Kuşlarla Yolculuk Dizisi Oyuncuları Kadrosu Konusu

17.04.2020
3.107

Trt1 ekranlarında yayınlanacak olan Kuşlarla Yolculuk Dizisi Oyuncuları Kadrosu Konusu burada sizlere sunulacak. Yeni sezona Tutunamayanlar, Benim Adım Melek, Şampiyon dizileri ile oldukça iddialı bir giriş yapan TRT 1, Ramazan ayına özel yeni bir dizi hazırladı. Kuşlarla Yolculuk isimli yeni dizinin kadrosunda kimler var oyuncularını detaylıca sizlere sunacağız.

Kuşlarla Yolculuk dizisinde oyuncular şöyle: Erdinç Gülener (Şeyh), Tuncer Salman (Seyyah), Derda Yasir Yanal (Süleyman), Sabahattin Yakut (Derviş Fazıl), Hamdi Alp (Derviş Sami), Halit Can Ünal (Derviş Kerem), Mehmet Emin Kadıhan (Derviş Bahri), Musa Evren (Derviş Atıf), Fatih Altun (Derviş Enes), Anıl Ateş (Derviş Cihan) ve Şakir Güler (Derviş Yunus), Elena Viunova (Şeyhin Kızı)

Trt1 Kuşlarla yolculuk dizisi oyuncu kadrosuKuşlarla Yolculuk Dizisi Oyuncuları Kadrosu

2020 de Ramazan ayı boyunca TRT ekranlarında her gün ekrana gelecek olan günlük dizinin tanıtımı TRT! de yayınlanmaya başladı. Yapımcılığını Akli Film’in üstlendiği, senaryosunu ise Hasan Erimez’in yazdığı günlük dizi Ferîdüddin Attâr tarafından yazılan Mantıku’t-Tayr kitabından uyarlandı. Orjinali farsça olan kitap Kuşların Diliyle veya Kuş Dili anlamlarına gelmektedir. İranlı sufi şair Ferîdüddîn-i Attâr tarafından kaleme alınmış olan eserin diziye uyarlanmasıyla Ramazan boyunca tasavvufi bir dizi ekrana gelecek.

Kuşlarla yolculuk dizisi oyuncularıKuşlarla Yolculuk Dizi Oyuncuları

Daha önce Yunus Emre dizisiyle oldukça başarılı bir iş çıkaran TRT bu sezon içinde Kuşlarla Yolculuk Dizisini izleyenlerine sunacak. Hz. Sülayman’ın kuşlarla konuşması ve tasavvufi konular yer alacak dizide. Kuşlarla Yolculuk Dizisi oyuncu kadrosunda Derda Yasir Yenal ve Tuncer Salman gibi önemli isimler yer alıyor. 2020 Ramazan ayına renk katacak olan ‘Kuşlarla Yolculuk’ Ramazan ayı boyuncu TRT 1’de! Kuşlarla Yolculuk Dizisi Oyuncu kadrosunda kimler var kısaca tanıyalım.

Derda Yasir Yenal Kuşlarla yolculuk dizisindeDerda Yasir Yenal (Süleyman)

Kuşlarla Yolculuk Dizisinde baş rolde oynayacak olan Derda Yasir Yenal sinema ve dizi oyuncusudur. 18 Ocak 1991 tarihinde Almanya’da Berlin şehrinde doğmuştur. Aslen Gürcü olan Derda Yasir Yenal Balıkesir’de ilköğretime başlamıştır. Üniversiteyi ise İstanbul’da Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölmünde tamamlamıştır. Amerika’da bir süre duran Derda Yasir Yenal özel olarak oyunculuk eğitimleri almıştır. Aslen bir tiyatro oyuncusu olan Derda Yasir Yenal bir çok sahne organizasyonunda sunuculuk yapmıştır. Derda Yasir Yenal Kuşların Dilinde dizisiyle ilk kez başrol oynayacak. Daha önce Yüzleşme  dizisinde Yüzbaşı Gökhan, Söz dizisinde Yasin, Sevda Kuşun Kanadında dizisinde Mustafa karakterine hayat vermiştir.

Tuncer salman Kuşlarla yolculuk dizisindeTuncer Salman (Seyyah)

Tuncer Salman Kuşlarla Yolculuk dizisinde erkek başrol oyuncusu oldu. 15 Mart 1965’te Uşak’ın Ulubey ilçesine bağlı Kışla köyünde doğan Tuncer Salman 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuğu Ana Sanat Dalı Bölümünden mezun oldu. Uuzn yıllar tiyatrolarda görev alan Tuncer Salman daha sonra birçok dizi ve sinema projesinde yer aldı. Son olarak yer aldığı Kalbimin Sultanı  dizisinde Halet Efendi, Dayan Yüreğim dizisinde Remzi, Kördüğüm dizisinde İbo, Osmanlı Tokadı dizisinde Gazanfer Ağa, Dila Hanım, Bitmeyen Şarkı, Kurtlar Vadisi Pusu gibi sayısız dizi ve filmde yer aldı. Son olarak TRT ekranlarında 2020 Ramazan boyunca ekrana gelecek olan Kuşlarla Yolculuk dizisinde başrolde izleyeceğiz onu.

