Kuruluş Osman Kaç Bölüm Sürecek Kaçıncı Sezon Bitecek Final Yapacak?

27.11.2019
2.122

Atv ekranlarında fırtına gibi esmeye başlayan Kuruluş Osman dizisi ilk bölümü ile 20 Kasım çarşamba akşamı yayınlanmış ve 16 oranına yakın total reyting alarak en iyi başlangıç yapan dizilerden birisi olmuştu. 27 Kasım çarşamba günü 2. bölümü ile ekrana gelen Kuruluş Osman Kaç Bölüm Sürecek Kaçıncı Sezon Bitecek Final Yapacak? sorularını merak eden ziyaretçilerimiz için detaylı bilgileri ve Mehmet Bozdağ’ın bu konudaki hedeflerini dizinin bölüm ve sezon sayısını sizlerle burada paylaşmak istiyoruz.

Kuruluş Osman Dizisi Finali Ne ZamanKuruluş Osman Dizisi Kaç Bölüm Sürecek?

Kuruluş Osman dizisi çok iyi bir başlangıç yaptı ve daha ilk bölümlerden izleyicilerin gönlüne taht kurdu diyebiliriz. İzleyici zaten Diriliş Ertuğrul’dan beri diziyi takip ettiği için Burak Özçivit ile yeni bir soluk alan Kuruluş Osman dizisi izleyiciden gördüğü ilgi alaka ve destekle uzun bölümler çekilecek görülüyor. Zaten dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ Kuruluş Osman Kaç Bölüm Sürecek sorusuna kesin bir yanıt vermese de çok sürecek diyerek Burak Özçivit ile yapılan 3 yıllık sözleşmeye atıfta bulunmuş ve dizinin en az 3 sezon süreceğini belirtmiştir.

Kuruluş Osman dizisinin reytinglerine de bağlı olarak en az 3 sezon boyunca sürmesi hedefleniyor. Şöyle kısa bir hesap yapacak olursak 20 kasımda başlayan dizi bu sezon Haziran ayına kadar toplamda 25 bölüm civarında yayınlanacaktır. İlk sezon biraz geç başladığı için 25 bölüm sürmesi beklenen Kuruluş Osman 2. sezonda ortalama 35 bölüm, 3. sezonda da 35-40 arasında bir bölüm sayısına ulaşarak 3. sezon sonunda toplamda 100 bölümü hedeflemektedir. Belki bir kaç bölüm sapma olabilir, hava şartlarına veya sağlık durumlarına göre dizide bir kaç bölüm çeşitli nedenlerle yayınlanmasa bile 3. sezon sonunda 90-100 bölüm arası bir sayıya ulaşacaktır Kuruluş Osman dizisi.

Kuruluş Osman Kaç Bölüm SürecekKuruluş Osman Dizisi Kaçıncı Sezon Bitecek?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Kuruluş Osman dizisinin 3 sezon devam edeceğini daha doğrusu baş rol oyuncusu olan Burak Özçivit ile yapılan sözleşmenin ilk 3 yılı kapsadığını düşünerek dizi 3 sezon devam edecek dedik. Ancak şöyle bir gerçek var ki eğer dizinin izlenme oranları iyi giderse 3. sezondan sonra 4. veya 5. sezonda da dizi devam edebilir. Kuruluş Osman’dan sonra Kuruluş Orhan diye devam edip Osman bey biraz gençleştirilip makyajlandıktan sonra 4 ve 5. sezonda dizi kaldığı yerden devam edebilir. Elbette tersi de olabilir. Yani Kuruluş Osman dizisi bir süre sonra reyting kaybetmeye başlarsa belki dizi 3 sezon bile sürmeden bitebilir. Son dönemde erken final yapan dizileri de sıkça görüyoruz. Kuruluş için böyle bir ihtimal olduğunu sanmıyoruz biz. Kuruluş Osman Kaçıncı Sezon Bitecek sorusuna son olarak 3. sezonda bitmesi bekleniyor ancak dizi iyi reyting alırsa kesinlikle uzatılacaktır diyoruz.

Kuruluş Osman Dizisi Kaçıncı Sezon BitecekKuruluş Osman Erken Final Yapar mı? Böyle Bir İhtimal Var mı?

Bize göre böyle başarılı bir dizinin erken final yapması için hiç bir neden yok. Zaten geçmişte Diriliş Ertuğrul dizisinde de olduğu gibi ciddi bir izleyici potansiyeli olan Kuruluş Osman dizisi erken final yapması için işlerin çok ters gitmesi lazım veya çarşamba günlerine Kuruluş Osman’ı gölgede bırakacak çok iyi bir dizinin gelmesi lazım ama bunların olma olasılığı oldukça düşük hemen belirtelim. Sürpriz beklemiyoruz bir dizioyuncu.com olarak, tek beklediğimiz dizinin normal şartlarda en az 3 sezon süreceği hatta daha da uzayabileceği konusunda fikirlerimiz bulunuyor. Sizlerde bu konuda Kuruluş Osman erken final ihtimali var mı bu konuda yorumunuzu yazabilirsiniz aşağıdaki yorum alanına. Bize göre Kuruluş Osman’ın erken final yapması mümkün değil, ancak olağan üstü şartlar ortaya çıkarsa o zaman yeniden bu konuya yazacağız.

Kuruluş Osman Dizisi Kaç Bölüm SürecekKuruluş Osman Dizisi Finali Ne Zaman?

