Sadakatsiz Dizisi Yayından mı Kalkacak RTÜK Ceza Verdi!

06.11.2020
47

Sadakatsiz dizisinin 4 kasım 2020 çarşamba akşamı yayınlamış olduğu 5. bölüm izleyen herkesi şok etti. Çünkü Asya kendisini aldatan eşi Volkan’a aynı şekilde cevap vererek en yakın arkadaşlarından biri ile onu aldattı. Haliyle dizinin Sadakatsiz isminde olması benzer sahneleri dizide sıkça görmemize neden oluyor. Türk aile yapısına uymayan bu ilişkileri toplumun genel ahlaki yapısını bozacak endişesiyle RTÜK tarafından incelemeye alındı.

sadakatsiz dizisi final mi yapacak bitecek mi

Sadakatsiz Dizisi Erken Final mi Yapacak?

RTÜK tarafından gençlerin ve çocukların algılarıyla oynadığı ve kötü örnek olduğu gerekçesiyle yasak ilişkileri özendirdiği gerekçesiyle Sadakatsiz dizisine ceza verilmesi kararlaştırıldı. Buna göre Sadakatsiz dizisi uyarılacak ve RTÜK tarafından verilen ceza hem kanala hem de yapımcıya tebliğ edilecek. Evlilik dışı ilişkilerin normal gösteren Sadakatsiz dizisi çocuk ve gençleri olumsuz yönde etkileyebilecek modeller oluşturduğu gerekçesiyle şimdilik para cezası uygulanmasına karar verildi.

Rtük Sadakatsiz Dizisine Neden Ceza Verdi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu yapmış olduğu inceleme sonrasında Kanal D’de ekrana gelen Sadakatsiz dizisinin gençleri ve çocukları olumsuz etkileyecek sahneleri barındırdığı ve evlilik dışı ilişkileri normalmiş gibi gösterdiği gerekçesiyle ilk uyarısını yaptı ve para cezası ile cezalandırdı. Ancak Sadakatsiz dizisi benzer sahneleri yayınlamaya devam ederse bu kez para cezası ile kalmayacak. Yayın durdurma cezasına kadar yaptırım uygulanacak. Eğer dizideki benzer sahneler yine devam ederse bu kez dizinin tamamen yayından kaldırılması gündeme gelecek.

sadakatsiz dizisi rtuk ceza verdi bitsin mi

Sadakatsiz Dizisi Şimdilik Bitmiyor Final Yapmıyor

İzleyicilerden gelen büyük tepkiler üzerine Sadakatsiz dizisini baştan sona tekrar inceleyen Radyo televizyon üst kurulu izleyicileri haklı buldu ve toplumu olumsuz etkileyen sahneler nedeniyle Kanal D ye para cezası uyguladı. Şimdilik Sadakatsiz dizisi yayından kalkmıyor bitmiyor final yapmıyor ancak benzer sahneleri sürekli tekrar ederse muhtemelen ilerleyen haftalarda bu kez sadakatsiz dizisinin yayın durdurma cezası ve tamamen bitirilmesi final yapması gündeme gelebilir.

Sadakatsiz Dizisi Hangi Ülkeden Uyarlama

Diziler genellikle yabancı kökenli dizilerden alıntı olduğu için Türk ve İslam gelenek göreneklerine çok aykırı olabiliyor. Aldatma gibi toplumuna olumsuz etkileyecek İslam ruhuna tamamen aykırı olacak sahneleri barındıran Sadakatsiz dizisinin bu tür sahneleri ile ekrana gelmesi şimdilik para cezasıyla uyarıldı. Amerika dizisinden uyarlama olan Sadakatsiz benzer sahnelere devam edecek olursa bu kez üst kurul Kanal D’ye daha farklı bir ceza uygulayacak.

sadakatsiz dizisi bitecek mi

Sadakatsiz dizisi bitirilmeli mi final olmalı mı?

Çocukları gençleri daha doğrusu tüm toplumu olumsuz etkileyen sahneleri ile oldukça yüksek reyting oranlarında seyreden Sadakatsiz dizisinden bitirilmesi final olması şimdilik pek mümkün görünmüyor. Ancak tepkiler sürekli gelecek olursa Kanal D zor duruma düşecek. Sizce Sadakatsiz gibi Türk aile yapısını bozan diziler bitirilmeli mi, erken final yapmalı mı, bu konulardaki yorum ve görüşlerinizi çok önemsiyoruz. Lütfen aşağıya yazarak görüşünüzü belirtiniz.

YORUMLAR

  1. Hülya dedi ki:

    Bakis acisi önemli bu durum da. Bu dizi aslinda muhtesem bir hakikati ortaya döküyor. Insan ne yaparsa kendine yapar. Aldatirim, ama gizlerim. Yalan söylerim, ama gönül alirim. Ihanet etsemde ailemi birakmam gibi meseleler zaten gündememizden düsmeyen ve asla da düsmeyecek olan bir yaradilis gercegi, ki bunun da Türklükle bile alakasi yok. Bu olaylari kimi siniye ceker emek verdim, bu yüzden ayrilmam yola devam der. Kimi de siniye cekmez vermis oldugu senelerinin, hincini cikartir. Simdi bunun neresinde Türk aile yapisini bozma durumu var? Bunlar zaten yasaniyor. Göze göstermekle mi toplum kurallarina aykirilik oldu?Kisasa kisasin nesi kötü?Dini acitidan mi kötü?O zaman sunu da belirteyim bir erkege sayi bicilmis, ki bunun da kaideleri var, ama bir kadina sayi bicilmemis!Ahlaki yönden bakildiginda da burda erkek ahlaksizligin karsiligini aliyor. Sebebi ise becereksizliginden, cünki iki tarafi da magdur birakiyor. En büyük ahlaksizlik bu.Insani yönden bakildiginda da kadinin bu durumda daha ileri gitmesi kadar normal birsey yok. Buna karsi cikan hemcinslerim gercekci olsunlar, diziyi sonuna kadar izleyeceklerinden eminim sebebi ise HAK veriyorlar!!

  2. Nurten dedi ki:

    Böyle diziler yayından kaldırılmalı Türk insanlarına kötü örnek biz Türkü gavur deyil medinetli diziler yapın