Kuzgun Dizisi Erken Final Yapacak, Neden Bitti Final Oldu? (İşte Gerçek Nedenleri)

19.09.2019
959

Kuzgun dizisi ikinci sezonuna 18 Eylül 2019 çarşamba günü Star TV ekranlarında başladı. Ancak Kuzgun dizisinin yeni sezondaki ilk reyting sonuçları beklenen düzeyin çok altında kaldı. Diziden beklentiler oldukça yüksek ancak gerçekler ve reytingler oldukça düşük olduğu için Kuzgun dizisinin geleceği sorgulanmaya başladı. Çünkü Kuzgun dizisinin yeni sezon ilk bölümü oldukça düşük bir reyting sonucu alarak reytinglerde hayal kırıklığına uğrattı izleyenleri.

Kuzgun Dizisi Final Yapacak bitecek miKuzgun Dizisi Erken Final mi Yapacak?

Kuzgun dizisi 18 Eylül 2019 çarşamba günü almış olduğu 2.35 Total reyting oranı ile reyting sıralamasında ancak 11. sırada yer alabildi. Bu reyting sonuçları oldukça düşük olduğu için Kuzgun dizisinin yeni sezonda ömrünün uzun olmayacağı kısa bir süre sonra erken final yapacağına dair kulis bilgileri gelmeye başladı. Zaten geçtiğimiz sezon çok yüksek olmayan reytingler bu sezon daha da düşünce Star TV ister istemez Kuzgun dizisi ile ilgili yeni planları devreye koymaya başladı. Kuzgun Dizisi Erken Final mi Yapacak soruları hızla gündeme gelmeye başladı. İşte Kuzgun dizisinin tekrar edeceği gün ve saatleri >> Kuzgun Tekrarları Ne Zaman Hangi Gün Saat

Kuzgun Dizisi Erken Final nedenleriKuzgun dizisi reytingleri neden düştü ikinci sezon niçin izlenmedi?

Kuzgun dizisinin ikinci sezon ilk bölümü gerçekten de çok düşük reyting oranları aldı. Kimsenin tahmin etmediği kadar düşük gelen reytingler Kuzgun dizisinin yeni sezonunda çok da uzun sürmeyeceğini adeta gözler önüne serdi. Kuzgun dizisi ikinci sezonun ilk bölümünde 18 Eylül 2019 çarşamba günü almış olduğu 2.35 Total reyting oranı ile birçok dizinin gerisinde kaldı ve ilk 10 program arasına bile giremeyerek listeye 11. sıradan giriş yaptı. Ancak bu reyting oranları gerçekten de çok düşük. Bir örnek vererek Kuzgun dizisinin reytinglerinin ne kadar düşük olduğunu daha da iyi anlatabiliriz:

Kuzgun Dizisi Erken Final mi Yapacak neden bitiyorKuzgun dizisi ile aynı günde yayınlanan Kanal 7 ekranlarındaki günlük dizi yemin almış olduğu 3.4 oranındaki total reytingle reyting listesinde 7. sırada yer aldı. Atv’de yayınlanan ana haber ve Kanal D’de yayınlanan hava durumu ile TRT’de yayınlanan spor bültenleri bile Kuzgun dizisinden daha çok izlendi. Hal böyle olunca Kuzgun dizisinin yeni sezonda devam etme ihtimali oldukça düştü. Kuzgun dizisi zaten geçen sezondan beri devam edip etmeyeceği tartışmalı olan dizilerden birisiydi. Kuzgun dizisinin yeni sezondaki oyuncu takviyeleri de diziyi kurtarmaya yetmeyecek görünüyor. Onur Saylak gibi başarılı oyuncuların diziye dahil olması da dizinin düşüşünü durduramadı. İşte yeni sezonda Kuzguna katılan oyuncular.. Tıklayın >> Kuzgun Yeni Gelen ve Diziden Ayrılan Oyuncular Kimler?

