Payitaht Abdülhamit Ernest Cassel Kimdir? Gerçek Tarihte Var mı?

Bu konumuzda sizlere Trt’nin sevilen dizilerinden biri olan Payitaht Abdülhamid dizisine yeni katılan Ernest Cassel karakterini ve bu karakterin tarihte olup olmadığından bahsedeceğiz. Payitaht Abdülhamit Ernest Cassel Kimdir? Gerçek Tarihte Var mı? Payitaht Abdülhamit Ernest Cassel gerçek adı soyadı nedir hangi oyuncu sorularına yanıt vereceğiz.

5 sezondur Trt de yayınlanan tarih dizisinin yapımcılığını Es Film üstlenirken dizinin yönetmen koltuğunda, Serdar Akar oturmaktadır. Dizinin senaryosunu ise Uğur Uzunok kaleme almıştır. 34. Osmanlı padişahı II. Abdülhamid’in saltanatlık sürecini anlatan diziye sürpriz bir isim dahil olmuştur. Kısa sürede büyük ilgi toplayan Ernest Cassel karakteri dizinin izleyicileri tarafından merak edilmiş ve tarihte olup olmadığı araştırmaktadır. Bizde sizler için bu konulara açıklık getireceğiz ve Ernest Cassel kimdir? Tarihte var mıdır? Sorularını cevaplayacağız.Payitaht Abdülhamit Ernest Cassel gerçekte Kimdir

Payitaht Abdülhamit Ernest Cassel Karakteri Kimdir?

İngiliz Kralı’nın yakın dostu Alman maliyesinin danışmanı olan Cassel, dünyaca ünlü bir bankerdir. Daha önce Mısır’da görev yapmış ve kendi şirketleri adına bir sömürge sistemi kurmuştur. Cassel, dizide ise Sultan Abdülhamid’in karşısına yatırımcı olarak gelecektir. Osmanlı’nın yeni bir mali düzenle yıkılabileceğini düşünür ve bu yüzden de müttefikler edinecektir. Dünya siyasetiyle yakından ilgilenen Cassel her şeye hakimdir ve karizmatik, şık biridir.

Ernest Cassel Gerçek Tarihte Var Mıdır?

Dizide yatırımcı ve dünyaca ünlü banker olarak karışımıza çıkacak olan Ernest Cassel, gerçek tarihte de vardır ve bu yüzden dizide böyle bir karaktere yer verilmiştir. Payitaht Abdülhamit Ernest Cassel Karakteri Kimdir

Payitaht Abdülhamit Ernest Cassel Kimdir?

Başarılı dizide banker Ernest Cassel karakterine usta oyuncumuz Altan Erkekli hayat vermektedir. Dizinin sevenleri tarafından Ernest Cassel karakteri kadar bu karaktere hayat veren usta oyuncumuz da oldukça merak edilmiş ve araştırılmıştır. Bizde sizler için usta oyuncu Altan Erkekli’yi daha yakından tanıtacağız ve Altan Erkekli kimdir? Kaç yaşındadır? Daha önce hangi dizilerde rol almıştır? Resmi instagram hesabı nedir? Gibi sorulara en iyi şekilde yanıt veremeye çalışacağız.

Altan Erkekli Kimdir?

65 yaşında ki usta oyuncu 18 Kasım 1955 yılında dünyaya gelmiştir. Lise yıllarıyla tiyatroyla yakından ilgilenen oyuncumuz, hayat şartlarından dolayı tiyatrodan vazgeçip inşaat mühendisi olmaya karar veren oyuncumuz daha sonra lisede ki öğretmenin ısrarı üzerine bu kararından vazgeçmiş ve Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Birçok tiyatro merkezinde çalışan ve onlarca tiyatro oyununda yer alan oyuncumuz sergilediği tiyatrolar üzerinede pek çok ödül almıştır. Kamera karşısına ilk defa 1982 yılında geçen oyuncumuz, Dolap Beygiri sinema filmi ile profosyenel oyunculuğa adım atmıştır. Daha önce Vurgun, Ayla, Afilli Aşk, Kara Ekmek gibi başarılı projelerde rol alan usta oyuncumuz yeni sezonda ise Trt de yayınlanan Payitaht Abdülhamit dizisinin oyuncu kadrosuna 135. bölümde dahil olmuştur.

Altan Erkekli Rol Aldığı Diziler

Afili Aşk (Muhsin Yiğiter, 2019)
Dengi Dengine (TRT1,2019)
Vurgun (Erdoğan, 2018)
Bozkır (Blu Tv, 2018) Fatih (2017)
Nerdesin Birader
Hangimiz Sevmedik (Münir)
Kara Ekmek
Şen Yuva (2010)
Yalan Dünya
Bir İstanbul Masalı (2003)
Havada Bulut (2003)
Kurtuluş (1994)
Bir Demet Tiyatro (2001-2002, 2006-2007)
Beyaz Gelincik ( 2005-2007, Halil Aslanbaş)

Altan Erkekli Resmi İnstagram Hesabı

Payitaht Abdülhamit dizisinde Ernest Cassel karakterine hayat verecek olan usta oyuncumuz sosyal medyayı da aktif olarak kullanmaktadır. Resmi instagram hesabında 12 gönderisi ve yaklaşık 21 bin takipçisi olan usta oyuncumuz Altan Erkekli’nin resmi instagram hesabı: @altan_erkekli

Altan Erkekli Evli Mi, Eşi Kim?

Usta oyuncumuz 1987 yılında Şebnem Gürsoy Talay ile evlenmiştir. 1889 yılında ilk oğlu Burhan Efe’yi kucağına alan çift anlaşamayarak 1991 yılında ayrılmıştır. Usta oyuncumuz ardından, 1997 yılında eşi Ebru Erkekli ile dünya evine girmiştir. Oyuncumuzun Bu evliliğinden de Can isminde bir oğlu vardır.

Altan Erkekli Kıyafetleri

Usta oyuncumuz Trt’nin sevilen dizilerinden biri olan Payitaht Abdülhamit dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Bizde ilerleyen günlerde, oyuncumuzun dizide giydiği ceket, pantalon, kaban, ayakkabı, takım elbise, gömlek gibi tüm kıyafetlerini ve kullandığı tüm aksesuarlarını marka ve fiyat belirterek detaylı bir şekilde sayfamızdan paylaşıyor olacağız.

Bu konumuzda sizlere Payitaht Abdülhamit dizisine yeni katılan Ernest Cassel karakterini ve bu karakterin gerçek tarihte olup olmadığından bahsettik. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri bize yorum kısmından iletebilirsiniz. Payitaht Abdülhamit Ernest Cassel Kimdir? Gerçek Tarihte Var mı? konumuz şimdilik bu kadar. Payitaht Abdülhamit Yeni Gelen Oyuncular konumuza da göz atabilirsiniz.

Etiketler