Kuruluş Osman Dizisi Oyuncu Kadrosu Kim Kimdir (2024-2025)

15.02.2024
8.408

Kuruluş Osman Dizisi Oyuncu Kadrosu (2024-2025) Kanalı Konusu Özeti… Diriliş Ertuğrul dizisinin devam niteliğinde olan Kuruluş Osman dizisi konusu nedir? Kuruluş Osman dizisi (2024-2025) oyuncuları kimler? Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosu karakterleri bilgilerini bu konumuzda sizlerle paylaşıyoruz. Kuruluş Osman dizisi bilgilerini görmek için konumuzun devamına bakabilirsiniz. Dizi ile ilgili merak ettiğiniz oyuncuları yorum kısmına yazabilirsiniz. kurulus osman yeni gelen oyuncular

Kuruluş Osman Dizisi 2024-25 Sezonu Oyuncu Kadrosu

Yağmur Öztürk- Elçim Hatun

Kuruluş Osman dizisinde Elçim Hatun rolünü canlandıran Yağmur Öztürk kimdir? Yağmur Öztürk 1996 Ankara doğumludur. İlk olarak Beni Affet dizisinde rol aldı. Anneler, Yazgı, Başım Belada dizilerinde rol aldı. yağmur öztürk kuruluş osman

Sena Çakır- Esrigün Hatun

Kuruluş Osman dizisinde Esrigün Hatun rolünü Sena Çakır canlandırıyor. Sena Çakır 1994 doğumludur. 2016 Miss Turkey yarışmasında finale çıktı. Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Jimnastik Antrenörlüğü bölümü mezunudur. Evim Sensin, Araf, Ya Sonya ve Saklı Yüz dizilerinde oynadı. Sena Çakır sosyal medya hesabı @_senacakir_ sena cakir esrigun hatun kurulus osman

Nihat Altınkaya

Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosuna Nihat Altınkaya katıldı. Nihat Altınkaya 1979 Karabük doğumludur. Unutulmaz, Karadayı, Kara Para Aşk, Medcezir, Kara Ekmek, Yüksek Sosyete, Elimi Bırakma, Söz, Teşkilat dizilerinde rol aldı. Nihat Altınkaya sosyal medya hesabı /nihataltinkayaofficial/ nihat altinkaya yeni dizisi kurulus osman

Gökhan Mumcu

Gökhan Mumcu Kuruluş Osman dizisi kadrosunda yer alacak. Gökhan Mumcu 1975 Almanya doğumludur.Arka Sokaklar, EDHO, Meteler, Hemen Döneriz dizi filmlerinde rol aldı. Gökhan Mumcu instagramı /gokhanmumcu/ gokhan mumcu yeni dizisi kurulus osman

İpek Karapınar

İpek Karapınar Kuruluş Osman dizisi kadrosuna dahil oldu. Destan dizisinde başarılı bir performans sergileyen İpek Karapınar şimdi de Kuruluş Osman dizisi kadrosunu renklendirecektir. İpek Karapınar 1984 İstanbul doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Köprü, Hatırla Sevgili, Adını Kalbime Yazdım, Kırgın Çiçekler, Nöbet ve Destan dizilerinde rol aldı. İpek Karapınar sosyal medya hesabı /ipekkarapinar/ ipek karapinar yeni dizisi kurulus osman

Miray Akay- Ökten Bey’in Kızı

Miray Akay Kuruluş Osman dizisinde Ökten Bey’in kızı rolünü canlandırmaktadır. Miray Akay 2000 Ukrayna doğumlu. Kelebeğin Rüyası, Halam Geldi, 20 Dakika, Kuruluş Osman, Güneşin Kızları, Bizim Hikaye, Bir Zamanlar Kıbrıs, Ah Nerede dizi filmlerinde rol aldı. Miray Akay sosyal medya hesabı /miraslava.kostyeva/ miray akay yeni dizisi kurulus osman

Taha Baran Özbek- Aktemur

Taha Baran Özbek Kuruluş Osman dizisine önceki sezon dahil olmuştu. Miray Akay Aktemur’a yani Taha Baran Ökten ile yakınlaşacak Kuruluş Osman dizisinde. Taha Baran Özbek 1988 İstanbul doğumludur. Son Nefesime Kadar, Akrep, Kırmızı Oda ve Bir Litre Gözyaşı dizilerinde rol aldı. taha baran ozbek kurulus osman dizisi

KURULUŞ OSMAN DİZİSİ OYUNCULARI;

Kuruluş Osman dizisi oyuncuların (2022-2023) bilgilerini sizlerle konumuzun devamında paylaştık. Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosunda hem önceki sezondan oyuncular yer alıyor hem de kadrosuna bir çok yeni isim dahil oldu.  Diziye katılan ve dizinin adını değiştiren oyuncu da Burak Özçivit’tir. Burak Özçivit Kuruluş Osman dizisinin başrolü olan Osman Bey’i canlandırıyor. Kuruluş Osman dizisinde yer almayacak olan Engin Altan Düzyatan yeni sezonda hangi dizide? Tıklayın >> Engin Altan Düzyatan Yeni Dizisi

kurulus osman dizisi orhan bey ve alaeddin bey

 Aybars Kartal Özson- Orhan Bey

Kuruluş Osman dizisine Aybars Kartal Özson dahil oldu. Aybars Kartal Özson Kuruluş Osman dizisinde Orhan Bey rolünü canlandıracak. Osman Bey yani Burak Özçivit’in oğlu Orhan rolünü oynayacak. Kuruluş Osman dizisinde zaman atlaması yaşanacak. Orhan bey rolü ile diziye katılan Aybars Kartal Özson 2008 İstanbul doğumludur. Bir Çocuk Sevdim, Muhteşem yüzyıl, Aramızda Kalsın, Sen benimsin, Kördüğüm, Vurgun ve Hekimoğlu dizilerinde rol aldı.

