Kuruluş Osman Yeni 5.Sezon Ayrılan Çıkan Oyuncular 2023-2024

24.01.2023
224

Bu konumuz Kuruluş Osman dizisi Yeni 5. Sezonda Ayrılan Çıkan Oyuncular hakkında olacaktır. Kuruluş Osman dizisi ilk sezonu ile Atv ekranlarında çarşamba günleri yayınlandı ve oldukça başarılı bir seyir izledi. 18 oranına yaklaşan Total reyting ile ciddi bir izlenmeye ulaşan Burak Özçivit ve Özge Törer gibi oyuncuların başrollerinde yer aldığı Kuruluş Osman dizisinden ayrılan çıkan oyuncuları bu sayfada sizlerle paylaşacağız.

Kuruluş Osman Yeni 5.Sezon Ayrılan Çıkan Oyuncular 2023-2024

Kuruluş Osman dizisi birçok oyuncunun giriş ve çıkış yaptığı bir diziye dönüştü. Sabit bir oyuncu kadrosu dizi oldukça sıkıcı hale getireceği için dizinin konseptine uygun olarak sürekli yeni oyuncular diziye dahil olurken bazı oyuncularda diziden ayrılıyor. Genellikle de ölerek çıkıyor. Biz de Kuruluş Osman dizisinin merak edenler için 4. sezonda diziden çıkacak ayrılacak kadroya veda edecek oyuncuları bu sayfada sizlere duyurmak istedik. İşte Kuruluş Osman Yeni 5.Sezon Ayrılan Çıkan Oyuncular listesi:

Zehra Yılmaz- Selvi Hatun

Kuruluş Osman dizisi kadrosunda yer alan Selvi Hatun rolünü canlandıran oyuncu Zehra Yılmaz diziden ölerek ayrılıyor. Kuruluş Osman dizisinden Zehra Yılmaz ayrılıyor. Kuruluş Osman dizisi Selvi Hatun neden çıktı ayrıldı  konumuzu ziyaret ederek konu detaylarına ulaşabilirsiniz. zehra yilmaz kurulus osman dizisinden neden cikti

Emre Basalak – Gündüz Bey

Kuruluş Osman Gündüz Bey Öldü mü Diziden Çıktı mıKuruluş Osman dizisinin 94. bölümünde İnegöl’ün fethi sırasında Gündüz bey şehit olarak öldü. Dizinin başından beri oynayan ve oldukça sevilen Gündüz bey rolündeki Emre Basalak 3. seozn sonunda ölerek diziye veda etti. Gündüz bey Kuruluş Osman dizisinin 4. sezonunda yer alamyacak.

yigit eser kurulus osman dizisinden ayrildi

Yiğit Eser- Argus

Kuruluş Osman dizisinde rol alan oyuncu Yiğit Eser 7 Nisan perşembe bölümünde diziden ayrılıyor. Argus rolünü canlandıran oyuncu Yiğit Eser Kuruluş Osman dizisinden önce Arka Sokaklar, Kırgın Çiçekler dizilerinde rol aldı.

kurulus osman dizisinden ayrilan kim

Şahin Ergüney (Umur Bey)- Taner Turan (Vezir Alemşah)

Kuruluş Osman dizisinde rol alan iki oyuncu birden diziden ayrıldı. Kuruluş Osman dizisinde Şahin Ergüney ve Taner Turan diziden ayrıldı. Şahin Ergünay Kuruluş Osman dizisinde Umur Bey rolünü canlandırırken Taner Turan dizi de Vezir Alemşah rolünü canlandırıyordu. Kuruluş Osman dizisinden iki oyuncu da ayrıldı.

yildiray sahinler kurulus osman dizisinden neden ayrildi

Yıldıray Şahinler- Tekfur Rogatus Lazkaris

Kuruluş Osman dizisinde rol alan oyuncu Yıldıray Şahinler diziden ayrılıyor. Yıldıray Şahinler Kuruluş Osman dizisinde Tekfur Rogatus Lazkaris rolünü canlandırıyordu. Ancak Yıldıray Şahinler artık Kuruluş Osman dizisinde rol almayacak.

