Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Terken Hatun Kimdir? (Hatice Şendil)

17.07.2020
626

Bu konumuzda Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Terken Hatun Kimdir? gerçek adı ve tarihteki yeri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yönetmen koltuğunda Emre Konuk otururken Serdar Özönal dizinin senaristliğini yapıyor. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosunda Buğra Gülsoy Ekin Koç Hatice Şendil Gürkan Uygun gibi daha birçok başarılı ismin olacağı bilinmektedir. Diziye son olarak Terken yada Türkan hatun karakteri dahil oldu.

Nizami Alem Turkan hatun kimdirUyanış Büyük Selçuklu Dizisi Terken Hatun Kimdir?

Dizinin Akli Film tarafından hazırlanıp TRT1 ekranlarında seyirci ile 2020 Eylül ayında buluşacağı ön görülmekte.. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin konusunun tarihi olduğu daha çok Selçuklu zamanını konu aldığı bilinmekte. Özellikle Sultan Melikşah ile Hasan Sabbah arasında haşhaşilerle yapılan mücadele dizide işlenecek. Terken Hatun da önemli karakterlerden birisi olacak. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Terken Hatun karakterini Hatice Şendil canlandıracak.
Peki Hatice Şendil’in canlandıracak olduğu Terken Hatun kimdir? Terken Hatun; Selçuklu Devleti’nin hükümdarı Melikşah’ın eşi ve I. Mahmud’un annesidir.

Nizami Alem Dizisi Terken Hatun KimdirHatice Şendil Kimdir?

Güzel oyuncu Hatice Şendil 2 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası Antalyalı olması nedeniyle Antalya da büyümüştür. Güzel oyuncu Üniversitede İşletme bölümünü okumuş, 2 sene boyunca Ayla Algan’ın da içinde bulunduğu başarılı isimlerden oyunculuk dersi almıştır. 2001 senesinde Miss Turkey ve Miss Europe yarışmalarında 3. olmuştur. Ve bunların ardından 2001 yılında ilk oyunculuk ve dizi deneyimi olan Yeni Hayat dizisinde Buket adlı karaktere hayat vermiştir. 2005 Yılında 4,5 yıldır beraberlik sürdürdüğü yapımcı olan Burak Sağyaşar ile evlenmiştir. 2007 tarihinde ise Can isimlerinde bir çocukları olmuştur.

Hatice Sendil Nizami Alemde Terken hatun olduHatice Şendil’in bu zamana kadar yer aldığı film ve dizileri

2014 Yılında Kaderimin Yazıldığı Gün Elif karakteri
2012 yılında Ustra Kemal dizisi
2012 – 2013 Yılında Dila Hanım dizisi
2010 Yılında Karadağlar dizisi Gülhayat karakteri
2010 yılında Geniş Aile Dizisi
2008 yılında Yaban Gülü dizisi Laçin karakteri
2008 yılında Para=Dolar Filmi
2007 yılında İki Yabancı dizisi Zeyno karakteri
2008 – 2009 yılında Kurtlar Vadisi Pusu dizisi
2007 yılında Fesuphanallah dizisinde Gülpare karakteri
2005 yılında Eylül dizisinde Azize Karakteri
2001 yılında Yeni Hayat dizisi Buket karakteri

2014’ten bu yana televizyon karşısına çıkmayan güzel ve başarılı oyuncu oğluyla daha iyi vakit geçirmek için setlerden uzak durduğunu ama çok özlediğini belirtmişti. Sonrasında hayran kitlesini şaşırtarak Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Terken Hatun rolüne hayat vermek üzere tekraren seyirci ile buluşma kararı almıştır.Hatice Sendil Nizami Alem Dizisinde

Hatice Şendil sosyal medyayı aktif kullanan dizi oyuncularından birisidir. Güzel oyuncunun instagram hesabına ; https://instagram.com/haticesendil buradan ulaşabilirsiniz. Bu konumuzda Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Terken Hatun Kimdir? (Hatice Şendil) hakkında bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi bizlere sorabilirsiniz.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncularının tamamını sizler için özenle hazırladık. İçeriğimizi görmek için Tıklayın >> Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oyuncuları Kadrosu

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR - GÖRÜŞLER

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yapabilirsin.