Kuruluş Osman Konuralp (Eren Vurdem) Kimdir Tarihte Nasıl Biri Bilgileri

26.11.2019
14

Kuruluş Osman Konuralp (Eren Vurdem) Kimdir Tarihte Nasıl Biri Bilgileri… Kuruluş Osman dizisi yayın akışına henüz başlamışken oyuncu kadrosuna yeni isimler katılmaya devam ediyor. Kuruluş Osman dizisi 2. bölüm fragmanında karşımıza Söz dizisinde hatırladığımız Ateş karakteri yeni bölümleri ile Kuruluş Osman dizisine katıldı.

Eren Vurdem Kuruluş Osman dizisinde hangi rolde oynuyor?  Eren Vurdem Kuruluş Osman dizisine katıldı ve dizi de Konuralp karakterini canlandırıyor. Tarihte Konuralp kimdir? Konuralp tarihimizdeki önemi bilgileri nelerdir? Eren Vurdem kimdir ve daha önce hangi dizilerde rol adı bilgilerini sizlerle bu konumuza paylaşacağız.

Eren Vurdem Kimdir?

Eren Vurdem 1988 yılında Konya’da doğdu. Eren Vurdem Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümünde eğitim aldı. Eren Vurdem’in ilk dizisi Arka Sokaklar oldu. Sonrasında 2009 yılında Hesaplaşma dizisinde rol oynadı. Eren Vurdem Şefkat Tepe, Şubat dizilerinde rol aldı. Ancak Eren Vurdem’in meşhur olduğu dizi Fox TV de yayınlanan İnadına Aşk oldu. Bu dizi de Eren Vurdem Can Yaman, Açelya Topaloğlu, Cem Belevi ile başrol oynadı. Bu dizi de Çınar karakterini canlandırıyordu.

Eren Vurdem son olarak Star TV de yayınlanan Söz dizisinde rol aldı. Söz dizisinde Tolga Sarıtaş, Nihat Altınkaya ile başrol oynadı. Eren Vurdem Söz dizisinde Karabatak lakaplı Başçavuş Ateş Acar rolünü canlandırdı. Eren Vurdem’in instagram hesabı ; instagram.com/thevurdem/?hl=tr

Eren Vurdem’in rol aldığı diziler;
Söz
İnadına Aşk
Şubat
Şefkat Tepe
Hesaplaşma
Arka Sokaklar
Eren Vurdem’in Rol Aldığı Filmler;
Sümela’nın Şifresi 3: Cünyor Temel
Son Mektup
Yolculuk
Jin Jin
No Ofsayt
Kutu Cüceleri: Yaratıklar Aramızda (seslendirme)
Bay Peabody ve Meraklı Sherman: Zamanda Yolculuk (seslendirme)

Tarihte Konuralp Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde rol alan ve tarihte önemli bir karakter olan Konuralp Osman Gazi’nin yakın arkadaşıdır. Osman Gazi henüz Kayıların başına bey olmadan kendine sağlam arkadaşlar edindi ve Osman Gazi olarak Kayıların başına geldiğinde de bu arkadaşları onun en güvendiği komutaları oldu. Konuralp Bursa’nın fethinde rol aldı. Bursa fethi de Konuralp’in bilinen son seferi oldu.

Konuralp Bursa’nın fethinden sonra aynı yıl vefat etti. Konuralp birçok yerin yönetimini de elinde bulunduruyordu ve onun vefatı ile Sultan Orhan Gazi bu toprakların idaresi birleştirerek Şehzade Murad’a verdi. Konur Alp’in kabrinin nerede olduğu bilinmiyor ancak Düzce taraflarında olduğu tahmin ediliyor. Düzce’nin Konuralp ilçesinde türbesi ve Söğüt’te Ertuğrul Gazi’nin mezarının bulunduğu yerde makam kabri var.

Konuralp, Batı Anadolu’nun kuzey uçlarından pek çok beldenin Türk yurdu haline gelmesini sağladı. Konuralp Düzce ve çevresinin fethi ile özleşmiştir ve burada çok emek vermiştir. Konuralp Düzce ve çevresinde bir çok köyün kendi adıyla anılmasını sağlamıştır. Adapazarı’nın Hendek ilçesi de bir dönem Konuralp adıyla anılmıştır.

Konuralp rolünü canlandıran Eren Vurdem’e başarılar dileriz. Yeni rolü Konuralp ile oyunculuğunu parlatacağından eminiz. Konuralp tarihte önemli bir karakter. Kuruluş Osman dizisinde de Konuralp’e çokça yer verilecektir. Siz Konuralp ve oyuncu Eren Vurdem hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı aşağı yazınız.

YAZAR BİLGİSİ
1991 Kırıkkale doğumluyum. Kırıkkale Üniversitesi Sınıf Öğretmeni mezunuyum. www.dizioyuncu.com sitesinde yıllardır yazarlık yapıyorum. Güncel dizi film haberlerini dizioyuncu.com sitemizde ziyaretçilerimize sunuyorum.
YORUMLAR

  1. HATİCENUR dedi ki:

    Merhaba beni adı HATİCENUR balaban seni dizi de oynamak istiyorum sen beni satın şimdi eren vurdem dizi de oynuyor ben de dizi oynamak istiyorum ben İstanbul da gelecem