Erdinç Gülener Kuşlarla yolculuk dizisindeErdinç Gülener (Şeyh)

1971 yılında Kocaeli ilimizde doğan Erdinç Gülener Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesinde eğitim görmüştür. Oyunculuk mezunu olan Erdinç Gülener daha sonra bir çok tiyatroda sahne almıştır. Daha sonra dizi oyunculuğuna da başlayan Erdinç Gülener Kertenkele, Ben Onu Çok Sevdim ve Kurtlar Vadisi Pusu gibi dizilerde roller almıştır. Erdinç Gülener son olarak TRT ekranlarında yayınlanacak olan Kuşlarla Yolculuk dizisinde oynayacak.

Elena Viunova (Şeyhin Kızı)Elena Viunova (Şeyhin Kızı)

Kuşlarla yolculuk dizisinde 6. ve 7. bölümde dahil olan Şeyhin kızı kimdir diye merak edenler oldu. Elena Viunova (Şeyhin Kızı) karakteri ile diziye katıldı.

Sabahattin Yakut (Derviş Fazıl)Sabahattin Yakut (Derviş Fazıl)

Hamdi Alp (Derviş Sami)Hamdi Alp (Derviş Sami)

Halit Can Ünal (Derviş Kerem)Halit Can Ünal (Derviş Kerem)

Mehmet Emin Kadıhan (Derviş Bahri)Mehmet Emin Kadıhan (Derviş Bahri)

 Musa Evren (Derviş Atıf)Musa Evren (Derviş Atıf)

Fatih Altun (Derviş Enes)Fatih Altun (Derviş Enes)

 Anıl Ateş (Derviş Cihan)_Anıl Ateş (Derviş Cihan)

Şakir Güler (Derviş Yunus) Kuşlarla Yolculuk dizisiŞakir Güler (Derviş Yunus)

Kuşlarla Yolculuk dizisinde Derviş Yunus rolünü oynayan Şakir Güler Kimdir? 1987 yılında doğan yakışıklı dizi oyuncusu Şakir Güler Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Daha önce Trt 1 ekranlarında yayınlanan Sevda Kuşun Kanadında oyuncu kadrosunda yer alan Şakir Güler İstanbul’da yaşamaktadır

Kuşlarla Yolculuk Kitap ÖzetiKuşlarla Yolculuk Kitap Özeti

24 Nisanda TRT ekranlarında başlayacak olan Kuşlarla Yolculuk kitabı Ferîdüddin Attâr tarafından yazılan Mantıku’t-Tayr kitabından uyarlandı. Kısaca Özeti şöyle: “Yaratıcıdan ümidini kesme”O Padişah’tan devamlı bağışlanma ve yardım dile. Eğer o padişah tövbeleri kabul etmeseydi, kuluna nimetler yollamazdı.Günah işlediysen tövbe et. Korkma, tövbe kapısı hiç kapanmaz. O kapı kapanıncaya kadar elinden geleni yap ve tövbe et.Öyle her hata yapan, günah işleyen korkup ümit keserse olur mu? Siz sizden ümidini kesen yavrunuzu terk ediyor musunuz? Kesinlikle terk etmiyorsunuz.Siz yavrunuzu terk etmiyorsunuz da her şeyi yaratan Ulu Padişah kullarını terk eder mi?Önemli olan tövbe ettikten sonra aynı günahları yine işlememek, aynı hataları yapmamaktır. Günahlarından gerçek tövbe ile uzaklaşmaktır. Korkma, O ulu Padişah günahkarın da günahsızın da, iyinin de kötünün de Padişahıdır.

Kuşlarla Yolculuk Dizisi Tanıtım Fragmanı

Bu konumuzda Kuşlarla Yolculuk Dizisi Oyuncuları Kadrosu Konusu hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Kuşlarla Yolculuk Dizisine yeni Oyuncular geldikçe buraya ekleyeceğiz. Sizlerde Kuşlarla Yolculuk Dizisi hakkında yorum ve görüşlerinizi aşağı yazabilirsiniz. Fragmanı beğendiniz mi, diziyi izlemeyi düşünüyor musunuz? Merak edenler >> 2020 Dizileri 

YORUMLAR - GÖRÜŞLER

 1. Ömer bekçe dedi ki:

  Ailecek çok beğenerek takip ettik. Dizi bölümlerini kaçırmamak için işimden erken çıkmaya çalıştım.gece tekrarınada baktık.bu tip dizilerin çoğalmasını bekliyoruz.emeği geçen herkesten allah razı olsun. Bu zor günlerde ilaç gibi geldi.bizim dinimizde kültürümüzde bütün sıkıntılara hastalıklara çareler İlaçlar var. Lütfen bu tip dizileri çoğaltalım .

 2. Ismet dedi ki:

  Emeği geçenlerden Allah razı olsun, bu tür yapımların artması ve insanların kurtuluşuna vesile olmasını yüce Allah tan niyaz ediyorum.

 3. Anonim dedi ki:

  Şeyh ismini söyler misiniz lütfen

 4. Akif dedi ki:

  Güzel kadro çok beğendim fragmanı heyecanla bekliyoruz Tuncer Salman gibi üstad’ı izlemek büyük keyif emeği geçenlere teşekkür ederiz..