Ömer Döngeloğlu Gıyabi Cenaze Namazını Mustafa Karataş Canlı Yayında Kıldırdı

3 Mayıs 2020 pazar günü Corona virüsten vefat eden Ömer Döngeloğlu hocanın gıyabi cenaze namazını Kanal 7 sahur programında Mustafa Karataş Hoca kıldırdı. Kanal 7’de gıyabi cenaze namazının kılındığını gören izleyiciler şaşırdı kaldı ve canlı yayında gıyabi cenaze namazı kılınır mı sorularını yönetmeye başladılar.

Ömer Döngeloğlu Kanal 7'den gıyabi cenaze namazı

Ömer Döngeloğlu Gıyabi Cenaze Namazını Mustafa Karataş Canlı Yayında Kıldırdı

Öncelikle Corona virüsü tedavi gören ancak 3 Mayıs Pazar günü vefat eden Ömer Döngeloğlu hocamıza Allah’tan rahmet dileriz. Bir süredir İstanbul’da Başakşehir hastanesinde Corona tedavisi gören Ömer Döngeloğlu hocamız maalesef yaşama tutunamadı ve vefat etti. Onun ölümü herkesi üzüntüye boğdu. Çünkü samimiyetine inanan gönülden anlatımlarını severek izleyen herkes Ömer Döngeloğlu hocanın ölümüne çok üzüldü.

Üzülenlerden birisi de kanal 7’de sahur programı sunmaya başlayan profesör Doktor Mustafa Karataş Hoca idi. Mustafa Karataş Hoca Ömer Döngeloğlu hocanın gıyabi cenaze namazını canlı yayında kıldırdı. Peki böyle bir namaz doğru olur mu canlı yayında cenaze namazı kılınır mı? Hemen bu soruya yanıt verelim.

Gıyabi cenaze namazı kılınmasında herhangi bir sakınca dinimizce bulunmuyor. Bu yüzden kılınan namazın gıyabi olması ve canlı yayında olması herhangi bir mahsur teşkil etmiyor. Zaten alanında uzman bir hoca olan Mustafa Karataş bu konuda çok hassasiyetli davrandığı için herhangi bir sorun teşkil edecek olsa ilk baştan o müsaade etmezdi. Ancak çok sevilen ve yıllardır Kanal 7 ekranlarında olan Ömer Döngeloğlu hocanın anısına bu gıyabi cenaze namazı kılındı. Bu şekilde namaz kılmanın herhangi bir sakıncası veya olumsuzluğu bulunmamaktadır.

Ömer Döngeloğlu hocanın gıyabi cenaze namazı 4 Mayıs pazartesi gecesi sahur programında Mustafa Karataş Hoca tarafından kıldırıldı. Allah kabul etsin diyor Ömer Döngeloğlu hocamıza tekrar rahmet diliyoruz. Mustafa Karataş hocamıza göstermiş olduğu bu hassasiyet dolayısıyla teşekkür ediyoruz.

Ömer Döngeloğlu Gıyabi Cenaze Namazını Mustafa Karataş Canlı Yayında Kıldırdı

 

Etiketler