Kuruluş Osman Kongar Kimdir, Gerçek Tarihte Nasıldı? (Burak Çelik)

12.02.2020
2.190

Kuruluş Osman Kongar Kimdir, Gerçek Tarihte Nasıldı? (Burak Çelik) Kuruluş Osman dizisi kadrosuna katılan yeni oyuncu Burak Çelik. Burak Çelik Kuruluş Osman dizisinde Kongar karakterini canlandıracak. Kongar karakteri kimdir, tarihte yeri ve önemi nedir? Kuruluş Osman dizisi oyuncularından biri olan Burak Çelik kimdir? Burak Çelik kimdir? Daha önce hangi dizi filmlerde rol aldı tüm bilgileri konumuzun devamında sizlerle paylaşıyoruz.

Burak Çelik Kimdir?

Burak Çelik 21 Temmuz 1992 yılında İstanbul’da doğdu. Burak Çelik Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde Oyunculuk eğitimi aldı. Burak Çelik Best Model of Turkey yarışmasında birinci oldu. Burak Çelik Best Model of the World yarışmasında ülkemizi temsil etti ve birinci oldu.  Burak Çelik mankenlik yapmıştır ve Hande Yener’in şarkıları olan Kraliçe ve Hasta’nın klibinde oynadı. İlk oyunculuk deneyimini de 2013 yılında yayınlanmaya başlayan Karagül dizisinde yaşadı. Karagül dizisinde Serdar karakterini canlandırdı. Burak Çelik instagram hesabı; https://www.instagram.com/burakcelikofficial/ Burak Çelik Kuruluş Osman Kongar karakteri kimdir

Burak Çelik son olarak Star TV de yayınlanan Sevgili Geçmiş dizisinde rol aldı. Sevgili Geçmiş dizisinde Mahir karakterini canlandırmıştır. Yakışıklılığı tescillenmiş olan Burak Çelik 1.90 metre boyunda ve 83 kilogram. Burak Çelik’in rol aldığı diziler ve filmler:
2013- Karagül- Serdar,
2016- Hayat Sevince Güzel- Barış,
2017- Deli Aşk- Jeremiy Jackson,
2017- Kara Yazı- Erdem,
2017- Söz- Selim,
2018- Karanlıktaki Melekler – Berk
2019 – Sevgili Geçmiş- Mahir karakteri olarak dizilerde rol aldı.

Gerçek Tarihte Kongar kimdir, Kongar’ın tarihteki yeri önemi nedir?

Kuruluş Osman dizisine katılan Kongar karakteri tarihte var mı? Gerçek tarihte varsa nasıl biri? Bu konuları sizler için araştırdık. Kuruluş Osman dizisine 10. bölümde yeni oyuncular katıldı. Kuruluş Osman’da Moğol komutan Balgay katıldı. Kuruluş Osmanda Balgay karakterini canlandıran isim Yurdaer Okur oldu. Moğol Komutanı olan Balgay’ın yardımcısı rolüyle diziye Kongar karakteri katılıyor. Moğol Komutanı Blgay’ın yardımcısı olan Kongar’da en az onun kadar acımasız bir şekilde çıkıyor sahneye. Kongar kimdir gerçek adı nedir

Kuruluş Osman dizisine 10. bölümünün yayınlanacağı 12 Şubat akşamı dahil olacak olan Kongar karakteri ve Moğol Komutanı Balgay Söğüt’te obaya baskın yaparlar. Obadaki herkese zarar veren ve tehdit eden Moğol Komutanı Balgay ve yardımcısı Kongar atları ile obayı basar ve Dündar Bey’i kaçırırlar. Dündar Bey’i kaçırınca bunu duyan Osman Bey hemen yiğitlerini toplar ve Dündar Bey’i kurtarmak için plan yapar. Diğer taraftan Şeyh Edebali’de Moğollar’ın ettikleri zülümler karşılığında gözyaşlarını tutamaz.

Kuruluş Osman Dizisi Son Bölümde Neler Oldu Özeti

Gündüz Alişar’ın adamları tarafından pusuya düşürülür. Bu saldırıda ağır yaralanan Gündüz Kayı Obasına döner. Osman abisine bunları edenlerden intikam almak için yola koyulur. Alişar Şeyh Edebali’nın kızı Bala’yı ister. Ancak Şeyh Edebali bunu reddeder. Yannis Müneccim Abdül kılığına girer. Bu sayede Alişar Bey’i etkisi altına alır. Yannis hain planını devreye koyar ve Alişar’ı Osman’a ve Şeyh Edebali’ye karşı doldururlar. Dündar Bey bunlardan sonra kayı obasına gider ve Dündar Bey’e meydan okuyarak çalınan altınların iade edilmesini ister. Kuruluş Osman Kongar kimdir

Dündar Bey Moğol tehlikesini sezer. Kayı obasının geleceğini tehdit altında görür. Kayı obasının tedbirlerini almasını ister. Osman’ın ise Moğollar’a karşı başka planları vardır. Moğollar Kayı obasına saldırır. Bunu öğrenen Osman ne yapacaktır? Diziye katılan oyuncularla Kuruluş Osman dizisi nasıl olacak ve reytingleri nasıl etkilenecek göreceğiz. Kuruluş Osman dizisine katılan Burak Çelik ve canlandırdığı Kongar karakteri hakkında yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Dilara dedi ki:

    Bence çok iyi bir oyuncu rolünü çok iyi canlandırıyor. Dizide de gerçek hayatta da çok başarılı ve çok yakışıklı bir adam. Oynadığı bütün dizileri ve filmleri çok severek izliyorum.

  2. Anonim dedi ki:

    Çokkk yakışıklı