kurulus osman simon neden ayrildi yeni dizisi

Tekin Temel- Simon

Kuruluş Osman dizisi 40. bölümünde diziye katılan Tekin Temel 54. bölümü ile diziden ayrıldı. Tekin Temel Kuruluş Osman dizisinde Simon rolünü canlandırıyordu. Simon rolü senaryo gereği diziden ayrıldı.

hazal hatun kurulus osmandan ayrildi

Yeşim Ceren Bozoğlu- Hazal Hatun

Kuruluş Osman dizisinde Yeşim Ceren Bozoğlu Dündar Bey’in eşi Hazal Hatun karakterini canlandırıyordu. Yeşim Ceren Bozoğlu Kuruluş Osman dizisine 24. bölümde dahil olmuştu. Yeşim Ceren Bozoğlu toplamda Kuruluş Osman dizisinde 30 bölüm yer aldı.

Kurulus Osman dizisi Ragip Savas dundar bey dszsden ayrildi

Ragıp Savaş (Dündar Bey)

Kuruluş Osman dizisinde rol alan oyuncu Ragıp Savaş diziden ayrılıyor. Dündar Bey karakterini canlandıran Ragıp Savaş diziye veda etti. Ragıp Savaş Kuruluş Osman dizisinden 54. bölümden sonra ayrılıyor. Dündar Bey senaryo gereği ölerek diziden ayrılıyor.

seckin ozdemir kurulus osman flatyos neden oldu cikti

Seçkin Özdemir- Flatyos

Kuruluş Osman dizisinde rol alan oyuncu Seçkin Özdemir senaryo gereği diziden ayrıldı. Seçkin Özdemir Kuruluş Osman dizisinde Flatyso rolünü canlandırıyordu. 48. bölümde Seçkin Özdemir Kuruluş Osman dizisine veda etti. Seçkin Özdemir Kuruluş Osman Flatyos neden ayrıldı konumuzu ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

kurulus osman dizisi selcan hatun neden cikti

Didem Balçın- Selcan Hatun

Kuruluş Osman dizisinde rol alan oyuncu Didem Balçın setten bir süreliğine ayrıldı. Didem Balçın Kuruluş Osman dizisine sonradan geri dönecek. Didem Balçın Kuruluş Osman dizisinden neden ayrıldı? Selcan Hatun Kuruluş Osman’a ne zaman geri döner? Konumuzu ziyaret ediniz.

kurulus Osman dizisi Helen yeni sezonda neden yok

Ayşen Gürler- Helen

Kuruluş Osman dizisinde Helen rolünü canlandıran Ayşen Gürler yeni sezonda dizi de rol almayacak. Senaryo gereği yeni sezonda yer almayan Ayşen Gürler yeni sezon için yeni dizilerle görüşebilir. Ayşen Gürler daha önce program sunuculuğu da yapmıştır.

seda yildiz kurulus osman edebali ayrildi Seda Yıldız- Edebalı

Kuruluş Osman dizisinde Edebalı karakterini canlandıran Seda Yıldız yeni sezonda yer almayacağını sosyal medya hesabından duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan oyuncu çok başarılı bir performans sergilemişti. Seda Yıldız yeni sezonda hangi projede yer alacağı şimdilik belli değil.

Çağkan Çulha – Bahadır

Kuruluş Osman dizisinde Bahadır karakterine başarıyla hayat veren oyuncu Çağkan Çulha diziden yeni sezonda ayrıldı. Dündar beyin oğlu olan Bahadır Kuruluş Osman dizisinin oyuncu kadrosunda 2. sezonda ayrıldı.Kurulus Osman Bahadir diziden ayrildi

Mehmet Sabri Arafatoğlu – Demirci Bey

Mehmet Sabri Arafatoğlu Kuruluş Osman dizisinde Demirci bey karakterine hayat veriyordu. Mehmet Sabri Arafatoğlu diziden birinci sezon sonunda ayrıldı. Demirci bey çok önemli bir karakter olmasa da yinede beğenilen bir oyuncuydu. Mehmet Sabri Arafatoğlu’nun canlandırdığı Demirci bey 2. sezon Kuruluş Osman dizisi kadrosunda olmayacak.Kurulus Osman Mehmet Sabri Arafatoglu Demirci Bey diziden ayrildi