 Yaman Çınar Balcı- Alaeddin Bey

Kuruluş Osman dizisine Osman Bey’in oğlu Alaeddin Bey rolüyle katılacak olan oyuncu Yaman Çınar Balcı oldu. Yaman Çınar Balcı 2009 doğumludur. Yaman Çınar Balcı daha önce Uyanış Büyük Selçuklu ve Kırmızı Oda dizilerinde rol aldı.

zehra yilmaz kurulus osman

Zehra Yılmaz- Olcay Hatun

Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosuna Zehra Yılmaz katıldı. Zehra Yılmaz Olcay Hatun karakterini canlandırıyor. Zehra Yılmaz 1994 doğumludur. Bodrum Masalı, Gençliğim Eyvah ve Kimse Bilmez dizilerinde rol aldı. Zehra Yılmaz Olcay Hatun karakteri konumuzu ziyaret ederek detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

kurulus osman dizisi barkin bey serdar ozer

Serdar Özer- Barkın Bey

Kuruluş Osman dizisinde Barkın Bey karakterini canlandıran oyuncu Serdar Özer oldu. Serdar Özer 1980 doğumlu. Serdar Özer Kaderimin Yazıldığı Gün, Bana Sevmeyi Anlat, Cesur ve Güzel, Hercai, Kıbrıs Zafere doğru dizilerinde rol aldı. Serdar Özer Kuruluş Osman dizisinde Barkın Bey rolü karakteri konumuzu ziyaret ediniz.

ferhat yilmaz kurulus osman dursun fakih

Ferhat Yılmaz- Dursun Fakih

Kuruluş Osman dizisinde rol alacak olan oyuncu Ferhat Yılmaz dizi de Dursun Fakih rolünü canlandıracaktır. Ferhat Yılmaz Kuruluş Osman dizisinde Dursun Fakih rolü karakteri bilgilerini konumuza ekleyeceğiz.

kurulus osman batuhan yuzgulec kimdir

Batuhan Bozkurt Yüzgüleç

Kuruluş Osman dizisinde rol alan Batuhan Bozkurt Yüzgüleç kimdir? Batuhan Bozkurt Yüzgüleç 1995 İstanbul doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatrı bölümü mezunudur. Daha önce Baraj dizisinde rol aldı.

Burak Özçivit : Osman Bey

Burak Özçivit 1984 İstanbul doğumludur. Burak Özçivit aslen Gazianteplidir.Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümü mezunudur. 2003 yılında katılmış olduğu Best Model Of Turkey yarışmasında gelecek vadeden kişi olarak seçilmiştir. Katıldığı yarışma onun hayatını değiştirmiştir. Uğurkan Erez ile çalışmıştır mankenliği bırakıp Uğurkan Erez Cast firmasına bağlı çalışmıştır. 2005 yılında tekrar katıldığı Best Model Of Turkey yarışmasında bu sefer birinci olmuştur. Ardında ülkemizi temsil etmiş Best Model Of The World yarışmasında dünyanın en iyi 2. mankeni olmuştur. Ünlü markaların yurtdışı defilelerinde boy göstermiştir. Bir çok ünlü markanın reklam yüzü olmuştur.

Burak Özçivit’in ilk oyunculuk tecrübesi -18 dizisi ile olmuştur. Sonrasında sinema filmi olan Musallat’ta rol almıştır. Yakışıklılığı ve oyunculuğu ile göz dolduran Burak Özçivit  2008 yılında da Kanal D de yayınlanan Zoraki Koca dizisinde oynadı. İhanet, Baba Ocağı, Küçük Sırlar, Muhteşem Yüzyıl, Çalıkuşu, Kara Sevda, Düş Bahçesi dizilerinde rol aldı.

Osman Gazi Tarihte Kimdir?

Osman Gazi; I. Osman, Osman Bey ya da Osman Han, olarak bilinir. Mahlası Fahrüddin veya Osmancık olan Osman Bey Osmanlı Beyliği ve Osmanlı Hanedanı’nın kurucusudur. Osmanlı Devleti’nin ilk padişahı olan Türk hükümdarıdır. Dedesi Süleyman Şah, büyükannesi Hayme Hatun, babası Ertuğrul Gazi ve annesi Halime Hanım’dır.

Osman Gazi, kişiliği ve aldığı eğitim gereği Edebali’nin görüşlerine değer verir ve ona saygı duyardı. Osman Bey Şeyh Edebali’nin Eskişehir Sultanönü’ndeki Dergahına gider ona akıl danışır fikrini alırdı. Osman Bey, Osmanlı Devleti’nin temellerini Söğüt’te attı. 600 yıl süregelen bir devlet olan Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Gazi 1326 yılında Bursa’da hastalandı ve vefat etti.

