Masumiyet Dizisi Neden Bitti Erken Final Yaptı? Gerçek Sebebi Ne

Fox TV ekranlarında çarşamba akşamları yayınlanan Masumiyet dizisi erken final kararı aldı. Birçok izleyici tarafından severek izlenen ve ilk bölümleri ile ses getiren Masumiyet dizisinin erken final yapmasından dolayı oldukça üzgün. Bizde dizioyuncu.com olarak bu konumuzda masumiyet dizisi neden final yaptı niçin erken final kararı alındı bu konularda sizlere detaylıca yazmak istiyoruz.Masumiyet Dizisi Neden Bitti Erken Final Yaptı

Masumiyet Dizisi Neden Bitti Erken Final Yaptı?

Öncelikle Masumiyet dizisinin neden bittiğini final yaptığını, almış olduğu reyting sonuçları ile ilişkilendirmek gerek. Dizi ilk başlarda 5 ve 6 oranında Total reytingler alsa da daha sonra çarşamba günleri yayınlanan diğer diziler nedeniyle bu reytingleri koruyamadı ve yavaş yavaş düşüş başladı. Çarşamba günü Atv ekranlarında Kuruluş Osman, TRT ekranlarında benim adım Melek, TV8 ekranlarında doğduğun ev kaderindir ve Kanal d ekranlarında ise Sadakatsiz gibi yüksek reyting alan diziler bulunuyor. Masumiyet dizisi de iyi bir başlangıç yapmasına rağmen daha sonra reytinglerde bir miktar kayıp yaşadı ve son olarak 5 Mayıs tarihinde yayınlanan masumiyet dizisinin 7. Bölümünde almış olduğu 3.60 oranındaki Total reyting sonrasında dizinin erken final yapmasına karar verildi.

Masumiyet Dizisinin Erken Final yapmasının Gerçek Sebebi

Aslında ülkemizdeki dizilerin final ya da erken final yapmalarındaki temel neden yüksek olmayan reyting oranlarıdır. Masumiyet dizisi de son haftalarda alınan 3 ve 4 oranındaki total reytingle kazançlar bakımından düşük bir orana kısacası yapımcı ve kanalı memnun etmeyen bir duruma düştü. Başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Hülya Avşar, Berkay Tütüncü ve İlayda Alişan gibi oyuncuların yer aldığı masumiyet dizisi erken final yapmasının gerçek sebebi dizinin düşük reytingler almasıdır. Ancak bununla birlikte dizi hikayesindeki gerçeklik günden güne insanları diziden soğutmaya adeta başka dizilere itelemeye başladı.

Masumiyet dizisinin yeni 2. Sezonu olacak mı?

Masumiyet Dizisi Erken Final mi yapacak sebebi nedeniMasumiyet dizisi eğer geçtiğimiz haftalarda 5 ve üzerinde Total reyting almaya devam etseydi kesinlikle 2. Sezon yoluna devam ederdi. Ancak dizinin almış olduğu reytingler 3 oranlarına düşünce erken final yapması da kaçınılmaz oldu. Bu nedenle masumiyet dizisi yeni sezonda kesinlikle devam etmeyecek. Masumiyet dizisinin 13. bölümde erken final yapması ekrana veda etmesi bekleniyor.

Masumiyet dizisi 13. bölümde bitecek final yapacak

Haziran ayının ilk haftalarında masumiyet dizisinin erken final yapması ve 13. bölümde izleyiciye veda etmesi bekleniyor. Fox TV ekranlarında masumiyet dizisinin yerine yeni yaz dizilerinin ekrana geleceği belirtildi. FOX TVde 2021 yaz aylarında hangi diziler var konusunda merak ettiklerinizi şu konumuzdan görebilirsiniz; Fox TV 2021 Yaz dizisi

Etiketler