Kısmet Dizisi Neden Erken Final Yaptı Bitti, 2. Sezon Geri Başlar mı?

14.08.2023
6.724

FOX TV’de cuma akşamları yayınlanan kısmet dizisi erken final kararı aldı. Cuma akşamları sevilerek izlenen komedi tarzındaki Ntc yapım imzalı kısmet dizisinin erken final haberi hem izleyenleri hem de oyuncuları. Başrollerinde Özge Özacar ve Cem Gelinoğlu gibi isimlerin yer aldığı cuma akşamlarının komedi dizisi 10. bölümü ile izleyiciye veda ediyor. İzleyiciler de ister istemez kısmet dizisi neden bitti niçin erken final yaptı sorusuna yanıt arıyor.

Kısmet dizisi neden bitti erken final yaptı?

Her ne kadar izleyenleri çok kaliteli ve önemli bir senaryo beklemese de izleyen herkes gülümseyerek ayrıldı dizinin başından. Kendi halinde sevecen vefa dolu aşk dolu bir diziydi kısmet. Son olarak 11 ağustos cuma akşamı yayınlanan ve reytinglerinde 0.35 yükseliş ile 2,38 oranında bir total izlenme oranı elde eden kısmet dizisinin erken finalini hiç kimse beklemiyordu. Çünkü dizi geçtiğimiz haftalara göre reyting oranlarını artırmaya başlamış ve daha çok izleyici toplamıştı. Peki kısmet dizisinin erken final kararı almasının asıl sebebi ne?

Kısmet dizisinin erken final sebepleri?

 • Kısmet dizisinin erken final sebeplerinden birincisi reyting oranları. Her ne kadar son haftalarda 2 oranının üzerine görse de cuma günü başka hiçbir dizi yok. Hiçbir dizinin olmadığı bir ekranda sadece 2 civarında reyting alan kısmet dizisi yeni sezon başlayınca cuma günleri yayınlanacak arka sokaklar, kızılcık şerbeti, yalı çapkını gibi dizilerden asla izleyici toplayamaz. Bu nedenle Ntc medya 10. bölümde kısmet dizisine erken final yaptırdı.

  Kısmet dizisi Neden erken final yaptı bitti mi

  Kısmet dizisi Neden erken final yaptı? işte reyting sonuçları

 • Kısmet dizisi her ne kadar izleyenleri gülümsetse de senaryosu o kadar basit o kadar yalın ki insan zaman zaman ya biraz daha kaliteli bir dizi olabilirdi neden bu kadar basit ve özensiz çekilmiş diye düşünmüyor değil. Elbette dizinin senaryosunu ve oyuncularını eleştirmek bizim amacımız değil ancak yapılan bir işi kaliteli yapmak doğru senaryo ile iyi bir iş çıkarmak da gerekir. Açıkçası diziyi izledik güldük ama çok da beğenemedik.
 • Başroldeki Özge Özaçar ve Cem Gelinoğlu elbette kısmet dizisine yakışmış iki önemli oyuncu. Ancak diziyi çekerken oyuncuların yürekten oynaması rolüne yapışması dizi izleyeni etkilemesi gerekir. Her iki oyuncumuzu da hakkını yememek gerek ancak daha güzel bir oyunculuk sergileyerek insanları daha çok etkileyebilirlerdi.

Kısacası hem senaryo hem oyunculuk alanındaki bazı eksiklikler hem de reyting alamaması nedeniyle kısmet dizisi erken final ile yüzleşti. Ne diyelim Kısmet bu kadarmış. :)) Daha uzun soluklu bir dizi olmasına iyi bir senaryo ve güzel oyunculuklarla beklerdik. Bu arada dizilerde oyuncuların giydiği kıyafetlerin çok açık seçik olduğunu, ailece izlenmeyecek kadar abartılı olduğunu düşünüyoruz. Bu yaz dizilerini küçücük çocuklar kızlar izleyip özeniyorlar. Lütfen biraz daha ailecek izlenecek öpüşmeli sevişmeli sahnelerin olmadığı, kılık kıyafetlerin daha özenle seçildiği diziler ortaya koyalım.

Kısmet dizisi yeni 2. sezon devam edecek mi?