Kuzgun dizisi yeni sezonunda reytingleri nasıl ilerleyecek? Yeni sezonda yeni bölümlerin yayınlandığı günlerin ertesi gününde reytinglerini sizlerle paylaşarak erken final mi yapacak yoksa sezon sonuna kadar devam edecek mi? Bu soruların yanıtlarını verebiliriz. Kuzgun dizisi yeni sezonunda rol alan başrol oyuncuları Barış Arduç ve Burcu Biricik arasındaki uyum herkes tarafından çok sevildi. İkili seyirciden tam not aldı bu yüzden de seyirci yeni sezonda onları görmek istedi. Kuzgun dizisi reytingleri nasıl ilerleyecek bilgileri yorumları sizlerle.

Sebebi nedir bilemiyoruz ama dizinin daha ilk bölümlerinde Burcu Biricik ile Barış Arduç’u birbirine yakıştıramamıştım ve Burcu Biricik’in Barış Arduç ile birlikte oynamasının seyircinin ilgisini çekmeyeceğini Burcu hanımın daha yaşlı olduğunu Türk gelenek ve göreneklerinde genellikle erkeklerin büyük kadınların daha genç olması gerektiğini ifade ederek bu dizinin tutmasının zor olduğunu belirtmiştim. Belki yazımı okuyanlar hazırlamıştır, ancak şunu da söylemek gerekir ki bir dizi reytingleri çok iyi başlamadıysa daha sonra bu reytingleri yükseltmesi oldukça zor oluyor. İşte Son alınan reyting sonuçları:Kuzgun dizisinin reyting sonuçları erken final mi yapacak

Kuzgun dizisinin reytingleri de görüldüğü kadarıyla oldukça düşük geldiği için yeni sezonda belki 3-5 bölüm daha devam edebilir ancak dizinin uzun süre devam edebileceğini tahmin etmiyoruz. Kuzgun dizisi büyük ihtimalle yapımcı ile Star tv arasındaki sözleşmeye istinaden Ekim veya kasım ayı sonuna kadar devam edebilir. Ancak daha sonra reytingler daha da düşük çıkarsa kısa sürede erken final haberleri verilmeye başlanır diye tahmin ediyoruz. Peki Kuzgun dizisi neden izlenmedi sebepleri neler:

Kuzgun Dizisi neden izlenmedi sebepleri nedirKuzgun dizisinin reytingleri neden düştü izlenmedi yeni sezonda?

1- Kuzgun dizisi senaryo olarak insanları çok fazla çekecek bir dizi özelliği gösteremedi.
2- Kuzgun dizisi yeni sezonda farklı rakiplerle boy ölçüşemedi: Kanal D ekranlarındaki Afili aşk ve ATV ekranlarında ki sen anlat Karadeniz dizisi reytingleri sildi süpürdü.
3- Kuzgun dizisindeki baş roller Burcu Biricik ve Barış Arduç dizinin başından beri çok uyumlu değiller. Bu uyumsuzluk yeni sezonda da devam edince izleyici dizide izleyecek yeni şeyler göremedi, bulamadı, bu yüzden Kuzgun dizisinin daha fazla devam etmesi pek mümkün gözükmüyor.

4- Kuzgun dizisi geçtiğimiz sezon bana göre misyonunu tamamlamıştı. Ancak bu sezon biraz da zorlamayla dizinin devam etmesi istense de yeterli reytingler alamayınca kısa sürede Kuzgun dizisinde erken final haberlerini duyacak gibiyiz.
5- Kuzgun dizisinin senaryosu insanları kendisine bağlayamadı. ilk başta Dila ile kuzgunun hikayesi merak edilse de daha sonra hikaye çözülünce merak edilecek çok fazla bir şey kalmadı. Bu nedenle yeni sezonda Kuzgun dizisine ilgi alaka az oldu.

Kuzgun Dizisi Erken Final YapacakKuzgun dizisinin gerçek erken final sebebi nedir?

