Nizamı Alem Dizisi Turna Kimdir? Gerçek Tarihte Turna Var mı?

Yorum Yap 9 kez izlendi

Nizamı Alem dizisi hazırlıkları tamamlanıyor. Oyuncu çalışmaları tamamlandı dizi sete çıktı. Nizamı Alem dizisi Akli Film yapımcılığında yayınlanıyor.  Nizamı Alem dizisinde Selçuklu İmparatorluğu dönemi anlatılacak. Nizamı Alem dizisinde aynı zamanda Haşhaşiler’in yarattığı terör anlatılacak. Nizamı Alem dizisinde Selçuklu devletindeki taht savaşları anlatılacak. Dizi özel bir platoda çekilecek. Tarihi dizinin oyuncuları da konusu kadar önemlidir.

Nizamı Alem dizisi başrol oyuncu kadrosu; Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci. Nizamı Alem dizisi oyuncu ekibine at binme ve kılıç kullanma eğitimleri verildi. Bizler bu konumuzda sizlere Nizamı Alem dizisinde rol alan Sevda Erginci bilgilerini vereceğiz. Nizamı Alem Dizisinde Turna Kimdir? Gerçek Tarihte Turna Sultan Var mı? sorularına yanıt vereceğiz. sevda erginci kimdir yeni dizisi nizami alem

Nizamı Alem Dizisi Turna Kimdir?

Nizamı Alem dizisinde Turna karakteri nasıl biri? Turna karakteri bilgileri henüz açıklandı. Nizami Alem dizisi oyuncu karakter bilgileri belli olduğunda konumuza eklenecektir.

Gerçek Tarihte Turna Var mı?

Sultan Melikşah’ın eşi Terken ya da Türkan Sultan ve oğlu Ahmet Sencer’in eşide Turkan Sultan olduğu için isim karışıklığı olmaması adına tarihte Turna adı verilmiş olabilir. Bu bizim tahminimizdir resmi tarih bilgisi değildir.

Nizamı Alem Dizisi Turna rolü Sevda Erginci

Nizamı Alem dizisinde Turna rolünü canlandıran Sevda Erginci oldu. Dizi de başrol oyuncusu olan Sevda Erginci Selçuklu döneminde bir sultanı canlandıracak. Dizi de Sevda Erginci’nin karakter adı Turna olacak. Muhtemelen bu lakap olarak kullanılacak olup gerçek adı Turkan Hatun olabilir. nizami alem sevda erginci turna hatun

Sevda Erginci Kimdir?

1993 İstanbul doğumlu olan Sevda Erginci Semaver Kumpanya ve Kenter Tiyatrosunda eğitimler aldı ve oyunculuk yaptı. Sevda Erginci’nin instagram hesabı https://www.instagram.com/sevdaerginci/ Hesabında 1.4 Milyon takipçisi olan Sevda Erginci’nin seveni oldukça fazla. Sevda Erginci rol aldığı Yasak Elma dizisindeki rolüyle en iyi çıkış yapan kadın oyuncu ödülü aldı.

Sevda Erginci’nin Oynadığı Dizi ve Filmler

Sevda Erginci rol aldığı her dizi ile başarı basamaklarını hızla yürüdü ve her dizi de daha da başarılı oldu. Sevda Erginci’nin rol aldığı dizi filmler;
2012- Koyu Kırmızı- Ayşe,
2012- Veda- Lamia,
2013- Karagül- Ayşe,
2014- Hayat Bazen Tatlıdır- Kara Sevda,
2017- Ver Elini Aşk- Sultan Ayperi,
2017- Yasak Elma- Zeynep,
2019- Sevgili Geçmiş- İpek rolünü canlandırdı. nizami alem dizisi sevda erginci kimdir

Sevda Erginci’nin Sevgilisi Var mı? Varsa Kim

Sosyal medya üzerinden Sevda Erginci’nin sevgilisi ile resmi bulunmuyor. Öncesinde Yılmaz Kunt ile sevgilisi olan Sevda Erginci ayrılmış oalbilir. Sevda Erginci instagram hesabında birlikte resimleri yer almıyor. Sevda Erginci’nin sevgilisi yok diyebiliriz.

Sevda Erginci Nizamı Alem Dizisinde Turna Karakteri

Sevda Erginci’nin rol aldığı Nizamı Alem dizisinde Turna karakterini canlandıracaktır. Nizamı Alem dizisindeki Turna karakterini nasıl buldunuz? Sevda Erginci Turna karakteri yorumlarınızı oyunculuğunu nasıl buldunuz? Yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

Etiketler