Aslıhan Karalar: Burçin

Diriliş Osman dizisinde Burçin karakterini canlandırıyor. Burçin kimdir? Burçin karakteri bilgileri konumuza eklendi. Aslıhan Karalar kimdir? 1999 doğumlu olan oyuncunun annesi Çanakkale doğumlu iken babası Ankaralıdır. Bilkent Uluslararası Laboratuvar Lisesi’nde okuyan Aslıhan Karalar ortaokulda Fransızca öğrendi ve Londra King’s College’da işletme okuyor. Aslıhan Karalar 2017 Miss Turkey birincisidir. Daha önce bir dizi de rol almadı. Modellik yapıyordu. Şimdi ilk dizisi için at binme yemek pişirme okçuluk gibi dersler alıyor. Dizinin diğer kadın oyuncuları da yemek pişirme eğitimi alıyormuş gelen bilgilere göre. Burçin Kuruluş Osman dizisinde önemli bir karakterde olacak.

Özge Törer- Bala Hatun

Kuruluş Osman dizisinde Özge Törer Bala Hatun karakterini canlandıracak. Bala Hatun karakteri bilgileri de konumuza eklenecektir. Bala Hatun Osman Bey’in ilk eşidir. Şeyh Edebali’nin kızıdır.

Özge Törer kimdir? Kuruluş Osman dizisinde rol alacak olan genç oyuncu Özge Törer dizi de Burak Özçivit’in partneri olarak düşünülüyor. Özge Törer henüz 20’li yaşların başında olan genç bir oyuncu. Genç oyuncu henüz üniversite eğitimi alıyor. Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi sahne sanatları bölümünü kazanan oyuncunun eğitimi devam ediyor. Özge Törer aynı zamanda ata binmeyi ve yüzmeyi çok seviyor.

Açelya Özcan- Ayşe Hatun

Açelya Özcan Kuruluş Osman dizisinde Ayşe Hatun rolünü canlandıracak. Ayşe Hatun Kuruluş Osman dizisinde önemli bir karakter olacak.  Ayşe Hatun rolünü canlandıracak olan Açelya Özcan 1986 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 2009 yılında Akademi 35 Buçuk’ta tiyatro ve uygulamalı kamera önü oyunculuğu eğitimi aldı.

Cem Köksal Müzik Atölyesinde şan ve armoni eğitimi alan Özcan, 2005 yılından beri Sovereign Symphony isimli progressive rock grubunun vokalistliğini yapıyor. Açelya Özcan’ın oynadığı Dizi ve Filmler; Sensiz Olmaz 2011- Aşkın Halleri 2012- Müzikallere Selam 2013- Ayhan Hanım 2013- Kibarlık Budalası 2013- Kiraz Mevsimi 2014- Tutar Mı Tutar 2015 dizilerinde rol aldı.

Buse Arslan Akdeniz- Aygül

Buse Arslan Akdeniz Kuruluş Osman dizisinde Aygül karakterini canlandıracak. Buse Arslan Akdeniz 1992 İstanbul doğumlu. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk mezunudur. Mask-kara tiyatrosunda görev almıştır.Buse Arslan Akdeniz’in instagram hesabını takip etmek isterseniz: https://www.instagram.com/busearsslan/?hl=tr

Buse Arslan Akdeniz’in rol aldığı dizi filmler;Akasya Durağı, Avrupa Yakası, Yalan Dünya, Benim Hala Umudum Var, Bizim Okul, Kertenkele Yeniden Doğuş, Kocamın Ailesi, Aşk Yalanı Sever ve Kocaman Ailem dizilerinde rol aldı. Yeni dizisi Kuruluş Osman’daki Aygül rolünde kendisine başarılar dileriz.

Abdül Süsler- Kalonoz

1981 yılında İstanbul’da doğan Abdül Süsler Tiyatro hayatına ilk kez Beykoz Vakfı tiyatrosunda başladı. Haliç Üniversitesi Tiyatro bölümünde eğitim aldı. Tiyatro alanında yüksek lisans yaptı sonrasında aynı üniversitede akademisyenlik yaptı. Daha sonra genel olarak tiyatrolarda sahne aldı. Vecihi Hürkuş Kanat filminde Vecihi’nin enişte rolündedir. Kuruluş Osman dizisinde Kalonoz rolünü oynayacak. Kalonoz başa bela bir Bizans askeridir. Ajan olarak çalışan Kalonoz Osman Bey’in başına bela olacaktır.

Emel Dede

Emel Dede 1989 yılında İstanbul’da doğdu. 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Emel Dede ilk kez 2010 yılında Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde rol aldı. Sonrasında Sevda Kuşun Kanadında, Seddülbahir 32 Saat, Alın Yazım, Aşkın Bedeli, İsimsizler, Emanet, Payitaht Abdülhamid ve Kuzgun dizilerinde rol aldı.

Ayşegül Günay: Zühre

1969 Eskişehir doğumlu olan oyuncu Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Tiyatro bölümü mezunudur. Ayşegül Günay ilk olarak Kaybolan Yıllar dizisinde rol almıştır. Tiyatro sahneleri ile oyunculuğa adım atan Ayşegül Günay’ın meşhur olduğu diziler Lale Devri ve Asla Vazgeçmem dizileri oldu.

Ayşegül Günay’ın rol aldığı diziler;Kaybolan Yıllar, Eşref Saati,Derman, Küçük Kadınlar, Yer Gök Aşk, Asla Vazgeçmem, Bir Mucize Olsun son olarak Verda dizisinde oynadı. Kuruluş Osman dizisinde Zühre karakterine hayat verecek Zühre tarihte Osman Gazi’nin yengesidir.

Ragıp Savaş – Diziden Ayrıldı

Ragıp Savaş Kuruluş Osman dizisinde Dündar Bey rolünü canlandıracak. Dündar Bey Osman Bey’in ev güvendiği adamları arasındadır.

