Mahkum Dizisi Neden Bitti Erken Final Kararı Aldı?

29.09.2022
3.298

Fox Tv de yayınlanan Mahkum Dizisi Neden Bitti hemen açıklayalım. Sevilerek izlenen ve 1. sezonda çok yüksek reytingler alan Mahkum Dizisine nazar değdi. Son haftalarda gelen düşük reytingler nedeni ile dizi erken final kararı aldı. Bu haberde Mahkum Dizisi Neden Bitti niçin final yaptı sorularına açıklık getireceğiz.

Son Dakika: Mahkum dizisi 31. bölümde bitiyor final yapıyor. Başrollerini Onur Tuna, İsmail Hacıoğlu, Melike İpek Yalova ve Hayal Köseoğlu’nun paylaştığı yapım hakkında kanal final kararı aldı. 31. bölümün de final yapması beklenen Mahkum geçen sezon reytinglerde fırtına estiriyordu. Ancak bu yıl 3 oranının altında kaldı ve erken final kararı aldı. Mahkum 31. bölümde bitecek.Mahkum dizisi erken final kararı aldı

Mahkum Dizisi Neden Bitti İşte Sebepleri

Geçtiğimiz yıl en çok izlenen dizilerden birisi olan Mahkum bu yıl çok kötü başladı. Alınan düşük reytingler hem yapımcıyı hem de kanalı üzdü. 22 Eylül perşembe günü 2.7 oranında total alan dizi erken final kararı aldırdı. 29 Eylül 2022 perşembe günü de benzer oranlar gelince dizinin erken finalden başka çıkar yolu kalmadı. İşte Mahkum dizisindeki düşüşün asıl nedenler sebepleri:

Mahkum Dizisinin Erken Final Sebepleri

1- Mahkum Dizisi Neden Bitti sorusuna ilk verilecek yanıt reytinglerin aşırı düşmesidir. Geçen yıl 8-9 oranlarında total reyting alan dizi bu yıl 3/1 reytingi zor alıyor. Bunun en önemli sebebi senaryonun kendisini tekrarlamaya başlaması diyebiliriz. Geçen yıldan çok farklı bir şey göremedi izleyici. Bu da artık dizinin sıkmaya başladığını gösteriyor. Dizinin izlenme oranlarını düşürüyor. Ama asıl sebep daha başka.Mahkum Dizisi Neden Bitti Erken Final mi yapıyor

2- Mahkum Dizisinin yayınlandığı perşembe günleri rekabet çok yüksek. Yeni başlayan Aldatmak dizisi ilk hafta reytinglerde birinci oldu. Ayrıca Gelsin Hayat Bildiği gibi ve Camdaki Kız dizileri de Mahkum Dizisine ciddi rakip. Hepsinin izlenme oranı Mahkumdan fazla. Böyle olunca dizi bu güçlü rekabet ortamında zor günler geçirdi ve bir hayli izleyici kaybetti.

3- Fox Tv Mahkum Dizisine ve diğer dizilere yeteri kadar şans vermiyor. Düşen reytingleri asla affetmiyor. Mahkum dizisi hem senaryo olarak hem de oyuncuları bakımından rakiplerine göre zayıf kaldı. bu nedenle Mahkum Dizisi erken final kararı aldı. Ancak bu dizinin stok bölümlerinin yayınlanmayacağı anlamına gelmiyor. Dizinin kesin bitiş tarihi Kasım ayını bulacak.

İlk sezonunda oldukça keyifle izlenen Mahkum Dizisi yeni sezonda iyi başlayamadı. Dizinin düşen reyting oranları sonrasında Fox Tv erken final yapmasını istedi. Kısacası Mahkum dizisi erken final yapmaya mahkum kaldı. Bu konuda sizlerin de samimi görüşlerinizi merak ediyoruz. Mahkum Dizisi sizce neden bitti final yaptı? Devam etmesini istermiydiniz? Yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz.

