Mesneviden Hikayeler Nerede Çekiliyor Hangi Camii?

18.04.2021
801

2021 yılından Ramazan ayında TRT 1 ekranlarında sahur programında Mesnevi’den hikayeler isimli programı Bahadır Yenişehirlioğlu sunuyor. Özellikle programı seyredenler Mesnevi’den hikayeler programı nerede çekiliyor hangi cami içinde bu program yapıldı hazırlandı gibi merak edilen soruları sıkça soruyor. Bizde Mesnevi’den hikayeler programının nerede çekildiğini hangi cami olduğunu ve hangi şehirde olduğunu sizlere yazmaya çalışacağız.

Mesnevi’den hikayeler programı nerede çekiliyor?

Mesneviden Hikayeler Nerede Çekiliyor Hangi CamiSunuculuğunu Bahadır Yenişehirlioğlu’nun sunduğu Mesnevi’den hikayeler oldukça görkemli ve çinileriyle ünlü bir camimizden görüntüler eşliğinde ekrana geliyor. Herkes bu caminin neresi olduğunu elbette çok merak etti bizler de hemen yanıtlamak ve camii hakkında kısa bilgiler vermek istiyoruz. Mesnevi’den hikayeler programının nerede çekildiğine cevap; program İstanbul’da bulunan Süleymaniye camisinde çekiliyor.

Mesnevi’den hikayeler hangi camide çekiliyor?

Mesnevi'den hikayeler Süleymaniye camisinde çekiliyorBildiğiniz üzere ye Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan bu görkemli cami aynı zamanda Mimar Sinan’ın kalfalık eseri olarak biliniyor. Kanuni Sultan Süleyman devletin gücünü göstermesi ve görkemini bu cami üzerinde dost düşman herkese hissettirmesi için hem dış görünüş hem de iç görünüş itibarıyla eşine benzerine az rastlanır bir mimari tarz ve çinicilik örneğini Süleymaniye Camii’inde yaptırmıştır. Bahadır Yenişehirlioğlu’nun sunmuş olduğu Mesnevi’den hikayeler sahur programı da İstanbul’da bulunan Süleymaniye camisi içerisinde çekimlerini yapıyor. Çinileri ile dünyaca meşhur olan Süleymaniye camisi bu konuda alanında tek sayılır.

Mesnevi’den hikayeler program müzikleri jenerik fon

Mesnevi'den hikayeler program müzikleri jenerik fonMesnevi’den hikayeler programını sunan Bahadır Yenişehirlioğlu’nun güzel anlatımı ve ses tonuyla renklenen program Süleymaniye Camii’nin güzel görünümü ve iç mimarisi ile izleyicilerin hayli dikkatini çekiyor. Ayrıca Mesnevi’den hikayeler programında hikayeler anlatılırken arka fonda çalan müzik de oldukça dikkat çekti. Birçok izleyicimiz Mesnevi’den hikayeler programı jenerik fon müziğini merak ederken bizde bu müziğin kime ait olduğunu hemen yazalım. Mesnevi’den hikayeler programında çalan fon müzikleri Ali Saran‘a ait. İşte Ali Saran Mesneviden Hikayeler jenerik fon müziği:

Bu sayfada sizlere Mesnevi’den hikayeler sunucusu Bahadır Yenişehirlioğlu hakkında kısa bilgiler ve programın nerede çekildiği hangi camimizde çekimlerin yapıldığı hakkında bilgiler verdik. Ayrıca Mesnevi’den hikayeler programında çalan fon müziklerinin kime ait olduğunu sizler için yukarıya yazdık. Ramazan boyunca Sahur vaktini en güzel şekilde değerlendirmek hem de Mesnevi’den güzel hikayeler dinlemek için TRT 1 ekranlarındaki Mesnevi’den hikayeler programına kaçırmamanızı dileriz. Mesnevi’den hikayeler sunucusu Bahadır Yenişehirlioğlu kimdir hakkında bilgiler yukarıda bulunan linktedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..