Savaşçı Dizisi Yeni 5. Sezon Nerede Çekiliyor, Çekim Yerleri Neresi? 2020-2021

Savaşçı Dizisi Yeni 5. Sezon Nerede Çekiliyor, Çekim Yerleri Neresi? 2020-2021 yıllarında yine Eskişehir mi olacak yoksa başka bir il yada ilçede mi çekimler olacak merak ediliyor. Savaşçı Dizisi yıllardır olduğu gibi 5. Sezonda da çekim yerleri merak ediliyor ve Savaşçı Nerede Çekiliyor, Savaşçı dizisi 5. sezon Çekim Yerleri Neresi? 2020-2021 yılları çekildiği yerler mekanlar neresi gibi sorulara bu konuda yanıt vereceğiz.Savaşçı dizisi 5. sezon çekimleri eskişehir ilimizde

Savaşçı Dizisi Yeni 5. Sezon Nerede Çekiliyor, Çekim Yerleri Neresi? 2020-2021

Savaşçı Dizisi Yeni 5. Sezon Nerede Çekiliyor, Çekim Yerleri Neresi? 2020-2021 Savaşçı dizisi 5. sezonu ile bomba gibi geliyor. Diğer dizilerden sonra yeni sezona başlayan Savaşçı dizisi geç başlasa da izleyicisi beklediğimize değdi diyecek. Savaşçı dizisi alanında tek kalan asker dizisi bu dönem. Bu yüzden de reytingleri silip süpürecek diye tahmin ediyoruz.Savaşçı 5. sezon nerede çekiliyor

Savaşçı Dizisi 5. Sezon 2020-2021 Nerede Çekiliyor?

Savaşçı dizisi yeni sezona 13 Eylül 2020 pazar akşamı başladı. Yine en çok izlenen dizilerden birisi olan Savaşçı yeni sezonda Maria ile Mustafa ve Arıza gibi önemli rakiplerle mücadele edecek. Savaşçı 5. sezonda nerede çekiliyor, Savaşçı dizisinin yeni 5. sezonda çekimleri nerede yapılıyor sorularına sayfamızda yanıt bulabilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda Eskişehir ilinde çekimler yapan Savaşçı dizisi 5. sezonda da kaldığı yerden devam edecek.

20 Ekim Savaşçı Dizisi 78. Bölümün çekildiği yerler neresi

Savaşçı Dizisi 5. Sezon Nerede Çekiliyor?

Savaşçı dizisi 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftasına özel bir bölüm çekti. Ankara’da Anıtkabir’de yapılan çekimlerde çelenk bırakılıyor. Atatürk Anma Törenine Albay Halil İbrahim Kopuz, Teğmen Çiğdem Ülgen, Üsteğmen Fazıl Batur, Selver Bozok, Akkız Bozkurt, Mehmet Akif Kırlangıç yer alıyor. Birlikte Ankara’ya gelen Tim ve asker anneleri şehit aileleri Anıtkabir’e geliyor.

Anıtkabire gelen Tim ve aileler öncelikle Aslanlı Yolda ilerliyorlar. Sonrasında Anıtkabir merdivenlerinden çelengin ardından çıkarak Atatürk’ün anıt kabrinin önüne gelince saygı duruşunda duruyorlar. Savaşçı dizisi milli duygularımıza saygı duyduğunu gösterdi ve Atatürk’ü Anma Haftamızda onu seyirci ile birlikte andı ve ona saygı duydu.

Savaşçı Dizisi 78. Bölüm 20 Ekim Nerede Çekiliyor?

20 Ekim 2019 pazar akşamı ekrana gelen Savaşçı Dizisi 4. sezonda 78. Bölümün çekildiği yerler neresi diye merak edenler olacaktır. Gün batımında çekilen askerlerin yürüdüğü güneşin batışıyla harika bir manzara ortaya çıkarken araçların vurulduğu bombaların patladığı sahnelerin de çekildiği yerler Eskişehir ilimizde Savaşçı için ayrılmış çekim alanlarıdır.Savaşçı Dizisi 78. Bölüm 20 Ekim Nerede Çekiliyor

Savaşçı dizisi yayınlandığı her sezonda reytinglerde başarı sağlamış bir dizi. Savaşçı dizisi nerede çekiliyor bilgilerini sizlerle paylaşalım. Savaşçı dizisinde genel olarak çatışma izliyoruz. Çatışmalar dağlık bölgelerde gerçekleşiyor. Çünkü dizi gereği konusu Şırnak’ta ki askerlerin hayatlarını yaşadıkları zorlukları konu ediniyor. Senaryo Şırnak’ta geçse de dizi çekimleri orada gerçekleşmiyor. Hava şartları ve Doğu Anadolu’nun dağlıklarının güvenlik sorunu nedeniyle Savaşçı dizisi doğu da geçmese de senaryosunu gerçek bir şekilde yansıtıyor. 