YORUMLAR

 1. uzalan dedi ki:

  Bu tür kaliteli dizileri uzatarak dizinin kalitesini düşürmeye gerek yoktu.Uyarlamasında final yapmalıydı.Dizi yaparken başından sonuna yani finaline kadar uzun uzun düşünerek düzgün bir senaryo yazın sonra işleyişi yapın.Millet diziyi sevdi diye diziyi daha da uzatarak iyice mahvetmenize gerek yok.Herşeyi önceden planlayın..Gerekirse senaryoyu 1 yıl öncesinden finaline kadar uzun kısa farketmez bir dizi yapıyorsanız önceden 2-3 bölümünün senaryosunu yazıp TV de yayınlamayın baştan sona kadar herşeyi planlayın öyle yayınlayın.Sürekli yapıştır geç yapıyorsunuz.Bu yüzden final yaptı bu dizi.18 bölümde final yapsaydı türk dizi tarihinin en iyi TV dizilerinden diye adı geçicekti belkide.Belkide güzel başlayıp boka saran dizi denmiycekti.(kısaca senaryo finale kadar hazır olmadan ve bütün bölümler çekilmeden TV de yayınlamayın sonuç böyle olabilir)

 2. Selma dedi ki:

  2. Sezon da kendini tekrar etmeye başladı.çok iyi bir kadro ve sürükleyici bir diziydi. Aslında bu tür diziler bu kadar uzun sürmemeli.

 3. Eser dedi ki:

  İzleyen izlerdi bitmesi kötü oldu ben severdim dizi yi şimdi kiler dizi kanalin da baba kiz ana oglan flmleri izliyor

 4. Remziye dedi ki:

  Partneri hiç yakışmadı savcıya şaşa ve kadın oyuncular çok açık aile dizisi değil.. ayrıca senaryosu çok kötü çete resmen basit oldu bence oyüzden izlemedim

 5. Zeynep. dedi ki:

  Diziyi gerçekten mahvettiler.Sadece İsmail Hacıoğlu için izlerdim ama artık o bile sarmıyor.Adam akıllı senaryo yazıcaksanız devam etmeliydiniz yoksa 18 bölümde final etmeliydi.Boş yere kendinizi rezil ettiniz.Yaparız hallederiz demekle olmuyor bu işler.Artık zor toparlarsınız diziyi.10 dan 2 ye düşmek vay canına.Diyecek söz yok.

 6. Sinan dedi ki:

  Ben halkımızın dizi seçimini ne yazık ki yanlış buluyorum. “Mahkum” dizisinin gerek oyuncu kadrosu gerekse konu olarak diğer rakiplerinden daha güçlü olduğunu düşünüyorum. Bence en kaliteli yerli dizilerden birine yazık edilmiş olacak. Daha önce en sevdiğim dizi “Mucize Doktor”du şimdi de “Mahkum”. Acaba günü değiştirilse reytingi artırılabilir mi diye düşünmüyor da değilim.

 7. Arzu dedi ki:

  Bence sezon sonu bitecekti ikinci sezona hiç gerek yoktu çok berbat

 8. Filiz dedi ki:

  Bitmesini istemiyoruz

 9. Kezban dedi ki:

  Sanki izleyecek başka dizi var.İnsanlarımız ne kadar çabuk tüketiyor.Fox’un bütün dizilerini hep izlemişimdir.Karşısına çıkan diziler tamamen boş.Bence öbürlerinin perşembe gününü zorlayacağını zannetmiyorum.Reytingleri düşecektir.Diziye yazık etmeyin.Bu kaçıncı oldu.Severek izlediğimiz ne kadar FOX dizisi varsa başka diziler yüzünden kıyıyorsunuz.Bu zamana kadar karşısında kim varsa,ilk sıralarda yer aldı.Severek izliyorum,lütfen bitirmeyin.Telefonumun zil sesi bile MAHKUM Jenerik Müziği çalıyor.Lütfen lütfen lütfen 🙏 🙏 🙏

  1. Birhanfendi dedi ki:

   Senaryo izleyiciye bir süre sonra gerçekten bıtkınlık vermeye başladı oyuncular mükemmel ama dizinin devamlılığını getirecek bir konu kurgulayamadılar mesela barış tam yakalanacak bir şekilde firar bu sefer izleyici düşünüyor demekki bu adam yakalansa dizinin devamlılığı getirecek konusu yok 🙂 ben isterdim devam etmesini sürükleyici bir diziydi ama dediğim gibi devamlılığı yok