Mevlana Dizisi Kirra Hatun Kimdir? Ahu Türkpençe

25.07.2021
51

Bu konumuz Mevlana Dizisi Kirra Hatun Kimdir? Ahu Türkpençe hakkında.. Kale film imzalı Mevlana dizisi TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkacaktır. Bir tasavvuf dizisi olan Mevlana dizisinin çekimleri ise Konya’da gerçekleşecektir. Oldukça başarılı isimlerin yer aldığı Mevlana dizisinde merak edilen isimlerden biri de Kirra Hatun olmuştur. Bizde sizler için bu konudan Mevlana dizisinde yer alan Kirra Hatun karakterinin daha yakından tanıtacağız Mevlana dizisi Kirra Hatun kimdir? Mevlana dizisi Kirra Hatun karakterine hayat veren oyuncumuzun adını, soyadını ve daha önce yer aldığı dizileri sizlerle paylaşacağız.

Mevlana Dizisi Kirra Hatun Karakteri Kimdir?

Ahu Türkpençe Mevlana Dizisi Kirra Hatun rolündeTRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Mevlana dizisinde yer alan Kirra Hatun karakterinin nasıl biri olduğu hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Bizler Kirra Hatun hakkında herhangi bir bilgiye ulaştığımız zaman bunu sizlerle paylaşacağız. Mevlana Dizisi Kirra Hatun karakterine hayat verecek olan Ahu Türkpençe hakkında detaylara geçmek istiyoruz. İşte tüm detaylı bilgileri bulacağınız özel haberimiz. Mevlana Dizisindeki Kirra Hatun rolünün detaylarına geçelim hemen.

Mevlana Dizisi Kirra Hatun Kimdir?

Mevlana dizisinde Kirra Hatun karakterini başarılı oyuncumuz Ahu Türkpençe canlandıracaktır. Izleyiciler tarafından Kirra Hatun karakteri kadar bu karaktere hayat veren oyuncumuz Ahu Türkpençe de merak konusu olmuştur. Bizde sizler için bu konumuzda başarılı oyuncumuz Ahu Türkpençe’yi daha yakından tanıtacağız ve Ahu Türkpençe kimdir? Kaç yaşındadır? Kamera karşısına en son hangi proje ile geçmiştir? Daha önce hangi dizilerde rol almıştır? Resmi ınstagram hesabı nedir? Evli mi, sevgilisi var mı? Gibi soruları en iyi şekilde cevaplamaya çalışacağız.

Ahu Türkpençe Kimdir?

Mevlana Dizisi Kirra Hatun Kimdir44 yaşındaki oyuncumuz 2 Ocak 1977 yılında Samsun’da dünyaya gelmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesinde fizik eğitimi gören Ahu Türkpençe yakın arkadaşının desteği ile Müjdat Gezen Sanat Merkezi elemelerine girmiş ve kazanmıştır. Bunun üzerine Yıldız Teknik Üniversitesinde gördüğü eğitim donduran başarılı oyuncumuz kamera karşısında ilk defa 1998 yılında Güzel Günler ismi dizi ile geçmiştir.

Kariyerindeki asıl çıkışı 2003 yılında Esma karakterine hayat verdiği Bir İstanbul Masalı dizisi ile yakalayan başarılı oyuncumuz daha önce Börü, Dağ 2, Keloğlan Kara Prense Karşı, Kaybedenler Kulübü; Elveda Rumeli, Şöhret, 7 Numara, Vicdan, karamel, Azad, Neredesin Firuze gibi başarılı projelerde yer alan Ahu Türkpençe aynı zamanda Tiyatro oyuncusudur ve Sonradan Sonra isimli tiyatro oyunundaki performansı sayesinde Afife tiyatro ödüllerinde yılın en başarılı kadın oyuncusu seçilmiştir. Kamera karşısında en son 2019 yılında vizyona giren Dağ 2 sinema filmiyle geçen oyuncumuz bu sezon Mevlana dizisiyle ekranlarda olacaktır. Bu konumuz da Mevlana Dizisi Kirra Hatun Kimdir? Ahu Türkpençe hakkında detaylar sunuldu sizlere.

Ahu Türkpençe Yer Aldığı Diziler

Mevlana (2021) (Kirra Hatun)
Börü (2018) (Asena Tümer)
Vicdan (2013) (Keriman)
Ateşe Yürümek (2009) (Derya)
Karamel (2008) (Zehra)
Elveda Rumeli (2007) (Bihter Hemşire)
Şöhret (2005) (Gülşen Özer Işıl Türker)
Bir İstanbul Masalı (2003) (Esma Kozan Arhan)
Azad (2002) Dilan
Yedi Numara (2001) (Seher Menekşe)
Güzel Günler (1998)

Ahu Türkpençe Resmi Instagram Hesabı

Bu sezon Kirra Hatun karakteriyle ekranlarda göreceğimiz başarılı oyuncumuz Ahu Türkpençe sosyal medyada da oldukça aktiftir. Resmi instagram hesabından özel hayatı ve yer aldığı işlerle ilgili sık sık paylaşımda bulunan oyunumuzun ınstagram da 401 gönderisi ve 32 bin takipçisi vardır. Ahu Türkpençe’nin resmi ınstagram hesabı: @ahuturkpence Diğer sosyal medya araçlarını şimdilik gizli tutuyoruz. Facebook ve twitter gibi mecralarda da oyuncumuz yer alıyor.

Ahu Türkpençe Evli Mi, Sevgilisi Var Mı?

Başarılı oyuncumuz Ahu Türkpençe henüz evli değildir. Özel hayatıyla gündeme gelmekten hoşlanmayan oyuncumuz daha önce Onur Bayraktar ile birlikteydi. Ancak Ahu Türkpençe eski sevgilisi Onur Bayraktar’ı 2010 yılında kaybetmiştir ve oyuncumuzun şimdilerde ise hayatında birinden biri yoktur. Ahu Türkpençe yeni bir aşka yelken açarsa burada sizler için ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Bu konumuzda sizler için Mevlana dizisinde yer alan Kirra Hatun karakterini ve bu karaktere hayat veren oyuncumuz Ahu Türkpençe’yi yakından tanıttık. Sizde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Mevlana dizisi oyuncu kadrosu konumuza da mutlaka göz atınız. Bu konumuzda Mevlana Dizisi Kirra Hatun Kimdir? Ahu Türkpençe hakkında detaylı bilgiler sunduk. Sizlerden de yorum ve görüşler bekliyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.