Mavera Hace Ahmed Yesevi Kimdir? (Korel Cezayirli)

Yapımcılığını ES Film’in üstlendiği Mavera dizisi 12 Nisan 2021 tarihinde izleyici karşısına çıkacak ve Ramazan ayı boyunca ekranlarda olacaktır. Mavera dizisi Hace Ahmed Yesevi Kimdir? Mavera Hace Ahmed Yesevi karakteri hangi oyuncu detaylar burada. Saat 23:30’da Trt 1 ekranlarında karşımıza çıkacak olan Mavera dizisi Ahmed Yesevi’nin hayatını anlatacaktır. Bizde sizler için bu konumuzda Mavera dizisinin başrolünde yer alan Hace Ahmed Yesevi karakterini daha yakından tanıtacağız ve Mavera dizisi Hace Ahmed Yesevi kimdir? Mavera dizisi Hace Ahmed Yesevi karakterine hayat veren oyuncumuzun adını, soyadını ve daha önce yer aldığı dizileri sizlerle paylaşacağız.

Mavera Dizisi Hace Ahmed Yesevi Karakteri Kimdir?

Mavera dizisinde Hace Ahmed Yesevi karakteriRamazan ayı boyunca Trt 1 ekranlarında yayınlanacak olan Mavera dizisinin başrolünde yer alan Hace Ahmed Yesevi karakteri, bir İslam alimidir. Tarihte bilinen ilk büyük Türk mutasavvıfı olan Hace Ahmed Yesevi, Türkistanlı bir derviştir. Ayırca Yesevilik akımının mimarı olan Hace Ahmed Yesevi, kötülükler için mücadele eden ve çevresindekileri iyiliğe yönlendiren bir âlimdir.

Mavera Dizisi Hace Ahmed Yesevi Kimdir?

Mavera dizinin başrolünde yer alan ve hayatı anlatılacak olan Hace Ahmed Yesevi karakterine usta oyuncumuz Korel Cezayirli hayat vermektedir. Diziyi heyecanla beklenen izleyicilerimiz Hace Ahmed Yesevi karakteri kadar bu karaktere hayat veren Usta oyuncumuz Korel Cezayirli’yi de merak etmiş ve araştırmaya başlamıştır. Bizde sizler için bu konumuzda Usta oyuncumuz Korel Cezayirli’yi daha yakından tanıtacağız.Mavera dizisi Hace Ahmed Yesevi Kimdir

Korel Cezayirli

45 yaşındaki oyuncumuz 2 Nisan 1976 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Yüzme basketbol gibi dallarda lisanslı sporcu olan Korel Cezayirli, 2 yıl kadar modern dans ve caz dans üzerine dersler almıştır. Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun olan oyuncumuz, üniversite eğitimine devam ettiği dönem birçok ustadan da ders almıştır. Daha önce Eskişehir Büyükşehir Belediyesi şehir tiyatrolarında çalışan oyuncumuz 2006 yılında Tolga Özeçel ile birlikte Tiyatro Gazetesi’ni kurmuştur. Hala aktif olarak tiyatro ile ilgilenen oyuncumuz kamera karşısına ilk defa 2006 yılında yayınlanan Kod Adı dizisi ile geçmiştir. Dizideki performansıyla dikkatleri üzerine çeken oyuncumuz ertesi yıl Kod Adı dizisinin devamı olan Kod Adı Kaos dizisinde boy göstermiştir. Kamera karşısına en son Dayan Yüreğim dizisiyle geçen oyuncumuz Ramazan ayı boyunca Trt ekranlarında karşımıza çıkacaktır.

Korel Cezayirli Yer Aldığı Diziler

Mavera – 2021 (Hace Ahmed Yesevi)
Dayan Yüreğim – 2017 (Taner)
Yeter – 2015 (Uras)
Yılanların Öcü – 2015
Günahkar – 2014 (Kara Sado)
Düşler ve Umutlar – 2014
Lale Devri – 2011 (Ahmet)
Karadağlar – 2010-2011 (Kadir Karadağ)
Son İstasyon – 2010 (Önder)
Deli Deli Olma – 2009 (Metin Öğretmen)
Ayrılık – 2009 (Sidar)
Köprü – 2006-2008 (Yüzbaşı Akın Zeybek)
Kod Adı Kaos – 2007 (Semih Aladağ)
Kod Adı – 2006 (Semih Aladağ)

Korel Cezayirli Resmi İnstagram Hesabı

Korel Cezayirli Mavera dizisinde Hace Ahmed Yesevi rolundeHâlâ Eskişehir Büyükşehir Belediyesi şehir tiyatrolarında çalışmaya devam eden Usta oyuncumuz sosyal medyada oldukça aktiftir. Resmi Instagram hesabından sık sık paylaşımda bulunan oyuncumuzun instagram da 68 gönderisi ve yaklaşık olarak 30 bin takipçisi bulunmaktadır. Korel Cezayirli’nin resmi instagram hesabı: @korel_cezayirli

Korel Cezayirli Evli Mi, Sevgilisi Var Mı?

Başarılı oyuncumuz Korel Cezayirli Eskişehir Büyükşehir Belediyesi şehir tiyatrolarında çalıştığı ilk yıllar kendi gibi oyuncu olan eşi Bilge Cezayirli ile tanışmıştır. Tiyatro oyuncusu Bilge Cezayirli ile evli olan oyuncumuz Korel Cezayirli’nin mutlu bir evliliği vardır. Ancak çift özel hayatlarıyla gündeme gelmekten hoşlanmamaktadır.

Korel Cezayirli Kıyafetleri

Bugüne kadar oldukça başarılı projelerde boy gösteren oyuncumuz tarzıyla da büyük beğeni toplamaktadır. Bizde sizler için ilerleyen günlerde tarzıyla da ilgi odağı olan oyuncumuz Koray Cezayirli’nin özel hayatında ve Mavera dizisinde giydiği ceket, kaban, mont, kazak, hırka, yelek, gömlek, ayakkabı gibi tüm kıyafetlerini ve kullandığı tüm aksesuarlarını marka – fiyat bilgisi vererek detaylı bir şekilde sayfamızdan paylaşacağız.

Bu konumuzda sizlere Mavera dizisinin başrol oyuncusu Hace Ahmed Yesevi karakterini ve bu karaktere hayat veren oyuncumuz Korel Cezayirli’yi yakından tanıttık. Sizlerle konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri ve görüşlerinizi yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Mavera Hace Ahmed Yesevi Kimdir? konusu hakkında detaylı bilgiler verdik. Mavera Dizisi Oyuncuları karakterleri konumuz burada.

Etiketler