Refikayla Memleketin Hazineleri Sunucusu Refika Birgül Kimdir?

Tv
19.05.2020
11

Show TV’den yeni bir program daha. Coronavirüs günlerinde hazırlamış olduğu yeni programlar ile ön plana çıkmaya başlayan Show TV TRT 1’den sonra en aktif televizyon kanalı oldu. Son olarak Refika Birgül ün sunacağı Refika’yla memleket hazineleri isimli yepyeni bir program başladı.

Refika Birgül ile Memleketin Hazineleri

refika birgül memleket hazineleri sunucusu olduRefika Birgül’ün sunuculuğunu üstlendiği, hafta içi her gün ekranlara gelen ‘Refika ile Test Mutfağı’nın ardından kanal, Refika Birgül ile yeni bir program daha yapıyor. Adı “Refika’yla Memleket Hazineleri” olarak belirlenen program pazar günleri ekranlarda olacak. Refika Birgül ile oldukça başarılı programlar yapan Show TV sunucuyu hafta sonu da çalıştırmaya karar verdi.

Refikayla Memleket Hazineleri Sunucusu Refika Birgül Kimdir?

Refika Birgül 19 Mayıs 1980 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen annesi Kıbrıslı babası ise Nevşehirli olan Refika Birgül doktor bir ailenin çocuğudur. İlköğretimini Kıbrıs’ta Yeşilköy’de tamamlayan Refika Birgül lise eğitimini Robert Koleji’nde tamamladı. Lise yıllarında merak saldığı fotoğrafçılık sonrasında lisans eğitimini Koç üniversitesi psikoloji bölümünde tamamladı. Bir süre İngiltere’de Başkent Londra’ya giden Refika Birgül London Business School da liderlik eğitimleri aldı. Daha sonra ülkemizde Özel Doğan hastanesinde 5 yıldan fazla üst düzey yönetici olarak ve genel müdür olarak görev aldı.

refika birgül memleket hazineleri

Refika Birgül’ün mutfakta tanışması ise ailesine yapmış olduğu bol köpüklü bir Türk kahvesi ile başlamıştır. Akdeniz mutfağına oldukça düşkün olan Refika Birgül İç Anadolu mutfağına ait yemekleri oldukça güzel bir şekilde öğrenmiş ve bunları uygulamaya koyulmuştur. Zamanla kendisini geliştiren Refika Birgül 2011 yılında Arçelik’le mucize lezzetler programını hazırlanmıştır. Refika Birgül Boğaziçi Üniversitesi gastronomi ve degutasyon kulübü tarafından yılın en iyi yemek programı ödülüne layık görülmüş daha sonra televizyonda birçok program yapmaya başlamıştır.

2013 yılında Refika’dan markasını oluşturan Refika Birgül internet üzerinden el emeği ürünlerin satışını yapmaktadır. Bir süredir Show TV ekranlarında Refika ile test mutfağı isimli programı hafta içi hazırlayıp sunan Refika Birgül hafta sonları da Refika’yla memleket hazineleri isimli programı sunmaya başlayacak.

Refikayla Memleketin Hazineleri Tekrarı Ne Zaman

“Refika’yla Memleket Hazineleri” ilk bölümüyle Pazar günü 13.00’te Show TV’de. Refikayla Memleket Hazineleri tekrarı Show tv de ekrana gelirse yayın akışına bakıp sizlere yazacağız. Siz Refika Birgül ün programlarını seviyor musunuz anlatımı ve tarza nasıl yorumlarınızı bekliyoruz.

Refikayla Memleketin Hazineleri 29 Mayıs Kars video fragmanı

YAZAR BİLGİSİ
1991 Kırıkkale doğumluyum. Kırıkkale Üniversitesi Sınıf Öğretmeni mezunuyum. www.dizioyuncu.com sitesinde yıllardır yazarlık yapıyorum. Güncel dizi film haberlerini dizioyuncu.com sitemizde ziyaretçilerimize sunuyorum.
YORUMLAR

  1. Aysel özçelik dedi ki:

    Programı çok güzel