Kuruluş Osman Burçin Kimdir? (Aslıhan Karalar) Gerçek Tarihte Burçin Var mı?

25.11.2019
18

Kuruluş Osman Burçin Hatun Kimdir? (Aslıhan Karalar) Gerçek Tarihte Var mı? Kuruluş Osman dizisi yeni sezonu Atv ekranlarında yayınlanacak. Yeni sezonda yayınlanacak olan Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı olan Kuruluş Osman dizisinin kadrosuna yeni bir isim dahil oldu. Kuruluş Osman dizisi yeni sezonunda kadrosuna yeni isimler dahil oluyor. Yeni isimlerden birisi de Kuruluş Osman dizisinde Osman Bey’in partneri olacak isim Aslıhan Karalar oldu.

Kuruluş Osman dizisinde Burçin Hatun rolü kimKuruluş Osman Burçin hakkında bilgiler: Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezonunda yerini Kuruluş Osman dizisine bıraktı. Reyting rekortmeni dizi Diriliş Ertuğrul dizisi kadrosunun çoğu aynı kalsa da kadrosuna katılan yeni isimlerle kadro genişliyor ve farklı bir tarihi dönemi anlatıyor. Daha önce Ertuğrul dönemi ve Osmanlı Devleti’nin kuruluşundan önceki zamanı anlatırken şimdi de Osmanlı Devletinin kuruluş dönemini anlatacak. Osman Gazi’nin gençliği ve devleti kurma aşamaları anlatılacak. İşte Burçin de tam burada karşımıza çıkacak.

Kuruluş Osman Burçin Hatun Kimdir? Aslıhan KaralarKuruluş Osman dizisinde Burçin karakteri

Kuruluş Osman dizisi oyuncuları arasına yeni katılan oyuncusu Aslıhan Karalar oldu. Aslıhan Karalar Kuruluş Osmanda Burçin Hatun karakterini canlandıracak. Burçin Kuruluş Osman dizisinde Burak Özçivit yani Osman Gazi’nin eşi olacak. Kuruluş Osman Burçin hatun oldukça önemli bir yer edinecek dizide. Burçin ile ilgili sorular ve merak edilen her bilgiyi burada sizlere sunmaya çalışacağız.

Kuruluş Osman Burçin karakterini Aslıhan Karalar canlandırıyor. Dizinin yapımcılığında Mehmet Bozdağ imzası taşırken yönetmenliğini Kamil Aydın üstleniyor. Kuruluş Osman dizisi başrollerinde Burak Özçivit, Aslıhan Karalar, Özge Törer ve Ragıp Savaş yer alıyor. Kuruluş Osman dizisine katılan yeni ve son isim Aslıhan Karalar. Aslıhan Karalar Kuruluş Osman dizisinde Burçin Hatun karakterini canlandırıyor. Peki Sofia rolünü merak ettiniz mi hiç? Tıklayın >>Kuruluş Osman Sofia Kimdir?

Kuruluş Osman Burçin hatun kimdirKuruluş Osman Burçin Hatun Kimdir?

Burçin Hatun Kuruluş Osman dizisinde Burak Özçivit’in yani Osman Bey’in partneri oldu. Burçin Hatun, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş yıllarında yaşamış bir İslam ilahiyatçısı Şeyh Edebali’nin kızıdır. Burçin Hatun rolünü canlandıracak olan Aslıhan Karalar bu rol için özenle hazırlanıyor. Tarih dersleri alan ve Riva’da gerçekleşen provalarda at binme, kılıç kullanma ve ok atma dersleri aldı. Burçin Hatun’un doğum tarihi net olarak belli değildir. Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu olan Osman Gazi’nin ilk eşidir ve 1280 yılında evlenmişlerdir. 2. padişah olan Orhan Gazi’nin de annesidir. Şeyh Edebali’nin kızıdır.

Kuruluş Osman Burçin Hatun Osmanla evlenecek miGerçek Tarihte Burçin hatun Kimdir? Burçin  Hatun’un diğer isimleri Bala Hatun ve Rabia. Şeyh Edebali’nin kızı olduğundan dolayı babasından gördüğü terbiyesi ile Bala Hatun Osman Bey ile evlenmiştir. Bala Hatun (Burçin Hatun) hayatının son dönemlerini babasının yanında geçirmiş ve 1324 yılında Bilecik’te öldüğü bilinmektedir. Burçin Hatun türbesi babası Şeyh Edebali’nin türbesinin yanında bulunmaktadır.

Aslıhan Karalar Kimdir? İnstagramı Bilgileri

Kuruluş Osman dizisinde Burçin Hatun rolünü canlandıran Aslıhan Karalar 1999 yılında doğdu. Bilkent Uluslararası Laboratuvar Lisesi’nde okuyan Aslıhan Karalar eğitimini yurt dışında alıyor. Londra King’s College’da işletme okuyor. Aslıhan Karalar küçük yaştan beri piyona ve bale eğitimi aldı. Aslıhan Karalar 2017 yılında Best Model of Turkey yarışmasında birinci olmuştur.Güzel oyuncunun instagram hesabını merak edenler ve takip etmek isteyenler için paylaşalım. Aslıhan Karalar instagram hesabı; https://www.instagram.com/aslihankaralar/Kuruluş Osman Burçin gerçek tarihte var mı

Kuruluş Osman dizisinde Burçin Hatun Gerçekte Var mı?

Elbette var, yukarıda izah ettiğimiz gibi Kuruluş Osman dizisinde Burçin Hatun olarak gördüğünüz kişi tarihte Bala hatun veya Rabia hatun olarak geçen ve Osman beyin ilk eşi olan Orhan beyin de annesi olan kadındır. Osmanlı Devletinin kuruluş yıllarında büyük önem taşımış ve devletin kurulma aşamasında büyük emekler vermiş bir annemizdir. Kuruluş Osman dizisinde Burçin Hatun rolünü Aslıhan Karalar canlandırmaktadır.

Kuruluş Osman Burçin kiminle evlenecekYorum: Böylesine önemli bir karakteri isterdik ki daha naif hanım hanımcık birisi, Osmanlıya tarihe ve Türklüğü gölge düşürmeyecek başarılı bir oyuncu canlandırsın. Ama maalesef sanat camiamız Osmanlıyı her defasında karalamaya çalışan, yönünü Avrupaya dönmüş aydınlardan ! oluştuğu için bu konuda yaramız derindir. Kuruluş Osman dizisinde Burçin Hatun umarız gerçek hayatta da edepli ahlaklı ve canlandırdığı role uygun bir yaşam tarzı gösterir.

Gerçek Tarihte Burçin hatun KimdirKuruluş Osman dizisinde Burçin Hatun rolünü canlandıran Aslıhan Karalar hakkında sizlerde yorum ve görüşlerinizi aşağı yazın lütfen. Rolünün hakkını veriyor mu sizce? Yorumunuzu bekliyoruz. Yeni bilgi: Kuruluş Osman Nerede Çekiliyor

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..