Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi Dizisi Oyuncu Kadrosu

23.05.2021
22

Daha önce Netflix’de yayınlanmış olan ve Kanal D ekranlarında 29 Mayıs Cumartesi akşamı Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi ismi ile yayınlanacak olan dizinin oyuncu kadrosu oldukça merak edilmiştir. Televizyonda ilk kez Kanal D ekranlarında özel olarak yayınlanacak olan dizinin oyuncu kadrosundan detaylı bir şekilde sizlere bahsedeceğiz. Yapımcılığını Karga Seven Pictures’in üstlenmiş olduğu yönetmenliğini ise Emre Şahin’in yaptığı Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi dizisinin oyuncu kadrosu..Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi Dizisi Oyuncu Kadrosu

Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi Dizisi Oyuncu Kadrosu

-Tuba Büyüküstün ( Mara Hatun)
-Cem Yiğit Üzümoğlu (Fatih Sultan  Mehmet) 
-Selim Bayraktar (Çandarlı Halil Paşa)
-Birkan Sokullu
-Osman Sonant (Loukas Notaras)
-Tolga Tekin (2. Murad)
-Ushan Çakır (Zağonos Paşa)
-Damla Sönmez (Ana)

Tuba Büyüküstün (Mara Hatun)

Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi Tuba BüyüküstünOsmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi dizisinin başrol kadın karakterlerinden bir tanesine hayat verecek olan Tuba Büyüküstün, 5 Temmuz 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1,73 boyunda olan güzel oyuncumuz oyunculuğu ile pek çok kişiyi kendisine hayran bıraktırmaya başarmıştır. 2003 yılından bu yana aktif olarak oyunculukla ilgilenen Tuba Büyüküstün, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde üniversite eğitimini tamamlamıştır. Daha önce Ihlamurlar Altında, Çemberimde Gül Oya, Kara Para Aşk, Cesur ve Güzel, Menajerimi Ara gibi dizilerde boy gösterirken en son ise karşımıza Sefirin Kızı dizisindeki Mavi karakteri ile çıkmıştır.

Cem Yiğit Üzümoğlu (Fatih Sultan Mehmet)

Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi Cem Yiğit ÜzümoğluOyunculuğu ile sektörde oldukça beğenilen oyuncularımızdan bir tanesi olan Cem Yiğit Üzümoğlu ise 1 Mart 1994 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Daha önce pek çok dizi ve tiyatro oyununda boy göstermiştir. İlk kamera oyunculuğunu 2017 yılındaki Adı Efsane dizisindeki Hakan Şahin karakteri ile yaşamıştır. Ardından sık aralıklarla dizilerde boy göstermiştir. Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi dizisinde ise Fatih Sultan Mehmet karakterine hayat verecektir.

Selim Bayraktar ( Çandarlı Halil Paşa)

Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi Selim BayraktarSelim Bayraktar ise 17 Haziran 1975 yılında Irak’da dünyaya gelmiştir. Irak asıllı olan Türk oyuncumuz bu zamana kadar pek çok Türk yapımı dizi ve filmde boy göstermiştir. En son Vahşi Şeyler dizisi ile karşımıza çıkmış olan Selim Bayraktar; Zümrüdüanka, Aşk Ağlatır, Ağlama Anne, Ufak Tefek Cinayetler, Görünen Adam, Çoban Yıldızı, Gecenin Kraliçesi, Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerde boy göstermiştir. Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi dizisinde ise Çandarlı Halil Paşa ya hayat verecektir.

Birkan Sokullu

Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi Dizisi Birkan SokulluOyunculuk sektöründe en çok beğenilen erkek isimlerden bir tanesi olan Birkan Sokullu ise 6 Ekim 1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. Üniversite eğitimini Maltepe Üniversitesi Eğitim fakültesinde yapmış ardından ise Maltepe Üniversitesi’nde iletişim fakültesinde de eğitim görmüştür. Oyunculuğun yanı sıra mankenlik ile de aktif olarak ilgilenmektedir. En son Masumları Apartmanı dizisi ile gündeme gelen Birkan Sokullu; Melekler Korusun, Küçük Sırlar, Kurt Seyit ve Şura, Fatih, Hayat Şarkısı, Yüz Yüze, Bir Aile Hikayesi, Ya İstiklal Ya Ölüm gibi dizilerde boy göstermiş. Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi dizisinde boy gösterip oyunculuğunu gözler önüne serecektir.

Osman Sonant (Loukas Notaras)

Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi Dizisi Osman SonantOsman Sonant, 1 Mart 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1,78 boyunda olan Osman Sonant evli ve bir çocuk babasıdır. Belediye Tiyatrosu ile oyunculuğa adım atmış ardından da hızlı bir şekilde yükselişe geçmiştir. 2003 yılından bu yana aktif olarak oyunculuk ile ilgilenmektedir. Daha önceleri Uyanış Büyük Selçuklu, Zengin ve Yoksul, Ufak Tefek Cinayetler, Leyla ile Mecnun, Behzat Ç, Türk Malı, Yılan Hikayesi gibi dizilerde yer almış oyunculuğu ile de izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

Tolga Tekin (2. Murad)

Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi Dizisi Tolga TekinTolga Tekin, 19 mart 1973 Ankara doğumludur 1,85 boyunda olan oyuncumuz Tolga Tekin, daha önce pek çok tiyatro oyunu film ve dizide yer almış oyunculuk yeteneğinden ötürü de pek çok ödüle layık görülmüştür. Daha önce Akıncı, Bizi Hatırla, Kelebekler, Bir Litre Gözyaşı, Vatanım Sensin, Paramparça, Behzat Ç, Kapalıçarşı gibi dizilerde yer almış ve önemli rolleri üstlenmiştir.

Ushan Çakır (Zağonos Paşa)

Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi Dizisi Ushan ÇakırUshan Çakır, 23 Mayıs 1984 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Oyunculuk sektöründe en çok beğenilen ve sevilen oyunculardan bir tanesidir. 2005 yılından bu yana aktif olarak oyunculukla ilgilenmektedir. Daha önce Ya İstiklal Ya Ölüm, Menajerimi Ara, Avlu, Ufak Tefek Cinayetler, Masum Değiliz, Karayazı, 20 Dakika, Leyla ile Mecnun, Gece Gündüz, Kahraman Babam, Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?, gibi dizi ve filmlerde yer almıştır. Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi dizisinde ise Zağanos Paşa karakterine hayat verecektir.

Damla Sönmez (Ana)

Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi Dizisi Damla SönmezTam ismi Tilya Damla Sönmez olan oyuncumuz 3 Mayıs 1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1,62 boyunda olan güzel oyuncumuz Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümünde üniversite eğitimini tamamlamıştır. 2004 yılından bu yana aktif olarak oyunculukla ilgilenmektedir. Daha önce Masum Değiliz, Çukur, Bir Aşk Hikayesi, Türkan, Gece Gündüz, Fırtınalı Aşk, Sahte Prenses, Kapıları Açmak, Omuz Omuza gibi dizilerde boy göstermiş en son ise karşımıza Alev Alev dizisi ile çıkmıştır.

Bu konumuzda da sizlere ilk defa televizyon ekranlarında yayınlanacak olan Osmanlı Bir İmparatorluğun Yükselişi dizisinin oyuncu kadrosundan bahsetmek istedik. Sizlerin de konu hakkındaki görüş, düşünce, yorum ve fikirlerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından bizimle paylaşmanızı bekliyoruz. Şimdiden dizi severleri iyi seyirler dileriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..