Öğretmen dizisi neden bitti erken final yaptı devam eder mi?

Geçtiğimiz sezon oldukça iyi bir başlangıç yaparak çarşamba günleri FOX TV’de ekrana gelen Öğretmen dizisi koronavirüs sonrasında eski reytinglerini bir türlü ulaşamadı. Yeni sezonda pazar gününe alınan Öğretmen dizisi almış olduğu düşük reytingler sonrasında final kararı aldı. Öğretmen dizisi pazar günü 9. bölümü ile ekrana veda edecek.

Öğretmen Dizisi Neden Bitti Erken Final Yaptı?

Geçtiğimiz sezon çarşamba günü ekrana gelmesine rağmen farklı formatı ve etkileyici sahneleri ile ciddi bir izleyici oranına ulaşan Öğretmen dizisi almış olduğu reytingleri yeni sezonda koruyamadı. Son olarak 18 Ekim pazar akşamı ekrana gelen Öğretmen dizisi almış olduğu 2.9 Total reyting oranı ile beklentilerin çok altında kaldı. Bu nedenle Öğretmen dizisinin Fox TV’ye daha fazla zarar ettirmemesi için final kararı alındığı ortaya çıktı. Kasım ayının ilk haftalarında 9. bölüm ile erken final yapacak olan Öğretmen dizisi hem izleyenleri hem de Fox TV’yi hayal kırıklığına uğrattı. X ogretmen dizisi bitmesin

Öğretmen dizisinin erken final yapma sebeplerine bakacak olursak öncelikle geçtiğimiz sezondan sonra Öğretmen dizisinin amacına ulaştığını seyirciye nasıl bir dizi olduğunu gösterdiğini düşünüyoruz. Her ne kadar dizi aksiyon dolu sahneleri ile gündeme gelse de çoğu zaman oldukça durağan seyreden sahneler izleyiciyi diğer dizilere sevk etmiş olabilir. Ayrıca Öğretmen dizisinin pazar akşamları Savaşçı dizisinin yerine yayınlanmış olması Savaşçı dizisi hayranlarının protestosuna uğramış da olabilir. Kısacası tüm etkenler Öğretmen dizisinin ilk sezon yayınlanan ilk 4 bölümü ile amacına ulaştığını yeni sezonda yayınlanmasının gereksiz olduğunu gösteriyor. ogretmen dizisi neden bitiyor final yapiyor

Öğretmen Dizisinin Kesin Final Tarihi

Öğretmen dizisinin 6. Bölümü 18 Ekim 2020 pazar akşamı yayınlandı. Öğretmen dizisinin 7. Bölümü ise 25 Ekim Pazar akşamı yayınlanacak. Öğretmen dizisi 8. bölümü ile 1 Kasım pazar günü ekrana gelirken 8 Kasım pazar günü yayınlanacak olan 9. bölüm ile dizi final yapacak ve kesin olarak bitecek. Son haftalarda alınmış olan düşük reyting oranları dizinin sonunu getirirken acaba reytinglerde herhangi bir artış olur mu dizi beklentilerin üzerine çıkar mı, ümit verici bir gelişme olur mu gibi sorular da izleyici tarafından merak ediliyor. Ancak final kararı açıklandıktan sonra genellikle dizilerin ömrü daha da kısalıyor ve izleyici diziyi tamamen bırakmaya başlıyor. ogretmen dizisi erken final yapmasin bitmesin kampanyasi

Öğretmen Dizisi Devam Eder mi?

9. bölümü ile 8 Kasım pazar akşama erken final kararı alan Öğretmen dizisinin devam etmeyeceğini farklı bir kanalda da olsa sürmeyeceğini düşünüyoruz. Çünkü reytingleri düşen dizilere genellikle izleyiciler çok fazla talep göstermiyor. Farklı kanala transfer olup devam etme olasılığı olsa da reytingleri düşük giden bir diziye ciddi anlamda bir talep olmasına beklemiyoruz. Yani Öğretmen dizisi devam eder mi başka kanalda sürer mi sorusuna olumlu yanıt veremiyoruz.

