Metamorfoz Dizisi Oyuncuları Kimler Konusu Bilgileri

16.03.2023
22

Metamorfoz dizisi oyuncuları ve konusunu sizlerle paylaşacağız. TRT Dijital de yayınlanacak olan Metamorfoz dizisinin yapımcılığını Primo Film üstenmiştir. Yönetmen koltuğunda Murat Onbul’un oturduğu Metamorfoz dizisi 10 bölümden oluşacaktır. İzleyiciler dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler ve konusunu da merak etti. Bizlerde Mustafa Burak Doğu’nun yazdığı Metamorfoz dizisi oyuncuları ve konusunu sizlerle paylaşacağız.

Metamorfoz Dizisi Oyuncu Kadrosu

Can Nergis
Hazım Körmükçü
Tansu Taşanlar
Burcu Altın (Filiz)
Faik Ergin
Emel Dede (Funda)
Ercan Özdal
Ahmet Varlı
Mira Sude Güneş
Egemen Yavuz (Nusret Binbaşı)

Can Nergis

Metamorfoz dizisinin başrol oyuncusu Can Nergis, 27 Mayıs 1985 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini ise Londra’da tamamlamıştır. Kamera karşısına 2011 yılında Her Şeye Rağmen dizisiyle geçen oyuncumuz ve ilk dizisi olmasına rağmen bu dizide başrol olarak yer almıştır. Can Nergis daha önce Dila Hanım, Arka Sokaklar, Tatlı İntikam, Anne, Paşa Gönlüm, Börü, Yasak Elma, Kağıt Ev gibi oldukça başarılı projelerde de yer almıştır.

Hazım Körmükçü

30 Ocak 1965 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olmuştur. Eğitimini bitirdikten sonra İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda oyuncu olarak görev almaya başlamıştır. Kamera karşısında 1990 yılında Mesela Dedik dizisiyle geçen oyuncumuz daha önce Yeter, Filinta, İçimizdeki Ateş, Deli Divane, Söz, Canım Annem, Eyvah Eyvah 3 gibi yapımlarda da rol almıştır. Hazım Körmükçü en son Yalnız Kurt dizisinde yer almıştır.

Tansu Taşanlar

Tansu Taşanlar, 31 Mayıs 1984 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Selçuk Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümünden mezun olan Tansu Taşanlar, Dilek Sabancı Devlet konservatuvarında da eğitimi almıştır. Kamera karşısına ilk defa 2008 yılında Akasya Durağı dizisiyle konuk oyuncu olarak geçen oyuncumuz ertesi yıl Küçük Kadınlar’da rol almıştır. Özellikle Hercai dizisi ile tanınan oyuncumuz en son Yalancı ve Mumları dizisinde rol almıştır.

Burcu Altın (Filiz)

Metamorfoz dizisi oyuncuları kimlerBurcu Altın, 13 Eylül 1984 yılında İstanbul’da doğmuştur. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde Sahne ve Görüntü Sanatları Oyunculuk Bölümünden mezun olmuştur. 2008 yılında Hakan’la Geziyorum programında sunuculuk yapmıştır. 2009 yılında Kırık Kalpler dizisiyle oyunculukla tanışan Burcu Altın, özellikle Beni Böyle Sev dizisinde ki performansıyla tanınmıştır. Oyuncumuz daha önce Tozkoparan, Düğüm Salonu, Rina, Öğretmen Kemal gibi yapımlarda yer almıştır.

Faik Ergin

16 Şubat 1978 yılında İskenderun’da dünyaya gelmiştir. Faik Ergin, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunudur. 2000 Yılında Best Model of Turkey ve Best Model of World seçilen Faik Ergin profesyonel olarak mankenlikte yapmıştır. Şahika Tekand Stüdyo’sunda oyunculuk eğitimi alan Faik Ergin ilk defa Şarkıcı filminde rol almıştır. Özellikle Küçük Ağa’da canlandırdığı Yusuf karakteriyle tanınan oyuncumuz en son Payitaht Abdülhamit dizisinde yer almıştır.