Kısmet dizisi erken final kararı aldı işte sebepleri

Kısmet dizisi erken final kararı aldı işte sebepleri

Kısmet dizisi 10. bölümde 25 Ağustos cuma akşamı final yaparak ekrana veda edecek. Kısmet dizisinin yeni sezonu yani 2. dönemi olmayacak.

Kısmet dizisi 25 Ağustos günü 10 bölümde erken final yapacak

Neyse daha fazla senaristleri yapım şirketlerini eleştirmeden kısmet dizisi neden bitti niçin final yaptı sorusuna yukarıda yanıtlar vermeye çalıştık. Sizler de yorumlarınızı görüşlerinizi fikirlerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz. Kısmet dizisi sizce yeni sezon devam etmeli mi 2. sezon olmalı mı bu konu hakkında da görüşlerinizi bekliyoruz.

YORUMLAR

 1. Anonim dedi ki:

  2 ci sezon baslasin

 2. Betül dedi ki:

  Kaliteli espriler, iyi oyuncularla dolu dizi. fazla geldi bünyesine milletin

 3. özge dedi ki:

  ne yazıkgi bize yarın veda eden dizimizi artık cuma günleri ekranlarda göremiyces o kadar çok üzldümki bu final kararına sevdiğim diziler teker teker final yapıyor yaz şarkısıda final ypıyor artık bu fox akanlındakı yaynlanan hiç bir diziyi izlemicem asla ama asla bu projenin yapımcısın yönetmeninin senaristinin oyuncularının ellerine sağlık birazcıkda olsa bu stresli üzüntülü dönemimizde bizin yüzümüze küçük bir tebessüm kondurmayı başardınız çok teşekkürler 😔

 4. kısmetse olur😔 dedi ki:

  artık 10 bölümüyle bize veda ediyor kısmet dizisi ne yazıkgi şu ana kadar izlediğim en iyi komedi dizilerinden biriydi içinde emeği geçen herkesin ellerine sağlik harika iş çıkarmişsınız ama ne yazıkgi ömrü kosa olmuş siz niye hep böyle harika projeleri sonlandırıyorsunuz birsürü çok saçma dizileri uzarıp harika dizileri bitiriyorsunuz bu kısmet dizisinin senaristininde yönetmenininde oyuncularınında ellerine sağlık tebrik ediyorum sizi

 5. Ayşen dedi ki:

  Ülkece gergin ve mutsuz olduğumuz şu günlerde insanın yüzünde hep bir tebessüm bırakan çok güzel bir romantik komedi dizisiydi başrol oyuncuları ve diğer oyuncular çok yakışmış ve çok da başarılılardı illa mesaj kaygısı kötülük ve drammı olmalı çok var onlardan beğenmeyen gitsin onları seyretsin lutfen kaldırmayın diziyi ben cuma gününü iple çekiyordum çok güzel bir dizi lutfen kaldırmayın

 6. Anonim dedi ki:

  Yahu uzun süredir bu kadar hayatı yansıtan, bizleri içine alan, sevimli, akıcı, samimi bir dizi izlememiştim. Utangaç ve inkâr edilen ama ölümüne bir aşk hikâyesi bu kadar temiz ve akıcı anlatılamazdı. 3 yıldan sonra bir diziyi keyif alarak izledim. Final kararı almasına çok üzüldüm. Yazık oldu.

 7. İzmitli dedi ki:

  Boş yorum yapmış bunu yazan bence arka sokaklar falan kızılcık şerbeti hikaye hem sen kendi adına konuş gayet güzel ve komik dizi bence yazık oldu

 8. oral koçak dedi ki:

  gerçekten seviyeli ve göndermeli esprileri ile ilgiyle ve gülerek izlediğm en iyi dizilerden birisi olan kısmet dizisinin sonlandırılması bence akıl tutulması olur. bu dizi reyting almıyor diye sonlandıranlar çok büyük yanılgı içindeler. Yazın tam ortasındayız evlere girilemeyen bu günlerde bile izleyici bulabilen bir dizinin sonlandırılmaması gerekir.