Öğretmen Dizisi Bitmesin Erken Final Yapmasın

Biz genellikle reytingleri düşen ve final kararı alan diziler için dizi bitmesin erken final olmasın devam etsin gibi çeşitli kampanyalar düzenleyerek izleyicileri sayfamızda bilinçlendirmeye ve sosyal medyada örgütlenmeye davet ediyoruz. Bu nedenle Öğretmen dizisi bitmesin, erken final yapmasın, devam etsin tarzındaki yorum ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum kutusuna yazabilir, dizimiz hakkında samimi düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Daha sonra bu sayfayı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak tüm çevrenize duyurabilir, Öğretmen dizisinin bitmemesi final olmaması için siz de bir nebze olsun adım atmış olabilirsiniz.  ogretmen dizisi bitiyor final yapiyor

Öğretmen dizisi 15 Kasım 2020 de final yaptı

Öğretmen dizisinin final bölümü 15 Kasım pazar akşamı ekrana geldi.Aslında Fox TV dizinin gününü değiştirerek bence büyük bir hata yaptı. Çünkü öğretmen dizisi gün değiştirmeden önce çarşamba günleri daha çok talep görmüş ve ciddi bir izlenme oranına ulaşmıştı. Öğretmen dizisinin 15 Kasım tarihinde final yapması ile birlikte bir sonraki hafta 22 Kasım pazar akşamı ekrana gelecek mi yayınlanacak mı merak edilmeye başladı.

22 Kasım Pazar öğretmen dizisi var mı yok mu?

öğretmen dizisi 22 Kasım’da olacak mı yayınlanacak mı bu soru izleyiciler tarafından oldukça merak edildi. 22 Kasım öğretmen dizisi var mı yok mu sorusuna hemen yanıt verelim.öğretmen dizisi 15 Kasım günü final bölümü ile ekrana geldiği için 22 Kasım pazar günü artık yayınlanmayacak. Çünkü dizi final yaptı ve ekrana veda etti. Biten dizilerin geri başlaması ise ülkemizde oldukça zor görünüyor.

Öğretmen dizisi yeniden başlar mı tekrar yayınlanır mı?

Ülkemizde zaman zaman farklı diziler yeniden ekrana gelmek için başka bir kanala transfer olabiliyor. Öğretmen dizisi başka kanala geçer mi transfer olur mu çok zor bir ihtimal. Çünkü öğretmen dizisinin final olması için yüksek reytingler almaması sebep gösterildi. Dolayısıyla düşüp reytingler alan öğretmen dizisinin finali ile ilgili daha sonra başka bir kanala transferi ya da tekrar başlaması mümkün gözükmüyor.

Öğretmen dizisinin final nedenleri sebepleri

Öncelikle Öğretmen dizisinin reytingleri sürekli düşmesi ikinci sezonda beklentilerini bulamaması pazar akşamı yayınlanan Arıza ve Maria ile Mustafa gibi dizilerin güçlü reyting alması ve Öğretmen dizisinin beklentiden uzak geçen yılın devamı gibi sürmesi ve izleyiciyi kaçırmış olması geçen sezonki gününden farklı bir günde ekrana gelmesi gibi nedenlerden dolayı Öğretmen dizisi final yaptı, erken final oldu diyebiliriz. Sizler de Öğretmen dizisinin erken final sebepleri hakkında yorum ve görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.

Yorum yaz

11 Yorum

 1. Neden bu dizi bitiyor? Harika bir dizi. Çok heyecanlı. Keşke bitmese…Devam etsin. En azından başka bir kanalda da olabilir.

 2. Avatar Ayşenur ve Yusuf

  Lütfen dizi devam etsin. Çünkü toplumda varolan ve söylenmeyen bazı konuları açık yüreklilikle ifade eden, toplumsal bir bilinç olusturan bir dizi. Bir dizibin devam etmesi için illaki aşk mı olması gerekiyor? Veya çocukların ahlakını bozan türde mi olması gerekiyor?
  Bu isteğimiz duyulsun ve öğretmen dizisi devam etsin.

 3. Öğretmen dizisinin bitmesini istemiyoruz. Çünkü toplumda varolan ve söylenmeyen bazı konuları açık yüreklilikle ifade eden, toplumsal bir bilinç olusturan bir dizi olduğu apaçık ortada. Lütfen bu isteğimiz duyulsun ve dizi devam etsin.

 4. Bu nasıl iştir. Böyle farklı bir konu üzerinde ilerleyen ve diğer alışıldık dizilerin aksine daha ana fikirli hayatın bakış açısına bağlayıcı insanlardaki farkındalığın belirgin bir konu üzerinde anlatım sunan diziyi erken final yaptırılmasını uygun bulmuyorum. Gayet güzel gayet keyifli aldığımız dizinin bitmesini istemiyoruz. Lütfen diziye devam edilmesini istiyoruz…

 5. gercekten guzel fılmlerı kaldırıyorsunuz marıa mustafada ne o kdar abuk sabuk dızı mı reytıng alıyor. bası ve sonu heyecan dolu dızı varken

 6. ,bu ülkede kaliteli işler neden pirim yapmıyor😔bitmesin, bitmesin ,bitmesin…………

 7. Avatar Hatice kılıç

  Bitmesin. Çok değişik bir dizi. Kaliteli bir yapım. Farkındalık yaratan msj veren bir diziydi.

Etiketler