Ramo Ne Zaman Bitecek, Ramo 18. Bölümde Final mi Olacak?

Show TV ekranlarında salı günleri ekrana gelmeye başlayan Esra Bilgiç ve Murat Yıldırım’ın başrollerini paylaşmış olduğu Ramo dizisi ne zaman bitecek ne zaman final yapacak gibi merak edilen sorular izleyiciler tarafından sorulmaya devam ederken dizinin son haftalarda almış olduğu başarılı reyting oranlarının ardından final tarihi de izleyiciler tarafından sorulmaya başlandı.

Ramo dizisi 21 Ocak 2020 salı günü yayınlanan ikinci bölümünde almış olduğu 8 oranındaki Total reyting ile ilk hafta almış olduğu 7 oranındaki reytinglerin ardından oldukça başarılı bir sonuca imza attı ve uzun süre devam edeceğinin sinyallerini verdi. Ancak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin ekrana gelmediği günlerde almış olduğu bu yüksek reytingler Eşkıya dizisinin yeniden başlamasıyla nasıl bir orana düşecek sezonun sonuna doğru Ramo dizisi bitecek mi yoksa ikinci sezonda da kaldığı yerden devam edecek mi izleyicilerin en çok merak ettiği hususların başında geliyor.

Ramo dizisi 18. bölümde bitecek mi final mi olacakRamo dizisi 18. bölümde bitecek mi final mi olacak?

Bu sezon Show TV oldukça başarılı dizilere imza atarken pazartesi günü Çukur dizisi ile salı günü Ramo dizisi ile cumartesi günü Kuzey Yıldızı dizisi ile oldukça başarılı bir reyting oranına ulaştı ve Show TV iyi dizileri ile ön plana çıkmaya başladı. Salı akşamları başlayan Ramo dizisi de oldukça iyi bir zamanlama yaparak hem Kadın dizisinin düşüşe geçtiği zamanlarda ekrana gelmeye başladı hem de ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin yaklaşık 1 ay boyunca yayınlanmadığı dönemde benzer bir dizi olarak başlayan Ramo Eşkıya dizisinin tüm reytinglerini sildi süpürdü ve kendisine bağladı diyebiliriz.

Ramo Ne Zaman BitecekAncak her dizinin yükselişi olduğu gibi düşüşü de var ve bunu da göz ardı etmemek gerekiyor. Ramo dizisinin Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin yeniden ekrana dönmesiyle biraz düşeceği de reytinglerinin azalacağına az çok herkes tahmin ediyor ancak nasıl bir düşüş olacak bu konuda gelecek haftalara gözlemleyeceğiz. Peki Ramo dizisi sezon sonuna kadar devam edip 18. bölümde bitecek mi Ramo dizisinin kaç bölüm ve sezon süreceğine dair meraklı sorular sitemizde en merak edilen ve en çok sorulan soruların başında yer alıyor.

Eşkıya dizisi başladıktan hemen sonra Ramo dizisinin reyting oranlarında belli bir düşme olduktan sonra dizinin reytinglerine bakılarak sezon sonuna kadar yaklaşık 18 bölüme ulaşacak olan Ramo dizisinde eğer reytingler yüksek gelirse dizi 18. bölümde sezon finali yaparak yeni sezonda da devam etmek üzere yaz tatiline girecek. Ancak Ramo dizisinin reyting oranları düşük çıkar ve dizi beklentilerin altında reyting almaya başlarsa mayıs 2020 tarihinde Ramazan öncesinde 18 bölümüyle ekrana veda eder ve finalde yapabilir. Ramo dizisi bu ince noktada bakalım tamam mı devam mı kararlarından hangisini verecek yeni sezonda Ramo devam eder mi yoksa 18 bölümde final yaparak izleyenlerine veda mı eder zamanla göreceğiz.

Ramo Dizisi erken final yapar mıRamo dizisi ne zaman bitecek kaçıncı bölümde final olacak?

Ramo dizisinin kaç bölüm süreceği ve kaçıncı bölümde biteceği ne zaman final yapacağı gibi merak edilen sorular elbette şimdilik net bir cevap bulamasa da sezon sonuna kadar Ramo dizisinin devam edeceği ve ortalama 18-19 bölümlere ulaşacağını söyleyebiliriz. Ancak Ramo dizisinin ne zaman biteceğini ve final yapacağına dair elimizdeki reyting oranları kesin olarak bize bir yanıt vermiyor. Daha doğrusu dizinin ilk 2 hafta almış olduğu reyting oranlarına bakarsak ikinci sezonda kesinlikle Ramo dizisi devam edecek diyebiliriz ancak dizinin bölüm sayısı ile ilgili net konuşmak oldukça zor. ancak Ramo dizisinin hem sosyal medyada hem de magazin dünyasında konuşulma durumuna bakacak olursak izleyiciler tarafından oldukça beğenildi ve yüksek reyting almaya devam ederse Ramo dizisinin 18 bölümde sezon finali yaparak gelecek sezonda yıl boyunca devam edecek dizilerden birisi olacağını rahatça söyleyebiliriz.