 9. Neşe dedi ki:

  Üsteki dizi yorumunu yapan bile diziyi izlemeden yapmış, kesinlikle aile ile izlenebilecek bir diziydi. Ne öpüşme nede aldatmalar vardı. Sade temiz bir çocukluk aşkını çok iyi oynayarak izlettiriyiorlardı. Asla kötü oyunculuk yoktu.

 10. ömer dedi ki:

  bence olmalı kaliteli bir yapımdı zaten fox bu tür yapımları önemsemeyen bir kanal olay zaten para oldumu dizinin oturmasını beklemiyorlar 10 bölümde kimi hayran edecesiniz zaten millet çalışıp uyumaktan pek kanal gezemiyor bu aralar ilk önce insanların keşfetmesini sağlayın ondan sonra sonlandırırsınız ne bu böyle kaç yapımı hiç ettiniz emeği geçen oyuncuları ve ekibi tebrik ediyorum gayette güzel bir diziydi bence kısmet dizisi kaliteli yapım görmek hayal oldu aile yapısını ve kişilik ilerleyişini engelleyen gelin kaynana muhabbetine devam edin siz kanal olarak fox ailesi bir daha bu kanalın hiçbir yapımını izlemiyeceğim

 11. Serap dedi ki:

  Hayır ya olamazzzzz Çok kaliteli ve çok güzel farklı komedi olan bir diziyi neden final yaparlar anlamıyorum ayıp ya yaz boyunca tek seyrettiğim dizi buydu nasıl reyting alamamış nillet ne seyretmiş acaba saçma başka gün mü yok cuma şart değil yahu hrpsi yığılıyor cumaya başka gün mü yok koca haftada

 12. Fatty dedi ki:

  Türkiye de hangi kaliteli iş tutmuş ki bu tutsun ceylan tanerle gizli ilişki yaşasa roza tanerle beraber olsa melike hem doğanı hem tankeri idare etse falan en az 20 sezon sürerdi 😏 bu ülkenin de bu zihniyetin de…. Neyse sakinim

 13. Didem dedi ki:

  Ailecek izlediğimiz tek diziydi. Cuma günü eğlencesi. Ama güzel ,doğal ve samimi aile , mahalle yaşantısı olunca hemen sonlandırıyorlar. Çok yazlık. Halbuki entrika ve kötülükler olunca sezon sezon sürüyor. Çok üzgünüm.

 14. Anonim dedi ki:

  Ailecek izlediğimiz tek diziydi. Cuma günü eğlencesi. Ama güzel ,doğal ve samimi aile , mahalle yaşantısı olunca hemen sonlandırıyorlar. Çok yazlık. Halbuki entrika ve kötülükler olunca sezon sezon sürüyor. Çok üzgünüm.

 15. Misafir dedi ki:

  Haberi yapan şahıs ailen ile izleyecek kanalmı bulamadın da çamur atıyorsun.Uyduda arap kanalları var aç onu izle.Oyuncular rolünü çok güzel oynadı.Senaryoda güzel ve eğlenceliydi.

 16. özge dedi ki:

  yaa çok üzüldüm bu karara itiraz etmek iztiuorum bu dizi insanları birazcık olsada gülümseterek gerçek hayatdan stresden üzüntüden uzaklaştıran küçük bir tebessümle insanlara kendini sevdirmişt benim gördüğüm en iyi komedi dizilerinden biriydi her ne kadar gerçekçi olmasada dizi konusu hiç görülmemişdi senaryo kopyalanmamış harika bir diziydi ben bu final kararına çok ğzüldüm😢😓

  1. Anonim dedi ki:

   Ah be bende çok üzüldüm

 17. kısmetse olur😔 dedi ki:

  yaa ben bu diziyi çok sevmişdim nolur final yapmasın harika bir diziydi insanları gülümsetenbiarzcıkmolsada o gerçek hayatdan stresden üzüntüden uzaklaştıran bir küçük tebessüm ettiren bir diziydi oyuncularda senaryoda güzeldi hiç bir diziye benzemiyordu konosuda bu zamana kadar görülmemiş kopyalanmamıştı en güzel komedi dizilerinden biriydi ben çok üzüldüm bu final kararına nolur devam etsin🥺