Kuruluş Osman dizisinde rol alan oyuncu Ragıp Savaş diziden ayrılıyor. Dündar Bey karakterini canlandıran Ragıp Savaş diziye veda etti. Ragıp Savaş Kuruluş Osman dizisinden 54. bölümden sonra ayrılıyor. Dündar Bey senaryo gereği ölerek diziden ayrılıyor. 

Kurulus Osman dizisi Ragip Savas dundar bey dszsden ayrildi

1966 yılında İzmit’te doğdu. 1986 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde eğitim aldı. Türkiye’nin 3. Ödenekli Tiyatrosu olan Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda profesyonel sanat yaşamına başladı. Genç yaşta tiyatroya adım attı. Rol aldığı diziler; 2000 yılında Yangın Ayşe, Dişi Kuş, Zümrüt, Gönül, Sen Harikasın, Kirli Beyaz, Tek Başımıza, Canan ve İsimsizler dizilerinde rol aldı.

Nurettin Sönmez – Bamsı Beyrek

Nurettin Sönmez Kuruluş Osman dizisinde Bamsı Beyrek rolünü canlandıracak. Bamsı Beyrek  Osman Bey’in yanında olacak. Önceki sezonda Diriliş Ertuğrul dizisinde rol almıştır. 1978 yılında İstanbul’da doğdu. Nurettin Sönmez eğitimini İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Nurettin Sönmez ayrıca Diyalog İletişim Oyunculuk Okulu ve Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Mavi Kelebekler dizisi Nurettin Sönmez’in ilk dizi projesidir.

Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam dizisinde oynamıştır. Nurettin Sönmez’in rol aldığı diziler Mavi Kelebekler (2011), Osmanlı Derin Devlet (2013), Tatar Ramazan son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde rol aldı. Diriliş Ertuğrul dizisi devamı olan Kuruluş Osman dizisinde rol alıyor. Aynı karakteri Bamsı Beyrek ile yeni sezonda Kuruluş Osman dizisinde.

Saruhan Hünel- Alişar

Saruhan Hünel 1970 İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi İşletme bölümünü kazandı ancak devam etmedi. Mankenlik kurslarına gitti Mankenlik yaparak işe başladı. Emrah ile birlikte 3 dizi de rol aldı.  Aynalı Tahir dizisi ile tanındı ve meşhur oldu.

Saruhan Hünel’in rol aldığı yapımlar; 1992 Gündüzün Karanlığı, 1993 Yasak Sokaklar, 1998 Unutabilsem dizileri Emrah ile oynadığı diziler. 1998 Aynalı Tahir, Araf Zamanı, Nilgün, Milli Saraylarımız, Melek, Kaybolan Yıllar, Serçe, Yeni Baştan, Araf Zamanı ve Karagül dizilerinde rol aldı.

Emre Basalak- Gündüz

Emre Basalak 1979 İstanbul doğumludur. 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’na girdi. 2002 yılında mezun olarak İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda görev aldı. 2003 yılında Eskişehir Şehir Tiyatroları bünyesine katıldı. Köprü, Usta, Deniz Yıldızı, Benimle Oynar Mısın dizi filmlerinde rol aldı.  Kuruluş Osman dizisinde Gündüz karakterini canlandıracak.

Eren Hacısalihoğlu- Batur

Eren Hacısalihoğlu 1986 doğumludur ve Trabzon Akçaabat doğumludur. İstanbul Haliç Üniversitesi mezunudur. Kadim Dostum, Benim için üzülme, Kalbim Egede Kaldı dizisinde,  Aşk Yalanı Sever dizisinde rol almıştır. Son olarak 2017 yılında Payitaht Abdülhamid dizisi oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Eren Hacısalihoğlu bu dizide Kemalettin Paşa karakterini canlandırmaktadır.  Kuruluş Osman dizisinde Batur karakterini canlandıracaktır.

Uğur Arslan- Nizameddin

Uğur Aslan 1987 yılında Hatay’da doğdu. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim aldı. 2008 yılında oyunculuğa adım attı. Aile Reisi, Yer Gök Aşk ve Kayıp dizilerinde rol almıştır. Star Tv’de yayınlanan Neslihan Atagül ve Burak Özçivit’in  başrolünü oynadığı Kara Sevda dizisinin kadrosunda yer aldı. Son olarakta Siyah Beyaz Aşk dizisinde rol aldı. Şimdi de Kuruluş Osman dizisinde Nizameddin karakterini canlandırıyor.

Yiğit Uçan- Boran

Yiğit Uçan 1987 İstanbul doğumludur. Aslen Bosna Herseklidir. Yiğit Uçan bu zamana kadar Filinta, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Söz ve Mehmetçik Kutül Amare dizilerinde rol aldı. Kuruluş Osman dizisinde Boran karakterini canlandıracaktır.

Seda Yıldız (Şeyh Edebali)

Seda Yıldız 1962 Zonguldak doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Sadece oyunculuk değil, oyuncu eğitmenliği, yardımcı yönetmenlik ve seslendirme sanatçısı olarak ta çalışmaktadır. Aylin Bölükbaşı Yıldız ile evlidir. 2018 yılında İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olduğu açıklanmıştır.  Seda Yıldız’ınrol aldığı projeler; 1987 Gönül Dostları, Böyle Mi Olacaktı, Mühürlü Güller, Aslan Unutma ve Yol Ayrımı dizi filmlerinde rol aldı.

