Uyanış: Büyük Selçuklu Dizi Müzikleri Şarkı Sözleri Kim Söylüyor

26.07.2020
31

TRT 1’in yeni dizisi ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Çekimlerine başlanan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin oldukça güçlü bir oyuncu kadrosunun yanı sıra dizinin müzikleri de izleyenler tarafından oldukça merak edilecek görünüyor. Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin müziklerini ülkemizdeki en iyi müzisyenlerden birisi olan Gökhan Kırdar ile dünyaca ünlü meşhur kazak grubu Hassak yapıyor.

Nizami Alem Dizi Muzikleri jenerik fonUyanış: Büyük Selçuklu Dizi Müzikleri

Oldukça ses getirmesi beklenen Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi Selçuklu Devleti zamanında haşhaşi bir örgüt olarak kurulan Hasan Sabbah ve ona bağlı müritlerinin Selçuklu Devleti’ni yıkmak için verdikleri mücadeleyi ve Melikşah ile oğlu Sultan Sencer’in Hasan Sabbah’a karşı giriştiği amansız mücadeleyi konu alıyor. Tarihi yapımda dizinin müzikleri ve şarkıları da konusu kadar ses getirecek görünüyor. Diziyi izleyip Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin şarkıları ve müziklerini kim yapıyor, Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin jenerik fon müziği hakkında bilgi merak edenler sayfamızda detaylı bilgilere ulaşabilir.

Nizam-i Alem Dizi Muzikleri Sarki Sozleri Gokhan KirdarUyanış: Büyük Selçuklu Dizi Müziklerini Kim Söylüyor Hazırlıyor

Yeni sezonda TRT 1 ekranlarında yayınlanması beklenen yapımcılığını Akli Film’in üstlendiği; başrollerini Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Ekin Koç, Sevda Erginci, İlker Kızmaz, Leyla Lydia Tuğutlu, Gürkan Uygun, Osman Sonant, Cemal Toktaş ve Mehmet Özgür’ün paylaştığı Uyanış: Büyük Selçuklu isimli dizinin müziklerini başarılı sanatçı Gökhan Kırdar ve Kazak müzik grubu Hassak yapıyor. Gökhan Kırdar daha önce de birçok dizinin müziğini yapmış özellikle jenerik fon konusunda oldukça yetenekli isimlerin başında geliyor. Uyanış: Büyük Selçuklu gibi tarihi bir dizinin müziklerini de başarıyla sunacağı ve seslendireceğinden eminiz. Diğer yandan Kazakistan da ciddi bir müzik grubu olan Hassak grubu Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin şarkılarını ve müziklerine renk katacak.

Nizam-i Alem Dizi Muzikleri Sarki Sozleri hassakUyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Jenerik Fon Müziği

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin tanıtım fragmanı çıktıktan sonra ve yeni bölümleri ekrana gelmeye başladıktan sonra dizide çalan jenerik fon müzikleri çok merak edilecek. Ülkemizde dizi müziklerine yön veren isimlerden birisi olan Gökhan Kırdar yaptığı ve yapacağı müziklerle bu işin duayen isimlerinden birisi olduğunu daha önce kanıtlamıştı. Gökhan Kırdar’a Kazak grubu Hassak da dahil olunca ortaya gerçekten kulağa çok hoş gelen jenerik fon müzikleri çıkacak.

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisinde çalan Şarkılar Sözleri Kim Söylüyor

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin şarkılarını müziklerini kim seslendiriyor özellikle jenerik fon müziği olarak heyecanlı ve aksiyon dolu sahnelerde beliren arka plandaki şarkıları müzikleri ülkemizin önemli dizi müzik yapımcısı Gökhan Kırdar üstlenirken ona kazak grubu Hassak da eşlik edecek. Uyanış: Büyük Selçuklu, yakında TRT 1’de yeni sezonda ekrana gelecek. Nizam-ı alem dizisinin şarkılarını müziklerini dizinin başında veya sonunda çalan müziği kim söylüyor sözleri nasıl diye merak edenler için sayfamızda detaylı içerikler bulunabilir.

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde çalan şarkı ve müziklerin videosu

https://www.youtube.com/watch?v=4DAAWRqqfNo

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterleri için özel bir sayfa hazırladık. Merak edenler için Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi oyuncu kadrosu ve karakterleri sayfasına göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR

  1. Anonim dedi ki:

    Severek izlediğim bir diziydi lakin bu bolum çuvalladınız. Eleştirdiğim sahne serverin filmin sonunda mihalyle karşılaştığında eşkıyalardan 10 kişi meydanda görünüyo fakat sencerin adamları kişi başı en az 10 kişiyi öldüruyo böyle olmaz trt 1 re yakısmadi bu sahne herkez alay etti bilmenizi isterim böyle giderse erken final yaparsınız umarım yanlış anlamazsınız kalın saglicakla

    1. emmi dedi ki:

      keşke sayı sayı na kadar dizi izleseydin