Osmanlıda elektrikle çalışan ilk asansör nerede kullanılmıştır? Dolmabahçe sarayı

Osmanlıda elektrikle çalışan ilk asansör nerede kullanılmıştır? Dolmabahçe sarayı Galata Kulesi Pera Palas Oteli Yıldız Sarayı Doğru yanıt Soru: Osmanlı Devleti’nde Elektrikle Çalışan İlk Asansör Nerede Kullanılmaya Başlamıştır: Cevap: Türkiye tarihinin ilk elektrikli asansör sistemi bulunan pera palace hotelin açılışında kullanılmıştır.

Osmanlıda elektrikle çalışan ilk asansör nerede kullanılmıştır?
A: Dolmabahçe Sarayı
B: Pera Palas Oteli
C: Yıldız Sarayı
D: Galata Kulesi

1980 yapımı Supermen 2 adlı filmde Clark Kent ve Lois Lane’in Daily Planet’te sohbet ettikleri sahnede arka plandaki posterde Türkçe olarak hangisi yazar? Süpermen 2 de Daily Planette Arka Plandaki posterde Türkçe ne yazar? Ne olursan ol gel Kıtaların buluştuğu ülke Daha iyisi olmaz En doğrusu budur.

Soru: 1980 yapımı Supermen 2 adlı filmde Clark Kent ve Lois Lane’in Daily Planet’te sohbet ettikleri sahnede arka plandaki posterde Türkçe olarak hangisi yazar?.
A: Kıtaların buluştuğu ülke
B: Daha iyisi olamaz
C: Ne olursa ol gel
D: En doğrusu budur

Pariste Fırıncılar Cumhurbaşkanına ne tedarik eder? Kruvasan Ekler Baget doğru yanıt olacaktır..

Aslen Kırklarelili olan ve yarışmaya eğitim hayatı sebebiyle Edirne’den katılan 19 yaşındaki Mehmet Emir Kurtoğlu, Trakya Üniversitesi Harita ve Kadastro Bölümü öğrencisi. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan Emir Bey’in bu durumunu ilk olarak ilkokul öğretmeni fark etmiş. Emir Bey, yarışmada ödül kazanması durumunda bu parayla Japonya seyahati yapmak istediğini söylüyor.
Kim milyoner olmak ister 8 şubat sorusu

Ailesiyle birlikte İstanbul’da yaşayan 21 yaşındaki Gökçenaz Yılmaz, Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencisi. Okuldan zaman buldukça mankenlik yapan Gökçenaz Hanım, yarışmada 15.000 TL değerindeki ödülü geçmeyi hedeflediğini söylüyor. Yarışmaya İstanbul’dan katılan ve aslen Çanakkaleli olan 21 yaşındaki Sedef Avuç, Medipol Üniversitesi Çocuk Gelişimi Ön Lisans Bölümü mezunu. Müzikal bir akademiden eğitim de alan Sedef Hanım, şu anda gölge eğitmen olarak çalışıyor.

Etiketler