Selim Bey’in Yolculuğu Filmi Oyuncuları Konusu Vizyon Tarihi Yorumları

06.11.2019
871

Selim Bey’in Yolculuğu Filmi Oyuncuları Konusu Vizyon Tarihi Yorumları… Selim Bey’in Yolculuğu filminin hazırlıkları devam ediyor. Selim Bey’in Yolculuğu filmi için başrol oyuncuları kesinleşti. Selim Bey’in Yolculuğu filmi ne zaman vizyona girecek? Selim Bey’in Yolculuğu filmi oyuncuları kimler konusu nedir bilgileri konumuzun devamında eklenerek konumuz güncellenmektedir.

Selim Bey’in Yolculuğu filmi başrol kadın oyuncusu olarak Farah Zeynep Abdullah ile anlaşma sağlandı. Geçen yıl Şampiyon filmindeki başarısı ile kendinden söz ettiren oyuncu Farah Zeynep Abdullah bu sezonda dizilerde yer almayarak yeni filmi için kolları sıvıyor. Selim Bey’in Yolculuğu filmi yönetmeni Çağan Irmak başrol oyuncuları ile el sıkıştı. Selim Bey’in Yolculuğu filmi erkek başrol yani filme ismini veren Selim Bey’i canlandırması için de Haluk Bilginer ile anlaşıldı. İki başarılı oyuncunun yer alacağı Selim Bey’in Yolculuğu filmi detayları konumuzun devamında.

Selim Bey’in Yolculuğu Filmi Konusu;

Selim Bey’in Yolculuğu filmi konusu henüz açıklanmadı ancak isminden anlaşılacağı üzere Selim Bey’in mecazi anlamda bir yolculuğundan bahsediliyor olabilir. Ya da gerçek anlamda geçmişe doğduğu büyüdüğü yerlere dönmesinden de bahsediliyor olabilir. Netleşen konu bilgileri konumuza eklenecektir.

Selim Bey’in Yolculuğu Filmi Vizyon Tarihi

Selim Bey’in Yolculuğu filmi ne zaman vizyona girecek? Selim Bey’in Yolculuğu filmi için hazırlıklar tamamlanmadı. Yönetmeni ve iki başrolü belli olan filmin başka bir şeyi belli değil şimdilik. Bu yüzden de ancak 2020 yılında sete çıkacak olan Selim Bey’in Yolculuğu filmi artık 2020 yaz ya da sonbaharda vizyona girecektir diye tahmin ediyoruz.

Selim Bey’in Yolculuğu Filmi Yorumları

Selim Bey’in Yolculuğu filmi nasıl bir film olacak? Selim Bey’in Yolculuğu filmi yorumları bilgileri hepsi konumuzda sizlerle olacak. Sizlerle film tanıtımı çıktığında ya da vizyonda izlediğinizde yorumlarınızı konumuzun alt kısmından sizlerle paylaşıyoruz.

Selim Bey’in Yolculuğu Filmi Oyuncuları

Farah Zeynep Abdullah

Güzel oyuncu Farah Zeynep Abdullah 1989 tarihinde İstanbul’da doğdu. Babası Arap kökenli ve annesi Boşnak kökenlidir. Bu yüzden isminde Farah geçmektedir.  Farah Zeynep Abdullah küçük yaşlardan itibaren tiyatro ve müziğe ilgili olmuştur. İngiltere ye taşındılar babasının işlerinden dolayı. Sonrasında İngiltere’de Fransızca, tiyatro, medya ve fotoğrafçılık dersleri aldı. İngiltere’de yaşadığı sürede tiyatroya da ilgi duyduğu için 11 yaşında tiyatro oyununda rol aldı.

Sonrasında İngiltere’de üniversite eğitimi alırken Öyle Bir Geçer Zamanki dizisi için seçmelere katıldı ve Aylin rolü için seçildi. Bu yüzden de eğitimini yarıda bırakıp dizi de rol almak için Türkiye’ye döndü. Yılmaz Erdoğan’ın filmi Kelebeğin Rüyası’nda rol aldı ve bu filmde başrolleri Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat ile paylatı. 2014 senesinde Star TV’de yayınlanan Kurt Seyit ve Şura dizisinde başrol oynadı ancak dizi çok uzun soluklu olamadı. Çağan Irmak’ın yönettiği 2014 yılının en başarılı filmlerinden olan Unutursam Fısılda filminde Hümeyra’nın da oynadığı Hatice karakterinin gençliğini canlandırdı.

