Pulitzer Hangi Üniversite tarafından verilen ödüldür? Yale Stanford Üniversitesi

Pulitzer Hangi Üniversite tarafından verilen ödüldür? Yale Stanford Üniversitesi Doğru Cevap: C: Columbia ÜniversitesiPulitzer Hangi Üniversite tarafından verilen ödüldür
Soru: Pulitzer, hangi üniversite tarafından gazetecilik, edebiyat ve müzik gibi alanlarda verilen ödüldür?
A: Harvard Üniversitesi
B: Yale Üniversitesi
C: Columbia Üniversitesi
D: Stanford Üniversitesi
Doğru cevap: C: Columbia Üniversitesi

Dokuz yıllık evli ve yedi yaşında ikizleri olan 1978 doğumlu Esra Özkunt, yarışmaya İzmir’den katılıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümünü ikinci sınıfta bırakıp, San Diego State Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan Esra Hanım, şu anda eşiyle birlikte ticaretle uğraşıyor.

Hangisi en büyük etobur Dinazordur? Velociraptor  Hangisi, bilinen en büyük etobur dinazordur?
A: Tyrannosaurus Rex
B: Velociraptor
C: Spinosaurus
D: Triceratops
Doğru cevap: C: Spinosaurus

Howland Adası ile Line Adası Arasında Kaç Saat Fark VAr? 6 16 26 36 Howland Adası ile Line Adası Arasında Kaç Saat Fark VAr? 6 16 26 36

Howland Adası ile Line Adası Arasında Kaç Saat Fark VAr? 6 16 26 36  Doğru yanıt:  B Şıkkı 26 olacak..

Osmanlı Devleti’nde modern tıp eğitimi veren ilk tıp okulunun 1843 yılındaki ilk mezuniyet törenine hangi padişah katılmıştır? Osmanlı Devletinde İlk Tıp Okulunun Mezuniyetine Hangi Padişah Katıldı? Abdülaziz Abdülmecit Doğru Yanıt Abdülmecit olacak..

Osmanlı Devleti’nde modern tıp eğitimi veren ilk tıp okulunun 1843 yılındaki ilk mezuniyet törenine hangi padişah katılmıştır?
A: II.Mahmud
B: Abdülaziz
C: Abdülmecid
D: II. Abdülhamid
Doğru Cevap) C: Abdülmecid

“Mavi Dönem” ve “Pembe Dönem” hangi ressamın çalışmalarından bahsederken kullanılan başlıklardandır? Mavi Dönem Pembe Dönem Hangi Ressam için Kullanılır? Doğru Cevap Pablo Picasso

“Mavi Dönem” ve “Pembe Dönem” hangi ressamın çalışmalarından bahsederken kullanılan başlıklardandır?
A: Pablo Picasso
B: Frida Kahlo
C: Salvador Dali
D: Vincent van Gogh
Doğru Cevap) A: Pablo Picasso

Mavi Dönem Pembe Dönem Hangi Ressam için Kullanılır? Pablo Picasso

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olan 20 yaşındaki Harun Çıtlak, eğitim hayatı sebebiyle Çanakkale’de yaşıyor. Kalp damar cerrahisi bölümünde ilerlemek isteyen Harun Bey, yarışmada 60.000 TL kazanmayı ve bu paranın bir kısmıyla araba almak, diğer kısmıyla da arkadaşlarına verdiği sözleri tutmak istediğini söylüyor.

Evli ve dört çocuk babası olan Nail Öztaş, 1973 Bolu Gerede doğumlu ve yarışmaya Ankara’dan katılıyor. Hacettepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Nail Bey, devlet bursuyla Southern California Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisansını ve doktorasını tamamlamış ve şu anda İstanbul Gelişim Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde profesör olarak çalışıyor.

Yarışmaya Konya’dan katılan 24 yaşındaki Melisa Baysal, Selçuk Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Altı yıldır özel bir spor salonunda fitness eğitmeni olarak çalışan Melisa Hanım, aynı zamanda tiyatro oyunculuğu da yapıyor.

Yarışmaya Konya’dan katılan 18 yaşındaki Koray İmamoğlu, geçen sene girdiği üniversite sınavında istediği bölümü kazanamadığı için, bu sene hukuk fakültesini kazanabilmek amacıyla sınavlara tekrar hazırlanıyor. Yaz aylarında Konya’da çay bahçelerinde arkadaşıyla birlikte canlı müzik yapan Koray Bey, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla yeni aldığı bağlamanın borçlarını ödemek istiyor.

Doğma büyüme Adanalı olan ve yarışmaya Bodrum’dan katılan 59 yaşındaki Belma Çetiner, Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. İki çocuk annesi olan ve yarışmaya oğlunun başvurusu üzerine katıldığını söyleyen Belma Hanım, uzun yıllar bankacı olarak çalıştıktan sonra emekli olmaya karar vermiş.
Aslen Denizlili olan ve annesiyle birlikte İstanbul’da yaşayan 19 yaşındaki Merve Nur Çelik, Ege Üniversitesi Moda ve Tasarım Yüksekokulu öğrencisi. Merve Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla yurt dışında eğitim almak istediğini söylüyor.

Aslen Adanalı olan ve yarışmaya İstanbul Beşiktaş’tan katılan 29 yaşındaki Alptuğ Öner, Ankara Deneme Lisesi mezunu ve yirmi yıldır kardeşiyle birlikte boks sporuyla ilgileniyor. Profesyonel millî boks sporcusu olan ve bu zamana kadar birçok şampiyonluk kazanan Alptuğ Bey, yarışma için bir hedef belirlemediğini söylüyor.

Yorum yaz

2 Yorum

Etiketler