Alma Terziç- Sofia

1987 tarihinde Yugoslavya’da doğdu ve Boşnak’tır. Memleketinde savaş başladığında 5 yaşındayken 2 yıl boyunca bodrumda saklandı. 2008 yılında Snow Kar adlı sinema filmi ile sinema hayatına başladı. 2011 yılında senaryosu Angelina Jolie tarafından yazılan ve yönetilen In the Land of Blood and Honey (Kan ve Aşk) adlı sinema filminde oynadı. 2012 yılında müziklerini Zülfü Livaneli’nin yaptığı Veda dizisinde Eirene karakterini canlandırdı. 2013 yılında Öyle Sevdim ki Seni sinema filminde oynadı. 2014 yılında Şeref Meselesi dizisinde rol aldı.  Şimdi de Kuruluş Osman dizisinde Sofia karakterini canlandıracak.

İsmail Hakkı Ürün – Samsa

İsmail Hakkı Ürün 1976 İstanbul doğumludur. Konya Anadolu Sahnesi’nde tiyatro çalışmalarında bulundu. KONtv’de 1991 yılında program yapımcılığı yaptı. 1995 yılında Malezya IIUM’de Uluslararası ilişkiler eğitimi aldı. 1998 yılında Almanya Ludwigsburg Film Akademi’de belgesel sinema eğitimi aldı. 54 ayrı ülkede kültürel, sanatsal, ticari akademik ve turistik nedenlerle bulundu. Malezya’da tv3 gibi uluslar arası kanallarda görev yaptı. İngilice, Almanca, Rusça, Boşnakça ve Arapça bilmektedir. İsmail Hakkı Ürün’ün rol aldığı diziler; Bedel 2003, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Sakarya Fırat, Kardeş Payı, Milat, Cesur Yürek, Mehmetçik Kutül Amare dizilerinde rol aldı. Kuruluş Osman dizisinde Samsa rolünü oynayacaktır.

Bir Peçenek Beyinin Kızı- Zeynep Tuğçe Bayat Kimdir?

Zeynep Tuğçe Bayat Kuruluş Osman dizisine katıldı. Kuruluş Osman dizisinde Bir Peçenek Beyinin kızı rolünü canlandıracak olan Zeynep Tuğçe Bayat 1990 doğumlu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Özel tiyatrolarda reji asistanlığı ve oyunculuk yaptı. Zeynep Tuğçe Bayat ilk kez Arka Sıradakiler dizisinde rol aldı. Gönülçelen, Çilek Kokusu, Seviyor Sevmiyor, Şansımı Seveyim, Afili Aşk dizilerinde rol aldı.

zeynep tugce bayat kurulus osman dizisinde

Zabit Samedov

Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick bokscu Zabit Samedov Kuruluş Osman dizisine katıldı. Kuruluş Osman dizisinde rol alacak olan kick boksçunun ilk oyunculuk tecrübesi olacak. Zabit Samedov 1984 Gürcistan doğumludur. Azeri Boksçu K-1 Dünyası Avrupa Kıtasındaki başarılarıyla bilinen Samedov ayak hareketleri ve sıçrayarak vurduğu yumruklar ile tanınır.

kurulus osman dizisi zabit samedov kimdir rolu karakteri

Kuruluş Osman Dizisine Önceki Sezondan Katılma İhtimali Olan Oyuncular

Hülya Darcan : Hayme Ana

Diriliş Ertuğrul dizisi yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren dizinin kadrosunda yer alan Hülya Darcan yeni sezonda da dizinin ekibinde yer alacaktır. Diriliş Ertuğrul dizisinde Hayma Ana karakterini canlandıran Hülya Darcan Kuruluş Osman dizisinde rol alacaktır. Kuruluş Osman dizisinin Osman Bey’in büyükannesi rolünde oynayacak olan Hülya Darcan Kimdir?

Hülya Darcan 1951 İzmir doğumludur. Hülya Darcan 1967 yılında Ses Mecmuası Kapak Yıldızı yarışmasında 3. oldu ve ardından sinema teklifleri aldı. Hülya Darcan’ın ilk sinema filmi Silahları Ellerinde Öldüler oldu. Hülya Darcan ünlü aktör Tanju Korel ile 1974 yılında evlendi.1982 yılında ünlü oyuncu Bergüzar Korel dünyaya geldi. Hülya Darcan sinemaya uzun süre ara verdikten sonra Büyük Yalan dizisinde rol almıştır. Hülya Darcan’ın rol aldığı projelerden bazıları; Zeytin Dalı, İyi Ki Varsın, Vazgeç Gönlüm, Tutsak, Kalbim Seni Seçti,Dila Hanım dizilerinde rol aldı.

Batuhan Karacakaya: Dündar Bey

Diriliş Ertuğrul dizisinde Dündar Bey rolünü canlandıran Batuhan Karacakaya şimdi de Kuruluş Osman dizisinde rol almaya devam edecek. Kuruluş Osman dizisinde Dündar Bey karakterini canlandıracak olan  Batuhan Karacakaya Kimdir? Daha önce hangi projelerde yer aldı bilgileri; Batuhan Karacakaya 1997 İstanbul doğumlu. Çocuk oyuncu olarak ilk kez Aşkı Memnu dizisinde Bülent Ziyagil rolünü canlandırmıştı. Bu dizideki rolü ile oldukça sevilen Batuhan Karacakaya daha sonra Umutsuz Ev Kadınları dizisinde rol almıştır. Genç oyuncu Diriliş Ertuğrul dizisinde rol almasıyla da sevildi ve daha çok tanındı. Kuruluş Osman dizisinde de rol almaya devam edecek olan Batuhan Karacakaya aynı rolünde başarılar dileriz.

