Kuzey Yıldızı Yeni Sezon Papatya Gibisin Nedir bu çektiğim senin elinden şarkısı

Bu konumuz yemi sezona 5 Eylül cumartesi başlayacak olan Kuzey Yıldızı Yeni Sezon müziği Papatya Gibisin beyaz ve ince, Nedir bu çektiğim senin elinden şarkısı sözleri kim söylüyor merak ediliyor. Yeni sezona bomba gibi hazırlanan Kuzey Yıldızı dizisinin 2. sezon fragmanında çalan şarkının sözlerini ve kimin söylediğini konumuzda yazıyoruz.

Kuzey Yıldızı Papatya Gibisin beyaz ve ince, Nedir bu çektiğim senin elinden

Kuzey Yıldızı müziği şarkısı Papatya Gibisin sözleriKuzey Yıldızı 2. sezon Fragmanda çalan Erdener Koyutürk şarkısı Papatya Gibisin şarkı sözleri Papatya gibisin beyaz ve ince
Eziliyor ruhum seni görünce
İsmin dudaklarımı yakıyor neden
Nedir bu çektiğim senin elinden diye devam ediyor. Bu güzel şarkının tüm sözlerini detaylıca sizlere sunalım hemen.

Kuzey Yıldızı Papatya gibisin beyaz ve ince sözleri

Papatya gibisin beyaz ve ince,
Eziliyor ruhum seni görünce,
İsmin dudaklarımı yakıyor neden,
Nedir bu çektiğim senin elinden,
Yalvarırım sana gel üzme beni,
İnan bana çok seviyorum seni,
Gel kollarıma artık bekliyorum,
Papatyam seni özlüyorum,
Neden sanki öyle dudak büküyorsun,
Yoksa açık söyle hiç mi sevmiyorsun,

Sana soruyum neden susuyorsun,
Bana bu sevgiyi çok mu görüyorsun,
Bilsem söyler miydim gizli hislerimi,
Keşke görmeseydim gülen gözlerini,
Biliyorum fakat sende seviyorsun,
Anladım çapkınca naz ediyorsun,
Neden sanki öyle dudak büküyorsun,
Yoksa açık söyle hiç mi sevmiyorsun,
Sana soruyorum neden susuyorsun,
Bana bu sevgiyi çok mu görüyorsun,
Bilsem söyler miydim gizli hislerimi,
Keşke görmeseydim gülen gözlerini,
Biliyorum fakat sende seviyorsun,
ANLADIM ÇAPKINCA NAZ EDİYORSUN.

Kuzey Yildizinda calan Papatya Gibisin sarkisiKuzey Yıldızında çalan Papatya Gibisin şarkısını kim söylüyor?

Kuzey Yıldızı dizisinin yeni sezonunda çalan bu güzel şarkı çok sevildi ve adeta nostalji yaşattı. Kuzey Yıldızı tanıtımında çalan Papatya tangosu şarkısını sevilen sanatçımız Erdener Koyutürk seslendiriyor. 1990 lı yıllarda çok sevilen şarkılardan birisi olan ve Erdener Koyutürk dahil bir çok kişi tarafından seslendirilen Papatya gibisin şarkısını Şecaattin Tanyerli de seslendirmiş. Kuzey Yıldızı dizisi yeni sezon tanıtım fragmanı ile oldukça güzel bir giriş yapmayı planlıyor. Dizinin birbirinden güzel şarkıları için Kuzey Yıldızı dizisinde çalan şarkılar konumuza göz atabilirsiniz.

Kuzey Yıldızı şarkısının çaldığı fragman

Yorum yaz

1 Yorum

  1. Avatar Erdener Koyutürk

    Sayın baylar, bayanlar Papatya tangosu hakkında yukaridaki bilgi hem eksik hem de yanlıştır. PAPATYA tangosu hakkında sizleri bilgilendirmek isterim. Öncelikle yanlışından başlayayım.
    PAPATYA tangosunu ASLA VE ASLA TANJU OKAN HIC BIR ZAMAN SESLENDIRMEMISTIR. Kuzey yıldızı dizisinde seslendiren solist diye Tanju Okan’ in adını yazmışlar. Degildir. Bu yanlıştır. BU PAYLAŞIMDA BU YANLIS BILGININ DÜZELTILMESI GEREKMEKTEDİR.
    KUZEY YILDIZI dizisinde seslendiren kişi size bu satırları yazan ERDENER KOYUTÜRK tür. Ayrıca yukaridaki yazıda bazı eksiklikler de vardır. Papatya tangosundan bahsediliyorsa bestecisi ve söz yazarından da bahsetmek gerek. PAPATYA tangosunun söz ve müziği NECDET KOYUTURK’e aittir. Besteci ve orkestra şefidir. Türk tangosunun ilk kurucularındandır. PAPATYA tangosunun beste tarihi 1943, ilk plağın yayınlanış tarihi 1949 dur. Ilk plakta Şecaattin Tanyerli seslendirmiştir. Fakat ilk kez Celâl ince tarafından 1943 de Ankara radyosunda seslendirilmistir. Bu tangoyu 70 li yıllarda Esin Engin, 90 lı yıllardan itibaren ve halen oglu Erdener Koyutürk seslendirmektedir.
    Keşke bu yaziyı yazan bana bir şekilde ulaşmayı deneseydi. Ben bu bilgileri kendisine seve seve iletirdim. ERDENER KOYUTÜRK

Etiketler