Mavera dizisi neden bitti erken final yaptı?

TRT ekranlarında Ramazan ayı boyunca her gün yayınlanması beklenen mavera dizisi 7 Mayıs cuma günü final bölümü ile ekrana geldi. İzleyiciler mavera dizisinde final yazısını görünce birden şaşırdı ve Ramazan ayı boyunca devam etmesini bekledikleri Mavera dizisinin erken final sebebini araştırmaya sorusuna yanıt vermek istiyoruz.Mavera dizisi neden bitti erken final yaptı

Mavera dizisi neden bitti erken final yaptı?

Son günlerde Mavera dizisi ile ilgili gelişmeler çok hızlı oldu. Atıf ve Dübeys önce obaya saldırdı ve Hace’nin en sevdikleri insanları öldürdü. Sonra ise Aytolu kaçırılmış ve aklına Haceyi öldürmesi için türlü işkenceler yapılmıştı. Tüm bu gelişmeler sonrasında Alamut fedailerinin, Atıf ve Dübeysin Bağdat’ı ele geçirmek için büyük bir savaş hazırlığı yapması ve Hace ile mücadele etmesi gerekiyordu. Ancak dizinin 7 Mayıs cuma yayınlanan bölümünde final yazması herkesi şok etti.

Not: Mavera dizisi 7 Mayıs cuma günü final bölümüyle ekrana geldi. Final bölümünde Hace Saltuk’un Selçuklu Devleti’nden yardım alarak Alamut fedailerini öldürmesi ile Alamut kalesi’nin fedaileri Dübeys ve Atıf’ı da öldürerek Bağdat’a saldırmadan büyük bir beladan hem Abbasi halifeliğini kurtarmış oldu hem de Selçuklu Devleti’nin gücünü herkese göstermiş oldu. Hace daha sonra İslam’ı tebliğ etmek için Bağdat’tan başka şehirlere doğru yöneldi ve dizi böyle bitmiş oldu. Çok güzeldi beğenerek izledik, bitmesini de bu yüzden istemedik galiba. Emeği geçen herkese teşekkürler. Sizlerin de yorum ve düşünceleri varsa aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

8 Mayıs Cumartesi Mavera Var mı Yok mu?

Bir çok kişi cumartesi ve pazar günü Mavera dizisini merak edecekler, 8 Mayıs Cumartesi Mavera Var mı Yok mu?, 9 Mayıs Pazar Mavera Var mı Yok mu? sorularına da hemen yanıt verelim: Mavera dizisi 7 Mayıs cuma günü final bölümü ile ekrana geldi ve bitti. Artık dizi yayınlanmayacak. Tek sorun biz Ramazan ayı sonuna kadar devam eder diye düşünüyorduk. Mavera 25. bölümde bitmiş oldu.

Mavera dizisinin son reytingleri nasıldı?

Mavera dizisinin son reytingleri nasıldı? Mavera dizisi Ramazan ayının ilk günlerinde oldukça iyi izlenme oranları almış ve totalde 3-4 arası alınan reytingler dizinin oldukça güçlü ve iyi bir kadroya sahip olduğunu göstermişti. Macera dizisinin son reytingleri ise 2 civarında gelmekte idi. Ancak bu reytingler Mavera dizisi neden bitti erken final yaptı? sorusunun cevabı olamaz. Bir politika değişikliği veya dizinin yarıda bitirilmesini gerektirecek nasıl bir durum var bilen tahmin eden varsa aşağı yazabilir.. Mavera dizisi oyuncularını merak edenler aşağıdaki linkten görebilirler.

Mavera Dizisi Oyuncu Kadrosu Konusu (Hoca Ahmed Yesevi- Trt1)

Yorum yaz

5 Yorum

 1. Avatar Salih Zeki şenkaya

  Son dönemdeki kültür, medeniyet ve tarihi dizilere bir yenisi geldi diye seviniyorduk. Lakin başlamadan bitti gibi geldi. Başarılı bir çalışmaydı. Bu tür yapımlara millet olarak ihtiyacımız var . Zevkle izliyorduk. Oyuncu kadrosu da çok güzeldi. Erken bitti. Vaktinden evvel bitti.

 2. Çok güzel bir diziydi emeği geçenlere teşekkür ediyorum keşke biraz uzun süre devam etseydi çok erken final yaptı ramazanın sonunu bile bulmadı. İzleyici olarak çok üzüldüm karakter çok iyiydi özellikle Hace, Şahsuvar, Pehlivan, Mahmut vb. Oyuncu gurubu çok başarılıydı.

 3. Bende dizinin Reyting lerden dolayı bittiğine inanmıyorum.
  Sazlık taki küçük Necipin ölümü,
  Oba saldırında ,çocuğun boğazının kesilmesi(Bence çok yanlıştı).
  TRT yi kızdırmış olmalı.

 4. Avatar hadi tehmasebi

  vahha çok guzeldi keyifle izledik ancak bu kadar çabuk bitmesi beni ozdu keşke daha uzun sure devam etseydi ne yapalim sağlik olsun emeğyi geçen herkese teşekkurler

Etiketler