 Kaan Taşaner Kimdir: Gündoğdu

Diriliş Ertuğrul dizisinde rol alan Gündoğdu karakterini canlandıran oyuncu Kaan Taşaner kimdir? Kaan Taşaner yeni sezonda da Kuruluş Osman dizisinde rol alacaktır. Kuruluş Osman dizisi Gündoğdu karakterine hayat veren Kaan Taşaner bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz. Kaan Taşaner 1979 Antalya doğumludur. Konya Tiyatro Anasanat Dalı mezunudur ve ilk oyunculuk tecrübesi Karanlıkta ilk ışık Kubilay adlı tiyatro oyunuyla olmuştur. Yakışıklı oyuncu ekran macerası Büyük Buluşma dizisi ile olmuştur.

Kaan Taşaner’in tanınmasını sağlayan ilk dizi projesi Fatmagül’ün Suçu Ne dizisi ile olmuştur. Rol aldığı bazı projeler; Kuzey Güney, Şahin Tepesi, Mehmetçik Kutül Amare.

Didem Balçın: Selcan Hatun

Kuruluş Osman Selcan Hatun bir süreliğine setten ayrıldı. Selcan Hatun neden yok diziden ayrıldı? konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul dizisinde Selcan Hatun rolünü canlandıran Didem Balçın Kimdir? Selcan Hatun aynı karakter ile Kuruluş Osman dizisinde de rol alacaktır. Kuruluş Osman’ın Selcan Hatun’u kimdir? Hangi dizilerde rol alacaktır? Selcan Hatun rolü ile tanınan Didem Balçın 1982 doğumludur. Ankara Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. Güzel oyuncu Diriliş Ertuğrul dizisinde Selcan Hatun karakterini canlandırmaktadır. Didem Balçın’ın rol aldığı projeleri; Gurbet Yolcuları, Kasaba, Kadınları Anlama Kılavuzu, Yalaza, Meleklerin Aşkı dizilerinde rol aldı.

yagizcan dikmen kimdir

Yağızcan Dikmen

Kuruluş Osman dizisine katılan Yağızcan Dikmen Savcı Bey’in oğlu Baykoca karakterini canlandıracak. Yağızcan Dikmen kimdir? 1988 doğumlu olan Yağızcan Dikmen Haliç Üniversitesi Tiyatro ve Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Ağır Roman Yeni Dünya, Cinayet ve Asla Vazgeçmem dizi filmlerinde rol aldı. Yağızcan Dikmen şimdi de Kuruluş Osman dizisinde rol alacak.

kurulus osman yagizcan dikmen kimdir

Funda Güray- Aksu Hatun

1988 İstanbul doğumludur. Haliç Üniversitesi bitirdi ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Bir çok reklam filminde oynadı. Seni Kimler Aldı, Paramparça, Ruhumun Aynası, Sevdaluk ve Kuruluş Osman dizi filmlerinde rol aldı. Funda Güray instagram hesabı https://www.instagram.com/fundaguray1/

kurulus osman dizisi funda guray aksu hatun kimdir

Seçkin Özdemir- Flatyos

Kuruluş Osman dizisinde rol alan oyuncu Seçkin Özdemir senaryo gereği diziden ayrıldı. Seçkin Özdemir Kuruluş Osman dizisinde Flatyso rolünü canlandırıyordu. 48. bölümde Seçkin Özdemir Kuruluş Osman dizisine veda etti.

seckin ozdemir kurulus osman flatyos neden oldu cikti

Kuruluş Osman Dizisi 3. Sezon Yeni Oyuncuları

Kuruluş Osman dizisi 3. sezonu çekimleri devam ederken kadrosuna yeni oyuncular dahil oluyor. Kuruluş Osman dizisi 3. sezon oyuncu kadrosu ve bilgileri konumuzun devamında…
Kuruluş Osman dizisi 3. sezonunda oyuncu kadrosuna; Serhat Kılıç, Yıldıray Şahinler, Rüzgar Aksoy, Şeyma Korkmaz, Serdar Kayaokay, Melis Gürhan, Gizem Kala, Can Bartu Arslan, Serhat Parıl, Oğuzhan Karbi, Serdar Akülker, Rıdvan Uludaşdemir, Burak Alp Yenilmez, Recep Çavdar, Yiğit Esen ve Ali Karaağaç katıldı.

Serhat Kılıç

serhat kilic yeni dizisi kurulus osman Serhat Kılıç Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosuna katıldı. Serhat Kılıç 1975 Ankara doğumludur. Bizim Evin Halleri, Hatırla Sevgili, Yol Arkadaşım, Benim Annem Bir Melek, Ezel, Seksenler, Çember, Öğretmen, Şeref Bey ve Maraşlı dizilerinde rol aldı. Serhat Kılıç instagram hesabı https://www.instagram.com/serhatkilic.official/

Yıldıray Şahinler- Tekfur Rogatus Lazkaris (Diziden ayrıldı)

Kuruluş Osman dizisinde rol alan Tekfur Rogatus diziden ayrıldı.  yildiray sahinler kurulus osman dizisi

