Kuruluş Osman Sultan 2. Mesud Kimdir? (Şener Savaş)

İlk bölümü ile karşımıza 20 Kasım 2019 tarihinde ATV kanalında çıkmış olan Kuruluş Osman dizisi senaryo gereği oyuncu kadrosuna yeni isimler eklemeye de devam etmektedir. Kuruluş Osman dizisinde yeni bölümde göreceğimiz karakter ise ikinci Mesud karakteri olacaktır. Kuruluş Osman dizisi severleri adına Sultan II Mesud’tan detaylı bir şekilde sizlere bahsedeceğiz. Gelin hem Sultan II. Mesud karakterini hem de karaktere hayat verecek olan oyuncumuzu yakından tanıyalım.Kuruluş Osman Sultan 2. Mesud Karakteri

Kuruluş Osman Sultan 2. Mesud Karakteri

Kuruluş Osman dizisinde yeni bölümden itibaren karşımıza çıkacak olan Sultan II Mesut karakteri pek çok kişide merak uyandırdı. II. Gıyasettin Mesud olarak da bilinen Anadolu Selçuklu sultanı 2. Mesud Selçuklu Devleti’nin son sultanıdır. Bir dönemde 4 kere tahta çıkmıştır ve mücadelesini Moğollar ile sürdürmüştür.

Kuruluş Osman Sultan 2. Mesud Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Sultan II. Mesud karakterine hangi oyuncumuzun hayat vereceği de oldukça merak edildi. Kuruluş Osman dizisinde Sultan II. Mesud karakterine hayat verecek olan usta oyuncumuz Şener Savaş’tır. Konumuzun ilerleyen kısmında da usta oyuncumuz Şener Savaş’ın hayatından sizlere detaylı bir şekilde bahsedeceğiz. Şener Savaş’ı daha yakından tanımak için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

Şener Savaş Kimdir?

Şener Savaş KimdirŞener Savaş, 21 Ocak 1971 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1,80 boyunda ve 80 kilogram ağırlığındadır. İlk oyunculuk deneyimini Cennet Mahallesi dizisi ile yaşamış ardından daha pek çok dizide boy göstermiştir. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki canlandırmış olduğu Rafet karakteri ile tanınmaya başlamış ve oyunculuğu ile seyircilerin beğenisini büyük oranda kazanmıştır.

Şener Savaş’ın Yer Aldığı Diziler

2021 – Kuruluş Osman(Sultan 2. Mesud)
2018 – Mehmetçik Kut’ül Amare
2016 – Muhteşem Yüzyıl: Kösem (Veziriazam Halil Paşa)
2014 – Yedikule Hayat Yokuşu (Emlakçı)
2013 – Nizama Adanmış Ruhlar
2012 – Küçük Kalpler (Kenan)
2012 – Bir Kurabiye Masalı
2011 – İnsan Aldandı
2010 – Hayde Bre (Komiser)
2009 – Kırık Kalpler – Ritmini Arayan (Arif)
2010 – Geniş Aile
2008 – Kız Takımı (Bedri)
2008 – Kara Köpekler Havlarken (Polis)
2008 – Hoşçakal Güzin (Haşmet)
2008 – Aşk Tutulması (Uğur`un Babası)
2007 – Ezo Gelin
2008 – Doktorlar (Mustafa)
2006 – Ayça’yı Neden Seviyorum?
2006-2014 Arka Sokaklar (Bekir)
2005 – Beşinci Boyut (Doktor)
2004 – Haziran Gecesi (Uğur)
2004 – Cennet Mahallesi
2002 – Sırlar Dünyası / Sır Kapısı (Bayram)
2002 – Martılar Açken

Şener Savaş’ın Instagram Hesabı

Şener Savaş'ın Instagram HesabıŞener Savaş, resmi instagram hesabını aktif olarak kullanmakta ve takipçileri ile sık sık paylaşım yapmaktadır. Şener Savaş’ın resmi instagram hesabında 153 gönderisi bulunurken 17 bini aşkın da takipçisi yer almaktadır. Şener Savaş’ın resmi instagram hesabını yakından incelemek ve takibe almak isterseniz @senersavas kullanıcı isimli hesaba bakabilirsiniz.

Şener Savaş’ın Eşi Kimdir?

Sizler için Şener Savaş’ın eşinin olup olmadığını da araştırdık. Ancak arama motorunda Şener Savaş’ın eşi hakkındaki bilgilere ulaşamadık. Şener Savaş’ın evli olup olmadığını ve eşinin kim olduğunu öğrendiğimiz zaman yine sizlerle paylaşacağız. Şener Savaş’ın eşi kimdir? sorusunun cevabı için bizi takipte kalabilirsiniz.

Bu konumuzda da sizlere Kuruluş Osman dizisindeki Sultan II Mesud karakteri ve ona hayat verecek olan oyuncumuzdan bahsetmek istedik. Sizlerin de ikinci Mesud karakteri hakkındaki görüş, düşünce, yorum ve fikirlerinizi bizimle paylaşmanızı bekliyoruz. Kuruluş Osman dizisine yeni gelen oyuncularımızın tamamı için  Kuruluş Osman Dizisine yeni Gelen Oyuncular başlıklı konumuza bakabilirsiniz.

Etiketler