Diziler bir sezonda genellikle 30-35 bölüm arası bölüm çekiyor. Bu sezon 15-20 bölüm arası çekilecek olan Ramo dizisinin reytingleri başarılı giderse gelecek sezonda Yaklaşık 30-35 bölüm civarında çekileceği ve toplamda 50 bölüme ulaşabileceği ve 2. Sezon sonundaki reytinglerine göre dizinin şekilleneceği aşikar. Ancak şimdiki reyting oranlarına bakarak Ramo dizisi 50 bölüm sürecek diyebilmemiz gerçekten de çok zor. Çünkü hem senaristler hem de dizinin oyuncuları istekli olsa bile eğer reytingler beklenen seviyelerin altında seyretmeye başlıyorsa kanallar genellikle zarar etmemek için kısa sürede erken final kararı alabiliyor. Örneğin geçtiğimiz aylarda Show TV’de pazar akşamları yayınlanan Aşk Ağlatır isimli dizi 45 oranında Total reyting almasına rağmen Show TV tarafından final yaptırılmış böylelikle dizinin sevenleri oldukça üzülmüştü. Çünkü 5 oranına yaklaşan Total reyting demek yaklaşık 5-6 milyon seyirci demektir. Bu kadar izleyici olmasına rağmen yinede kanala ve yapımcıya zarar ettirdiği gerekçesiyle Aşk Ağlatır dizisi final yapmıştı. Ramo dizisinin de benzer bir gerekçe ile Eşkıya dizisinin başlamasının sonrasında reytingleri biraz düşmeye başlayınca derken final haberleri ortaya çıkmaya başlayabilir.

Ramo dizisi ne zaman bitecek kaçıncı bölümde final olacakRamo dizisi erken final yapar mı?

Elbette Ramo dizisi erken final yapması ile ilgili bir beklentimiz bulunmuyor. Ancak kanalların almış olduğu reyting oranları çok hızlı bir şekilde yükselirken hızlı bir şekilde düşebiliyor bu nedenle Ramo dizisinin gelecek haftalardan nasıl bir reyting oranı yakalayacağı ve ilk haftalardaki başarısını devam edip ettirmeyeceği şimdilik belirsiz olduğu için eğer reytingleri düşmeye başlarsa Ramo dizisinin erken final yapması da gündeme gelebilir. Ancak bizim tahminimize göre Ramo dizisi sezon sonuna kadar yaklaşık 16- 17 ya da 18 bölüm devam eder. Daha sonra eğer reytingleri düşükse final yaparak izleyiciye veda eder ya da reytingleri 5 Total reyting üzerinde kalırsa sezon finali yaparak 2020-2021 sezonunda da yine Show TV ekranlarında kaldığı yerden devam eder.

Ramo Dizisi Ne Zaman final olacakRamo dizisi 2020/2021 sezonu devam edecek mi?

Bizim tahminlerinize göre Ramo dizisi almış olduğu reytingler ile ilk haftalarda göz doldurdu ve bu reyting oranlarına yakın seyrederse sezon sonu final yapmazsa sezon finali yaparak yaz tatiline giren dizi gelecek sezonda yani 2020-2021 sezonunda da kaldığı yerden devam eder. Show TV ekranlarında yayınlanan Çukur dizisini örnek verecek olursak 3. sezonunda da oldukça başarılı reyting oranlarına devam eden Çukur 3. Sezonda da pazartesi günleri oldukça iyi reytingler almaya devam ediyor. Benzer başarı yakalarsa Ramo dizisi de kesinlikle 2020-2021 sezonunda ikinci sezonuyla yoluna devam edecektir.

Sizler de Ramo dizisi hakkında yorum ve görüşlerinizi aşağı yazarak dizinin devam edip etmemesi hakkında fikirlerinizi bizlerle paylaşınız şimdiden teşekkür eder iyi seyirler dileriz.

Yorum yaz

8 Yorum

  1. roma dizisi en sevdiğim dizilerden birisi ve severek izliyorum final olmasını istemiyorum ahlaki yönden kötü şeyler içermiyor

  2. Avatar Şatlyk nazarow

    Lütfen finala gitmesin devam etsin biz bu diziyi cok severek izliyorus ve izlemeye devam edecegiz

  3. guzel bir diiz bolumler ilerdfikçe dada kaliteli olmaya basladı hakettiği seyırcıyı toplayacaktır umuyoruz içeriksiz yozlaşmış yarışmadan çok çok guzel

  4. guzel bır dızı dızıde çok fazla davranış bozukluğu yartacak sozler
    ahlakı yozlaşmayı artıcak davranışlaryoktur FAKAT heyecan ve ask artması gerekli olacak eskiya basladı

Etiketler