Sabancı Vakfı Bir Kız Çocuğu Değişir Dünya Değişir Reklam Videosu

Tv
12.10.2022
22

Sabancı Vakfı’nın ‘Dünya Kız Çocukları Günü’ İçin Hazırladığı ve Sivas’ın Kolluca köyünde gerçek bir hikayeye dayanan duygu dolu video izleyenleri büyüledi. Sivas ilimizin Kolluca köyünde birbirinden etkilenen kız çocukları tıp fakültesini kazandı. Kolluca köyünden toplam 120 doktor çıktı.

Sabancı Vakfı Bir Kız Çocuğu Değişir Dünya Değişir Reklam Videosu

Sabancı Vakfı Bir Kız Çocuğu Değişir Dünya Değişir Reklam VideosuSabancı Vakfının hazırladığı reklam filminin geçtiği Sivas Kolluca köyünden 120 doktor çıktığı gibi şuanda 100 kişi de tıp fakültesinde okuyor. Kolluca Köyü, adeta Türkiye’nin doktor fabrikası gibi. Sabancı Vakfı’nın ‘Bir Kız Çocuğu Değişir, Dünya Değişir‘ başlığıyla paylaştığı o duygu dolu kısa filmini sizler için paylaşıyoruz ve yorumlarınızı aşağı bekliyoruz.

Sabancı Vakfı Bir Kız Çocuğu Değişir Dünya Değişir Kolluca Köyü Reklam Videosu

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR

 1. Özgür dedi ki:

  Hayırlı Akşamlar………
  Konu olarak bu videoyu izledikten sonra YouTube olan başka video da bu köyden olan doktorların konuşması daha etkiliydi abim doktor dayım da ben onları örnek aldım yeğenime tıp okuyor bu böyle küçükler büyükleri örnek alarak bir bakla doktor köyümüzde 5 tane öğrencim var vs vs…
  Bu videoyu izlediğinde babalara 👏👏👏👏kaç tane kuxunlerim için öğretmenler evlerine gelip baba ve yengelerimle konuşsalarda sonuç koçaman 0……şimdi o kuzenlerimin kız çocukları okuyor ki içlerinde ukte kalmış..
  Kızımı liseye kayıt ettirirken eşim de ne gerek var bir şey olursa…. Neyse sonra üniversite şehir dışı olmaz… Şimdi ise gururla… Malimüşavir çocuklarım.. Tabi ben de ALLAH nasip etti ELLÂMDÛLÎLLÂL
  Fakat 6 kardeşiz iki yeğenim kendi okumadı diğerleri üniversite mezunu… Şimdi en küçük İstanbul ‘da RABB’İM hayırlı öğretmenlerle, arkadaşlar ve zihin açıklığı versin çok naif ALLAH ‘A EMANET.
  Bazen şans gülmediğide de oluyor Irak’ lı komşumun çocukları o kadar güzel Türkçe konuşuyorlar ki ilk tanıştığımız zaman kızım 8…10 yaşında ki kızlarımıza okuma yazma her dersi öğretti müdür kayıta zorluk çıkarsana kızım kayıtlarını yaptırdı büyük lise… Küçük benim için geleceğin doktoru derken çok başarılı çalışkan şimdi ağlıyorlar birde Ali’miz var sokağın başında beni görüp ben sınıfta ikinciyi matematik te yenge.. Bu başarılı çocuklar arabça konuşmayı unutmuşken Irak’a geri döndüler benim küçük dostlarıma RABB’İM yardım etsin 🥺🥺🥺😭evde Şukran’ı bana bıraksınlar diğer komşum da Razzan’ı bana bırakın… Olmayınca olmuyor en zor hayat bu… çocukları bu boşluğa düşmesine neden olan devlet adamları acaba iki cahanda rahat yüzü görecekler mi❓❓❓❓❓❓
  Her çocuk mutlu, huzurlu, sağlıklı gönlünce yaşasın örnek bireyler olsunlar ki bu vatanın ihtiyacı var…
  SAYGI VE SEVGİLERİMLE ❤️HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN SAĞLIK SIHHATLE 🤲