 Serdar Kayaokay

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Serdar Kayaokay Ateş menajerlik şirketine kayıtlıdır. Serdar Kayaokay Yol Ayrımı, Kaderimin Yazıldığı Gün, Muhteşem Yüzyıl Kösem dizilerinde rol aldı. kurulus osman dizisi serdar kayaokay kimdir

ruzgar aksoy kurulus osman dizisi Rüzgar Aksoy Kuruluş Osman dizisinde rol alacak. Rüzgar Aksoy 1981 İstanbul doğumludur. Adanalı, Türkan, Umutsuz Ev Kadınları, Koca Koca Yalanlar, Bir Zamanlar Çukurova, Ramo ve Arıza dizilerinde rol aldı. Rüzgar Aksoy instagram hesabı https://www.instagram.com/ruzgaraksoy/

Şeyma Korkmaz

seyma korkmaz yeni dizisi kurulus osman Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosuna Şeyma Korkmaz katıldı. Şeyma Korkmaz 1988 Eskişehir doğumludur. Beni Affet, Hayata Beş Kala, Öyle Yada Böyle dizi filmlerinde rol aldı. Şeyma Korkmaz instagram https://www.instagram.com/seymakorkmaz/

Melis Gürhan

Melis Gürhan 1994 Adana doğumludur. Melis Gürhan Kuruluş Osman dizisinde rol alıyor. Melis Gürhan Dila Hanım, Avlu ve Mucize Doktor dizilerinde rol aldı. kurulus osman melis gurhan kimdir

Gizem Kala

Kuruluş Osman dizisi yeni sezonunda Gizem Kala’da katılıyor. Gizem Kala 1993 İstanbul doğumludur. Kdir Has Üniversitesi Konservatuvarı mezunudur. Ölene Kadar, Muhteşem Yüzyıl, Deli Gönül, Can Kırıkları, Yasak Elma, Hakan Muhafız, Babil ve Maraşlı dizilerinde rol aldı. gizem kala kurulus osman

Can Bartu Arslan

Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosuna Can Bartu Arslan katıldı. Can Bartu Arslan 1999 İstanbul doğumludur. EDHO dizisinde Hızır’ın oğlu rolü ile meşhur oldu. Öğretmen, Ulan İstanbul, Galip Derviş,Annem Uyurken, Köstebekgiller, Es Es dizi filmlerinde rol aldı.  can bartu arslan kurulus osman dizisinde

Serhat Parıl

Serhat Parıl Kuruluş Osman dizisinde rol alacak. Serhat Parıl 1983 doğumludur. Cesur ve Güzel, Bay Yanlış, EDHO, Baraj ve Maraşlı dizilerinde rol aldı. serhat paril kurulus osman

Oğuzhan Karbi

Kuruluş Osman dizisi 3. sezonunda Oğuzhan Karbi katılıyor. Oguzhan karbi kurulus osman dizisinde

Serdar Akülker

Kuruluş Osman dizisi 3. sezon oyuncusu Serdar Akülker daha önce dizi filmlerde rol almış tecrübeli oyuncularımızdandır. serdar akulker kimdir kurulus osman

Rıdvan Uludaşdemir

Rıdvan Uludaşdemir Kuruluş Osman dizisi 3. sezonunda rolü karakteri ile kendinden söz ettirecektir.

Burak Alp Yenilmez

Kuruluş Osman dizisi 3. sezonuna Burak Alp Yenilmez katılıyor. Burak Alp Yenilmez 1991 İzmir doğumlu. Kutül Amare, Kınalı Kuzular, Dur Yolcu, The İmam gibi filmlerde rol aldı. burak alp yenilmez kurulus osman dizisi

Recep Çavdar

Kuruluş Osman dizisi 3. sezon kadrosuna katılan oyunculardan bir diğeri de Recep Çavdar oldu.recep cavdar kurulus osman dizisinde

Yiğit Eser- Argus Diziden ayrıldı.

Kuruluş Osman dizisinde Argus rolünü canlandıran oyuncu Yiğit Eser diziden ölerek ayrıldı. Kuruluş Osman dizisi 3. sezon oyuncusu olan Yiğit Esen’in ilk dizi projesi olacaktır. Yıldızının parlaması ve tanınması için Kuruluş Osman çok önemli bir dizi olacaktır. yigit eser kurulus osman dizisinden ayrildi

Ali Karaağaç

Kuruluş Osman dizisi 3. sezonunda kadrosuna 16 yeni oyuncu dahil etti. Oyuncuların bazıları tanındık oyuncular olurken bazılarının ilk dizi projesi olacaktır. Ali Karaağaç ‘ın da ilk dizisi Kuruluş Osman olacak.

Kurulus Osman dizisi Emre koc

Emre Koç

Kuruluş Osman dizisinde rol alan oyuncu Emre Koç kimdir? 1987 İstanbul doğumlu olan oyuncu Bakırköy Belediye Tiyatrolarında rol aldı. Aynı zamanda menajerlik yapmaktadır. Arka Sokaklar, Bizim Hikaye, Adını Feriha Koydum, Avlu ve Afili Aşk dizi filmlerinde rol aldı. Emre Koç instagram hesabı https://www.instagram.com/emreekoc/?hl=tr sener savas kurulus osman dizisinde rol alacak

Şener Savaş- Sultan 2. Mesud

Şener Savaş Kuruluş Osman dizisinde Sultan 2. Mesud rolünü canlandıracak. Kuruluş Osman dizisi yeni bölümünde Şener Savaş diziye katılıyor. Kuruluş Osman dizisinde rol alan oyuncu Şener Savaş 1971 İstanbul doğumludur. İlk kez Cennet Mahallesi dizisinde rol alan oyuncu Şener Savaş Arka Sokaklar, Beşinci Boyut, Muhteşem Yüzyıl, Mehmetçik Kutül Amare, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizilerinde rol aldı. Şener Savaş instagram hesabı instagram.com/senersavas/?hl=tr

