Kuruluş Osman Dündar Kimdir, Gerçek Tarihte Dündar Nasıldı?

25.11.2019
1.106

Kuruluş Osman Dündar Kimdir, Gerçek Tarihte Dündar Nasıldı? Kuruluş Osman dizisi yeni sezonda Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayacak. 5 sezondur yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezonda Kuruluş Osman olarak devam edecek. Kuruluş Osman Dündar Kimdir merak ediliyor. Kuruluş Osman dizisinin oyuncu kadrosunda kimler olacak? Kimler değişecek yeni gelecek ve diziden çıkacak oyuncular kimler diye merak ediliyor. Bu konumuzda da Kuruluş Osman dizisinde rol alacak olan Dündar Bey kimdir? Gerçek tarihte bilgileri ve oyuncunun bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Kuruluş Osman Dündar bey bilgileriAtv de yeni sezonda yayınlanacak olan Kuruluş Osman dizisi kadrosuna yeni isimler dahil oluyor. Önceki sezonlardan da dizi de devam edecek oyuncular var elbette ancak yeni sezonda diziye girecek oyuncular da bulunuyor. İlk olarak başrol değişmişti. Diriliş Ertuğrul dizisinde yer alan Engin Altan Düzyatan artık dizi de yok. Kuruluş Osman yani Osman Bey karakteri ile diziye Burak Özçivit dahil oldu. Peki Kuruluş Osman Dündar rolünü kim oynayacak? hemen cevap verelim: Ragıp Savaş

Kuruluş Osman Dündar rolü kimdirKuruluş Osman Dizisi Gerçek Tarihte Dündar Bey Kimdir Karakteri

Kuruluş Osman dizisinde Osman Bey ile hükümdarlık savaşına girecek olan kişi Dündar Bey. Dündar Bey Ertuğrul Bey’in kardeşi. Kayı Beyliği’nde hakkı olduğunu iddia eden Dündar Bey Osman Bey ile savaşacaktır. Osman Bey’in en büyük rakiplerinden olacak ve Kayı Boyu’nun liderliğinde onu zorlayacaktır. Kayı boyunda Ertuğrul’un vefat etmesiyle Osman Bey ile iktidar savaşına girecektir ancak gerek güç ve gerekse zeka yönünden Osman Bey ile mücadele edemez. Kuruluş Osman dizisinde Burçin kimdir? Tıklayın >> Kuruluş Osman Burçin Kimdir?

Bu savaşta Osman Bey ve Dündar Bey’in yanında olanlar durumu kızıştıracaktır. Osman Bey’in yanında bu savaşta yer alan kişi Ertuğrul’un da hayatta en güvendiği isim olan Turgut Alp yer alır. Dündar Bey’in bu savaşta yanında olan ise Osman’ın abisi ve Ertuğrul’un büyük oğlu Gündüz Bey’dir.

Kuruluş Osman Dizisi Dündar Bey Kimdir Gerçek Adı Bilgileri

Kuruluş Osman dizisinde rol alacak olan Dündar Bey kimdir? Dündar Bey karakterini canlandıracak olan Ragıp Savaş 1966 İzmit doğumludur. 1983 yılında İzmit’te amatör olarak voleybol oynamıştır. Eczacıbaşı Spor Kulübü’ne transfer olmuş ve profesyonel olarak voleybol oynamıştır. 1986 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne girdi ve 1990 yılında yüksek dereceyle mezun oldu.

Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda çalışmaya başladı ve bu tiyatronun kurucularından biri oldu. Bu zamana kadar bir çok tiyatro oyununda rol aldı. Rol aldığı sinema filmleri de Neredesin Firuze?, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?,
Polis. Ragıp Savaş televizyonlarda ilk kez 2000 yılında görüldü. Ragıp Savaş’ın ilk dizisi Yangın Ayşe oldu. Ragıp Savaş’ın rol aldığı diziler 2004 Dişi Kuş, Zümrüt, Gönül, Sen Harikasın, Kirli Beyaz, Tek Başımıza, Canan, Ölene Kadar ve İsimsizler… Bu zamana kadar bir çok dizi film ve tiyatroda rol alan  Ragıp Savaş’ın yeni dizisi de Kuruluş Osman oldu. Kuruluş Osman dizisinde başrol oyuncuları arasında yer alan Dündar karakterine hayat verecektir.

Kuruluş Osman Dündar Bey Gerçek Tarihte Nasıldı? Osman Bey Neden Onu Öldürdü?

Kuruluş Osman dizisinde Dündar Bey Osman beyin amcasıdır. Gerçek Tarihte Nasıldı? sorusuna gerçekte de amcasıydı ama ona muhalifti. Özellikle Osman beyin Bizans tekfurlarıyla mücadelesinde onu yalnız bırakıyordu. Bu nedenle Osman bey ile Dündar arasında bir soğuk savaş vardı. Belkide Ertuğrul gaziden sonra Dündar bey devletin başında kendisi olmak istiyordu. Ancak Osman Bey devletin başı olmuş ve bu nedenle Dündar Bey gizli gizli Osman beye karşı bir harekete girişmiştir. Osman Bey Neden Onu Öldürdü? sorusuna cevap ise aşağıdaki videoda saklı.. Osman Gazi ilk yıllarda önemli siyasi kararlarda amcası Dündar Alp’e danışırdı. İlerleyen yıllarda Osman Gazi Fetih politikaları sebebiyle Dündar Bey ile karşı karşıya geldi.

Kuruluş Osman dizisinde Dündar bey karakteri hakkında yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz. Kuruluş Osmanda nasıl bir rol canlandırıyor, siz Dündar beyi beğendiniz mi yorumlarınız nedir? Kuruluş Osman ve Dündar bey hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR - GÖRÜŞLER

 1. Günel. dedi ki:

  ☀️Diriliş Ertuğrul Beyin Davamcısı Osman Bey Umarım
  ☀️Bu Dizide Şöhret Plesine Kalkar Retink Yüksek Olar
  ☀️Diriliş Ertuğrul Cok Gözeldi Kahramanlar İyi Secilmişdi
  ☀️Diriliş Osman Baş Kahraman İyi Secilip Osman Beyin
  ☀️Düşmeni Dündar İyi Secilip Gercek Düşmene Benzeri
  ☀️Kimi Bu Obrzın Cok Dizilerin Görmüşük Kurtlar Vadisi
  ☀️Pusu Dizisinde Yer Almışdı Sonunda Mematinin Kurbanı
  ☀️Oldu Umarım Bu Dizidede Osman Beyin Kurbanı Olaçağ
  ☀️Dizi Yeni Başlayır Hayırlı Uğurlu Olsun Osman Beyin
  ☀️Tek Düşmeni Dündar Olmayaçağ Saysız Hesabsız
  ☀️Düşmenler Ortaya Cıkaçağ Tarik Neçe Kahramanlar
  ☀️Yetişdirip Tarikin Salnamesine Kızıl Adların Yazıp
  ☀️Kahramanlardan Cok Düşmenlerin Adı Tarikde
  ☀️Kahramanlar Cok Düşmenler Def Etdi Milyonlarla
  ☀️Hayatımızda Her Zaman Vatanın Düşmeni Olup
  ☀️Yer Altı Yer Üstü Düşmenler Tarik Bize Cok Şeyler
  ☀️Gösterir Lakin Bizler Her Şeyleri Unuduruk Tarikimizi
  ☀️İyi Yazılmasına Engel Edirik Umarım İller Keceçek
  ☀️Hayatımızda Doğru Dürüs Tarikler Yazılaçak Yığıdin
  ☀️Bakışı Korkağın Kılınçından Kesgindir☀️Ertuğrul☀️