldığı bazı dizi filmler;
Bana Masal Anlatma,
Düğün Dernek 2,
Ekşi Elmalar,
Cesur ve Güzel,
Hayat Sırları,
Darısı Başımıza,
Baba Parası filmlerinde rol aldı.   sen hic atesbocegi gordunmu tiyatrosu film oldu

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü Filmi Konusu

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filmi 1948 yılında İstanbul’da doğan Gülseren 4 rakamlı sayıları akıldan çarpabilen üstün zekalı biridir. Üstün zekalı Gülseren’in ülkemizdeki sosyal ekonomik değişimi anlatılacaktır.  50 yıllık bir dönemde ve Türkiye’nin panoraması eşliğinde Gülseren’in hayatını anlatan Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filminin senaryosunda güncellemeler elbetteki yapılacaktır. Çünkü bu tiyatro oyunu 1999 ve 2000’li yılların başlarında oynanmıştı sinema filmi 2021 yıllarında yayınlanacağı için senaryoda güncelleştirmeler olabilir.

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü filmi konusu oyuncuları hakkında bilgileri konumuza ekledik. Sizlerle yeni bilgileri de bu konumuzda paylaşacağız.Sizce böyle önemli bir tiyatro oyununun filme çevrilmesinde hangi oyuncular yer almalı yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Etiketler