Farah Zeynep Abdullah’ın Rol Aldığı Dizi Filmler;

İlk kez 2011 yılında Öyle Bir Geçer Zamanki dizisinde Aylin’i oynadı.
Kurt Seyit ve Şura
Kelebeğin Rüyası,
Unutursam Fısılda,
Bir Küçük Eylül Meselesi,
Muhteşem Yüzyıl Kösem,
Ekşi Elmalar,
Bizim İçin Şampiyon,
Gülizar,
Arif V 2016,
Ateşe Koşanlar dizi filmlerinde rol almıştır. Bu zamana kadar oyunculuğu çok beğenilmiş ve ödüller kazanmıştır.

Haluk Bilginer

Haluk Bilginer 1954 doğumludur. Haluk Bilginer İzmir doğumludur. Ulusal ve Uluslararası Sinema ve Tiyatro Ödülü’nün sahibi usta aktör olan Haluk Bilginer başarılı bir televizyon oyuncusu ve dublaj sanatçısıdır. Lise son sınıfta okulunun tiyatro koluna girdi ve Demokrat İzmir Gazetesi’nin açtığı liselerarası tiyatro yarışmasında ilk ödülünü aldı. Jürideki tiyatro müdürü Ragıp Haykır onu İzmir Devlet Tiyatrosu’nda konuk oyuncu olmaya davet etti. 1972 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne girdi. Devlet konservatuarından mezun olduğu yıl İngiltere’ye giden Bilginer, Londra Müzik ve Drama Sanatları Akademisi’nde (LAMDA) bir yıl boyunca ileri tiyatro öğrenimi gördü.

1980 ve 1993 yılları arasında İngiltere’de yaşadı ve burada kaldığı sürede birçok tiyatro oyununda, müzikalde, televizyon dizisinde ve filmde rol aldı. ‘Eastenders’ dizisinde 250 bölüm canlandırdığı Kıbrıslı Mehmet Osman rolüyle tanınan bir isim oldu. 1987 yılında ilk defa Gecenin Öteki Yüzü filmi çekimi için ilk defa İstanbul’a geldi.

1992’de evlendikten sonra çift, Hollywood’da ‘indiana-jones’ dizisinde ve Türkiye’de de Yavuz Özkan’ın ‘İki Kadın’ filminde birlikte rol aldı. Çeşitli televizyon programları sayesinde Bazı televizyon programlarında sunuculukta yaptı.  Gecenin Öteki Yüzü adlı dizi sayesinde de Türkiye’de tanındı. Haluk Bilginer 1996’da Tomris Giritlioğlu’nun 80. Adım filminde ardından İstanbul Kanatlarımın Altında, Usta Beni Öldürsene, Masumiyet gibi ödüllü filmlerde rol aldı.

Ateşten Günler, Safiyedir Kızın Adı, Borsa, Son Söz Sevginin, Gülşen Abi, Eyvah Babam, Eyvah Kızım Büyüdü, Tatlı Hayat, Karanlıkta Koşanlar, Cesur Kuşku, Yine de Aşığım, Sayın Bakanım ve Hayat İşte gibi birçok televizyon yapımında rol aldı.

Haluk Bilginer’in Rol Aldığı Dizi Filmler;

Sadece bizim ulaşabildiğimiz 89 adet dizi filmi bulunuyor Haluk Bilginer’in Daha tiyatroları buna dahil değil. Bizler son zamanlarda rol aldığı bazı dizi filmleri sizlere yazacağız.
Tatlı Hayat, Buz Devri (Diego Seslendirme),Hititler, Neredeniz Firuze,Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, New York’ta Beş Minare, İstanbul’un Altınları, Kaçak, Kış Uykusu, Komedi Türkiye, Masum, Osmanlı Subayı, Şahsiyet ve Azizler dizi filmlerinde rol aldı. Diğerlerini yazamadık. Bu kadar dizi filmde rol alacak Haluk Bilginer 10larca oyunculuk ödülünün de sahibi oldu.

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR - GÖRÜŞLER

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yapabilirsin.