Emel Dede (Funda)

Metamorfoz Dizisi Oyuncu Kadrosu1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Emel Dede, Haliç Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Kamera karşısına ilk defa 2008 yılında konuk oyuncu olarak yer aldığı Küçük Kadınlar dizisiyle geçmiştir. Daha önce Kertenkele, Çukur, Sevda Kuşun Kanadında, Aşkın Bedeli, Alın Yazım, İsimsizler, Payitaht Abdülhamit, Kuruluş Osman, Kuzgun gibi yapımlarda rol alan oyuncumuz Emel Dede en son 2023 yılında Üç Kuruş dizisinde yer almıştır.

Ercan Özdal

Ercan Özdal, 4 Mart 1988 yılında Yozgat’ta dünyaya gelmiştir. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Oyuncu koçluğu, ekiplere yaratıcı drama, temel oyunculuk ve kamera önü oyunculuk egzersizleri uygulamaktadır. Özellikle Çukur ve Yasak Elma dizileriyle tanınır hale gelen oyuncumuz özellikle Sevda Kuşun Kanadında, Seddülbahir 32 Saat, Kavak Yelleri, Hatırla Sevgili, Arka Sokaklar gibi dizilerde yer almıştır.

Ahmet Varlı

1984 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Ahmet Varlı Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nden mezundur. 2008 yılında Şeytanın Pabucu sinema filmiyle sektöre adım atan oyuncumuz daha önce Yerden Yüksek, Benim İçin Üzülme, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Yılanların Öcü, Bozkır, Oflu Hoca’nın Şifresi, Kuzgun, Kanatsız Kuşlar gibi yapımlarda rol almıştır. Oyuncumuz en son 2022’de Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinde yer almıştır.

Mira Sude Güneş

1 Temmuz 1998 yılında dünyaya gelen oyuncumuz Mira Sude Güneş, Ege Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olmuştur. Yetenek Evi Sanat Akademisi’nde oyunculuk ve diksiyon eğitimi almıştır. The Stranger isimli yabancı sinema filminde başrol oynayan genç oyuncumuz Mira Sude Güneş aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır. Oyuncumuz Metamorfoz dizisinin önemli karakterlerinden birine hayat verecektir.

Egemen Yavuz (Nusret Binbaşı)

Egemen Yavuz, 23 Temmuz 1981 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuk Ana Sanat Dalı Bölümü’nden mezun olmuştur. Avrupa Yakası, Ayışığı Neredesin, Canım Benim, Yabancı Damat, Acı Hayat, Kurtlar Vadisi Irak, Arka Sokaklar, Tek Türkiye gibi yapımlarda da rol alan oyuncumuz Egemen Yavuz aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır.

Metamorfoz Dizisinin Konusu

Yönetmen koltuğunda Murat Onbul’un oturduğu Metamorfoz dizisinin başrolünde yer alan Filiz ve Funda annesini kaybetmiştir. Vefakâr, güçlü, otoriter, naif ve sevgi dolu biri olan Filiz, annesini kaybettikten sonra Funda’ya hem annelik yapmaktadır. Primo Film imzalı Metamorfoz dizisinde de bu yaşananlar anlatılacaktır.

Metamorfoz dizisi oyuncuları ve konusunu sizlerle paylaştık. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
4 Ocak 2002 tarihinde Kırıkkale’de doğdum. Kırıkkale Atatürk Sağlık Meslek lisesinden 2020 yılında sağlık bakım teknisyeni olarak mezun oldum. Şu an Kırıkkale Üniversitesi sağlık yönetimi bölümünde okuyorum. Dizioyuncu.Com da güncel haberleri tüm dünya ile paylaşıyorum.
YORUMLAR

  1. Derin işler dedi ki:

    Dizi de ayça karakteri ile Nusret binbaşı ve filiz in kızları rolünde Aysima Zeynep erişir de oynuyor