Kuruluş Osman dizisinin en az 3 sezon devam edeceğini düşünürsek ve en erken 3. sezon sonunda bitecek final olacak diye düşünürsek dizi 2022 yılının Mayıs ayına kadar mutlak devam edecektir. 2019 Kasım ayında başlayan dizinin 2020 ve 2021 yıllarında yayınlanmasının ardından 2022 yılına kadar sürmesi bekleniyor. Beklentilerin tersi bir durum olur mu şimdilik yok böyle bir şey ama olursa muhakkak yazacağız buradan. Kuruluş Osman final bölümü en erken 2022 yılında Mayıs ayında gerçekleşebilir. Ancak eğer dizi uzatılır veya başka baş roller ile  devam edecek olursa 2022 yılından sonra 2023 ve 2024 yıllarında da devam etme ihtimali bulunuyor. Kuruluş Osman Nerede Çekiliyor Tıklayın >> Kuruluş Osman dizisi Nerede Çekiliyor?

Kuruluş Osman Erken Final Yapar mıKuruluş Osman Kaç Bölüm Sürecek Kaçıncı Sezon Bitecek Final Yapacak?

Son olarak başlıktaki soruları kısa kısa yeniden cevaplamak ve konumuza son vermek istiyorum. Kuruluş Osman dizisi kaç bölüm sürecek? En az 90-100 bölüm arası sürmesi bekleniyor. Kuruluş Osman dizisi Kaçıncı Sezon bitecek sorusuna ise kesin olmamakla birlikte en az 3 sezon devam edeceğini söyleyebiliriz. Kuruluş Osman dizisi ne zaman bitecek final yapacak sorusuna ise kesin olmamakla birlikte dizinin 2022 veya 2023 yılına kadar devam edeceğini hatta reytinglerin iyi devam etmesi durumunda daha da uzatılabileceğini şimdiden belirtelim. Kuruluş Osman dizisi Bala Hatun kim merak edenler Tıklayın >> Kuruluş Osman Bala Hatun Kimdir Bilgileri?

Sizde yorumunuzu görüşünüzü yazın buraya: Kuruluş Osman dizisi hakkında ne zaman biteceği final olacağı ve kaç bölüm sürüp kaçıncı sezonunda final yapacağı konusunda sizlerden de görüş ve yorum bekliyoruz. Lütfen aşağıya özgünce Kuruluş Osman dizisi hakkında düşüncelerinizi yazınız..

YORUMLAR

 1. Anonim dedi ki:

  Bence kurulus osman 4 veya 5 sezon surer

 2. hakan dedi ki:

  kurulus osman uzun yillar devam etsin burak ozcivit diziden ayrilmasin osman gazi karekterini canlandiran en iyi oyuncu o

 3. hakan dedi ki:

  kurulus osman uzun yillar devam etsin kolay kolay bitmesin diziyi hazm edemeyenler izlemesin

 4. Mekan dedi ki:

  Sonuna kadar gitsin iyi iyi cooook iyi bir dizi Ýönetmene teşşekürler Boyle guzel diziyi çikardiklari icin 5 digil 15 sezon olsada yine izleris….

 5. kaan dedi ki:

  kuruluş osman tecrübe kazanıp istediği rekoru kıracak şekilde

 6. Anonim dedi ki:

  Dizide sıkıntı yok ben beğendim dirilişte ilk sezon sıkıcıydı ama zamanla düzeltti kuruluş osmanda tecrübe kazanıp rekorlar kıracak

 7. efe berr dedi ki:

  kuruluş osman bence 2024 tarihine kadar devam eder de 5.sezona kadarda sürerde

 8. yamaç dedi ki:

  Kuruluş osman final olmasın devam etsin aynı diriliş ertuğrul gibi gitsin final olmasın 7 sezona kadar gitsin devam etsin`

 9. Günel ☀️Kurluş Osman☀️ dedi ki:

  ☀️Kurluş Osman☀️Dizinin Retinki İyi Umarım Zirveden Aşağı Yenemez Diriliş Ertuğrul Kahramanlığı Şu Dizide His Olunaçağ Osman Bey Obrazın Oyuncusu İyi Secilip Uğurlar Arzu Ediriz Ertuğrul Gazi Daha Oğlu Osman Gazinin Dünyaya Gelmesine Aylar Varken Bir Rüya Görmüş”Osmanlı Devletinin” İlk Manevi İşaretlerine Şahitlik Etmişdir Rüyasında Aş Oçağında Bir Suyun Kaynamaya Başladığına Kaynadığça Çoğaldığına Ve Nihayet Bir Deniz Haline Gelerek Yeryüzünü Kapladığına Şahit Olmuştur Rüyasını Selçuklu Sultan 3 Alaaddinin Aynı Zamanda Katibi Olan Alim Zatlardan Abdülaziz Müstevfiye Anlatmış Ve Alim Zat Da Söyle Tabir Etmişdir Bir Erkek Çoçuğun Olaçağ Ve Onun Soyundan Gelenler Yeryüzüne Hükmedeçekler Tarikin Kahramanları Ölmez Hep Yaşayar Tarikde Ve Kalbimizde

 10. Gul dedi ki:

  Biran önce final yapsin bu dizi yuzunden sen anlat karadeniz final yaptirdilar onun gününe koydular ve burak bu diziye hic yakismamis ertugrul sarisindi bu esmer bu diziye kivanc tatlitug daha cok yakisirdi.

 11. Anonim dedi ki:

  Ben diziyi beğendim Burak Özçivit de beklediğimden iyiydi tabiki roller ilerledikçe dahada oturacak lakin biraz daha dikkat etmeleri gerekiyor sanki dün akşamki bölümde meselâ cinayet üstüme kaldı dedi sanki orda cinayet pek olmadı mı daha eski dilde bir karşılığı olmalıydı gibi geldi bana bi an o dizinin içinde cinayet kelimesini duyunca yabancı geldi 🙂

 12. Elgün dedi ki:

  İNŞALLAH tez bir zamanda bitər 2020 ye çatmaz