Kuzgun dizisinin reytingleri düşmeye devam ederse Ekim ayında veya en geç kasım ayında Star TV dizisi erken finale götürecek ve dizi kısa sürede final yaparak ekranlara veda edecektir. Kuzgun dizisinin erken final yapması ve izleyiciye veda etmesi elbette izleyenleri sevenleri üzecektir ancak reytingler karşısında kanalların da eli kolu bağlanıyor. Çünkü dizinin maliyetleri çok yüksek olurken elde edilen izlenme oranları reklam pastasındaki paydan yeteri kadar alınamaması dizinin devam etmesini zorlaştırıyor. Bu yüzden Kuzgun dizisinin bu düşük reytingler ile yoluna devam edemeyeceği kesin gözüküyor.

Kuzgun Dizisi neden Erken Final YapıyorBu konumuzda sizlere Kuzgun Dizisi Erken Final Yapacak, Neden Bitti Final Oldu? (İşte Gerçek Nedenleri)ni saymaya çalıştık. Sizlerde lütfen yorum ve görüşlerinizi aşağı yazınız.

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR - GÖRÜŞLER

 1. Fikret dedi ki:

  O kadar takip ettik bu diziyi.Bu kadar sabırsız olmamalıydılar erken final için.Star da değil de Acun’nun kanalında olsaydı bu dizi rekor kırardı.Dahada starda dizi izlenmez.

 2. Hakan dedi ki:

  Kuzgunun karısı fermanla, fermanın kuzeni kuzgunla,Ali’nin karısı kartalla, fermanın babası kuzgunun da babası 😃ne gibi sapkınlardan oluşuyor bu yazar kadrosu

 3. Asy dedi ki:

  İnsanlar artik mafya dizilerinden bikti. Silah gormek istemiyoruz. Baris ve Burcu bence cok uyumluydu.
  Soyle doktor veya avukat dizileri bulamiyorlar mi?

 4. Gülten dedi ki:

  En basta iki bilinen dizinin arasina Kuzgun dizini sıkıştırmaktı israrla dizinin gününü degistirmedikleri icinde reyting yuzunden senaryo cok hizli ilerlemeye basladi ikinci sezon benide hayal kirikligina ugratti fermanla kardes olmalari cok sacma oldu malesef ki sevdigim bir diziyi reytng ugruna senaryoyu degistirip iyice insanlarin gözü önünde kucuk dusurulmesi beni cok üzdü cok iyi bir diziydi herseyiyle beraber ama malesef yakin zamanda final olacagi kesin oldu 🙁

  1. Anonim dedi ki:

   Bu dizinin geçenseneki yönetmeni gelsin o daha iyi yaziyodu

 5. sami dedi ki:

  ilk zamanlar konu olarak türkiyede fazlacada olmayan bir senaryosu vardi ama yönetmenler yada yapimci reyting korkusuna diziyi hizlandirdi ve 50 bolum olmasi gereken konular 16 bolumde tüketildi,birde ikinci sezonda da yapimci hata yapti yani kuzgun izliyeci kitlesi dila yi kendi gelini kuzgunuda kendi cocuklari gibi görmeye basladi,,ama ne yazikki ferman olayi ve dila ile ask olaylari izleyiciyi soguttu tibki benim gibi oysa tam terside olabilirdi kuzgun dila beraber düsmanlarini ariyabilirdi ,izliyeci bu konuyu kabullenebilirdi ama yapimci tam tersini yapti ve kendi ipini cekti,,,saygilar

 6. ŞAFAK TAN dedi ki:

  GUPSE ÖZAY SEBEP HAKERET ETTİ BARIŞ KORKAK YAŞI KÜÇÜK GÖMDÜK FİYASKO

 7. ŞAFAK TAN dedi ki:

  GUPSE ÖZAY YÜZÜNDEN İZLEMEDİK ZATEN BARIŞ / BURCU KAVGALI OYUNCU OLAMAYAN BARIŞ CANKURTARAN OLSUN YAŞLI SEVGİLİSİ İLE FANLARA HAKERET ETTİ BİZDE GÖMDÜK