Kuruluş Osman Aygül Hatun (Buse Arslan Akdeniz) Kimdir Gerçek Tarihte Aygün Kim?

27.11.2019
1.570

Kuruluş Osman Aygül Hatun (Buse Arslan Akdeniz) Kimdir Gerçek Tarihte Aygün Kim? Kuruluş Osman dizisi yayın hayatına başladı ve oyuncuları oldukça merak ediliyor. Kuruluş Osman dizisinin kadınlarından biri olan  Aygül Hatun kimdir? Aygül Hatun rolünü kim canlandırıyor? Aygül Hatun bilgileri resimlerini sizlerle bu konumuzda paylaşıyoruz.

Kuruluş Osman dizisinde Aygül Hatun Dündar Bey’in kızıdır. Tekfuru öldürdüğü yalanını duyuran Bizanslılar Osman Bey’i öldürmek için bahane bulmuşlardır. Komutan Kalonoz Osman Bey’i yakalamak için Dündar Bey’in kızı Aygül’ü rehin alır. Komutan Kalonoz bu sayede Osman Bey’i yakalar mı bilinmez. Ama Kayılar savaş başlatacak çünkü hem Osman Bey hem de Aygül Hatun’un hayati tehlikesi vardır.

Kuruluş Osman Buse Arslan Akdeniz Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Aygül Hatun karakterini canlandıran Buse Arslan Akdeniz kimdir? Buse Arslan Akdeniz 29 Aralık 1992’de İstanbul’da doğdu. Buse Arslan Akdeniz 1.68 cm boyunda ve oğlak burcudur. 2016 yılında iş adamı Kazım Akdeniz ile evlidir. Buse Arslan, Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünden mezundur. Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Oyunculuk Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.

Buse Arslan Akdeniz 2011 yılında Akasya Durağı dizisi ile oyunculuğa başlamıştır. 2014-2015 yıllarında yayınlanan Kocamın Ailesi dizisiyle dikkatleri üzerine çekmiştir ve güzelliği ile başarı sağlamıştır. 2016 yılında Aşk Yalanı Sever dizisiyle büyük beğeni almıştır. Buse Arslan Akdeniz dizi filmleri;
2011- Akasya Durağı
2012- Avrupa Avrupa
2012- Yalan Dünya
2013- Benim Hala Umudum Var
2013- Bizim Okul
2016- Kertenkele Yeniden Doğuş
2014- Kocamın Ailesi
2016- Aşk Yalanı Sever
2017- Ateş Böceği
2018- Kocaman Ailem

KURULUŞ OSMAN DİZİSİ OYUNCULARI TARİHTEKİ BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYIN…

Kuruluş Osman Aygül Hatun Gerçek Tarihte Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Aygül Hatun karakterini canlandıran oyuncu Buse Arslan Akdeniz’dir. Kuruluş Osman dizisinde Aygül gizliden gizliye Osman’ sevmektedir. Osman Bey ile evlenmek ister ancak Osman Bey’in Bala Hatun ile evlenmesinin ardından büyük hayal kırıklığı yaşar. Kuruluş Osman dizisinde rol alan Buse Arslan Akdeniz önemli bir karakteri canlandırmaktadır. Aygül Hatun Osman’a olan gizli sevdası ile bilinir ancak tarihe gücüyle sevdasıyla kazınan bir isim olacaktır.

Buse Arslan Akdeniz yeni dizisi Kuruluş Osman’da önemli bir karakteri canlandırıyor. Ertuğrul Gazi Konya’da iken onun yerine kardeşi Dündar Bey bakmaktadır. Dündar Bey’in kızı olan Aygül Hatun obanın en cesur kadınlarındandır. Kayı boyunun tüm kadınları adeta savaşçı yetişmiştir. Nehir kıyısında onları kaçırmaya kalkıştıklarında hemen bıçaklarını çektiler ve kendilerini korumaya çalıştılar.

Kuruluş Osman dizisi ile oyunculuk tecrübesini artıran Buse Arslan Akdeniz bu dizi sayesinde daha çok meşhur olacaktır. Kuruluş Osman’ın en az 3 sezon devam edeceğini tahmin ediyoruz. Köklü bir dizi de rol almak her oyuncunun olduğu gibi Buse Arslan Akdeniz’e büyük artılar sağlayacaktır.  Siz Buse Arslan Akdeniz’in yeni dizisi Kuruluş Osman’daki oyunculuğunu nasıl buldunuz? Yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

Kuruluş Osman dizisinde Aygün hanım dizide Osman bey ile evlenecek mi Amca oğlu olan Osman bey ile Aygül hanım şimdilik evlenmeyecek. Kuruluş Osman dizisinde Aygül hanım dizide en önemli oyunculardan birisi olurken Dündar beyin kızından ziyade Osman beye duyduğu aşk ile adından söz ettirecektir. Kuruluş Osman dizisinde Aygül en çok sahnesi olan oyunculardan biri olurken bu rolü başarıyla canlandıran Buse Arslan Akdeniz övgüyü hakediyor.

Kuruluş Osman dizisinde Aygül Osman Bey ile evlenecek mi soruları merak edilirken gerçek tarihte Aygül ile Osman beyin durumu izleyicilerin merakını cezbediyor. Bizde hemen bu konuya açıklık getirelim. Kuruluş Osman dizisinde Aygül ile Osman Bey evlenmeyecek. Dündar’ın kızı olan Aygül hanım Osman beyi sevse ona aşık olsa da Osman bey Bala hatun ile evlenecek.

Not: Alişar bey Aygül hanımla evlenmek ister. Kuruluş Osman dizisinin 20. bölümünde Alişar Aygül’le evlenmek istediğini ama bunun obayı ele geçirmek ve Osman’a darbe vurmak amacıyla olduğunu Moğol komutanı Böke’ye itiraf eder. Mogol komutanı Böke ve diziye yeni gelen oyuncular için Tıklayın >> Kuruluş Osman’a Yeni Katılan Oyuncular

YAZAR BİLGİSİ
1991 Kırıkkale doğumluyum. Kırıkkale Üniversitesi Sınıf Öğretmeni mezunuyum. www.dizioyuncu.com sitesinde yıllardır yazarlık yapıyorum. Güncel dizi film haberlerini dizioyuncu.com sitemizde ziyaretçilerimize sunuyorum.
YORUMLAR - GÖRÜŞLER

  1. Anonim dedi ki:

    tarihte ne oluyor Aygul hatuna ne vakit olüyor