Fatih Osmanlı – Sencer Alp

Kuruluş Osman dizisinde Sencer Alp karakterine hayat veren Fatih Osmanlı diziden ayrıldı. Rolü bittiği için diziden ayrılan oyuncu önemli bir karakteri oynuyordu. Kuruluş Osman dizisinde Sencer Alp olarak sevilen bir isim olan Fatih Osmanlı diziden 2. sezon başında çıktı. Bu ayrılık sonrası sevenleri onu dizide göremeyince merak edeceklerdir.Kurulus Osman Sencer Alp Fatih Osmanli diziden cikti

Alma Terziç – Sofia

Kuruluş Osman dizisinde kötü karakterlerin başında gelen Sofia karakteri dizinin sezon finalinde Osman Bey tarafından öldürülecek. Sofia böylelikle Osman bey’e kurduğu kirli oyunları ve planları artık kuramayacak. Kuruluş Osman dizisinde Alma Terziç canlandırmış olduğu Sofia karakteri böylelikle diziye veda eden ilk önemli oyuncu oldu. Kuruluş Osman dizisinin ikinci sezonunda Sofia karakteri dizide yer almayacak. Alma Terziç muhtemelen başka bir dizide oynayacak.kurulus osman sofia kimdir_1

kurulus osman balgay diziden cikti_1

 Yurdaer Okur – Balgay

Yurdaer Okur Kuruluş Osman dizisinde Balgay karakterini canlandırıyordu. Bir Moğol komutanı canlandıran ve Anadolu’dan sorumlu Moğol kuvvetlerinin lideri olan Balgay oldukça hırslı kuvvetli ve acımasız bir komutan idi. Kuruluş Osman dizisinde Balgay karakterine hayat veren Yurdaer Okur dizinin ilk sezonunda ayrılan oyuncular arasında yer alıyor. Kuruluş Osman dizisinde Balgay karakteri 2. Sezonda yer almayacak.

kurulus osman dizisi aygul hatun neden cikti_1

 Buse Arslan- Aygül hanım

Kuruluş Osman dizisinde Aygül karakterine hayat veren Buse Arslan dizinin sezon finalinde ayrılan oyunculardan birisi oldu. Kuruluş Osman sezon finalinde Aygül hanım karakterine hayat veren ve dizide Dündar’ın kızı olan ve Hazal Hatun’un üvey kızı, Zöhre’nin kızı olan Aygül diziden ayrıldı.

Ahmet Yenilmez- Demirci Davud (Diziden ayrıldı)

1966 Ordu doğumlu olan oyuncu Ahmet Yenilmez Deli Yürek, Ekmek Teknesi, Acı Hayat, Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinde rol aldı. Kuruluş Osman dizisinde Demirci Davud rolünü canlandırıyor. kurulus osman dizisi ahmet yenilmez

Erol Ozan Ayhan- Romanos (Diziden ayrıldı. )

1981 doğumlu olan Erol Ozan Ayhan Kuruluş Osman dizisinde Romanos rolünü canlandırıyor. Erol Ozan Ayhan Jet Sosyete, Menajerimi Ara, Yalancı dizilerinde rol aldı.  kurulus osman ozan ayhan

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR

 1. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar açelya özcan vardı gündüzün karısı ona noldu

 2. Enes dedi ki:

  Bu sezonun edebalısı kumral abdal

  1. Blmk dedi ki:

   Edebali ayrılmadı diziden

 3. Enes dedi ki:

  Fatih osmanlı var mıydı dizide ya?

 4. Enes dedi ki:

  Yalan söylemeyin aygül ayrılmadı diziden 33. Bölümde vardı. Ayrıca helen de var dizide. Bizi kandırmayın. Umarım turgut alp ve sungurtekin dizide olmayacak diye bir karar çıkmamıştır.

 5. Serpil dedi ki:

  Bamsi yok mu bamsı siz olmaz