Serhat Kılıç

serhat kilic yeni dizisi kurulus osman Serhat Kılıç Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosuna katıldı. Serhat Kılıç 1975 Ankara doğumludur. Bizim Evin Halleri, Hatırla Sevgili, Yol Arkadaşım, Benim Annem Bir Melek, Ezel, Seksenler, Çember, Öğretmen, Şeref Bey ve Maraşlı dizilerinde rol aldı. Serhat Kılıç instagram hesabı https://www.instagram.com/serhatkilic.official/

Rüzgar Aksoy

ruzgar aksoy kurulus osman dizisi Rüzgar Aksoy Kuruluş Osman dizisinde rol alacak. Rüzgar Aksoy 1981 İstanbul doğumludur. Adanalı, Türkan, Umutsuz Ev Kadınları, Koca Koca Yalanlar, Bir Zamanlar Çukurova, Ramo ve Arıza dizilerinde rol aldı. Rüzgar Aksoy instagram hesabı https://www.instagram.com/ruzgaraksoy/

Şeyma Korkmaz

seyma korkmaz yeni dizisi kurulus osman Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosuna Şeyma Korkmaz katıldı. Şeyma Korkmaz 1988 Eskişehir doğumludur. Beni Affet, Hayata Beş Kala, Öyle Yada Böyle dizi filmlerinde rol aldı. Şeyma Korkmaz instagram https://www.instagram.com/seymakorkmaz/

 

batuhan aydar kurulus osman dizisi

Batuhan Aydar

Kuruluş Osman dizisine yeni bir oyuncu dahil oldu. Kuruluş Osman dizisine Batuhan Aydar katıldı. 1990 İstanbul doğumlu olan Batuhan Aydar Hayat Sevince Güzel, Aşk ve Gurur, Yalaza, Zaman Matinesi ve Tövbeler Olsun dizilerinde rol aldı. Batuhan Aydar instagramı https://www.instagram.com/aydarbatuhan/

hazal hatun kurulus osmandan ayrildi

Yeşim Ceren Bozoğlu- Hazal Hatun (Diziden Ayrıldı)

Kuruluş Osman dizisinde Yeşim Ceren Bozoğlu Dündar Bey’in eşi Hazal Hatun karakterini canlandırıyordu. Yeşim Ceren Bozoğlu Kuruluş Osman dizisine 24. bölümde dahil olmuştu. Yeşim Ceren Bozoğlu toplamda Kuruluş Osman dizisinde 30 bölüm yer aldı.

ugur pektas kimdir yeni dizisi Kurulus Osman

Uğur Pektaş- Akça Koca

Kuruluş Osman dizisi yeni bölümüne Uğur Pektaş dahil oldu. Uğur Pektaş Kuruluş Osman dizisinde Akça Koca rolünü canlandıracak. Detaylar için Kuruluş Osman Uğur Pektaş Akça Koca konumuzu ziyaret ediniz.Kuruluş Osman dizisi kadrosuna dahil olan oyuncu Uğur Pektaş kimdir? Uğur Pektaş 1979 İstanbul doğumlu. Survivor Türkiye yarışmasında birinci olmasının ardından Arka Sokaklar dizisinde oyunculuğa başladı ve rol arkadaşı Gamze Özçelik ile evlendi. Düşler ve Gerçekler, Kuş Dili, Arka Sokaklar, Survivor 2020’ye katıldı. Uğur Pektaş instagram hesabı https://www.instagram.com/ugurrpektas/

Ahmet Yenilmez- Demirci Davud (Diziden ayrıldı)

1966 Ordu doğumlu olan oyuncu Ahmet Yenilmez Deli Yürek, Ekmek Teknesi, Acı Hayat, Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinde rol aldı. Kuruluş Osman dizisinde Demirci Davud rolünü canlandırıyor. kurulus osman dizisi ahmet yenilmez

Erol Ozan Ayhan- Romanos (Diziden ayrıldı. )

1981 doğumlu olan Erol Ozan Ayhan Kuruluş Osman dizisinde Romanos rolünü canlandırıyor. Erol Ozan Ayhan Jet Sosyete, Menajerimi Ara, Yalancı dizilerinde rol aldı.  kurulus osman ozan ayhan

Cemre Demircan

Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosuna çocuk oyuncu Cemre Demircan katıldı. Cemre Demircan 2012 İstanbul doğumludur. Sihirli Annem ve Gönüldağı dizilerinde rol aldı.  cemre demircan kurulus osman dizisinde

Diriliş Osman Dizisi Konusu; Kuruluş Osman dizisi Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğindedir. Ertuğrul Bey’den sonra kayı obasının başına geçen Osman Bey burada yeni bir devletin temellerini atacaktır. Osman Bey’in başa geçmesi ile yaşananlar, Osmanlı Devleti’nin kuruluş aşamasında başa gelenler hepsi yeni dizi Kuruluş Osman’ın konusu oldu. Kuruluş Osman dizisi konusu Osmanlı Devleti’nin kuruluş dönemidir. Kuruluş Dönemi bilgileri tarihe uygun en iyi şekilde Diriliş dizilerinde yayınlandığını önceki sezonlardan biliyoruz. Şimdi de Kuruluş Osman dizisinde tarihe tanıklı edeceğiz.

YORUMLAR

  1. Anonim dedi ki:

    haria kadro

  2. bahar oguz dedi ki:

    burak ozcivit e ve diger tum oyunculara selam