Mucize Doktor Kaç Bölüm Sürecek Ne Zaman Final Yapacak?

6 Yorum 180 kez izlendi

Mucize Doktor Kaç Bölüm Sürecek Ne Zaman Final Yapacak? Mucize Doktor dizisi yayın hayatına başlayalı henüz bir kaç bölüm olmuşken herkesin favori dizisi oldu. Mucize Doktor dizisi çok seviliyor ve takip ediliyor. Ancak bu kadar sevilmesi korkusunu da yanında getiriyor. Mucize Doktor dizisi ne zaman bitecek kısa sürede final mi yapacak bilgilerini sizlere vermek için konumuzu açtık.

Mucize Doktor dizisi yabancı uyarlama bir dizi. Bu yüzden de orijinal senaryosu bittiğinde dizi de final yapma tehlikesi ile karşı karşıya kalacak? Ya da senaristlerin becerisi ile senaryo uzatılır. Bu da seyircinin izlenme oranına ve isteklerine göre yönlendirilir. Mucize Doktor dizisi final yapar mı? Yoksa uzun sezonlar devam eder mi?  

Mucize Doktor Dizisi Kaç Bölüm Sürecek?

Mucize Doktor dizisi şimdilik 5 bölüm yayınlandı. Yayınlandığı her bölüm ile reytinglerde ilk sırada yer almaya ve izlenme rekoru kırmaya devam ediyor. Mucize Doktor dizisi 4. bölümü ile bugüne kadar yayınlanmış tüm diziler arasında en fazla share izlenme oranını alan dizi oldu. 42.88 share alan Mucize Doktor dizisi bu gidişle her hafta da bu izlenme oranını artırarak yeni rekorlar kıracaktır.

Mucize Doktor dizisi yayınlandığı 4 bölümde aldığı reytingleri ve reyting sıralamasını size grafikle bildirelim. Mucize Doktor dizisi Total reyting sıralamasında her zaman 1. sırada yer alıyor. Mucize Doktor dizisi 8. 12. 15. aldığı reyting ile her bölüm daha da artırıyor. Bu yüzden de ilerleyen bölümlerde daha çok izlenme oranı alacaktır.

SıraTarihRTG (%)
1.Mucize Doktor 3 Ekim 2019 Perşembe Reytingleri15
1.Mucize Doktor 26 Eylül 2019 Perşembe Reytingleri15
1.Mucize Doktor 19 Eylül 2019 Perşembe Reytingleri12
1.Mucize Doktor 12 Eylül 2019 Perşembe Reytingleri8

Mucize Doktor Dizisi Orijinali Kaç Bölüm Sürdü?

Mucize Doktor dizisi Kore yapımı Good Doctor dizisinden uyarlama. Good Doctor dizisi iki sezon yayınlanmış. İlk sezonu 18 bölüm ve 2. sezonu 18 bölüm olmak üzere toplam 36 bölüm yayınlanan Mucize Doktor dizisi orijinali Good Doctor 3. sezonu çekim aşamasında. Yeni bölümleri de yayınlanacak olan Good Doctor dizisi 3. sezonu yayınlanırken bizi asıl ilgilendiren Türkiye de kaç sezon yayınlanacağı.

Mucize Doktor Dizisi 2. Sezon Devam Eder Mi? Erken Final Yapar Mı?

Mucize Doktor dizisi ilk sezonu ile yayınlanıyor. İlk sezonu bu kadar başarılı olan bir dizi uzun sezonlar ekranda kalır diye umuyoruz. Ancak senaryo ilerleyen bölümlerde de böyle akıcı ve başarılı devam eder mi orası muamma. Bu da senaristlerin başarısına bağlı elbette. Mucize Doktor dizisinin senaristleri uyarlama konusunda oldukça başarılı. Good Doctor dizisi 42 dakika olarak yayınlandı. Türkiye de ise yaklaşık 140 dk. yayınlanan Mucize Doktor dizisi orijinal senaryosunu çabucak tükecektir uzun sürdüğü için. Bu yüzden de senaristler doğaçlama olarak senaryonun arasına serpiştirdikleri güzel senaryolarla dizinin ömrünü uzatacaklardır.

Mucize Doktor dizisinin bu sezon sonuna kadar süreceği kesin. Ancak senaryonu kitlenmesi ya da tekrara düşmesi seyirciyi diziden uzaklaştırabilir. Ben de bir Mucize Doktor izleyicisi olarak dizinin sezonlar boyunca sürmesini istiyorum elbette. Ama bu şekilde mükemmel oyunculuk ve senaryonun birleşimi ile devam etsin.

Mucize Doktor dizisinin bu kadar izlenmesinin tek sebebi orijinal senaryo değil elbette. Mucize Doktor dizisi oyuncu kadrosu, oyuncuların rollerini başarı ile sergilemesi her şey dizinin izlenmesini artırıyor. Mucize Doktor dizisi reytingleri çok başarılı. Böyle süreceğini tahmin ediyoruz. Orijinali Good Doctor şimdilik 36 bölüm olan Mucize Doktor dizisi Türkiye de bu sezon yayınlanmaya devam edecektir. 2. sezon için şimdiden konuşmak erken. Siz Mucize Doktor dizisini izliyor musunuz? Yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

Yorum yaz

6 Yorum

  1. Avatar Sibel dortgoz

    Mucize dr dizisi türk TV tarihindeki en güzel ve kaliteli dizisi umarım bitmez bizlere insanlığı öğretiyor çok seviyor ve sabırsızlıkla bekliyoruz

  2. Oyuncu iyi ancak gerçekle bağdaşmayan bir senaryo. Saçma sapan. En son otomobil kaportasında ciğer pişirdiler. Bir hekim danışman görevlendirmek çok mu zor? Başrol oyuncusuna bölüm başına 70 bi verildiği söylenmekte. Hekim danışmandan kaçınmamalıydılar.

    • Avatar Gizmen Özkan

      Serdar… bilmiyorsunuz bari konuşmayın. Eğer bir doktor bir hastaya ihtiyacı olan bir şeyi götürmek ile yükümlü ise ve bunu o an yapması gerekiyor ve yapmazsa ölecekse nerede olursa olsun müdahale edilir. Bir organ takılmadan önce birkaç kere dezenfekte edilip öyle bekletilir. Yani öyle açken bir ciğeri pişirdi sanmakla bilmek ayrı şeyler.