Savaşçı Dizisi Nerede Çekiliyor? Hangi İl İlçe

Savaşçı dizisinde Şırnak’ta görev yapan asker timinin yaşadığı zorluklar teröre karşı verdiği mücadele ve özel hayatları konu ediliyor.  Kılıç Timi 3 sezondur kalplere işlemişken 4. sezonu da pazar akşamı yayına başladı. Kılıç Timi ve askerlerin hayatları mücadeleleri öyle gerçekçi anlatıldı ki Savaşçı dizisinde seyirci dizideki şehit olanlara ağladı mücadele kazandıklarında askerle gurur duydu. Seyirciden tam puan alan Savaşçı dizisinin çekimleri Doğu Anadolu’nun dağlık bölgelerinin elverişsiz olması sebebiyle  dağlık alan çekimleri Konya, Eskişehir ve Ankara’da gerçekleştiriliyor. Ankara’da da set kuran Savaşçı ekibi Eskişehir ve Konya’nın yüksek platolarını senaryoya uygun bölgeleri çekimlerde kullandı.

Savaşçı dizisi yeni sezonun ilk bölümünde Dumlupınar Şehitliğinde geçen bir sahnede yer alıyor. Yüzbaşı Kağan’ın Dumlupınar Şehitliği kapısındaki görüntüsü ve şehitlikte çekilen sahnesi görenleri heyecanlandırdı. Savaşçı dizisi Dumlupınar Şehitliği çekimleri için Kütahya’ya gitti. İşte Dumlupınar Şehitliği bilgileri ve fotoğrafı;

Dumlupınar Şehitliği Kurtuluş Savaşında tüm cephelerde şehit düşen askerlerimiz anısına Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaptırıldı. Büyük Taarruz’un 70. yıldönümü olan 30 Ağustos 1992 tarihinde ziyarete açılmıştır. Dumlupınar Şehitliğinde Şehitlik, Üç Komutan Anıtı, Milisler Anıtı, 500 kişilik sembolik şehit mezarları ve kitabeleri, Şehit Baba-Oğul Anıtı, Mehmetçik Anıtı, Namazgâh ve Şadırvan vardır. 

Savaşçı Dizisi Yeni Bölüm Özeti;

Özel Kuvvetler Karargah’ı sahadan gelen haberle sarsılır. Askerleri rehin alan kişi video ile General Ahmet Kutalmış’ı tehdit etmektedir. General Ahmet Kutalmış, bu kez sınavların en büyüğüyle karşı karşıyadır. Türkiye’ye karşı kurulmuş tüm terör örgütlerini birleştirip büyük bir güç elde etmek isteyen terör unsurları ile mücadele etmek zorunda kalır. Tüm olaylar General Ahmet Kutalmış ve askerlerin aleyhine işlerken bir dikkat herkesin kaderini değiştirir.

Teğmen Çiğdem Ülgen’in fark ettiği önemli bir ayrıntı sayesinde herkesin kaderi değişecektir. Albay İbrahim Kopuz, Yüzbaşı Kağan Bozok ve Yüzbaşı Haydar Bozkurt başta olmak üzere dağılan Kılıç Timi’ni tekrar bir araya getirmek için uğraşırlar. Çiğdem Teğmen Kılıç Timi’ni harekete geçirebilecek midir? Türkiye için oluşturulan bu terör örgütünü engelleyebilecekler mi?

Savaşçı dizisi yeni sezonu yine ilk bölümü ile heyecanı macerayı seyircisine aktaracak. Çeşitli mekanlarda çekimleri gerçekleşen Savaşçı dizisi yeni sezonda Kütahya’ya gitti. Dumlupınar Şehitliği’nde gerçekleştirilen sahneler çok beğenildi. Savaşçı dizisi yeni sezon çekim mekanları bilgilerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yaz

2 Yorum

  1. her pazar akşamı nefes almadan izliyorum,sebebi ise 11 sene önce askerliğimi hakkari çukurca da yapmış olmam galiba.izlerken yaşıyorum o anları ve hatta zaman zaman irkildiğim bile oluyo…

  2. Avatar kayhan yıldırım denizli merkez

    fox tv içyapımları 5 sezon gelsin savaşçı devamı etsin çekimler erzurum da
    yapsın güzel olursa doğu

Etiketler